0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #120 -: Февруари 05, 2015, 10:17:46 am »
Rtfrtf, моят мъж сутрин, сънен, сънен, без да е целенасочено, му облича елечето наобратно  :lol:

Хоуп, все едно ми говориш на танганайски, но каквото и да е, надявам се да не е проблем нито сега, нито за в бъдеще за Митко.

Mgstra, браво на детето, че не е имало проблем с ваксините. И Дани е така. Само понякога го удря много на спане, но то това е от хубавите странични реакции  :lol:

Нашето трето зъбче е на път. А нищо чудно и в комплект с четвъртото. Засега добре се понася. Явно предишния път, когато си мислих, че се буди от зъби, изобщо не е била това причината, а приспиването на ръце. Тук от около 20-30 дни живот си живеем. С бебе спящо и не плачещо  :P Вече забравих "лошото" старо време.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #121 -: Февруари 05, 2015, 10:55:26 am »
Мешко, да ти е жив и здрав юнака!  :D
Деси, да оздравявате бързо всички вкъщи!

Да питам, давали ли сте ваксината Ротарикс? Знам, че се дава до 6-ия месец.

Относно лигавенето, при нас е нонстоп и така е от два месеца, ръцете нонстоп в устата, даже започна и палеца да си смуче. Но за мен това не са индикации за зъби, поне засега.



София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #122 -: Февруари 05, 2015, 11:52:01 am »
Каси,давахме Ротарикс.Така е-до 6мес. се дава,на два приема през интервсл от 2 седмици/ако си спомням добре,де за интервала.Педиатърът ви ще ти каже най-точно.Нашата докторка идва,в къщи да им ги дде,макар че са капки през устата с пипета.Искаше да се увери,че са здрави и че всичко е изпито както трябва. :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #123 -: Февруари 05, 2015, 13:48:10 pm »
Нахълтвам и се извинявам за което, но вие сте моите хора  :P
Трябва ми непромокаем протектор за легло с ЦИП ....
Един познат търси за детенце около 3 годинки!
Препоръчах нашите с четири ластика странично, той си държи на ципа  :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #124 -: Февруари 05, 2015, 15:37:18 pm »
Аз на Георги я давах тази ваксина .За Никола не бях много сигурна и поразпитах педиатърката и други хора,на които имам доверие и в крайна сметка се отказах да му я давам.И двамата изкараха доста тежко ротавирус почти на еднаква възраст,нищо че единитият беше ваксиниран.

 За зъбките - Каси ,при Никола първите 2-а се появиха на 3 месеца още,та може пък и за това да се лигави София.
<br />
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #125 -: Февруари 05, 2015, 17:33:27 pm »
Благодаря за отговорите, хоуп, Зори. И аз се колебая, иначе педиатърката ни също каза, че иска тя да дойде вкъщи по същите причини.
Зори, ако съдя по братята и, първите зъби им изкараха на 10-11мес. До сега са сменили само по два зъба-долни  :?.

Мише, не мога да ти помогна, не съм виждала дори такъв протектор, ние сме с ластик.  :)


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #126 -: Февруари 05, 2015, 18:02:21 pm »
Каси, и наш батко първи зъби на 11 -12 месеца и ди сега в 1 клас само долните два е сменил :).А едното му братче ма 5м. на бърза ръка изкара двата дони резци.Другото пък се мъчи от 4м.  с чрсане,лигавене,плач и още няма зъбчеМного е индивидуално всичко.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #127 -: Февруари 05, 2015, 19:09:04 pm »
Хоуп, и вашият батко ли е първи клас  :lol:.
Като гледам Софи как бързо расте и много по-развита ми се струва, може и зъб да изкара.  :wink:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #128 -: Февруари 05, 2015, 21:18:56 pm »
Каси, не е ли вече твърде голяма София за ротавирусната ваксина? Всичките дози мисля, че трябваха да се дадат преди да стане на 6 м.
Синът ми беше ваксиниран (две дози), на малката само една доза успяхме да й сложим покрай преместване, смяна на здравната каса и прочие административни истории.
Не са боледували.
Вторите деца и момиченцата са по-бързи (и лесни за гледане според мен).

Мише, имам и двата вида. Този с ципа се продава заедно със самия матрак. На момъка не му слагам протектор, само с този кара. Е, и него го пера от време на време и ципът ми разказва играта - докато го махна и сложа, голяма борба пада. Другият е много по-лесен за ползване (малечка има такъв).
« Последна редакция: Февруари 05, 2015, 21:22:56 pm от blue_sky »

*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #129 -: Февруари 05, 2015, 21:32:44 pm »
Нормално ли е температура 37. 8 ректално, без да я коригирам. Днес вече трети път давам панадол след ваксината, но тя е все толкова. Досега не е вдигала температура след ваксина. През декември от същата тази Hexacima, имаше хрема и сополи, но без температура. Днес ми каза лекарката и туя да давам 3x3 гранули за 3 дни.
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #130 -: Февруари 05, 2015, 21:56:25 pm »
Моята педиатърка ми каза да давам панадол само, ако температурата е над 38, а при твоето бебче е доста по-малко и не следва да я понижаваш медикаментозно. Това, което на мен ми е обяснено, че не трябва да давам нищо при такава ниска температура (отнася се за бебета и малки деца).
37.8 ректално е 37.3 реално, т.е. нищо притеснително за бебе.


*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #131 -: Февруари 06, 2015, 08:54:26 am »
rtfrtf много смешно това с жилетката,но все пак си намерила интересен начин,Виктория пък якето си близка,но то няма как  :D
47 Smiles вижда ли се вече или е подуто само мястото.И това време дойде със спокойно дете и нощи  :wink:

Нашия протектор също е с ластик и аз не знам за такъв с цип,но явно има  :)

Стоека не е вискока 37,3 температура mgstra ти е обяснила,а аз също при 38 почвам да давам медикаменти е понякога е била 37.8 и пак съм давала зависи от детето.Как е днес детенцето?

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #132 -: Февруари 06, 2015, 09:02:01 am »
Протектори с цип има в магазините, в които се продават матраци - на Тед примерно съм виждала.


Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #133 -: Февруари 06, 2015, 09:45:09 am »
47 Smiles вижда ли се вече или е подуто само мястото.И това време дойде със спокойно дете и нощи  :wink:
Подуто е само, Amanda. И първият път така ставаше. Първо се подува много едното зъбче, после леко спада и се подува много другото. После и то спада и след 2-3 дни започва да дращи лекичко. В два последователни дни се появиха. Предполагам, че и сега така ще стане.

Имахме вече инцидент с гърнето. По принцип сядам до него, но този път реших да отида до мивката. Той взе че се протегна да вземе една по-далечна играчка и докато успея да реагирам се преобърна с гърнето. Само се уплаши. Слава Богу нямаше му нищо друго. А гърнето беше и пълно, та върху килима.

Болничките как са?  :?
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #134 -: Февруари 06, 2015, 10:39:33 am »
Здрасти! Темата е "завила" в много практична,което много ме устройва!/предвид наближаващи ваксинации и последващ растеж на зъбки  :lol: :lol:/. Снощи ни беше много спокойна нощ/дай боже повече такива и на всеки му :wink:/ Вече трети път е навън и му се отразява добре,за разлика от на родителите му  :lol: :lol:.Започнаха споровете около безопасния и най-отремонтиран маршрут,както и относно правилното водене на количката :lol: :lol:/.Смятам ,ще го "израстат" родителите и ще се съсредоточат в добруването на сина им, а не ситуацията около количката,например :wink: :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #135 -: Февруари 06, 2015, 11:05:36 am »
Няма температура, само много е зачервено мястото.
И пак започва да киха, само след Hexacima се е случвало

*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #136 -: Февруари 06, 2015, 11:57:27 am »
Стоека,,информирайте педиатърката или директно в ХЕИ май беше за страничните ефекти на ваксината.

Ние днес ще се излежаваме и ще се правим на умрели гарги  :lol: . Само ще отскочим до едно съседно магазинче мама да си купи карвинг ножче за изрязване на сърчица. Бебета, бебета, но деня на любовта наближава  8)

Може да купя и едно столче за хранене Бумбо, ако се прежаля. Жалко, че в момента никой не предлага втора употреба, а аз ще трябва скоро да захранвам малкото мишле и не мога да изчаквам дълго.

Такива неща при нас - пълна скука.
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #137 -: Февруари 06, 2015, 12:07:06 pm »
И ние така - скука  :lol: Момчето стана на 3 месеца и съвсем започнахме да се налага  :? Не  спи много, само иска да си играе с мама и тя да го разнася и да му показва разни играчки  :P Времето е отвратително значи  :x
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #138 -: Февруари 06, 2015, 13:27:44 pm »
Здравейте

Аз се понадигам , но нямам никакви сили и съм супер изнервена
За мъжете сте прави много - татковците са и негови деца а другите помагат:)
Тъкмо се успокоих малко че ще помагат и баща ми легна:(
Уф много лош грип голямо чудо:(
На легло събаря и това е
Благодаря че ни мислите:)
И аз си ви мисля:)

Бонболини, честит ти Рожденник:) да е много здрав и послушен:)

Моя Боби все със залъгалка иска да е добре , но не я задържа изобщо сам и му я подпираме иначе и минутка не я държи:(
Нормално ли е вече са на два коригирани месеца

А и не спим вечер и това е........ Едвам издържаме с ММ и по тоя повод и много се караме все недоспали и.......
Ивончето спи, но бобъра
И храним около 1 ч . После след 3 часа пак и така
« Последна редакция: Февруари 06, 2015, 13:40:42 pm от mih »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #139 -: Февруари 06, 2015, 13:36:46 pm »
Каси, не е ли вече твърде голяма София за ротавирусната ваксина? Всичките дози мисля, че трябваха да се дадат преди да стане на 6 м.
Деси, на 4 месеца е :).


Бързо и леко да минава грипа при болните   :?.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!