0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #60 -: Февруари 03, 2015, 11:21:07 am »
kati_vm, в началото си вземи не повече от 2 малки шишенца, съобразени с помпата за кърма. Ако си купуваш помпа, към нея обикновено си има и шише. Ако се кърмите, едва ли ще имаш нужда от повече шишета. Ако сте на АМ, тогава ще ти трябват поне 4-5 шишета. Винаги можеш да ги купиш и след раждането.
<br />[link=http:
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #61 -: Февруари 03, 2015, 11:28:14 am »
kati_vm, в началото си вземи не повече от 2 малки шишенца, съобразени с помпата за кърма. Ако си купуваш помпа, към нея обикновено си има и шише. Ако се кърмите, едва ли ще имаш нужда от повече шишета. Ако сте на АМ, тогава ще ти трябват поне 4-5 шишета. Винаги можеш да ги купиш и след раждането.
Благодаря! :)
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #62 -: Февруари 03, 2015, 14:29:03 pm »
Kati и аз да кажа,купих 1 малко и 1 голямо на Авент,докато се кърмехме/а това беше около месец и нещо/ само малкото шише ползвах,но след това като минахме на АМ ми трябваха още и братовчедката ми даде  още 2 малки,голямото към 5 месец взех да го ползвам.Така,че подкрепям момичетата купи в началото само 2-те ,а после ако трябва ще докупиш  :wink:

ra40 голямо приключение сте били,браво на малкия че е слушкал,харесало му е разходката  :)

hope-love пиши после като мине прегледа,пожелавам хубави резулти и да не се налага другото  :crossfingers:


Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #63 -: Февруари 03, 2015, 14:49:06 pm »
Здравейте всички, до като малката спи аз да се похваля, че пиоктанина подейства доста бързо-като да му се не надяваш! Значително по-добре е (дано да е за по-дълго)
А и крем "Здраве" помогна си мисля,за което благодаря на ra40!Вие при Владо и Ирина сте били най-вероятно-ще ги поздравя;)
47 Smiles ,подсещай половинката и идвайте на планина,но гледайте да е в по-нормално време-може би лятото е най-подходящо за туризъм при нас.
Вижте клипче от онзи ден:https://www.facebook.com/video.php?v=1538342239763975
Аманда- никакво разболяване повече (квотата ви се изчерпа)
 :) :) :)
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #64 -: Февруари 03, 2015, 14:50:06 pm »
Kati и аз да кажа,купих 1 малко и 1 голямо на Авент,докато се кърмехме/а това беше около месец и нещо/ само малкото шише ползвах,но след това като минахме на АМ ми трябваха още и братовчедката ми даде  още 2 малки,голямото към 5 месец взех да го ползвам.Така,че подкрепям момичетата купи в началото само 2-те ,а после ако трябва ще докупиш  :wink:

ra40 голямо приключение сте били,браво на малкия че е слушкал,харесало му е разходката  :)

hope-love пиши после като мине прегледа,пожелавам хубави резулти и да не се налага другото  :crossfingers:
Благодаря! :)
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #65 -: Февруари 03, 2015, 14:52:58 pm »
bistrikus радвам се ,че малката вече е по-добре.Така е стига толкова болести  :D
« Последна редакция: Февруари 03, 2015, 14:55:08 pm от amanda »

Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #66 -: Февруари 03, 2015, 14:57:47 pm »
Bistribus, браво, че малката се подобрява.
Това клипче е много страшно. Вие ли сте били в колата? Направо сте били в опасност.
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #67 -: Февруари 03, 2015, 15:14:44 pm »
Аз клипчето нещо не можах да го видя първоначално,но сега пак пробвах и стана ,Боже каква страхотия  8O аз съм минавало по този път за пещерата Дяволското гърло,а и този за Ягодинската също е много опасен.Пази Боже да няма повече такива бедствия.

*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #68 -: Февруари 03, 2015, 15:31:24 pm »
bistrikus, радвам се, че малката се възстановява толкова бързо.
Преди няколко дни, когато обявиха, че в Девин е много зле положението, първата ми мисъл беше за пътя към Триград и хората там. Всяка година едно и също се повтаря. Как не измислиха вариант да не се случва това?! :( Вашият район, и по-конкретно Триград, ми е най-любимият от цяла България. За мен там е най-прекрасното място, с най-гостоприемните и мили хора. Пролетта мислим отново да ви посетим и ако ни се осъществят плановете, ще се радвам да се запознаем :)
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #69 -: Февруари 03, 2015, 16:41:03 pm »
Кати, напълно подкрепям момичетата за шишетата. Ние в началото бяхме с две малки и едно голямо, като аз се цедях, давахме и АМ и в един момент ми беше писнало да мия постоянно и да дебна има ли биберон 8O, а ние ползвахме и системата VIA на Авент, която става да се ползва с биберон за шише, но бибероните все ни бяха кът. После поръчах от Motehrcare една тройка големи да имаме и те докато дойдат малкия си засука и сега всичко е прибрано :lol:
Рачо, колата ни привидно си е нормален компактен седан (ето такава: http://firm-guide.com/wp-content/uploads/2012/07/Renault-Thalia-picture-5.jpg ), но от опит знам, че задната седалка е безумно тясна! (за сметка на багажника са я орязали). За щастие не се оказах права - преди малко опитах и столът влезна доста успешно - даже ще може да седи на предната седалка :lol: Та засега ми пропадат мечтите за голям автомобил (а как съм се наточила за един nissan quashqai или нещо подобно само :oops:), че и без това са доста смели мечти чисто финансово погледнато ;)
Иначе засега ще се возим още в кошницата, че е по-висок клас и е с повече защити, а този стол дето ни е даден е 0-18 (а честно казано не мога да си представя бебе 0 как влиза вътре), и е доста широк и огромен и някак детето ми се губи в него и според мен не е толкова добре защитено. А и докато му дойде времето току виж се освободил другия наличен стол на Chico, дето е доста по-висок клас ;)

Матей се научи да пищи от няколко дни и е голям купон (за нас де, но и за съседите :lol:). Този път след гимнастиката отново имам усещането, че са ми "сменили" детето. До онзи ден само лежеше и ме гледаше, сега почти се обръща сам, хваща играчки, дърпа ги, държи ги, дъвче ги.... 8O От два дена му давам и едно сиропче за рефлукса след хранене, че му се раздразни гърлото от повръщането и пищеше, и го "захранвам" с него с лъжичката. Е познайте - не само че от втория опит спря да избутва с език, ами дори се сърди като свърши и спра да му давам и иска още (а е след хранене!) :lol:. Мисля, че трябва наистина да се замисля вече за захранване ;)
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #70 -: Февруари 03, 2015, 16:51:35 pm »
Lary75,за нас ще е удоволствие да се запознаем! Триград е уникален през всички сезони,но дано да не се случват повече наводнения- страшничко си беше! От неделя има и две жертви в Девин-съпрузи се удавиха в р.Девинска- джипа им се е мятал във водата като детско хартиено корабче. Водолази издирваха телата им,но не знам дали ги откриха :(
 Иначе клипа  е сниман от човека,който поддържа интернета ни, и понеже водата стигнала до огледалата му, той се отказал и се върнал...Ето защо нямахме и нет :(  :(
Обстановката вече е благоприятна за пътуване, така че когато решите сте "Добре дошли!"
п.п. Благодаря за милите думи за моя роден край :wink:
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #71 -: Февруари 03, 2015, 16:55:55 pm »
Кати, напълно подкрепям момичетата за шишетата. Ние в началото бяхме с две малки и едно голямо, като аз се цедях, давахме и АМ и в един момент ми беше писнало да мия постоянно и да дебна има ли биберон 8O, а ние ползвахме и системата VIA на Авент, която става да се ползва с биберон за шише, но бибероните все ни бяха кът. После поръчах от Motehrcare една тройка големи да имаме и те докато дойдат малкия си засука и сега всичко е прибрано :lol:
Рачо, колата ни привидно си е нормален компактен седан (ето такава: http://firm-guide.com/wp-content/uploads/2012/07/Renault-Thalia-picture-5.jpg ), но от опит знам, че задната седалка е безумно тясна! (за сметка на багажника са я орязали). За щастие не се оказах права - преди малко опитах и столът влезна доста успешно - даже ще може да седи на предната седалка :lol: Та засега ми пропадат мечтите за голям автомобил (а как съм се наточила за един nissan quashqai или нещо подобно само :oops:), че и без това са доста смели мечти чисто финансово погледнато ;)
Иначе засега ще се возим още в кошницата, че е по-висок клас и е с повече защити, а този стол дето ни е даден е 0-18 (а честно казано не мога да си представя бебе 0 как влиза вътре), и е доста широк и огромен и някак детето ми се губи в него и според мен не е толкова добре защитено. А и докато му дойде времето току виж се освободил другия наличен стол на Chico, дето е доста по-висок клас ;)

Матей се научи да пищи от няколко дни и е голям купон (за нас де, но и за съседите :lol:). Този път след гимнастиката отново имам усещането, че са ми "сменили" детето. До онзи ден само лежеше и ме гледаше, сега почти се обръща сам, хваща играчки, дърпа ги, държи ги, дъвче ги.... 8O От два дена му давам и едно сиропче за рефлукса след хранене, че му се раздразни гърлото от повръщането и пищеше, и го "захранвам" с него с лъжичката. Е познайте - не само че от втория опит спря да избутва с език, ами дори се сърди като свърши и спра да му давам и иска още (а е след хранене!) :lol:. Мисля, че трябва наистина да се замисля вече за захранване ;)
Благодaря, Mousyt! :)
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #72 -: Февруари 03, 2015, 17:33:45 pm »
Още един глас за прекрасните хора от Триград и околности. Ние преди няколко години закъсахме с колата и трябваше някаква част, тогава се обаждахме на сервиз в Смолян, а пътната помощ искаше баснословна сума. Тогава един мъж от село Гьоврен ни купи частта за колата и ни помогна да я оправим и дори останахме да спим в тях. Видя ни на пътя и не се поколеба и за миг. Та и аз имаю ли възможност натам тръгвам.

Сега по темата, че модераторите ще се карат.
Моето бебе не иска по корем и секунда да лежи, а днес от седнало положение в майка, отзад в колата се набра на предната седалка и става. После пак бяха писъци защото не искаше в кошницата да я слагам. Да и позволяваю ли да се изправя, не е ли малка?
А да и лек срещу пищене моля. Прави и удоволствие да пищи.
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #73 -: Февруари 03, 2015, 17:43:21 pm »
Сега по темата, че модераторите ще се карат.
Моето бебе не иска по корем и секунда да лежи, а днес от седнало положение в майка, отзад в колата се набра на предната седалка и става. После пак бяха писъци защото не искаше в кошницата да я слагам. Да и позволяваю ли да се изправя, не е ли малка?
А да и лек срещу пищене моля. Прави и удоволствие да пищи.

Присъединявам се за лека за пищенето :lol:. Сестра ми обаче каза, че това ще е докато му писне или научи нещо ново :?
Иначе и Мати хич не ще по корем, а иначе постоянно иска да сяда...
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #74 -: Февруари 03, 2015, 18:33:11 pm »
Едно към едно.
Първо за лежането по корем - Нора и секунда не искаше. Отначало, чак в осмия месец се обърна от гръб по корем и като не може да се върне в обратното положение започваше да крещи , зацикляше на "мамаммама". Сега с часове може да откара по корем.
Пищенето - продължи около три месеца. чС пълно гърло. Добре, че бяхме на вилата. През четири къщи се чуваше, отначало хората питаха, после свикмаха. Колко съм обяснявала, че пищи от положителна емоция, на някой любим анимационен герой или като ме види да се задавам с купичка храна, или когато се закачаме. На двора, в количката, в гората не пищеше, само в къщи ... явно я кефеше акустиката хаха.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #75 -: Февруари 03, 2015, 18:37:12 pm »
Да, и Дани пищи  :P
Научи се, че това е начинът да получи внимание  :lol:

Голям късмет днес. 4 от 5 слагания на гърнето са успешни, а 2-те бяха и с голямата нужда  :oops: Още като го сложа и свършва работата. Не висим да чакаме дори и минута. Само единият път, когато нищо не се получи го държах 10 мин и после го обух.
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #76 -: Февруари 03, 2015, 18:59:28 pm »
Еххх, нашият все на корем спи и затова не иска да стои в количката - там е по гръб - придреме, събуди се и почва да мрънка, мрънкането продължава в рев и пищене  :( Пробвах днес с кенгуруто, поспа повече - около 40 мин. , но на мен ми се откъснаха рамената и кръстът - лелелелеле - хич не ми е удобно за по-дълго време да го разнасям така. И  вече няколко дни като се разкисне след обяд - голямо реване и истерия, днес и аз ревах, защото не знаех вече какво да направя /добре, че си бяхме вкъщи/  :( Много ми е жално за него и вече ме обхваща паника, че или той има някакъв проблем,или аз не успявам да го успокоя...  :(  :(  :(
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #77 -: Февруари 03, 2015, 21:04:50 pm »
Сега им е периода дето си опознават гласа, ще има да пищят доста още.Просто пускате пердето и да не ви пука.

Моника, също не обичаше да лежи по корем.По тази причина пропълзя и се обърна късно.В момента в който я сложех по корем и направо почваше да реве.Сега елате да видите.

*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #78 -: Февруари 03, 2015, 21:29:51 pm »
Привет и от мен , но болни мнооооооого болни:(
Първо ММ , Боби сега аз съм на легло направо никога не сме се разболявали така
Много тежко с температура със зверска кашлица и болки навсякъде
Боби ни изкара акъла като вдигна темп направо полудях :(
След 30 мин дойде педиатърът поне
Сега сиропче даваме, а на ивона оксилококцинум .
Не мога да се надигна ужас е а така искам да се грижа за децата си:(
Баща ми и мм ги гледат но друго си е жена. Няма друга помощ и баща ми много помага но тая вечер и него май го хваща та нз как ще се оправяме

Пазете се мили мои:)
По толкова въпроси искамм да се включа но понатам:)
Липсвате ми
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #79 -: Февруари 03, 2015, 21:34:40 pm »
Mih, бързо бързо да оздравявате всички  :(
Браво наистина, че педиатърът се е отзовал много бързо!