0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #180 -: Юли 12, 2015, 22:14:04 pm »
Радвам,се че някой се сеща за мен.Онзи ден ме приеха с 1 см разкритие и с контракции и се бях настроела да раждам,но уталожиха нещата..Сега съм си вкъщи
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #181 -: Юли 12, 2015, 23:19:41 pm »
Иви, много неприятно, но ще удържиш фронта още 2-3 седмици поне. Маузит е права, че над 2200 г вече са големи бебоци, а и медицината за щастие е толкова напреднала вече. Онзи ден гледах при Гала имаха предаване за недоносените и там имаше едно бебче родено в 26 г.с. 450 гр. , което бяха спасили. Сигурно е и въпрос на късмет, естествен подбор или Божа работа - оцеляват само най-силните. Пожелавам ти, леко и безпроблемно раждане, когато му дойде времето. Пък аз все си мисля, че ще е лъвица, твоята щерка. Така, че има време ;)
м-и, мен и крачката ме устройват важното е да мирише на море. :P :balk_177: :balk_183: :surfinga: :beach1:


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #182 -: Юли 13, 2015, 07:34:23 am »
Дано да си добра пророчица и наистина да изкара още две седмици..Ти иначе как си?Нещо ново?
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #183 -: Юли 13, 2015, 09:02:40 am »
uBu, обади се и в другия форум, момичетата се притесняват какво стана с теб :)


*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #184 -: Юли 13, 2015, 09:20:20 am »
Иви, добре съм вече. Поуспокоих се вече и да чукна на дърво не съм имала никакви болки( пиша болки, че при мен е комбинация от контракции и уроинфекция). Утре ще пусна стерилна урина и ако има проблеми ще ходя при нефролог за АБ, ако всичко е наред продължавам с Уринала до края.
Иначе почнахме(то аз само ОТК го играя) да ремонтираме стаята, в която ще бъде малката. Аз лежа и стискам краката  :lol:
Да ви питам за шишета и стерилизатор към какви сте се ориентирали? Аз имам някакви сантименти към Чико, защото съм отгледана с такива. Дори са още здравички, но се чудя и за Авент и Томи Типи.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #185 -: Юли 13, 2015, 09:54:21 am »
Стерилизирала съм броени пъти, от гледна точка на това не бих купувала стерилизатор. Шишетата на Авент са хубави, Томи типи само чаши и купи съм ползвала, също съм с добри впечатления. Общо взето не мисля, че е от значение, но ти не смяташ да кърмиш или?! Тия неща бързо се набавят ако се наложи. Друго по което бих се водила е, че ниските шишета се мият по-лесно (ако ще е на ръка де, за съдомиялната не е дерт).
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #186 -: Юли 13, 2015, 10:12:43 am »
м-и, аз сега само събирам мнения. Всичко ще вземем след раждането, ако всичко е наред, дай Боже. Надявам се да кърмя и съм с такава настройка, но човек трябва да има и план Б. Трупам инфо сега, защо не знам как ще се завъртят нещата след раждането. Та..така :P


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #187 -: Юли 13, 2015, 10:15:42 am »
Аз писах във фейсбук групата.Ама те не са видяли.Аз не смея и да пиша,защото състоянието ми е непостоянно
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #188 -: Юли 13, 2015, 10:40:53 am »
Иви, много неприятно, но ще удържиш фронта още 2-3 седмици поне. Маузит е права, че над 2200 г вече са големи бебоци, а и медицината за щастие е толкова напреднала вече. Онзи ден гледах при Гала имаха предаване за недоносените и там имаше едно бебче родено в 26 г.с. 450 гр. , което бяха спасили. Сигурно е и въпрос на късмет, естествен подбор или Божа работа - оцеляват само най-силните.
"По-старите" момичета тук знаят за първата ми бременност 26 г.с. и 860 гр. Всички близки, всички момичета тука се молеха с мен да оживее. Е, спасиха го и поживя доста, но така и не го прибрахме у дома. Не живееше, а оцеляваше по болниците и се успокоявах само, че нищо не го боли :( На никой не го пожелавам това - по-лесно преживях загубата на починалото при раждането близначе. Тогава научих, че не е само до килограмите, а до степен на зрялост на детенце. Поне 30 г.с. да е достигнало. за това и такива истории не ми дават успокоение, а се моля всяка от нас да си роди след 36г.с. Сега като наближавам тая пуста 26 седмица и настръхвам. за това и правя като луда всеки месец при трима лекари прегледи, то изследвания, микробиологии, фибронектини.

Иви, ти си минала вече 30г.с. и сте достатъчно подготвени за излизане. Стискам палци още някой друг ден да устискате, ама вече няма страшно, както е писала Моист.

Шишета и стерилизатори не бързайте да купувате ;) аз имах подарени у дома, но ползвах само две малки шишенца и то тази година като го отбивах, че забременях - по-спокойно да понесе отбиването. Ако иматате у вас шишета и АМ, бързо ще се изкушите да дадете. Особено, ако нямате подкрепа от близките за кърменето. Имала съм няколко момента, в които ми се е струвало, че нямам достатъчно кърма. На моменти имах и хиперлактация. А приятелки дето са кърмили по 20-40 дни ми мелеха на главата - дай му, че дай му, щото тя кърмата не е достатъчна. Хубаво, че имах и подкрепа де. На консултацията като видех, че е наддал и се успокоявах. Ако не беше бебката, още сигурно щяхме да се кърмим - поне 2-3 месеца докато се адаптира на градината. Дано и нея успея да я кърмя - не се заричам нищо, но съм благодарна на подкрепящите ме в това начинание - и тук, и на живо.


*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #189 -: Юли 13, 2015, 10:55:13 am »
Непукизмът винаги е по-добрия вариант за щастие...но няма как да не ти пука за дете,което желаеш...Дано всички сме живи и здрави...Дано господ да е с нас
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #190 -: Юли 13, 2015, 11:08:33 am »

Шишета и стерилизатори не бързайте да купувате ;) аз имах подарени у дома, но ползвах само две малки шишенца и то тази година като го отбивах, че забременях - по-спокойно да понесе отбиването. Ако иматате у вас шишета и АМ, бързо ще се изкушите да дадете. Особено, ако нямате подкрепа от близките за кърменето. Имала съм няколко момента, в които ми се е струвало, че нямам достатъчно кърма. На моменти имах и хиперлактация. А приятелки дето са кърмили по 20-40 дни ми мелеха на главата - дай му, че дай му, щото тя кърмата не е достатъчна. Хубаво, че имах и подкрепа де. На консултацията като видех, че е наддал и се успокоявах. Ако не беше бебката, още сигурно щяхме да се кърмим - поне 2-3 месеца докато се адаптира на градината. Дано и нея успея да я кърмя - не се заричам нищо, но съм благодарна на подкрепящите ме в това начинание - и тук, и на живо.

Абе не е точно така с имането и даването :) Аз имах и съм давала, ама не щеше  :lol: Та кой както си е спокоен така прави. В болницата мисля, че искат 1-2 шишета и те са абсолютно достатъчни за едно дете ако то е на кърма, ако не се купуват още и готово. Бях купувала и някакви "специални" силиконови шишета по 20-30лв, че имитирали майчина гръд и бля-бля, ми не са глупави явно бебетата  :lol:
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #191 -: Юли 13, 2015, 11:32:48 am »
Здравейте, аз съм много доволна от електрическия си стерилизатор на Philips Avent. Стерилизирам бибероните, помпата за кърма, шишенцата. Купила съм две стъклени шишета на Philips Avent - голямо и малко. В малкото слагам водичка, а от голямото й давам понякога изцедена кърма хем да видя колко изяжда   :D. Ползвам и шишенцето към помпата за кърма. Всъщност него най-често. Когато давахме colief се изцеждах, добавяхме капките и първо тях изпиваше бебека, а после сучеше от гърдата.  Мисля, че на кърмещите освен шишенцето от помпата и едно допълнително шише би им било достатъчно в началото. Ако после се наложи, купете повече.  :)
p.s. В болницата шишета никой не ми е искал. Те си имаха, но ние като ми я донесоха минахме на кърма и само веднъж й дадох от шишето с АМ.
« Последна редакция: Юли 13, 2015, 11:35:08 am от kati_vm »
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #192 -: Юли 13, 2015, 22:16:50 pm »
Добре, че е този форум та да се информирам и да си следя нещата. Днес влязох да питам моята док дали не трябва да засичам тонове, че следващият ми преглед при нея е чак в  37 седмица и се оказа,  че наистина  е пропуснала да ми каже,  та сега започвам да ги следя всяка седмица.

Иначе бебчето миналия понеделник при нея беше  1880 гр. , днес на феталната морфология го изкараха  1680, нещо хич не са верни изчисленията на ехографа.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #193 -: Юли 14, 2015, 09:47:56 am »
не се притеснявай, Слънце. И моето момче ехографът го изкарваше 2500, а се роди 2900.
М-и, и аз го пробвах с цедена в шише кърма, ама не се излъга ;) Хем в АГто чак на третия ден му дадох да суче и до тогава си пи АМ, та чак ме беше страх после да не откаже гърдата. Абе мъжка работа - не сменя хубавото, за силикон. По същия начин и биберони не можахме да даваме. Само едно признаваше. Обаче около мен имаше голям натиск от пишман кърмачки с непоискани съвети :(  Сега, въпреки че видяха, че можело само с кърма, очаквам пак съвети. На никой не съм налагала мнението си, но която приятелка ме е попитала, съм и давала идеи и подкрепа. Всеки сам решава и всяка майка прави най-доброто за бебето си.


Re: Тема на бременните №95
« Отговор #194 -: Юли 14, 2015, 12:01:29 pm »
Здравейте:-)  вчера бях на изследвания,а утре съм на ФМ при Чавеева,по голямата част от резултатите влизат в референтните граници но има неща които са завишени,а други с ниски стойности,няма да опиша всички неща в изследването че ще стане мн дълго,ще ви покажа нещата които се разминават.искам да знам само дали има нещо притеснително или е просто от бременността?
Хемоглобин-105 ( 120-160)
Еритроцити -3.46 (3.7-5.3)
Хематокрит-0.30  (0.36-0.48)
Левкоцити- 12.0. (3.5-10.5)
Гранулоцити-бр-8.50  (1.3-7.4)
Гранулоцити-% 71.30 (30.0-70.0)
СУЕ -29   ( до 25)
Само да напомня че съм в 21 сед с близнаци!
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #195 -: Юли 14, 2015, 12:13:59 pm »
Аз подкрепям kati_vm за стерилизатора. Купих го по нейна препоръка и съм супер доволна. Не мислех, че ще го ползвам толкова активно, ама се наложи. Относно шишетата - в началото бебка не искаше да яде от шише и баща й отиде в един МОЛ и купи от всички видове, които имаше по магазините. Накрая тя сама си избра едни на Томи Типи с една лилава пръчица в тях. Уж били анти колик. Според мен беба се чувства по-добре като яде от тях, защото изцедената кърма й я давам с шише на Авент (защото помпата ми е такава).
Относно кърменето - единствените хора, които бих слушала аз са консултантите по кърмене. Всички други си ги пропускам покрай ушите. Няма да ви разправям какви работи чух относно кърменето на малката откакто се е родила, включая и от собствената ми майка. Единствено мъжа ми ме подкрепяше и това беше изключително важно. Само да уточня, че аз в началото нямах абсолютно никаква кърма и с дружни усилия (мои и на беба) в момента се кърмим макар и с дохранване.

uBu стискай до Лъв, че ми е любимата зодия.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #196 -: Юли 14, 2015, 13:51:00 pm »
не се притеснявай, Слънце. И моето момче ехографът го изкарваше 2500, а се роди 2900.
М-и, и аз го пробвах с цедена в шише кърма, ама не се излъга ;) Хем в АГто чак на третия ден му дадох да суче и до тогава си пи АМ, та чак ме беше страх после да не откаже гърдата. Абе мъжка работа - не сменя хубавото, за силикон. По същия начин и биберони не можахме да даваме. Само едно признаваше. Обаче около мен имаше голям натиск от пишман кърмачки с непоискани съвети :(  Сега, въпреки че видяха, че можело само с кърма, очаквам пак съвети. На никой не съм налагала мнението си, но която приятелка ме е попитала, съм и давала идеи и подкрепа. Всеки сам решава и всяка майка прави най-доброто за бебето си.
По същия начин, аз в АГ-то нямах и кърма, така че и моят 5 дни е хранен с АМ.
За стерилизирането не виждам и смисъл в даден момент. Те започват да дърпат и лапат всичко наоколо, как ще стерилизирате одеяла, чаршафи, играчки, ръцете им :)
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #197 -: Юли 14, 2015, 15:46:04 pm »
Здравейте:-)  вчера бях на изследвания,а утре съм на ФМ при Чавеева,по голямата част от резултатите влизат в референтните граници но има неща които са завишени,а други с ниски стойности,няма да опиша всички неща в изследването че ще стане мн дълго,ще ви покажа нещата които се разминават.искам да знам само дали има нещо притеснително или е просто от бременността?
Хемоглобин-105 ( 120-160)
Еритроцити -3.46 (3.7-5.3)
Хематокрит-0.30  (0.36-0.48)
Левкоцити- 12.0. (3.5-10.5)
Гранулоцити-бр-8.50  (1.3-7.4)
Гранулоцити-% 71.30 (30.0-70.0)
СУЕ -29   ( до 25)
Само да напомня че съм в 21 сед с близнаци!
Веситаа, със сигурност ще ти изпишат желязо за хемоглобина, моя като падна на 115 ми изписаха сорбифер, сега при последното изследване се беше покачил на 119 и ми го спряха. За другите неща нямам представа,  при мен също има много отклонения, но док все казва, че всичко е ок.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #198 -: Юли 14, 2015, 19:33:44 pm »
Знаех си аз, че кърменето си е цяла наука. Колкото майки-толкова и мнения. Надявам се, когато му дойде времето да успея да намеря моя начин и да мога да кърмя възможно по-дълго.
Веси, моят хемоглобин рязко падна в 7 месец, в болницата бях с 98, изписаха ме закрепена със 113, но до края ще приемам желязо - тот'хема. Предполагам, че и на теб ще ти изпишат железен препарат.
Яничка, много се радвам, че се появи  :bighug: :bighug: :bighug: Чакам да разкажеш за появата на слънчевата Дими, когато имаш време. Много гушки от мен!


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #199 -: Юли 15, 2015, 09:28:28 am »
Ох да ви кажа, по ред причини и аз започнах по рано да се подготвям, че може да се наложи да вадят малкия скоро. На последните 2 прегледа се оказа, че коремчето расте по-бавно от предвиденото и вариантите са два - просто да си му е физиологическа особеност( аз съм с много малка талия по принцип) или да не се храни достатъчно малчо. Във втория случай ще го извадим по-рано ( той си е напълно развит вече) , за да не се мъчи вътре, а да си го храним добре. Сега, другата седмица съм на още една фетална, за да изключим храносмилателен проблем. Аз съм 99% сигурна, че просто е с по-малка талийка, но да видим. Все пак изпрах всичко и подготвих. За кърменето - идея нямам, даже не съм чела. Не става ли естествено? Май ще се учим в движение. Аз вече имам коластра :) Аааа и нещо забавно - нали след 30та седмица малките вече различавали светлина. И пробвах - светнах си на тъмно с фенерче на корема и малчо веднага започна да бута там ( май се опитват да докоснат светлината - така пише) хахахха Та така, забавляваме си се двамата, на него му е една идея по-забавно и партито в корема ми е денонощно :)
Иви, как си мила? Теб те мисля :)  :bighug: