0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #200 -: Февруари 09, 2015, 17:35:32 pm »
Всичките ни усилия и сълзи се превърнаха в нещо невероятно красиво и истинско!
:P :P :P
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #201 -: Февруари 09, 2015, 17:37:42 pm »
Хахаха, прекрасни дечица! Калина е сладка снежна принцеса, а Дани става все по-голям  :D.

Аз все се замислям дали малко се занимавам с моите пораснали бебоци, та досега не са "научили" кой знае какво. После обаче виждам как всеки ден правят по нещо ново и сърцето ми ще се пръсне от радост.

При нас всеки си спи в леглото :). Само на Ани й се случи две нощи да спи на спалнята, защото много плачеше и явно я мъчеха зъбките. Тя и досега си се буди по 1-2-3 пъти на нощ и номерът да се правя на умряла лисица не минава  :lol:. Започва да вика и вместо да събужда всички, предпочитам да я взема и да я накърмя, след което тя отново заспива. Може и да е търсене на внимание, но нощем нямам сили да прилагам хитри педагогически подходи :).
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #202 -: Февруари 09, 2015, 17:49:54 pm »
Аманда, Беата, мерси момичета! Да са ни живи и здрави, маймунчетата!
Номерът с умрялата лисица очевидно е широко разпространен сред родителите, хаха! При нас не минава, но не спирам да се надявам.
« Последна редакция: Февруари 09, 2015, 17:52:15 pm от lili2011 »
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #203 -: Февруари 09, 2015, 17:54:58 pm »
Не знам защо не мога да видя Калина,но пък Дани е страхотен пу-пу  :lol:
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #204 -: Февруари 09, 2015, 18:11:22 pm »
Леле.... зетя как добре го учат. Прекрасен е!

Лили, аз също не виждам Калина.
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #205 -: Февруари 09, 2015, 19:42:20 pm »
Момичета, знаете ли защо найлоновите лигавници са 9+, а тези от плат 6+? Много ми е чудно.
« Последна редакция: Февруари 09, 2015, 20:57:04 pm от lili2011 »
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #206 -: Февруари 09, 2015, 19:47:24 pm »
Ами аз я махнах. Слагам я пак за малко. Не съм много ок с качването на снимки в нета и затова. После пак ще я махна.


Момичета, знаете ли защо найлоновите лигавници са 9+, а тези от плат 6+? Много ми е чудно.
Много е сладка. Да е жива и здрава!
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #207 -: Февруари 09, 2015, 19:48:43 pm »
Здравейте, да попитам мамите със секцио, имахте ли кърма и кога ви потече?
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #208 -: Февруари 09, 2015, 19:59:20 pm »
Аманда, Беата, мерси момичета! Да са ни живи и здрави, маймунчетата!
Номерът с умрялата лисица очевидно е широко разпространен сред родителите, хаха! При нас не минава, но не спирам да се надявам.

И при нас не минава, само тати, все още упорито го прилага и само той си вярва, че ще успее :lol:

Привееет, много ви изпуснах, надявам се, всички да са ОК, че има един вирус, всички вкъщи ги изпонатръшка, малките още кашлят, то сополи, то капки и то едни черни и падна едно мазалоо, ама двойно, сега и мен ме тръшна гадната кашлица, доктора вика, не кашляй, ама освен да ме упои незнам, как да удържа другояче, тоз порив :x 
Кати някъде 2 ден или 3-ти ми потече коластрата, преди това аз разправях, как пък нищо нямам :lol: Всеки ден всяка една акушерка идваше и ме питаше и ме пробваше, докато не се получи, е не е много приятно, защото Стефи при мен, се появи с малко зъбче и като ме стиснеше с тази устичка ииии :D  звездичките ми идваха в повечко на небето :lol:

Лилииии голяма сладуранка това коледно джудженце :P
Беата, Хоупче, Михче, Маури- близнашките мами,  а и всички други мами и татковци, разбира се, как сте :P


Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #209 -: Февруари 09, 2015, 20:13:52 pm »
Лилииии,много е сладка :lol:
Кати и при мен кърмата тръгна на втори трети ден :)
Деси бързо да оздравявате :)
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #210 -: Февруари 09, 2015, 20:19:37 pm »
Лили, и до сега я криеш тази красота ммм?! Тати да приготвя пушката  :D
Смайли, Дани артист  :D
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #211 -: Февруари 09, 2015, 21:32:17 pm »
Лили, като каза това за избора на храна от детето се замислих, че според моята щерка най-вкусното нещо на света е хартията под всякакъв вид.Хахахаха Прекрасна Калина.


*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #212 -: Февруари 09, 2015, 21:34:07 pm »
Аз изпуснах Калина и двата пъти, но с това име съм убедена, че е много хубава. А Дани на Смайл е просто такъв бонбон, че нямам търпение и моя младеж да стане малко по-голям и така да се закача 8)
Голямо писане сте му ударили :lol: Аз бях на неонатолог с Мати. Растем, наваксваме, вече няма толкова тревоги от недоносеноста. Ще трябва обаче да продължаваме с рехабилитацията, че още не знае за какво са му ръцете 8O С краката е много силен и координиран, но ръцете са настрани и назад сякаш да не му пречат ли знам ли :lol: Ама важното е, че расте и се развива ;) Препоръката е и да започваме вече захранване, че на него му липсват разни елементи и кърмата спира да му е достатъчна да си ги набавя, така че започвам и аз с пробите... Мисля си, че детето е яде всички, ама дано и няма странични реакции ;)
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #213 -: Февруари 09, 2015, 21:43:05 pm »
Благодаря за комплиментите :) много сте мили! Всички бебчета които съм виждала в бебешките теми са страхотни! Ех, да са ни живи и здрави и понякога даже послушни!

Маги, смеещ се ти, но мисля че това за хартията е вярно (ако не броим кърмата, разбира се). Калинът много предпазливо опита картофа и тиквата, обаче за сметка на това преди три дни и вадих случайно докопана салфетка от устата :) И изобщо всякакви хартии много я влекат.

Мousyt, нищо не си изпуснала - най-обикновена плешивичка кифла. Но като ни порасте коса ще се щракнем за галерията.
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #214 -: Февруари 09, 2015, 23:24:57 pm »
Их, и аз не видях Калина.
Дес, ние сме добре. Децата ми... порастнаха. Тези 6 месеца са сякаш някакъв вододел. Закачат се, пеят, Кире казва срички:ба-ба, та-та, па, да, голям дърдорко. Мите днес подвиква радостно когато батко му влезе в стаята. Кире като е недоволен не винаги плаче, ами започва да се кара с една сърдита интонация:та-та-та-та. Гледат един от друг и после се имитират... Абе, не мога да им опиша всички номера. Забавата започна! И аж и бате сме много щастливи от тази работа.
А, сега ми тръгна и клипчето на Дани. Муцкае голяма и такъв трогателно-изпълнителен. Смайли, личи, че си му отдадена напълно на това дете. Така да си карате и в бъдеще.
« Последна редакция: Февруари 09, 2015, 23:32:05 pm от hope-love »
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #215 -: Февруари 10, 2015, 07:16:49 am »
Добро утро,девойчета  :wink:! Пропуснах я Калина и двата пъти  :( и не съм доволен!!! Кати и при нас си тръгна на третия ден,без проблем.като ви чета,че с времето ще си "познае" леглото само и ме радвате. Снощи пак имахме кратък "театър" :lol: :lol: и колкото и да се правихме на "умряла лисица и умрял вълк" не ни мина номера :?. Май ще трябва и денем да си спи от време на време в кошарата,че да се "опознаят" по-добре. Сега повечето дневно време прекарва в някаква люлка-шезлонг /с батерии,но за сега е само стационарна/ и се чувства много добре.Другия вариант е -кошарата настрана,люлката -шезлонг ,на нейното място :lol: :lol:.
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #216 -: Февруари 10, 2015, 08:15:48 am »
Благодаря на всички за отговорите :) :) :)!
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #217 -: Февруари 10, 2015, 09:05:31 am »
дублирано
« Последна редакция: Февруари 10, 2015, 09:09:03 am от White »


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #218 -: Февруари 10, 2015, 09:07:55 am »
Здравейте, да попитам мамите със секцио, имахте ли кърма и кога ви потече?
Имам две операции и КОЛАСТРАТА ми беше налична още преди раждането. А тя е най-важната за първите дни на бебето. Необходимото количество храна в тези дни е около ЕДНА ЧАЕНА ЛЪЖИЧКА! Слагайте бебето на гърда възможно най-скоро след раждането! Така ще стимулирате слизането на същинската кърма и достатъчното количество.
 Третото ми дете е родено по вагинален път и разлика в идването на кърмата при трите НЯМА.
Съветвам бременните да почетат малко за кърменето преди да се роди бебето. После ще е малко късно. :D
В тази връзка препоръчвам тази книга:
http://www.helikon.bg/books/85/-%D0%90%D0%B7%D0%B1%D1%83%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D1%8A%D1%80%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE_149894.html


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #219 -: Февруари 10, 2015, 09:36:29 am »
kati_vm, първият път изживях страхотен стрес след раждането и не помня кога ми дойде кърмата. Имах, но не беше много, а и бебето не засука, та в общи линии не трая дълго. Вторият път кърмата ми дойде в нощта след секциото. Имах някакава страхотна треска, без да имам температура и на сутринта се установи, че кърмата е слязла. всичко тръгна чудесно и се кърмихме успешно 1,2 годин. И двете раждания бяха секцио.
<br />[link=http: