0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #220 -: Юли 18, 2015, 14:09:05 pm »
Ние бяхме съвсем малко хора на изписването, ама те торбите не искат бригада да ги носи де.  :lol: Ако зависеше от мен само - не бих го направила, просто не вярвам, че здравето и живота ни зависят от това Х броя да се напият и да се натъпчат със захар. Не по друга причина. Но като искаха пък другата част от фемилито да черпят - бях напълно ОК. Това да ти е зора по случая, както дойде - така ще направите.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #221 -: Юли 19, 2015, 09:35:39 am »
Мерси за мненията, милички, май се поориентирах :)
« Последна редакция: Юли 19, 2015, 10:34:06 am от lilitu »
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #222 -: Юли 19, 2015, 11:42:47 am »
Здравейте
Бременна съм може би 4-5 седмица и аз не знам точно. Бях на лекар 3 дни след закъснението каза че не се вижда бременност. Утре ще ходя отново. Исках да попитам нормално ли е да усещам болки в корема. Понякога са като менструални болки, понякога усещам нещо като присвиване или стягане. Имам и леки болки в кръста. Благодаря предварително за отговорите.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #223 -: Юли 19, 2015, 12:04:03 pm »
Здравей, добре дошла сред нас. Лека бременност и пухкав финал  :P Болките са напълно нормални, матката се разтяга, подготвя се за износването на бебчето. Ако искаш вземай но шпа, повечето лекари го изписват при подобни болки. Плоден сак на УЗ се вижда след 10 дни закъснение. А, ако искаш да изчислиш в коя седмица си точно, може да видиш в и-нет има калкулатори на Б, които изчисляват термина по последна М или ако знаеш кога точно си била в О по нея.
« Последна редакция: Юли 19, 2015, 12:23:32 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #224 -: Юли 19, 2015, 12:31:57 pm »
Благодаря успокойх се  :) а за овулацията не знам защото аз по принцип съм с нередовна М и всеки път е различно не съм правила тестове за овулация нито температура съм мерила. Изчислявах по тези калкулатори за последна М изписва че съм в 5 седмица. Не знам но всички тестове които правих (6) бяха с бледи черти. Само последния вече беше с доста ясна черта. Утре ще отида на лекар дано вече се види нещо утре ще ми е 9 ден от закъснението. Благодаря и за хубавите пожелания подобно на всички бъдещи мами :*
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #225 -: Юли 19, 2015, 12:35:31 pm »
Защо не изчакаш до вторник или сряда? Напълно е нормално в началото да са по-бледи. ЧХГ е в по-малки количества в началото. Този хормон се удвоява на 48 часа.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #226 -: Юли 19, 2015, 12:57:17 pm »
Ами да може би ще е по- добре да изчакам още 2-3 дни. Ще изчакам и ще отида макар да нямам търпение  8)
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #227 -: Юли 19, 2015, 13:05:06 pm »
Наистина е добре да изчакаш,още повече щом МЦ не ти е редовен. Не за друго, но да си спестиш притесненията, дали всичко е наред. Няколко дни няма да ти навредят. Почивай си, пий повече течности и ако имаш фолиева киселина приемай си. Хайде, чакаме да се похвалиш ;)


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #228 -: Юли 19, 2015, 13:10:35 pm »
vilito0_9195 Честито и от мен, според мен си някъде началото на 5 седмица, при нередовен МЦ е малко по трудно да се каже, но все пак те съветвам изчакай поне 2 седмици от закъснението, и отиди на лекар, задължително с вагинален Уз , а за останалото нека по запознатите от мен кажат.  8)
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #229 -: Юли 19, 2015, 15:29:26 pm »
Мерси мерсии :) ами уж пия малко с водата съм скарана винаги е било така ама се опитвам да пия колкото мога повече. За фолиевата киселина и аз съм чула. В прахчетата които пиех има фолиева но ги свърших преди 4-5 дни и не съм ги купувала повече от както разбрах не знам дали трябва да ги пия макар че мисля че няма да навреди но все пак не исках да рискувам. Но до колкото знам в хубаво да се пие и ще си взема то има ли значение на каква марка и т.н те нали са много видове
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #230 -: Юли 19, 2015, 16:49:22 pm »
Няма значение марката. Аз пия Неофолик 4-5 лв са 90 хапчета.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #231 -: Юли 19, 2015, 21:30:33 pm »
И аз бях с същите,но ги спрях понеже си взех комбинирани витамини а в тях се съдържа фолиева киселина:-)
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #232 -: Юли 19, 2015, 22:06:48 pm »
Веси, аз също ги бях спряла,защото вземам Огестан (витамини), но на ФМ при д-р Даскалов, той ме посъветва да продължавам да вземам и фолиева киселина, заради аборта ми през ноември 2013 г. От тогава пак си пия ФК.
« Последна редакция: Юли 19, 2015, 22:09:45 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #233 -: Юли 19, 2015, 23:37:53 pm »
видях че в витамините ми фолиевата киселина е 400 mcg, а съдържанието на неофолик пак е същото и за да не превишавам дозата сега съм само на витамините!
Синеочка ти освен витамини други хапчета приемаш ли? Аз съм и на магнерич и желязо!
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #234 -: Юли 20, 2015, 00:36:27 am »
Аз също бях на Неофолик, но след като установихме бременност, док ми каза да го спра и да приемам Pregnacare (витамини), които съдържат нужната дневна доза фк.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #235 -: Юли 20, 2015, 01:20:56 am »
Весита, в моите витамини дозата също е 400 мг. Даскалов ми каза, че няма опасност от предозиране, питах го изрично. А на него му имам огромно доверие. Когато бях в болницата ми даваха ФК по 3 пъти на ден. И тях питах за опасност от предозиране. Казаха ми, че това количество, което организма не абсорбира, го изхвърля. Трима лекари и акушерка съм питала. Аз ФК я спрях на моя глава без да казвам на АГ ми, той също настояваше до край да си я пия ,заедно с витамините. Но аз от много четене се притесних и я спрях. След ФМ при Даскалов, ММ настоя пак да почна да я приемам. А и както ти казах имам му  доверие.
В момента приемам Огестан, Уринал, Тот'хема(желязо), Магнерот, Неофолик, Салбутамол+Верапамил( това е срещу контракциите, от болницата ми казаха и него да пия докато вляза в 9), Бианецид(за киселините).
А бе, като пенсионер съм с една шепа хапове, ама няма как. :P
« Последна редакция: Юли 20, 2015, 01:24:56 am от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #236 -: Юли 20, 2015, 09:23:09 am »
Синеочке, това за киселините върши ли работа? Аз в момента нямам, ама да взема да си купя ако помага.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #237 -: Юли 20, 2015, 09:45:06 am »
м-и, да от всички хомеопатии, а аз изпробвах всички възможни, това най-облекчава. Струва 8-10 лв(зависи от аптеките).  Вземам го само вечер преди сън или през деня при нужда. Действа мигновенно. От хранителния режим киселините не са ми така зверски, но от желязото получавам.
П.П Сега видях, че съм изписала грешно името на лекарството - Бианацид е правилното :P
« Последна редакция: Юли 20, 2015, 10:02:31 am от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #238 -: Юли 20, 2015, 12:10:32 pm »
Е, те всъщност се водят фитопрепарати, не хомеопатия :) Ще си потърся.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #239 -: Юли 20, 2015, 20:22:55 pm »
Аз пия протексин баланс пробиотик.Биозин мама.Феро-фолгамма и до вчера пак антибиотик....