0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #60 -: Юни 30, 2015, 11:01:20 am »
Аз само киселини нямам...Поне от 1 нещо се отървах
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #61 -: Юни 30, 2015, 11:44:28 am »
Ох, дано не разбираш какво е. Мен на моменти ме задушават :( Как си ти, нещо си много мълчалива напоследък. Всичко наред ли е?


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #62 -: Юни 30, 2015, 11:51:50 am »
Ох, дано не разбираш какво е. Мен на моменти ме задушават :( Как си ти, нещо си много мълчалива напоследък. Всичко наред ли е?
Здравей, против киселини ти препоръчвам rennie ice - безвредно е за бременни, на мен много ми помогна, защото имах доста големи проблеми с киселините.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #63 -: Юни 30, 2015, 12:02:07 pm »
Кати, благодаря ти за бързия отговор. Това продават ли го без рецепта и ориентировъчно на каква цена е?


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #64 -: Юни 30, 2015, 12:35:01 pm »
Кати, благодаря ти за бързия отговор. Това продават ли го без рецепта и ориентировъчно на каква цена е?
Здравей, да продава се без рецепта. Струва 8-9 лв. Зависи в коя аптека го купуваш.
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #65 -: Юни 30, 2015, 12:56:52 pm »
Рение aйс и нa мен ми помaгa, но в нaй-тежките случaи ми действa сaмо Гaвискон сироп. Също е безвреден зa бременни. Изкaрaх с него последните три месецa от преднaтa бременност. Сегa киселините ме почнaхa още от петия месец и пaк съм нa него.



*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #66 -: Юни 30, 2015, 15:07:23 pm »
Напоследък ми е много убито и еднообразно.Не съм много в настроение
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #67 -: Юни 30, 2015, 23:46:48 pm »
а пък на мен само содата ми помагаше за киселините когато бях бременна а  как ми е неприятна на вкус.едвам я търпях докато я пиех...

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #68 -: Юли 01, 2015, 00:49:35 am »
Здравейте момичета :) аз съм нова тук и съвсем прясно бременна 4 г.с. имам час за лекар на 28 юли но се притеснявам от болки ниско доло като пи първия ден от цикъла.днес почти цял ден си ги имах. Имам ги още от преди да разбера че съм бременна. Бяха поутихнари но от вчера пак се завърнаха :( нямам прегледи все още само от теста знам че съм бременна. Някоя от вас имала ли е тази болка(тежест) и дали е притеснителна. Бих била благодарна ако някоя от вас ме просветли :)
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #69 -: Юли 01, 2015, 07:01:34 am »
sara_j, честито, пожелавам ти лека и безпроблемна бременност! Мисля че всяка тук е имала подобна болка в началото. На мен док ми каза, че е нормално, все пак матката расте.
Ние утре сме на консултация и се вълнувам от срещата със сладката бебка. Последните 3-4 дни усещам ритничета и много им се радвам. Толкова е приятно да усещаш живот в себе си :)
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #70 -: Юли 01, 2015, 07:57:56 am »
Браво на вас.Пожелавам ви всичко хубаво. Аз се притесних че болката е постоянна ...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #71 -: Юли 01, 2015, 08:42:05 am »
Здравей, Сара. Добре дошла, лека бременност и пухкав финал. В началните седмици балките ниско долу са нормални. При всяка от нас е различно. За болката може да вземаш но-шпа. Сега ти погледнах графиката и малко се учудих, че си 4 г.с. Да не си с ПКЯ? Иначе според последна менструация трябва да си около 8 или 9 г.с. Не можах да преценя, кога ти е била О ( не знам как си измерваш БТ). Както и да е, това ти го казвам с цел, ако решиш още днес може да идеш на АГ , най-вероятно ще се види сакче :) Желая ти успех и само положително емоции от сега нататък  :bighug:
Нели, честити ритничета. Това е най-прекрасното усещане. И аз днес съм на ЖК. Да видим с бебата, колко сме се отъркаляли и дали всичко е наред с малкото ми чудо.
 Снощи изкарах една кошмарна нощ с киселини и обострена уроинфекция ( прекалих с хисарската вода тия дни). Днес съм решила да си взема Гавискона и Рението. Содата на мен не ми действа.
Иви, то какво настроение, тия дни е много смотано времето. И аз имам такива дни, в които ми е адски тъпо. Хайде не остана почти и за нас.
« Последна редакция: Юли 01, 2015, 08:44:31 am от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #72 -: Юли 01, 2015, 09:33:02 am »
Предната бременност от киселини ме спасяваха ябълките. Посреднощ съм гризала полусънена ябълки :) После установих и че помагат след преяждане, или тежест от ядене на мазно. Поне при мен. От Гавискона ми се повдигаше и не ми помогна. Сега нещо раничко ме почват киселини и за сега с ябълки спасявам положението.
за уроинфекции няма ли да помогнат повече течности и диня. Онзи ден и на мен ми беше дискомфортно - явно съм изстинала с това "прекрасно лятно" време. Изядох половин диня, пих половин литър чай с мед и малко клеева тинктура, повечко розов девин и мнооого ходене в банята :) До вечерта ми размина, а преди това поне два-три дни ме наболяваше точно като при изстинка. Може и да си внишавам, ама поне не вреди динено-чаената терапия.


*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #73 -: Юли 01, 2015, 14:46:04 pm »
Хайде, да се "похваля" и аз. От днес съм на СПА. Ама от онова, дето никой не го обича. Отивам на ЖК, моят доки в отпуска - никой не го занества 8O , сестрата ми изнрънка да съм чакала до 9.07. Обясних й положението от снощи и тя ме препрати в спешното. От там ме прегледаха и се оказах с контракции, скъсена шийка, но без разкритие. Бебата е добре 1560 г и върви 5 дни напред. Аз съм качила 2,5 кг този месец, общо +7 до тук. Правиха ми запис на тонове, докато на съседното легло едно момиче се готвеше да ражда. Милата, добре че леглата бяха близо едно до друго, та й държах ръката, по време но контракциите.
Чакам сега резултатите от кръвта и урината, че да ми правят вливки. Поне съм сама в стаята.
Шийката ми е 3 см, мислите ли, че е малко за края на 7 месец?
)


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #74 -: Юли 01, 2015, 15:28:26 pm »
Хайде, да се "похваля" и аз. От днес съм на СПА. Ама от онова, дето никой не го обича. Отивам на ЖК, моят доки в отпуска - никой не го занества 8O , сестрата ми изнрънка да съм чакала до 9.07. Обясних й положението от снощи и тя ме препрати в спешното. От там ме прегледаха и се оказах с контракции, скъсена шийка, но без разкритие. Бебата е добре 1560 г и върви 5 дни напред. Аз съм качила 2,5 кг този месец, общо +7 до тук. Правиха ми запис на тонове, докато на съседното легло едно момиче се готвеше да ражда. Милата, добре че леглата бяха близо едно до друго, та й държах ръката, по време но контракциите.
Чакам сега резултатите от кръвта и урината, че да ми правят вливки. Поне съм сама в стаята.
Шийката ми е 3 см, мислите ли, че е малко за края на 7 месец?
)
Здравей Синеочка, за шийката не мога да кажа, но ти пожелавам бързо да привършиш това СПА и да се срещнеш с твоята бебка чак около термин.
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #75 -: Юли 01, 2015, 16:12:22 pm »
Синеочка, аз съм питала доц.Димитрова от Фемина за шийката и тя ми казa,  че когато е под 2.5, даже под 2 я смята за скъсена. При теб мисля, че е тръгнала да се скъсява от контракциите, но все още е добре и е хубаво, че сте го хванали навреме.  Мисля, че като овладеете контракциите и всичко ще е наред. Пожелавам ти бързо да ти минава времето в СПАто.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #76 -: Юли 01, 2015, 18:53:19 pm »
Аз дето лежах в болница за скъсена шийка.Изпих 2 камиона магнезий,ходих на две седмици да ми я мерят-спрях магнезия.Сега шийката ми е 3.4 сми доктора каза,че не само че не е скъсена ами ако не бях секцио щях да пренося със сигурност!
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #77 -: Юли 01, 2015, 21:23:42 pm »
Здравей, Сара. Добре дошла, лека бременност и пухкав финал. В началните седмици балките ниско долу са нормални. При всяка от нас е различно. За болката може да вземаш но-шпа. Сега ти погледнах графиката и малко се учудих, че си 4 г.с. Да не си с ПКЯ? Иначе според последна менструация трябва да си около 8 или 9 г.с. Не можах да преценя, кога ти е била О ( не знам как си измерваш БТ). Както и да е, това ти го казвам с цел, ако решиш още днес може да идеш на АГ , най-вероятно ще се види сакче :) Желая ти успех и само положително емоции от сега нататък  :bighug:
Нели, честити ритничета. Това е най-прекрасното усещане. И аз днес съм на ЖК. Да видим с бебата, колко сме се отъркаляли и дали всичко е наред с малкото ми чудо.
 Снощи изкарах една кошмарна нощ с киселини и обострена уроинфекция ( прекалих с хисарската вода тия дни). Днес съм решила да си взема Гавискона и Рението. Содата на мен не ми действа.
Иви, то какво настроение, тия дни е много смотано времето. И аз имам такива дни, в които ми е адски тъпо. Хайде не остана почти и за нас.
аз мисля че овулацията ми е била на 42 или 44 ден заради яцеобразния секрет и заради спада в температурата. Иначе за закъснението на цикъла ми има доста поводи спрях цигарите,сменях климата,опитах по здравословен начин на живот и хранене и спрях приема на дуфастон 2х1 от 16 до 26 ден(две години си регулирах цикъла с него) Теста за бременност ми показа бременност 2-3 седмица което ще рече +още 2 седмици и получих 4-5 г.с. Възможно е да се бъркам но преди седмица си правих тест и беше отрицателен и това ме наведе на мисълта че теста е познал както и аз си го смятах. Не съм в Бг и е малко сложно ще имам УЗ най вероятно в 11г.с. но днес се чух с личния ми лекар и в петък съм при него да видя какво ще каже за болките. Днес много се притесних да отида на работа със болящо коремче(страхувам се от извйнматочна или и аз нз просто ме е старх )
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #78 -: Юли 02, 2015, 00:51:07 am »
Сара, ако ти е много притеснено може да пуснеш кръвен, доколкото знам ИМБ може и по стойности на ЧХГ да се хване. Когато има повишаване на стойностите, но не и удвояване. Това може да е индикация и за БХБ, но при нея в дадвн момент се наблюдава спад. Все пак не съм медицинско лице, познанията ми са лаически на ниво четене на мед.литература, но може да пробваш и с кръвен, за твое успокоение, не за друго. Набави си но-шпа или някакви спазмалгитици. Ти къде в чужбина си? 28.07 ми се вижда далече, ако можеш иди по-рано. Например другата седмица, все в някой спешен център ще те прегледат. Желая ти успех и най-вече спокойствие. Всичко ще е наред. Не мисли най-лошото.
 Момичета, вляха ми система с магнезий и още нещо(изхвъркна ми от ума). Само лежа и се боря със скуката и киселините. Нищо не помага, пробвах и Гавискона, че Рение айса никъде не го намерих у наше село. Действа ми, ама слабо. Все пак е по-добре от содата. Ябълки не обичам , но утре и с тях ще пробвам. Днес почти нищо не съм яла, насилих се с един банан, заради бебето. От тия киселини не мога да гледам храна.
Стига съм мрънкала, на СПА съм все пак -лежа и почивам и ме обгрижват с разни процедури. Много ми е хубаво да чувам бебенцата. Моята беба и тя ги поздравява с ритници. Ама съм й казала, че с нея ще се видим най-рано края на август. Да седи на топло , че е малка още.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #79 -: Юли 02, 2015, 09:32:18 am »
Синеочка благодаря за инфото аз утре имам час за личния ми лекар а на 28 имам час за акушерката с която ще се виждам по-често.Но тук няма ултра звук това ми е мисълта че мисля че ако утре лекаря не прецени че е нещо опасно тази болка ще ме изпратят в 11 г.с. на друго място. Надявам се да каже че няма нищо сериозно и поне кръвен тест да ми направят. Надявам се при теб всичко да е наред :)