0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #280 -: Февруари 12, 2015, 19:56:47 pm »
Аз мога да работя, защото Никола се храни на 4 часа. Кърмя го, отивам на работа, която ми е на 5 мин. от къщи и когато майка ми се обади, че малчо се пробужда, аз тръгвам и пак го кърмя. Когато се налага да остана по-дълго в офиса, тя ми го довежда там да го кърмя   :oops: С други думи, детето не е случило на майка, но пък е уцелило десятката с баба си   :P

Аз също лепих кул пач лепенките върху боцканото, по съвет на момичетата от форума. Нямаше зачервяване или подуване.


*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #281 -: Февруари 12, 2015, 21:58:15 pm »
mgstra, как ти завиждам ако знаеш за майка ти :? Моята също много ми помага, но за съжаление в момента няма възможност и пак помага де...днес например ме присрещна в центъра с една торба с храна :lol:
Матей днес е кротък. Следобяда беше сравнително нормално спане, игра, ядене,...но привечер като заспа и няма събужане :-O Днес яде само четири пъти и така... предполагам е от ваксината. Уж нямаше да стресирам около ваксинирането, ама май не ми се получава - постоянно се тревожа защо е толкова отпуснат  :oops:
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #282 -: Февруари 12, 2015, 22:49:37 pm »
Мен педиатърката ме предупреди, че след ваксините може да е или по-неспокоен или по-сънлив. Не се притеснявай, и това ще отмине.


Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #283 -: Февруари 12, 2015, 22:57:21 pm »
 :hello2: Хей,народе как сте? Ние днес станахме на 1 месец :) струва ми се доста пораснала -дори се опитва да гука!!!В неделя ще имаме гости osi_5 и от сега се притеснявам някой да не донесе грипец, че лошо ни се пише...
Днес е доста кисела и подозирам,че виновници са коликите. Дано поне през нощта се успокои коремчето. Подсичането вече ни мина и съм много доволна от резултата от усилията,които положих.
Спокойна нощ на всички :sleeping:
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #284 -: Февруари 12, 2015, 23:02:56 pm »
Bistrikus, честита месечинка! Растат децата, месеците отлитат като миг. Дано е спокойна и коремчето също.
Да ти е жива и здрава.

Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #285 -: Февруари 13, 2015, 07:15:23 am »
Bistrikus, честита месечинка на малката Бушра! Да е много здравичка!  :P

Момичета, аз имам голям проблем с бабите и дядовците. И по-точно не с тях, а с моето отношение към тях. Изобщо не искам да ми се бъркат и да идват да помагат. Чувствам се все едно ми навлизат в личното пространство.
Страхотни са всички, но някак предпочитам да сме си сами. Мислих, че с времето ще го преодолея, но се задълбочи. А те нали са баби и дядовци и се радват за внучето и искат всичко да знаят, ако може и да участват. А пък аз само се дразня. Не знам как да го преодолея.  :(
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #286 -: Февруари 13, 2015, 07:58:38 am »
Bistrikus, честита месечинка на малката Бушра! Да е много здравичка!  :P

Момичета, аз имам голям проблем с бабите и дядовците. И по-точно не с тях, а с моето отношение към тях. Изобщо не искам да ми се бъркат и да идват да помагат. Чувствам се все едно ми навлизат в личното пространство.
Страхотни са всички, но някак предпочитам да сме си сами. Мислих, че с времето ще го преодолея, но се задълбочи. А те нали са баби и дядовци и се радват за внучето и искат всичко да знаят, ако може и да участват. А пък аз само се дразня. Не знам как да го преодолея.  :(
И аз имам същия приблем. Не само за бъдещото бебе, а и от преди това направо откачам като почнат да ми се месят.
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #287 -: Февруари 13, 2015, 08:00:27 am »
:hello2: Хей,народе как сте? Ние днес станахме на 1 месец :) струва ми се доста пораснала -дори се опитва да гука!!!В неделя ще имаме гости osi_5 и от сега се притеснявам някой да не донесе грипец, че лошо ни се пише...
Днес е доста кисела и подозирам,че виновници са коликите. Дано поне през нощта се успокои коремчето. Подсичането вече ни мина и съм много доволна от резултата от усилията,които положих.
Спокойна нощ на всички :sleeping:
Честит първи месец и от мен. Да е жива и здрава малката!
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #288 -: Февруари 13, 2015, 08:29:26 am »
Смайли, както вече се бях оплакала и при мен е така. Цяло щастие е, че ги виждам само 3-4 пъти годишно.
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #289 -: Февруари 13, 2015, 08:46:31 am »
bistrikus, раздай им противогрипни маски и им направи фейс контрол,  :wink: Съвсем си е оправдано с малко дете, независимо, че може да ти се цупят. Честита месечинка на детенцето!
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #290 -: Февруари 13, 2015, 09:06:25 am »
bistrikus честита месечинка на малката да е здрава и послушна,а за гостите колкото се може по-малко допир до нея в това време,добра идея са маските подкрепям rtfrtf  yahoo_33

Смайли има го това и при мен ,но в много малка доза,аз го чувствах като ревност и че само аз най-добре знам какво да правя с малката/не че и сега не мисля така/,но имам огромно доверие на мама,а на свеки не чак толкова защото тя понякога не мисли,а гледа само да се фука какво прави и решава на своя глава което мен хич не ме устройва/това само 1-2 пъти, направих забележка и за сега добре/.И аз искам никой да не ни се бърка и да сме си самички ,но понякога имам нужда малко да ми погнат,а и със свеки живеем в една къща.Просто им дай малко достъп до малкия,те със сигурност много го обичат и искат да му се радват. :wink:

Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #291 -: Февруари 13, 2015, 09:08:56 am »
Лили, и ние не се виждахме толкова често, но откакто се роди бебето ги усещам, че си търсят и "най-малкия" повод да дойдат. Мъжът ми ходи в командировки и все ми се предлагат да дойдат докато него го няма, за да помагат. Имам чувство, че всеки би се зарадвал, а само аз се чудя как да откажа.
Преди и по телефоните се чувахме по-рядко, а сега само даваме отчет какво ново прави малкия, какво яде и т.н. Много ми се иска това само да ме радва, а да не се дразня. Уфффф ......  :?

Amanda, права си, но точно това с "малкия достъп" ме изважда от равновесие  :lol:
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #292 -: Февруари 13, 2015, 09:12:22 am »
Охоооо,имаме още един рожден ден :wink:!! Бистрикус,честита ви месечинка. :lol: Много внимавайте с вирусите :x.При най-малко съмнение,редуцирай гостите.  :lol: Ще имат време да го гледат,разбирам им мерака,но ако ,недай си боже стане някой грип  :(,ще се мъчите двамата с него  :wink:.
И ние се оправяме без баби,не че имаме много ,де. :lol: Веднъж седмично на посещение за тяхна радост :lol: :lol:. Като имаме зор,тогава ще ги търсим.Иначе много искат да помагат и никога не идват с празни ръце :wink:.Живи и здрави да са!
Нашето момче вчера цял ден беше неспокоен,което продължи и през нощта  :?. Решихме да го пробваме без Лефакс,ама много газове го мориха :(. Баща му се наложи да поработи посред нощите,та като се прибра си го взехме при нас.Като ме хвана за пръста и отнесе.....още спи,за разлика от татко си  :lol: :lol:. Очовечва се вече  :D.Много е хубав.
Спокоен петък,момичета,от мен.
« Последна редакция: Февруари 13, 2015, 09:15:31 am от ra40 »
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #293 -: Февруари 13, 2015, 09:28:20 am »
Бистрикус честита ви месечинка :lol:
Рачо все повече ще се очовечва и все по-сладък и интересен ще става :lol:
Смайл,нормално е бабите да се интересуват много след толкова чакане...абсолютно нормална е и твоята реакция...аз естествено се дразня повече на свеки :lol: с мама се чувам всеки ден,а с нея веднъж седмично  :lol: за добро или за лошо не живеят в София и двете та не се виждаме често...децата се гледат най-добре от родителите,бабите помагат ако ти искаш,но това не означава,че трябва съвсем да ги изолираш :lol: инак и аз ревнувам и нямам доверие на свеки и не бих и го оставила да го гледа с мама не е така  :lol:
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #294 -: Февруари 13, 2015, 10:04:17 am »
Аз пък не съм така. Абсолютно сами сме с мъжа ми. Той е винаги до късно на работа, често отсъства и на мен ми е трудно сама...Винаги се радвам на помощ от мама или свекито, но мама е на 500км.от София, а свекито е в Италия :( и рядко получавам помощ ... А така искам  поне една от тях да е тук и като ми се наложи да свърша нещо да мога да разчитам на тях :(
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #295 -: Февруари 13, 2015, 10:15:08 am »
Бонболини напълното те разбирам с Вера и аз като теб си мечтаех за малко помощ,но уви тогава и двете баби работеха и нямаше как,сега само мама работи,свеки е пенсионер и често идва,но това пък мен ме дразни и побърква,защото е мечешка услуга,а не помощ,тя е егоист и не се съобразява с никой и с установения режим на детето,прави си каквото си иска,лигави го,разваля режима и си тръгва....е мерси от такава помощ дето след нея ще го отнасям аз....ей,за това и Вера за първи път и я оставих като бе на три години,защото започнах работа и нямаше как като почиваше градината е, след това ми се искаше да я бях оставила на дежурната градина вместо на нея....та за това има помощ и помощ по-добре си наеми бавачка за няколко часа вместо да имаш такава помощ...
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #296 -: Февруари 13, 2015, 10:35:43 am »
Алекс, много си права, че важно каква е помощта. Аз на мойта майка имам 100% доверие и нямам притеснения, когато ме няма. Но тя живее с нас от три години и децата я приемат като част от семейството, а не като гост, дошъл за малко и да разваля дисциплината. Свекърва ми хич не се мярка, а и няма желание да ни се меси.



Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #297 -: Февруари 13, 2015, 10:36:03 am »
Оооооо, Алексче, наистина такава помощ не ми е нужна, но при мен Слава Богу, съм случила и на мама, и на свеки :) Съобразяват се с всичко : режими, разходки, много помагат в домакинската работа :) Досадни са понякога, но като цяло са голяяяяма и незаменима  помощ
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #298 -: Февруари 13, 2015, 11:10:03 am »
Свеки е умна и интелигентна жена. Но е като енциклопедия за всички едновремешни щуротии - връзване, осоляване, даване на кисело мляко и брашнени каши от втория месец, ранно захранване и топене на пръста в ракия и всякакви други, но тези най са ме дразнили като отвори дума да ги прилага на малката. Обезкуражаваше ме съвсем в началото да кърмя като ми намекваше по сто пъти дневно, че кърмата ми не е достатъчна на бебето. Ако не се бях подготвила по темата сигурно щях да се вържа  :? . Само да се обърна и крачетата се опъват... абе чудно как тия неща ги знае, а че дупето на бебето трябва да се проветрява на въздух и всякакви други неща не знае. Нищо де, справяме се в малкото млменти в които сме заедно. Иначе ме е шашкала като и кажа, че Калина трябва да си ляга сега, утре сутрин ще се видят повече, а тя ми възразява че утре сутрин ще готви и няма възможност да види бебето. Десет дни годишно сме заедно, а тя няма време да си види внучката защото ще готви? И не, няма предвид че е по-добре да я види на момента, а че е заета да види бебето. Като цяло приема всичко, дори това като задължение. Аз ходя с голямо желание, но бързо ми го попарва. С останалата рода и от двете страни съм си ок. Заради тези щуротии засега свеки ще гледа малката само с мое присъствие. Но пък тя не се и натиска за повече.
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #299 -: Февруари 13, 2015, 11:26:48 am »
Смайли, и аз перфектно те разбирам. Даже на моменти се чудя на мен ли ми има нещо, дори точно снощи се бях вкиснала и си го изкарвах на мъжа ми. Дори се чудя, аз ли съм си виновна, че не им делегира повече отговорности или ревнувам или и аз не знам... Майка ми много ми помага. Последните години за съжаление и се налага доста да се грижи за болните баби и дядовци и забелязвам, че покрай тях и тя малко се е поизкривила и има доста неща които ме дразнят. Само че що се отнася до грижата за малкия и имам пълно доверие как и защо ще го направи. Освен това тя е много стриктна да се съобразява с нашите желания и дори и да сме в грешка нещо никога не ни се бърка директно, което ме кара да съм спокойна как ще реагира и какво ще направи ако е с бебето. Малко го лигави повече и ми излиза през носа после на мен като си тръгне, но последния път и казах и тя веднага се притесни. За съжаление тя не може да ми помага ефективно в момента, а аз с малкия съм си супер, но с тази работа няма как сама... Свеки на свой ред съм на път да обявя, че искам да идва само на гости и повече не желая да ми помага! Жената не с лошо, дори много се старае да слуша какво и казваме, но просто не е адекватна ама хич! И още по-лошото е, че не си дава сметка! Освен това идва да помага и ме занимава с нещо през цялото време, та в крайна сметка аз губя повече време отколкото сама да го свърша и малко мечешка услуга... а по адрес на бебето грам и нямам доверие. Преди две седмици я помолих да му смени памперса и направо се изприщих докато я гледах. Има проблеми с кръста, осъзнава го, но се опитва да се изправя с него на ръце и аз само се тревожа къде ще го изтърве... Отделно, оставям и да го гледа и да се занимава с него, а тя само седи до него и си прави нещо, дори и той да мрънка никакво внимание, а аз искам да ЗАНИМАВА с него, не да го ПАЗИ - това и аз го мога докато съм на компютъра. Но да се върна на темата.... дори и извън помагането и кой кое как прави - и аз съм си мислила, че ще се радвам много да помагат бабите, а сега някак все гледам да ги изключа от заниманието - дразня се и така :?