0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Малее, това с червея е много гадно.  :( 8O А, извинявайте за глупавите въпроси, защо след годинката да не се дава вече прясно мляко? То дали ще е прясно мляко от кутия, или АМ, химията не е ли една и съща?
« Последна редакция: Септември 05, 2015, 09:51:54 am от kati_vm »
*
Кати, по принцип заради ценните вещества и витамините в АМ. Обогатени са според възрастта на детето уж.
*
А да попитам, каква АМ бихте ми препоръчали? Аз имам около 1л замразена кърма, но тя е доста малко и явно като почнем захранването ще трябва да купувам и АМ. Аз съм се ориентирала към Аптамил по принцип.
*
Лично и субективно ми е мнението. Аптамила оставаше като стружки при мен, отделно отвратителен за моят вкус. Давала съм и фризо също не се разбиваше винаги. Единственото АМ, което моят син пропи с удоволствие е на Нестле. Разбива се без проблем и със студена вода(просто в един момент спрях да я притоплям).
*
Лично и субективно ми е мнението. Аптамила оставаше като стружки при мен, отделно отвратителен за моят вкус. Давала съм и фризо също не се разбиваше винаги. Единственото АМ, което моят син пропи с удоволствие е на Нестле. Разбива се без проблем и със студена вода(просто в един момент спрях да я притоплям).
Хм, Nestle  не използват ли ГМО в продуктите си? Малко съм ги намразила тях. Бяха ми препоръчали и това Фризолак между другото.
*
Никога не можем да сме сигурни кой какво използва в продуктите си. Аз също бях резервирана към тях и това ми беше последният опит, вече не съм предубедена към непробвани неща де  :lol:
*
От както се е родила и досега Мария пие мляко Хип. В момента е на Хип 4, вкусно е и въобще не е сладко. Тя мрази сладки неща, яде само плодове.
С това АМ не е имала проблем.

Точно Хип Комбиотик пие.
Пробвах веднъж Лактана и Нан докараха и запек и веднаха се върнах на Хип. Тези две млека бях ги купила по спешност, че беше свършило АМ и само това намерих.
« Последна редакция: Септември 05, 2015, 23:44:10 pm от stoeka71 »
*
Тъкмо щях и аз да се запиша за АМ, ама вие вече сте ми отговорили :lol:
Аз му давам прясно мляко в храни и закуски, но сутрин и вечер пие по едно шише АМ на Тьопфер а 12м+. Много си го харесва  аз също мисля да продължа с АМ засега основно заради добавените витамини и минерали, желязо,.... неща дето на моето дете биха му били от полза. Иначе нямам задръжки към прясното мляко и по-натам ще мина на прясно, но смятам да продължи да си пие мляко докато му харесва :)
*
За Мишо педиатърката ни препоръча АМ ХИП Комбиотик. Започнах с него, прие се от детето и си го пи дълго време и с удоволствие.
За Никола не съм и питала. Директно започнах с него и той също си го пие с удоволствие.
Не съм сменяла АМ и не мога да сравня.
Решаваш с кое искаш да започнеш и го даваш, ако бебо не го харесва, ще разбереш много бързо и ще се наложи да го смениш. Има и деца, които въобще не искат да пият АМ. Всичко е до дете.


Катиаз му давам Фризолак веднъж дневно.харесва го и го пие.нашата Педи каза че ако не му хареса Фризо да му давам Нан на Нестлето.чувала съм от някои майки че децата им се запичали от Фризото ,но при нас такъв инцидент не е имало засега

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Момичета, препоръчайте ми някакви готови храни (каши или друго), които да стават за по-големи бебета, че ще пътуваме и искам да имам под ръка.
*
Смайл, ако яде някоя от кашите за бебета, голяма работа, че са бебешки :) Иначе грис, качамак са варианти. Сухари за попара. Плодове, но то няма нужда да ги носиш. Бурканчета с пюрета, стига да ги яде. Няма ли да можеш да му готвиш там? Пюре, супа някакви с по-малко компоненти стават бързо.
Каши съм чувала, че има някакви течни в кутии, готови.
Някой ползвал и е да препоръча :)
М-и, няма да имам възможност да готвя. Пюренца отдавна не яде. За попара продукти не знам дали ще намеря и дали ще можем веднага като пристигнем да отидем на магазин. А в куфара масло и сирене не ми се носи ...
*
Re: Захранване и хранене на нашите дългоочаквани бебета.
« Отговор #93 -: Септември 07, 2015, 11:24:27 am »
Смайли, аз съм правила заготовки за попара в бурканчета - натрошен сухар, сирене и масло. На място само заливам с гореща вода и готово. Ако не е удобно да мъкнеш стъкларии може да вземеш АМ и бисквити и като начало да правиш попарка с бисквити, докато се ориентираш в обстановката, но специално по хотелите попара и в ресторанта се прави без проблем. На блок масите винаги има сирене, препичаш филии на тостер, дробиш и става чудна попара. Ако имат и билков чай, да я залееш с нея още по-добре. Може и бъркочи с кисело мляко да му правиш - обикновено има големи купи с кисело мляко, мюсли, пресни плодове. Той вече не е толкова малък, яде всичко. За основаните хранения мисля също няма да имаш проблеми - задължително има супички, пресни зеленчуци за салата, не пречи и от мръвките да му предложиш.  :wink:
*
Такива тип течни каши съм купувала на Нестле. На мен малко на нишестяно кремче ми приличат :) Има и в бурканчета на Хип мисля, пак тип плодова каша се води, отгоре стои този крем и се разбърква преди да храниш, втечнява се леко ако се забавите с храненето, да не помислиш, че се е развалило.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Смайл, на първото ни море бяхме на вашата въ3раст. Бях му направила няколко вакуумирани бурканчета с мое готвено пюре - картоф с месо, постно 3еленчуково. В хладилната чанта и после в хладилника на хотела. По това време вече и кисело мляко му давах, та правех и мляко с бисквитки. Отделно в ресторанта, ако харесах нещо готвено, му давах. Предполагам, че вече сте въвели достъчно храни да не се притесняваш, освен ако нямате някаква алергия.
Гадното е не да откажеш на детето си нещо неприемливо 3а ядене, а да ядеш нещо пред малко дете, ако не си сигурен, дали му се дава, дали не е алергично  :x много ме е яд в такива ситуации, но това е друга тема.
Божидар АМ е пил 2 кутии всичко на всичко - една с някакво регулиращо Ам при ра3стройство и една, дето му слагах от нея в пюретата. Някъде около годинката му дадох кисело мляко - а3 си го квася и подслаждам с мед. 3нам, че над 2г се дава мед, но го предпочетох пред 3ахарта. Но основното му млечно хранене си беше кърмата до 1г и 8м. Сега си яде кисело мляко и пие прясно - нищо не отка3ва.
И само още мещо - 3ахранването е 3а 3апо3наване с храните и тест 3а алергии. Не е нужно гонене на количество, 3ащото млякото си е до годинката поне основната храна. Така поне а3 3нам. Ние се 3ахранихме с круша, че имахме 3ор с акането, после ябълка, ори3ова каша, картоф, тиква и т.н. Във форума май ме бяха посъветвали да и въведа нещо ра3хлабващо и нещо 3атягащо, че да мога да регулирам стомахчето при нужда ;)


*
Каши съм чувала, че има някакви течни в кутии, готови.
Някой ползвал и е да препоръча :)
М-и, няма да имам възможност да готвя. Пюренца отдавна не яде. За попара продукти не знам дали ще намеря и дали ще можем веднага като пристигнем да отидем на магазин. А в куфара масло и сирене не ми се носи ...

Смайли, аз ползвам тези: http://www.nestlebaby.bg/products.asp?lm=18&cat_id=5 и съм много доволна. Удобна е доста, само късаш и сипваш в шише, но ти трябва биберон с голяма дупка - на Авент или Y или 1-2-3 :) Аз не ги ползвам често, но си имам една кутийка в чантата за спешни случаи, много ме е спасявала :lol: Има и такива удобни : http://www.nestlebaby.bg/products.asp?lm=18&cat_id=7. Има ги в Метро и Вис Виталис със сигурност ;)
47 Smiles  защо точно течна каша, а не такива в бурканчета. Има на Хип, на Бебевита също доста хубави. А пък и кашите специално се правят лесно -трябва ти само термус с вода  и предварително изсипана доза от инстантна каша в контейнер за храна. Така съм правила за Явор навън по време на рзходка. Иначе всички видове пюрета -тип меню за по-големи бебета са чудесен вариант.
<br />[link=http:
*
47 Smiles  защо точно течна каша, а не такива в бурканчета. Има на Хип, на Бебевита също доста хубави. А пък и кашите специално се правят лесно -трябва ти само термус с вода  и предварително изсипана доза от инстантна каша в контейнер за храна. Така съм правила за Явор навън по време на рзходка. Иначе всички видове пюрета -тип меню за по-големи бебета са чудесен вариант.
Аз като черна радиостанция да се включа, ама може би иска да може да се храни в движение? 8) Аз поне за такива случаи ги ползвам - за да не го вадя от стола на колата ако не е подходящия момент за спиране за почивка. Не че не съм го хранила и с лъжица и с бурканче Хип по същия начин де, но когато се возеше назад беше по-лесно, сега едно че на мен ми призлява, второ че баща му не кара особено внимателно и рискувам на някоя дупка да му бръкна в гърлото  лъжицата... но моето си е малко прекалено, едва ли много майки го биха пробвали :lol: :lol: :lol:
*
Аз не съм прочела да не иска буркани. Просто пита за варианти или идеи, с които не е запозната.
За хранене в колата съм без думи, аз и вода не давам в движение  :lol: