0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #40 -: Юни 26, 2015, 12:34:08 pm »
Здравей Яничка, другото решение е секцио. Наистина не се оставяй вариант Б да ти е форцепс, бебето го вадят с едни щипки и може да му направят нещо. На мен са ми счупили ключицата на дясното рамо.

Ако бебето е долу в канала възможно ли е секцио?
Хм, за това не съм сигурна. :-( Задължително се информирай за подходящ за теб план Б. Леко раждане!
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #41 -: Юни 26, 2015, 23:49:00 pm »
не до колкото знам!

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #42 -: Юни 27, 2015, 00:01:28 am »
Яничка,аз първото го раждах с упойка и форцепс,а тоя хубостник е секцио....еми ужасно е и форцепса и секциото...първия път часове след раждането станах и ходех,а втория път мама мия на следващия ден като исках да ида да го видя и щях да припадна от болка,на по следващия ден ми го оставиха при мен в стаята той реве,аз рева,защото едвам ставам от леглото,за да стигна до него...та не знам и едното и другото е гадно,а пропуснах да кажа,че първото я преносих и ми предизвикаха раждането...може би е най-добре да си тръгне естествено раждането и пак бих поискала упойка,защото съм с нисък праг на болка :lol: леко и безпроблемно раждане ти желая и аз като Jbrul съм с особено мнение за здравната им система след като щяха да уморят приятелката ми в Лондон направи алергия към антибиотик та лежа две седмици в централна реанимация на военна болница...
Няма как да се направи секцио ако раждането е тръгнало и бебето е в родовия канал вече...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #43 -: Юни 27, 2015, 00:23:04 am »
Алекс, то и  аз исках раждането да тръгне само, а да не го предизвикват, ама два пъти ударих на камък.  :lol:

Re: Тема на бременните №95
« Отговор #44 -: Юни 27, 2015, 14:47:15 pm »
Блу,то и аз исках така и двата пъти,ама и аз като теб на камък ударих :lol:
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #45 -: Юни 27, 2015, 15:45:52 pm »
Втория път чаках до последно. Докторът каза или в петък (на 10-ия ден след термина) или в понеделник (на 13-ия) да го предизвикваме. Като се замислих, реших да е в петък, че в понеделник бабата, която беше дошла уж бебе да гледа, щеше да си е заминала и нямаше да има кой да вземе голямото дете от градина (мъжът ми беше с мен в клиниката). Така, де. Та едно е какво си мислим ние, друго е какво ще стане.

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #46 -: Юни 27, 2015, 17:11:48 pm »
Яничка днес не се е мяркала. Дали пък днес не е денят Х  8) Чакаме с нетърпение добрите новини и дано раждането да е леко и бързо.


Всеки миг е още един шанс...
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #47 -: Юни 27, 2015, 18:51:04 pm »
Момичета, кога започна да ви тежи бебето? От няколко дни , не съм ли легнала повече от час и усещам тежест ниско долу. И лека болка в корема, сякаш се разпъва. Като лежа съм ок. Трета бременност - мислех, че нямам какво да питам почти :-)


*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #48 -: Юни 28, 2015, 10:39:39 am »
Бебе, аз мисля, че това е индивидуално. Аз все още не изпитвам такава тежест, а съм месец и нещо пред теб. При мен натежаването е, ако лежа по гръб повече от 10 мин.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #49 -: Юни 28, 2015, 11:01:17 am »
При мен малкият се обърна към средата на 5ти месец и от тогава изпитвам тежест като вървя и изобщо при мърдане. В началото не знаех, че е от това, но после док ми каза, че бебчо ме натиска просто. И колкото по- голяма става главичката, толкова по- голямо напрежение усещам :)
 Иначе сега на последния преглед, док ми каза, че малкия поизостава с около седмица спрямо предишния преглед, но се надявам да навакса до другия преглед, иначе ми казаха че в болница ще ме вземат, за да лежа и почивам. Че нещо не ми се получава това с лежането и почивката, а явно си дава отражение. ЦЕлуфки милички и прекрасна неделя :)  :bighug:
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #50 -: Юни 28, 2015, 11:34:02 am »
 Може би наистина зависи от положението на бебето. Моята бебка е седалищно обърната и най-вероятно затова не изпитвам тежест при ходене.
Лили, стискам палци всичко да е наред  :bighug:


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #51 -: Юни 28, 2015, 11:34:23 am »
Здравейте. Аз преди около седмица и половина спрях да слагам утрогестана и забелязах, че имам бяло течение. Сигурно съм го имала и преди това, но утрогестана изтичаше постоянно и е нямало как да го забележа. Микробиология ми изследваха в 12 седмица, след това не са. Днес течението ми е особено силно, а на преглед съм чак на 6ти, след седмица. Според вас опасно ли е да чакам до тогава или трябва да ходя още утре на спешния? Чудя се какво да правя.
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #52 -: Юни 28, 2015, 11:50:24 am »
Яничка къде се губи , да не би да гушка вече бебе. Дано всичко да е наред. Тази седмица и аз чакам срещата с моя бебчо  :oops: Голямо вълнение и малко страх изпитвам , всичко да мине добре.   
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #53 -: Юни 28, 2015, 12:01:46 pm »
Дария, стискам палци всичко да мине добре и да си гушиш малкото човече :)))
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #54 -: Юни 28, 2015, 12:54:59 pm »
Здравейте. Аз преди около седмица и половина спрях да слагам утрогестана и забелязах, че имам бяло течение. Сигурно съм го имала и преди това, но утрогестана изтичаше постоянно и е нямало как да го забележа. Микробиология ми изследваха в 12 седмица, след това не са. Днес течението ми е особено силно, а на преглед съм чак на 6ти, след седмица. Според вас опасно ли е да чакам до тогава или трябва да ходя още утре на спешния? Чудя се какво да правя.
Здравей Сленце,
и аз имах такова течени, бях си помислила, че ми изтичат води, но всичко беше наред. Просто бебето слиза надолу, получава се някакво притискане, което увеличава течението. Все пак, ако много се притесняваш отиди да те погледнат.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #55 -: Юни 28, 2015, 13:45:06 pm »
слънце,  утрогестанът дразни лигавицата и тя си отделя секрети. И аз така се бях ошашкала  :wink: Освен   това, мисля че това пипане вътре създава предпоставки за завъждане на гадинки  :? Аз си чакам микрото другата седмица. До сега все е чисто - пускам ежемесечно, дано и сега е така.
Тази нощ баткото се буди 100 пъти и се ядосах. И като ми се вдигна адреналинът, бебка пощуря  :D голямо ритане и мятане. Единият мрънка, качва ми се на главата и не можем да го сложим в леглото му (как ще го отучим да спи при нас... ), другото ме подритва - идилия, от която не се отказвам за предишните спокойни нощи с хубав сън  :)


*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #56 -: Юни 28, 2015, 18:45:20 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51161.msg1100909#msg1100909

И така, сред нас изгря пътеводната светлина на мама Яничка, принцеса Димана  :wink:
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #57 -: Юни 28, 2015, 21:02:04 pm »
Благодря, момичета. Сега съм по - спокойна. Ще си изчакам прегледа на 6-ти.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #58 -: Юни 29, 2015, 21:55:54 pm »
Момичета, вече сме на 50-та страница, някой желае ли да пусне нова тема :)

Нека някоя бременна да пусне новата тема, че да ни "зарази" с късмет  :D

хайде помагайте  :lol:


темата трябва да е със заглавие:  Ин витро на естествен цикъл - тема 3
в този подфорум   Споделено - текущи процедури

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #59 -: Юни 30, 2015, 10:27:32 am »
Марси, с удоволствие бих я пуснала, но не съм бременна след ин-витро. Може би , някоя от кандидат мамите забременели след процедура са по-подходящи. Успех желая на момичетата там и в най-скоро време да се местят в тази тема :) :bighug:
 Момичета, как сте с киселините? От една две седмици при мен е кошмар. Лоча газирана вода и сода, ама не помагат. Вие как ги третирате?


Всеки миг е още един шанс...