0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №95
« Отговор #420 -: Август 10, 2015, 21:53:25 pm »
Ангелче много добри новини,дано всичко да е наред до термин и иЗкараш една лека и безпроблемна бременност:-) моят съвет към теб е да направиш всичко възможно да си почиваш по често и да се пазиш,не се натоварвай пази себе си и тази точица:-)
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #421 -: Август 11, 2015, 07:40:41 am »
Синеочка, благодаря! Дано всичко е наред и при теб! То не останало :)
Ангелче, чудесна новина!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #422 -: Август 11, 2015, 09:06:55 am »
Синеочка, ама ти си вече направо в 9тия месец ;) Стискай до датата и ще чакаме новинки.
М-и, убеждавам ся мъжо 3а робота, нещо не е много навит. То при всички положения ще е след раждането, че с те3и негови ремонти...
Ангелче, чакаме да се похвалиш със сърчице.


*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #423 -: Август 11, 2015, 09:29:37 am »
Бебе, като му връчваш прахосмукачката по-често ще се самонавие  :D
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #424 -: Август 11, 2015, 18:15:07 pm »
Здравейте момичета!Бремена съм с близнаци от ин витро и ми зацапва кафяво 2 дни от преди датата на теста-сега съм в 12г.с.Имаше на 3 пъти и червеникаво зацапване и ходих до спешния-бебките са добре.Около 2м.след зацапването уж спря за 1 ден ,реших да отида на фризьор и от лекото друсане в колата като слязох като шурна една светло розова кръв няма спиране-1л се изля сигурно по крака,дрехи -стана мазало.Веднага в спешното ,бръкнаха ме с ръка-1см.разкритие,отлепена плацента на единия сак (+хематом)после на ехографа(бебките бяха добре),уж и скъсена шийка и ме приеха за 5дни в болницата.Системи,мускулни инжекции,антибиотик(оспакос че не можех да пишам от системата-нещо като цистит получих като ми я сложиха) и ме изписоха след 5дни,но зацапването още си го имаше мн.лекожпо 1капка.
От както съм се прибрала започна едно постоянно кафяво течение придружено  от време на време с едни дълги кафяви като дебел вълнен конец съсиреци,свива ме и кръста от време.Сега като пишам понякога ме боли малко и ме опъва като конци мн.честто ходя до VC на 20мин.Лежа вече 2месеца.Като се въртя в леглото всичките органи ме болят,едвам вървя,като ставам от леглото и стола ме опъва силно ниско долу.И съм със ужасен запек-пия лактулоза и ми помага.Имал ли е някой с толкова дълго кървене-може ли да стане някоя опасна инфекция от това.Иначе в изследванията видях,че хемоглобина ми е нисък.2 пъти си прекратявях самолетния билет,сега наново го купих за след месец-дано всичко се оправи и спре това кафяво кървене.Доктора ми каза,че мога така дълго да кървя заради хематома,и винаги ми казва,че мога да летя и да си тръгвам.Много съм притеснена.Пия 3х2 утрогестан.3или2х 1но шпа и 2или3х 1 магнерич.Моля дайте ми някакво мнение!-опасно ли е това дълго зацапване?
« Последна редакция: Август 11, 2015, 18:23:33 pm от zyza »
   
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #425 -: Август 11, 2015, 18:40:30 pm »
zyza, през първата ми бременност изкарах поне 2м. със зацапване, не като нишки, направо по една локвичка дневно, но кафява. Всички симптоми като болки ниско долу, кръст, стягане на корема си ги имах. Утрогестана само помня, че беше 3х2 и имаше но-шпа, магнезий не знам кога включихме. Около 12-та-13-та седмица зацапването спря, но контракциите и част от болките не. Аз запек не съм имала тогава докато не почнах желязото и то по-скоро е било забавен метаболизъм, защото си ходех през ден, като по-часовник.
Сега пък съм със зацапване, започна по-късно, такова като нишки, понякога изобщо не стигат до бельото ми, просто остават по хартията. По-силно или розово течение само при сериозна преумора веднъж получих и от тогава стриктно си пазя леглото. Утрогестана ми е 4х2, но-започнах само при болки и контракции да пия, също пия витамини. Сега съм в 12-та г.с. и се надявам и сега така да стане. За пътуване не мога да кажа нищо, аз съм го намалила на макс, движим се с възможно по-малко друсане. И при мен на няколко пъти спира за по ден-два и пак започна, особено сега след прегледа сигурно ще е по-продължително кървенето.
пп Дописвам. За регулиране на стомаха може да пиеш Линекс или друг пробиотик, на мен с Линекс ми е най-добре. Лактулозата не е вредна де, пише, че не се усвоява, така че и нея можеш да си пиеш.
« Последна редакция: Август 11, 2015, 19:11:21 pm от м-и »
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #426 -: Август 11, 2015, 20:32:51 pm »
Да се уточня-зацапва ми всеки ден от както разбрах,че съм бременна .И при мен вече от една седмица е като локвички с кървави нишки(след като ме изписаха от болницата)особенно вечер се излива по 2-3 с.л.кафяво течение придружено с нишки,през деня е по малко,но има дълги черни нишки по 7-8см.Днес обаче цял ден ме опъва в ляво кръста и ме  боли ниско долу като възпален яйчник.Преди малко ми изпадаха съсиреци в тоалетната като големина на желязно левче-такива не са ми падали до сега.Дали това е от чистенето на хематома???Може ли и заради горещото време да не спира това зацапване(аз нямам и климатик и се мъча цял ден на 35' в стаята-вечер ми е най-горещо и тогава най мн.ми зацапва.Утре ще звъня в АГ-то на доктора.Кошмарна вечер ще е.Дано Господ е с нас и с всички!
« Последна редакция: Август 11, 2015, 20:56:49 pm от zyza »
   
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #427 -: Август 11, 2015, 20:49:55 pm »
Зуза, стискам палци всичко да е наред и течението да отшуми постепенно. Дано изкараш лека вечер!  :bighug:


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #428 -: Август 11, 2015, 22:10:19 pm »
Лекарят ще каже. Стискам палци!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #429 -: Август 12, 2015, 08:56:44 am »
zyza, дано всичко е наред! Само лекар може да помогне и ... Господ. От сърце ти желая да сте добре с бебчетата.


Re: Тема на бременните №95
« Отговор #430 -: Август 12, 2015, 10:17:41 am »
Момичета, имам добри новини.

Миналата седмица се наплаших като не видяхме ембриончето и цяла седмица бях притеснена.Но сега съм много щастлива.Видяхме ембриончето, 0.83 см е , чу се и сърчицето му.Уникално нещо е това, не мога да се нарадвам още.Бяхме много притеснени, но докторката ни успокои, че миналата седмица е било рано да го видим.Иначе изоставаме с няколко дни, отговаря на 6 г.с и 5 дни., но мисля, че ще си навакса.Другия ни преглед е на 19-ти Август вече при д-р Стаменов.Сигурна съм, че и той ще се зарадва като разбере.
« Последна редакция: Август 12, 2015, 10:27:13 am от Златен дъжд »
 

*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #431 -: Август 12, 2015, 10:22:43 am »
Златен дъжд, честито сърчице.  :)
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #432 -: Август 12, 2015, 10:33:33 am »
Честито, Златен дъжд, чудесни новини! :balk_16:


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #433 -: Август 12, 2015, 10:37:04 am »
Момичета, имам добри новини.

Миналата седмица се наплаших като не видяхме ембриончето и цяла седмица бях притеснена.Но сега съм много щастлива.Видяхме ембриончето, 0.83 см е , чу се и сърчицето му.Уникално нещо е това, не мога да се нарадвам още.Бяхме много притеснени, но докторката ни успокои, че миналата седмица е било рано да го видим.Иначе изоставаме с няколко дни, отговаря на 6 г.с и 5 дни., но мисля, че ще си навакса.Другия ни преглед е на 19-ти Август вече при д-р Стаменов.Сигурна съм, че и той ще се зарадва като разбере.
Честито и от мен! Само хубави новини да има до края на бременността ти!
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #434 -: Август 12, 2015, 13:34:06 pm »
Въпреки че имам вече свои деца темата за борбата за дете изостря сетивата ми! Браво Златен Дъжд и Ангелче- сякаш случващото се на вас се случва с мен!  Пожелавам Ви най - леката бременност и след време Вие да сте морална подкрепа за други момичета в борбата им за детенце, защото само този, който е минал по този път може да го оцени!
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #435 -: Август 12, 2015, 14:09:55 pm »
Синеочкa, блaгодaря че ме мислиш  :bighug: минaвaм дa ви четa от време нa време, но дълго време бях сaмa с бъдещия бaтко и ми беше трудно дa пишa. Кaто цяло не се чувствaм много добре в тия жеги, a с него нямa кaк дa не излизaме нaвън, дете си е - имa нуждa от игрa.
Бяхме нa третa фетaлнa минaлaтa седмицa (32рa седмицa), по принцип мислих дa не я прaвим, но ме притесни много изостaвaнето нa коремчето нa бебето спрямо другите пaрaметри. Нa фетaлнaтa се потвърди изостaвaнето, но не е три седмици, a седмицa и половинa. Др. Чaвеевa огледa добре всички оргaни и не се виждaт мaлформaции ,които дa сa причинa зa изостaвaнето. Товa ме поуспокои и вече мисля, че ще си имaме стройнa бебкa с дълги крaкa и мaлкa тaлия ;) Измери я 1849грaмa :) Ти кaк си? Времето до срещaтa нaмaяпвa, готовa ли си зa посрещaне нa бебето? Ние сме до никъде още. От другaтa седмицa мисля дa зaпочвaм с подготовкaтa, че ще съм нa финaлa нa 34тa седмицa... Нaй-мaлкото трябвa дa съм изпрaлa и изглaдилa (приятели ни дaдохa много дрешки зa момиченце:) ), дa купя комплект зa изписвaне, козметикa и шишетa и дa подготвя бaгaжa зa болницaтa. Товa е общо взето, ние всичко си имaме от бaткото.
Злaтен дъжд, много се рaдвaм зa вaс! Пожелaвaм ти лекa бременност до термин!
Зизa, aз имaх зaцaпвaния до 12тa седмицa. Бях бременнa с близнaци. Лежaх в болницa и всичко беше нaред с бебетaтa. След 12тa седмицa изведнъж спря зaцaпвaнето, в 13тa спря дa се рaзвивa единия близнaк. Не кaзвaм, че едното е свързaно с другото, сигурнa съм че е съвпaдение! Но сaмо под лекaрско нaблюдение бях спокойнa. До сегa ме водят рисковa бременност - при нaй-мaлкия дискомфорт или съмнение бях нa системи в болницaтa, още незнaм кaк ще рaждaм дори, a времето приближaвa. Съветa ми е дa следиш тези зaцaпвaния изкъсо и дa зaдaвaш въпросите нa лекaрите, които те следят. Нямa неудобен въпрос. Стискaм пaлци много скоро дa отшумят проблемите и дa се нaслaдиш нa бременносттa си!



*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #436 -: Август 12, 2015, 14:52:14 pm »
Линаполи, радвам се, че си добре. И при теб почти не останало. А това с изоставането и избърването не знам на какво се дължи. Ако помните, моята госпожица до преди месец- два все беше на долната граница или изоставаше и от 30 г.с. като каза, че ще расте. Ще родя май бебе гигант. Хах. Моят корем изведнъж порасна. За щастие само той. Колкото до подготовката днес моите хора ме изнудиха да си стегна багажа. Ходих пазарих и чантата е стегната. У нас кипи трескав ремонт на стаята, в която ще е детето. Аз нищо не исках да купувам, но майка ми накупила дрешки, хавлийка, комплектче за изписване. Дръпнах един рев , че предварително действа, а тя ми каза да си гледам работата и че бебе ще има, стига съм мислила най-лошото. Утре ще ида да поръчам кошарата, която ще пристигне след 10-15 работни дни. Не исках да я поръчвам толкова рано, ама се налага. Количката ще я вземем , като се роди. Та, такива вълнения около мен.
« Последна редакция: Август 12, 2015, 14:55:11 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #437 -: Август 12, 2015, 15:18:59 pm »
zyza, как си? Всичко наред ли е?
Весита, къде се изгуби?
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #438 -: Август 12, 2015, 15:19:07 pm »
Момичета, много ми е мъчно за вас, но за съжаление нямам много време да ви чета.

Zyza, ако искаш да се прибираш в Англия - недей. Остани в България до 20-та седмица, защото тук никой няма да ти обърне внимание преди това.

Исках да ви питам относно една моя много близка приятелка. Бременна е в 24-та седмица с втора бременност, като първото й дете е родено миналата година през юли. Това го уточнявам нарочно, защото двете бременности са доста близко една до друга. Днес е била на лекар и са й казали, че е с 1 см разкритие и скъсена шийка, но лекарят не й е препоръчал нищо, дори и да лежи.
Посъветвайте ме какво да правим. Тя се намира във Варна.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #439 -: Август 12, 2015, 15:25:07 pm »
Яни, а тя има ли някакъв проблем или при ЖК са го установили. Ако няма доверие на лекаря си просто да го смени или да направи консултация с друг за да е спокойна.