0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруарска тема на най-малките :)
« -: Февруари 01, 2015, 09:51:03 am »
Заповядайте в новата темичка  :P
Да е пълна с послушни и здрави бебковци и бебки.

Да ви похваля бебо. Бяхме на РД петък вечер на заведение. Половин час стоя на столчето и се занимава почти сам. Похапваше хлебец и попийваше биричка  :lol: Много обича да си чеше венците на гърлото на бутилка.
След този половин час вече започнахме да го разнасяме, но се редувахме повече хора и не го усетихме  :P

Придвижва се много интересно назаден - избутва се с ръце, но си влачи корема, не го повдига.
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #1 -: Февруари 01, 2015, 09:56:33 am »
Цоп  :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #2 -: Февруари 01, 2015, 09:58:16 am »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #3 -: Февруари 01, 2015, 10:15:54 am »
Здравейте, да нахлуя в темата :) Нашето момче в 95 % от случаите заспива с рев и почти винаги на ръце... Снощи обаче беше страшна истерия преди вечерното заспиване :( и то ревеше толкова жално (не с обичайното му пискане) . Проверих всичко : ядене, вода, температура, памперс, колики и т.н. Просто страшно беше 8O. На вас случвало ли ви се е?
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #4 -: Февруари 01, 2015, 10:44:17 am »
bonbolini, при Мария се е случвало няколко пъти. Първият път бях решила след, близо  2 часа рев да тръгвам за болницата. Бях изпробвала всичко като теб. И накрая майка каза да сменя дрехите, в момента който махнах бодито спря да плаче. От тогава видя ли да реве без причина и, всичко друго да е наред сменям дрехите. Да отбележа това са дрехи носени и друг път.
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #5 -: Февруари 01, 2015, 11:43:51 am »
Здравейте и от мен :)
Смайл,браво на Дани :lol:
Бонболини,скоро не ми се е случвало подобно нещо,но обикновено като го сложа на гърда и се успокоява :)
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #6 -: Февруари 01, 2015, 12:01:37 pm »
И нашия беше доста неспокоен тази нощ :( Няма видима причина,но е факт. Вчера го хванахме.че е пораснал и вече са му малки ромпарчетата   и не може да се изпъва,та това беше една причина :wink:.
Дайте съвет,какво да го правя този КаВит? Много ме е жал!!!
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #7 -: Февруари 01, 2015, 12:07:44 pm »
Рачо,нали имаше някаква темичка "подарявам" пиши там и аз имам и кавит и магнерич и естрофем и фолиева и фракси и какво ли още не :lol:
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #8 -: Февруари 01, 2015, 12:40:03 pm »
Привет и от нас, ние сме болни :( първо беше мама, после помощницата и свеки  и накрая, кой ми зарази децата :x


*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #9 -: Февруари 01, 2015, 14:24:56 pm »
Привет и от мен!
Болните да оздравяват бързо!
ra40, пиши за Кавит-а в "Подарявам", момичетата ползваха поне преди по 10 капки в дните преди пункция, може и сега да ползват. Иначе е тъпо да не се използва, а срокът му е 4 седмици след отваряне.
Ние ходихме в кварталния китайски ресторант, майка ми реши да почерпи за РД, но нямаше детско столче и малко мъка беше. Но пък какичките сервитьорки бяха харесани на момента от малкия. Ей, много трябва да внимавам, има голяма вероятност да го изгубя някъде, какъвто е контактен. На всичкото отгоре му бях сложила едни дънки, които му паднаха в един момент (широки се оказаха) и го прибрахме по чорапогащник и яке. Добре, че бяхме с кола. Много беше смешен.
« Последна редакция: Февруари 01, 2015, 14:26:59 pm от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #10 -: Февруари 01, 2015, 14:34:35 pm »
Dess_dess, дано Стефи и Теа се оправят бързичко!

Rtfrtf, много забавно ви е било  :lol: И на моя племенник все му падат панталоните или ако му стават в кръста са му къси крачолите.
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #11 -: Февруари 01, 2015, 16:09:51 pm »
Смайли, много благодаря за линкчето за по-тъпичката майка  :lol:.
Черпя те с https://m.youtube.com/#/watch?v=AT53qi3ip6g
Не съм сигурна дали няма да ви пасне повече първата част обаче.

Калина я водихме вчера до Сърбия, и за пръв път има печат в паспорта, ехаааа! В Гърция не и бяха сложили. Малката се държа супер въпреки навалицата и силната музика на фестивала. Голяма блъсканица беше, но я изтеглях по-настрани и си се изкефихме. Потанцувахме заедно, опитаха да я снимат от някаква телевизия, но сръбския ни куцаше достатъчно че да не можем да отговорим на зададените въпроси и сигурно ще ни изрежат :)

Да си похваля хлапето - милата, като види фотоапарата и се усмихва. А я снимам много рядко - може би веднъж месечно. Май съм попрекалила със смешните физиономии докато я щракам... Дори когато си е сериозна и много и се спи види ли че насочваме фотоапарата и започва да цъфти  :oops:

*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #12 -: Февруари 01, 2015, 16:29:16 pm »
Стоека, това лято имам план да се помотая около вас и може да ти пиша да съберем дечурлигата ;) и да се пооплачем от мъжете, разбира се  8) Само да видим милото дали няма да опита да ме спре самичка с лудото бебе. Така де, грешка на езика, исках да кажа сладкото бебе с лудата майка  :wink:.

За зъбчетата малко ме притеснявате, момичета. Ама защо на мен ми казват, че между първите и следващите има поне месец разлика? Хммммммм...

Мousyt, и мен посрещането на гости ме натоварва. Мм се грижи за почти всичко и пак ми е малко в повече. Въпреки това от време на време посрещаме, защото много обичам. И ми е трудно да свикна с мисълта, че имам проблем.
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #13 -: Февруари 01, 2015, 19:01:57 pm »
Момичета,ако някой ползва фризовом или иска да пробва (при рефлукс,запек и колики)-подарявам почти пълна кутия. Не е нашата храна.
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #14 -: Февруари 01, 2015, 19:21:14 pm »
И аз подарявам Аптамил 2 (от 6 до 12 месеца) единият пакет от кутията, който е 400 гр.. Той е запечатан и срокът му на годност е септември 2016 г.
Отвореният пакет ще направя на течен шоколад, че вече мина може би 1 месец откакто го отворих  :lol:

Лили, мерси за Телетъбиса  :P
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #15 -: Февруари 01, 2015, 20:31:55 pm »
Smiles,това с течния шоколад мн добра идея:)ако се бях сетила,нямаше да изхвърлям млека преди
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #16 -: Февруари 01, 2015, 21:01:49 pm »
Аз днес с един Нан останал отворен отдавна, понеже детето само Хип похапва, направих крем за торта.
И една Лактана имам, ама я слагам като сметанка към кафето  :P
Лили ще те чакаме, засега не смятам да мърдам никъде. Не, че имам и желание, лятото е за море.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #17 -: Февруари 01, 2015, 21:04:05 pm »
Smiles,това с течния шоколад мн добра идея:)ако се бях сетила,нямаше да изхвърлям млека преди

Дайте и една рецепта де, като нищо съм сътворила нещо тука с аптамила :lol: Смайлче ние сме на 3-ката вече, дано на някой друг му свърши работа :P


Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #18 -: Февруари 01, 2015, 21:42:34 pm »
Мамите, които ползват Аптамил 1 сега, мога да им дам двойката. Ще стигнете и до нея  :P

Dess_dess
, ето моята рецепта за течен шоколад. Преписвам я от тефтера  :lol:

Течен шоколад


250 гр вода + 350 гр захар се кипват на огъня.
Във врящата течност се прибавят 125 гр. масло, щипка лимонена киселина, 1 с.л. ром (коняк, ракия).
В сух съд се пресява 250 гр. сухо мляко и 3 с.л. какао.
Към тази смес се прибавя горещата смес. Бърка се с миксер.
Насипва се в малки чаши (100-150 гр.) и се съхранява в хладилник.
Позволено е да оближете съда и бъркалките на миксера  :lol:
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #19 -: Февруари 01, 2015, 22:08:26 pm »
Смайли,това с облизването на съда е задължително :lol: благодаря за рецептата..