0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #100 -: Юли 05, 2015, 15:07:09 pm »
Жбрул, много благодаря за окуражителните думи. Аз не съм от тези дето лесно падат духом, но бялата стая почна да ме депресира. Чудя се в лудницата, как ги лекуват, сигурно по-луди стават. Иначе съм решила да направя и консултация с гастроентеролог. И аз тука пия по една шепа лекарства и даже не съм си и помисляла да не ги. Сега пак съм на система.Ако бях стиснала зъби и се бях направила на ударена щяха да ме изпишат, но на кой ще навредя най-много -на детенцето. Знам ги аз тия био мами, които са фенове на натуралното. То и аз в някаква степен съм, а и предполагам повечето тук. Но всичко , с което се прекалява е опасно. Трябва да има някаква мярка. Аз знам една история с една майка(от компанията луди мамчета на моята най-близка приятелка), която докара някаква сериозна бактерия на бебето си, защото не желаеше да го храни с АМ и т.к. кърмата й спряла от стрес  на 40 дни го хранела с кисело мляко от някаква био баба. На бебето не му понесло и се стигнало до лежане в болницата и системи. Вече е добре, но можеше и да не е. Пак казвам, човек трябябва да намира тънката граница и че това, което при едни е цяр, при други може и отрова да се окаже.
« Последна редакция: Юли 05, 2015, 15:14:57 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #101 -: Юли 05, 2015, 16:44:53 pm »
Жбрул, тоя Стопацид аз бих го пробвала ако ми тръгнат киселини. Даже заглеждах нещо подобно из нета ама "Фнос", бяха 100 таблети за трийсетина лева, че и други положителни качества имаше изброени от приема му, като спиране на гадене  :lol: а това няма и 2лв. за 20 броя  :lol: Много намразих Гавискона с тоя ментов вкус, пък ментови киселини да ти се вдигат да не ви казвам колко е гадно, нищо не спираше при мен, но те в него момент и по-сериозни медикаменти не вършеха работа. Да протестирам на лекар пък и да се лекувам с каквото аз си реша, през ум не може да ми мине, най-много да потърся второ мнение. За зъболекаря пък тръгвам с положителният тест. Аз съм със здрави зъби, ама знаеш ли, баш тогава може да е решило нещо да избива.
Синеочка, на мен нищо не ми се яде реално този път, та дали ще се насилвам с "нещо" или каквото трябва е все тая  :lol: Гаденето може да е положителен симптом, ама в момента не мога да го оценя  :lol: Почивай си сега активно и бързо да те изписват  :D
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #102 -: Юли 05, 2015, 21:09:45 pm »
м-и, аз бях няколко седмици почти с денонощно гадене и толкова ми беше криво всичко, че не исках нито да говоря с някого, нито да слушам някого. Имах облекчение от водата с лимон и през последните дни от тази "екстра" на бремеността бях започнала да хапвам по няколко солетки, соленки или бисквитки на всеки 30-40 минути, не много, само по няколко и да ти кажа това също ми помогна. През този период свалих няколко кг., а след това се оказа, че имам и анемия и трябваше да ям месо два пъти дневно, което беше абсолютен кошмар за мен. Гаденето продължи до около 13-та седмица, сега получавам много рядко.
Днес пак получих киселини и си взех едно хапченце Рение, успокои ме бързо и цял ден съм се чувствала добре.

Синеочка, болниците и мен ме влудяват, но познавам хора, които с огромно желание влизат само, за да си починат там, друг е въпросът как успяват да си починат, но хората са различни. Хайде утре да си тръгваш вече! :D
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #103 -: Юли 05, 2015, 21:19:04 pm »
Едит, благодаря! Ще пробвам това със солетите. Аз да сваля няма вероятност  :lol:
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #104 -: Юли 05, 2015, 22:19:18 pm »
Честито на Сара успешна бременност ти желая! дано да се увеличават мамите още повече

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #105 -: Юли 06, 2015, 01:30:53 am »
Честито на Сара успешна бременност ти желая! дано да се увеличават мамите още повече
Много благодаря :))) аз още не мога да го осъзная о_О
В момента се уча как да ям здравословно(без мляко) с по-малко месо и мазнини. Ако някоя от вас може да ме насочи към някоя веган мама или вегетариянка ще бъда много благодарна. Опитах се да намеря тема но не можах :)
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #106 -: Юли 06, 2015, 02:33:56 am »
Честито на Сара успешна бременност ти желая! дано да се увеличават мамите още повече
Много благодаря :))) аз още не мога да го осъзная о_О
В момента се уча как да ям здравословно(без мляко) с по-малко месо и мазнини. Ако някоя от вас може да ме насочи към някоя веган мама или вегетариянка ще бъда много благодарна. Опитах се да намеря тема но не можах :)

Надявам се, че се шегуваш. Не му е времето за веган- дивотии баш когато си бременна. И не защото за бебето нещо е опасно, за теб е. То бебето ще си дръпне от теб всичко, което му е нужно, ама като се роди - ти ще си събираш косата с шепи и ще се чудиш защо ти се клатят зъбите и ти причернява. Храни се нормално, с каквото обичаш, яде ти се в момента, малко са храните, които следва да се избягват при бременност. Иначе, ако си увлечена по такива неща - пробвай ги, след раждането и възстановяването на организма си. Една бременност, дори леко и безоблачно протекла - изтощава тялото и то много. като родиш -ще ти се отпори гьона, без извинение от неспане за старт и ще се чудиш къде да паднеш да умреш. Вземи гладувай цяла бременност сега, че да си полежиш после в болница на системи. Дръжте се сериозно бе момичета.
П.П. За протокола - седни пък прочети за мазнините и формирането на мозъчните връзки при бебета и малки деца, виж защо кърмата е високомаслена, че тогава редуцирай това и онова в менюто си ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #107 -: Юли 06, 2015, 02:50:54 am »
Месото също не е добре да се изключва от менюто, защото желязото при бременните пада много.
ДжБрул е права, че бебето си дърпа всичко от теб, а после твоето тяло ще страда и ще се омаломощи.
Аз не съм истинска вегетарианка, а нещо като вегетарианка пет дена в седмицата. Просто месото вече не ми е вкусно и ям много ограничен брой неща. Но не съм бременна. Наистина не е сега моментът за експерименти. Ако отдавна живееш по този начин, може би да. Но сега тепърва да спираш млякото и месото, не ми се вижда добра идея.

Лека бременност! Знаеш ли кои храни трябва да избягваш?

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #108 -: Юли 06, 2015, 08:31:28 am »
м-и, на мен нищо не ми помагаше особено за гаденето и малко поотслабнах първите месеци. Установих само, че не трябва да стоя гладна след като се събудя - неееещичко поне да хапна, от кафето ми се гадеше, от билков чай. Ядях много препечени филийки с масло и домат (то пък бяха едни "био" домати през март-април), много зелена салата. Абе доверявай се на организма си - мисля, че ни се прияжда това, което е необхдимо ;) Примерно, както умирах първия триместър за марули и спанаци, ама по мнооого, после четох, че в тези зелении имало доста фолиева киселина. Втория триместър спря тая мания по зелении, а засяхме половин двор с марули  :lol: Сега ми се ядат месо, дето по принцип не ми е много на сърце, мляко, сирене и много плодове. Интересното е, че и предния път и сега, не ми се яде джънк фууд от рода на Макдоналдс, КФС и т.н. А иначе си ги обичам.
Сара, и ти не се впускай сега в експерименти, както са ти казали момичетата. Което ти се дояде, от него имаш нужда най-вероятно.
Блу, кои храни имаш предвид - пресни сирена, сурови меса и риби. Аз за тях се сещам. От кога ми е мерак да опитам суши, ама все или съм бременна, или кърмя от 3 години насам :)


*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #109 -: Юли 06, 2015, 09:47:45 am »
shinzou,ти имаше ли отоци по краката към края...Аз днес се събудих двойна.с адски отоци,но кръвното ми е добре
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #110 -: Юли 06, 2015, 11:32:16 am »
Честито на Сара успешна бременност ти желая! дано да се увеличават мамите още повече
Много благодаря :))) аз още не мога да го осъзная о_О
В момента се уча как да ям здравословно(без мляко) с по-малко месо и мазнини. Ако някоя от вас може да ме насочи към някоя веган мама или вегетариянка ще бъда много благодарна. Опитах се да намеря тема но не можах :)

Надявам се, че се шегуваш. Не му е времето за веган- дивотии баш когато си бременна. И не защото за бебето нещо е опасно, за теб е. То бебето ще си дръпне от теб всичко, което му е нужно, ама като се роди - ти ще си събираш косата с шепи и ще се чудиш защо ти се клатят зъбите и ти причернява. Храни се нормално, с каквото обичаш, яде ти се в момента, малко са храните, които следва да се избягват при бременност. Иначе, ако си увлечена по такива неща - пробвай ги, след раждането и възстановяването на организма си. Една бременност, дори леко и безоблачно протекла - изтощава тялото и то много. като родиш -ще ти се отпори гьона, без извинение от неспане за старт и ще се чудиш къде да паднеш да умреш. Вземи гладувай цяла бременност сега, че да си полежиш после в болница на системи. Дръжте се сериозно бе момичета.
П.П. За протокола - седни пък прочети за мазнините и формирането на мозъчните връзки при бебета и малки деца, виж защо кърмата е високомаслена, че тогава редуцирай това и онова в менюто си ;)

Абсолютно подкрепям! Диетите след раждането, или след кърменето!
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #111 -: Юли 06, 2015, 11:35:25 am »
shinzou,ти имаше ли отоци по краката към края...Аз днес се събудих двойна.с адски отоци,но кръвното ми е добре
Здравей Иви, аз имах почнаха 33-34 седмица. Изправяш краката на високо, правиш им ванички с топла вода и това е.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #112 -: Юли 06, 2015, 12:11:10 pm »
Най-накрая добри новини и от мен. Вече съм си вкъщи :jump12: Хемиглобинът ми се е вдигнал, но все още е под нормата, затова ще пия желязо. Бебето и то пораснало за няколко дни е станала 1610. Вече е седмица напред. Много съм щастлива. Днес ме видя гастроентролог и каза, че няма опасност от язва. Но временно съм на диета. За да стабилизираме стомашната флора и да премахнем гаденето и киселините. От СПА процедурите съм 3 кг назад, но ме успокоиха, че няма да навреди на дететото падането на моето тегло.
Иви, дано да е било инцидентно това с отоците. Може да е от рязкото покачване на температурите, не се тревожи, всичко ще е наред. Малко остана.
Сара, аз също споделям мнението на момичетата, че не му е сега времето за диети и веганство. Помоли АГ да ти състави хранителен режим, ако се тревожиш да нд качиш много кг. Води си здравословен начин на живот, но не прекалявай.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #113 -: Юли 06, 2015, 13:20:56 pm »
Синеочка браво,много хубаво че си Си у дома вече:-) но най-хубавото е че и бебето е добре:-) дано да се оправиш и повече да не стигаш до тия спа прицедури!:-) относно диетите аз не ги удобрявам по време на бременност,Хапвай си всичко което ти се яде по малко и по често,а вече като родиш мини на дуета! Аз например единственото от което страня и гледам да избягвам е хляба и тестените работи,не че не Ги ям но ги избягвам,наблягам повече на храната а хляба настрана :-)  чудя се какво стана с Вилили момичето с  мъжките близначета? Не се е мяркала скоро!:-) дано си добре и всичко да е наред около теб!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #114 -: Юли 06, 2015, 13:37:26 pm »
Синеочка, честито успешно изписване :) Каква диета ти назначиха - да знам с наближаването на "киселите" месеци.


*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #115 -: Юли 06, 2015, 13:51:47 pm »
От кога ми е мерак да опитам суши, ама все или съм бременна, или кърмя от 3 години насам :)

Аз като безгранично лакома на тема суши, да ти кажа, че и сега можеш да тестваш, има много видове суши, вкл. такова несъдържащо риби. Например от хосомаки чешита, ей това първото в менюто ти е ОК. http://www.happy.bg/bg/menu/sushi.html?cat=43  Или пък "ясай" от това меню: http://www.happy.bg/bg/menu/sushi.html?cat=63  Разгледай и другите, ще си откриеш още варианти. Абе, във всеки приличен ресторант предлагащ суши - има достатъчно избор на суши - несъдържащо нищо "противопоказно" при бременност. Лично аз бая суши ядох като бременна, от споменатите видове де. Сега преяждам естествено с другите  :lol:
Иначе това, което следва да се избягва при бременност са: меса, сирена, колбаси, чиято технология на приготвяне и начин на консумация - предполагат да са сурови, полусорови, полуузрели, необработени термично и оттам да има риск да се лепне някой микроорганизъм, който да отвори проблем. Примерно една пържола алангле, моцарела, или "свежо" бяло сирене - демек неузряло, мариновани риби и ракообразни, полусорови колбаси. Всъщност - ограниченията не са толкова много. Понеже сме на темата и е лято - да напомня, че особено листни зеленчуци - трябва много внимателно и подробно да се мият и по-добре избягвайте консумацията им на заведение (щото там не ги мият листо по листо), понеже те са най-честият източник на токсоплазмоза (не, не са котките  :lol:). Купувайте си класически зелени салати, които лесно се мият листо по листо, а не айсберг например, щото тя се мие като зеле - обелят се няколко листа отгоре, приплакне се и се реже.

Синеочка, честито ти прибиране у дома, а и дано няма повече такива случки. Не се тревожи за свалените килограми, както писахме и нагоре - госпожицата си набавя всичко от твоите си резерви. Погрижи се да се възстановиш, за да се чувстваш ти добре, тя си е ОК ;)

Аз не налитам на джънк и преди и след Дани, ама първия триместър го изкарах на бургери (мазни и с много пържен лук, майонеза, горчица, кетчуп), сандвичи и пици, ама пици от тия най-долните от 1лв. - дето са мазни, пухкави и с някакви парченца кренвирши (уж), в които Бог знае какво е имало де...  :lol: По соц-а ги имаше масово. Нито ми се е гадело, нито нищо, обаче неистово ми се ядяха точно тези неща и си ги ядях де :) Вече във втория триместър - ми се върна обичайният вкус към храна и си се хранех точно с каквото и когато не съм бременна. Не съм и месодяна по принцип, ама не нещо по убеждение - просто рядко ми се прияжда месо и като бременна не ми се ядеше и не съм се насилвала да ям, че "трябвало". Месо тъпках само когато се уредих с ония контракции и дрисъка, с терапевтична цел, по указания на гастроентеролог, голЕм зор видях. Като се стабилизираха нещата - мисля, че хапнах някакви пилешки късчета едва когато Дани беше накъм 4 месеца вече - направо ми се гадеше мръвка да погледна след "екшъните".

За по-новите потребителки да кажа, че контракциите и дрисъка си ги докарах с 200гр. сушени кайсии, заради глупостта да седна да чета кои храни били найййй-полезни за бременните жени, па хемоглобина, па глупости и оттогава да не чувам аз лично за "полезен и правилен хранителен режим при бременни" де.  :lol: :lol: :lol: Изкарах си цялата бременност ядейки каквото ми се яде, за секциото бях с хемоглобин 113, при спрян прием на желязо и заместен с чаша истинско червено вино и по някоя бира пийвах - алкохолна - и аз и бебе си бяхме перфектни на финала и след него. Както си говорихме - всичко е ОК, ако не се изпада в крайности за едно, или друго.

Хубав ден на всички :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #116 -: Юли 06, 2015, 14:37:59 pm »
Бебе, засега съм на препечени филийки и обикновенни бисквити, след ден два постепенно прибавям млечни продукти -прясно и кисело мляко, сирене само обезсолено. Почти никакви плодове и зеленчуци , само диня и краставици. Като с тях по малко и на често да не се претовари стомаха. Солта каза да я изключа или много малки количества хималайска сол. Мазни и пържени храни забранени. Месо само риба или пилешко, заради ниския ми хемоглобин каза, че и телешко може, но след около 2 седмици. И никакво ядене вечер, последното ми ядене трябва да е 4 часа преди сън. Аз и от моя АГ знам след 6 никакво ядене, в краен случай , ако много пригладнея чаша прясно мляко или айран.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #117 -: Юли 06, 2015, 15:19:14 pm »
Момичета може би не обьсних правилно. Моята цел беше да започна да ям по-здравословно със повече натурална храна (без чипсове, вафли и шоколади, без храни с консерванти, без полуфабрикати , пържени и запържени храни) Не смятам че съм на диета. Това което промених е че вече не запържвам зеленчуците за манджите и ако искам да ми е мазно добавям зехтин при сервиране. Варя,пека и варя на пара. Относно месото всички знаем колко е блъскано с антибиотк и какво ли още не. Аз не съм и не искам да спирам месото но сега го ьм 2 пъти в седмицата(варени или печено) и 2 пъти сьомга  на пара или грил. Новото в храненето ми е на всяко ядане салата и плодове всекидневно. Пия зеленчукови и плодови сокове. Сега готвя предимно различни видове боб, леща,нахут, пълнозърнест ориз и пълнозърнеста паста. Приготвям си сосовете вкъщи вместо да си купя наблъсканите с Е-та борканчета. Мляко не пия но пия ядково и ям доста ядки(сурови). Общо взето готвя без мазнина,ям разнообразни плодове и зеленчуци ,ям ядки и семена и пълнозърнест хляб. Кисело мляко сирене и кашкавал също ям. Може би някоя от вас ще се съгласи със мен че това което правя не е вредно :)))
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #118 -: Юли 06, 2015, 15:37:39 pm »
Ако  това аз съм съгласна с теб! И аз горе долу се стремя същото да правя,но избягвам хляба :-)
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #119 -: Юли 06, 2015, 15:43:17 pm »
sara_j, аз направо ще ти кажа, че това е мега здравословното хранене, не е диета и си е баш полезно. Но все пак питането ти за "мама веган" (които са си чисти откачалки), при все че си и бременна - направи въпроса ти да изглежда съвсем друг. ;) Та не е излишно понякога човек да обясни точно какво и защо пита, за да бъде разбран правилно.
Ако преди си се хранила по начина, по който споменаваш като опция, а вече не го правиш - вероятно за теб е голяма промяна това. То си е де. Но аз, а и май повечто тук и без това готвим и ядем както ти в момента, та си помислихме, че нещо кой знае колко НАД това искаш да правиш и затова "наскачахме" със "сакън недей!"  :lol:

Ако все пак обичаш месо - не е толкова трудно да си набавиш за готвене и съвсем натурално и чисто - въпрос на малко организация е само. Аз споделих, че не ядях много месо като бременна, но все пак, за тези които обичат - не е лошо да си хапват точно в този период.

Лека и успешна до края да е!  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!