0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #340 -: Януари 14, 2015, 14:14:12 pm »
Mousyt браво на Матей,все така да расте  :wink:
Хоупче чакаме да докладваш мерките на манекените  :)
Рачо няма проблем, сменихме Реното с Ауди комби за да можем да събираме повече багаж  :D.То не,че мъжа ми не ги сменя като на кино,но какво да го правя мания си му е и това е  :).За комплимента който са ти сложили хич да не те  е.

Ние пък нямам сладоледчета и за това ще трябва на ново всичко.
Не знам защо си мисля,че 2 г. разлика ще е лесно,а може и докато са малки да се изгледат и готово.Когато е рекъл Господ ще стане,но дано да не продължи пък и дълго врме разликата.
И днес използвахме хубавото време,чак не ми се прибираше,но малката трябваше да яде и сега блажено спи.
Ей кога мина 1 година,другата седмица сме рожденници,ходих да поръчам и тортата и тоалета днес избрах за малката и останаха само дребнотиите.
Маги,Авалон вие сте с нас горе-долу, как ще празнувате? Ние ще сме в един детски център.
Нека и другите мами минали годинка да споделят как е било ако е удобно.
« Последна редакция: Януари 14, 2015, 14:16:05 pm от amanda »

Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #341 -: Януари 14, 2015, 14:16:37 pm »
При мен май добре се повлия ендометриозата от бременността и кърменето. След това имам две спонтанни бременности точно от раз. Втората засега върви добре :)
Руми, напоследък все скачаш в нашата тема с много добри попадения (особено за мен). Не знаех, че и ти си с ендо. Даваш ми надежда  :P
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #342 -: Януари 14, 2015, 14:46:27 pm »
Здравейте, днес и ние на разходка, но малкият преди си спеше блажено като е в количката, а последните пъти,  не спи -мрънка, проревава ... не смея да се отдалеча от блока  :? Отдавам го на това, че спи все по корем,  а в количката е по гръб. Сега съм го врътнала настрани и придремва на слънце :) добре, че зад блока има полянка и сега чакам да се понаспи и да се прибираме. Жалко,       ченемога да напазарувам, че мрънкоти в магазина...
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #343 -: Януари 14, 2015, 15:30:39 pm »
bonbolini има и такива деца дето нещо в количката не могат да спят спокойно имам близка ,която нейнето дете беше така по-добре си спеше в къщи.На вашата възраст Вики много спеше  в количката,че и после де,даже когато почнаха жегите трудно свикна у дома да спи  :?

Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #344 -: Януари 14, 2015, 15:37:41 pm »
Подарявам Аптамил 2 една кутия, от която от единия пакет са използвани 5-6 лъжички, а другият е цял и неотпечатван. Само доставката ще е за ваша сметка. Ето таково:
http://www.minimod.bg/2098/aptamil-2-%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BE-%D0%BC%D0%BB%D1%8F%D0%BA%D0%BE-800%D0%B3%D1%80

Ние вече сме на Лактана Био, но онзи ден бяхме на ресторант и се оказа, че съм забравила млякото. В най-близката аптека нямаше Лактана и взех Аптамил. Но другото няма да го ползваме.

Bonbolini, и Дани много се тръшкаше в количката след първия месец. Чак не ми се излизаше навън. Затова си взех слинг и раница и редувах (и все още редувам) с количката.
Ето не го бях возила повече от 20 дни в количката и днес му беше интересно. След 1 седмица пак ще му омръзне на овнето  :lol:
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #345 -: Януари 14, 2015, 17:51:31 pm »
47 Smiles, ние се мием с течния сапун за цялото тяло само вечер като се къпем и чат-пат през другото време. Иначе наакано дупе само с вода (много вода) на мивката :lol: Но то нашето все още е доста течно, а и винаги се сменяме скоро след това, та не е трудно... Това е по съвет на педиатърката, т.к. в началото му беше гъбясало дупето от болницата и тя каза, че да не го мием много с някакви препарати че те твърде отмиват и оставят път на бактериите.

Времето днес беше наистина много добро и ние също за пръв път от много време бяхме навън, дори отидохме с колата до парка и обикаляхме два часа 8) Мати засега спи в количката, но ми прави впечатление че се пробужда и на моменти е по-скоро унесено дремещ, за разлика от преди когато само като го сложех в коша и заспиваше като пън :lol:. Силно се надявам да е от спящите в количка бебета ;)
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #346 -: Януари 14, 2015, 18:21:22 pm »
Аз наакано дупе мия само с вода.

Аманда, ще сме в къщи, едно ще събирам родата а отделно ще сме с децата дето излизаме.Мен ако питате е абсолютно ненужно всичко ама няма как.За детски кът е много малка, а и с тия вируси, хич не ми се ходи на такова място.Иначе днес взехме роклята за рождения ден и мама е много доволна  :lol:

Говорите за второ дете, мисля ги и аз тези неща, да видим къде ще ми излязат сметките.

Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #347 -: Януари 14, 2015, 18:47:21 pm »
Само с вода бяхме и ние, но вече му мирише  :( и сега мия със сапун Джонсън бебе, но ме е страх да не му изсуша кожата. Тя и без това е суха.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #348 -: Януари 14, 2015, 18:58:54 pm »
Аз точно защото и се изсуши кожата за това продължавам само с вода.А и с тия дами е малко сложно :)
Взех на Микса за измиване едно и мисля с него да пробвам, дано не и изсушава кожата.

Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #349 -: Януари 14, 2015, 19:43:12 pm »
И аз мия със сапун наакано дупе...времето наистина бе хубаво излезнахме в 15 прибрахме се в 17 за да яде той се поразбуди към 17.40 и яде в унесено състояние и още спи :lol: довечера сигурно в 2 ще заспи  :lol:
За първи рожден ден наистина не виждам смисъл да е в клуб ами то нищо не им разбира главата още така,че използвайте момента докато станат на 4 г.,че после няма как,а тия рожденни дни в клуб излизат към 500 лв. да не ви обяснявам колко стават парите като стане на 11 г. за справка ще кажа,че моя рожден ден в кръчма и пиано бар след това на 10 души излезе доста по-евтино от нейния... :lol:
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #350 -: Януари 14, 2015, 20:44:30 pm »
Аманда, у дома ще сме само най- най-близките. Мама, сестра ми, свеки и ние тримата. И въобще не ме интересува ако и дали някой ще си пимисли или каже нещо. Не си падам много по масовите меропрития по този повод, детенце още е много малко, това е нейн празник, нищо не разбира, най-много да се изнерви от суматоха и хора.  Докато мога да налагам ще го правя, сигурно няма да усетя кога ще дойде времето за детските партита, когато няма изобщо да съм интересна с присъствието си. Вече дори ми е мъчно и броя приближаващите дни, когато ще трябва да се връщам на работа. Между другото и аз днес поръчах тортата - мини маус с джинжифил и мед.  Тази година ние ще облажим, а Нора само ще омаже  :D.
 Смайли, мия само с течаща вода на мивката, но не след всяко ако, щото тая работа ние я вършим по 4 пъти на ден. Като беше на АМ беше по-скромна. Ползвам и мокри кърпи. Между другото точно в момента пак "твори " и както скача в бънжито най-много да го набута обратно хахахха.

Тези пантофи и подобни ще ме подлудят. Цел номер едно в живота е да се свали, всякакви модели смених - няма братче, на всички им намира цаката, от вчера поредния закупен чифт и бях толкова доволна, че съм я прекарала, ама нъц.

Ох, болна тема, чак ми се реве и аз имам трички във фризера.
« Последна редакция: Януари 14, 2015, 20:52:32 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #351 -: Януари 14, 2015, 21:08:36 pm »

Тези пантофи и подобни ще ме подлудят. Цел номер едно в живота е да се свали, всякакви модели смених - няма братче, на всички им намира цаката, от вчера поредния закупен чифт и бях толкова доволна, че съм я прекарала, ама нъц.


Защо не опиташ с чорапки с подметка? Аз съм много доволна от тях. Може и при вас да проработи номерът :). Те са дълги и е доста по-трудно да ги сваля. Преди беше истинска борба да задържа нещо на краката му.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #352 -: Януари 14, 2015, 21:19:33 pm »
bonbolini, Иво оглася целия магазин по някой път, особено ако чакаме на касата и не се движим. Та ако само мрънка детето, си е поносимо. Никой не ми е направил забележка защо малкият пищи, а той пищи, защото така му харесва, докато се вози пък пее и си приказва нещо.

avallon, същата работа е и при Иво с пантофите. Има 2 чифта, които са с лепки. Е, голям кеф му прави да ги разлепва и да ги събува. На 2-та секунда са свалени. Единият чифт го носих на обущар, да му сложи тик-так копчета. Издържа точно половин ден и сега ги сваля на 3-тата секунда. Най-голям успех постигнах с чорапи с кожено стъпало, тип мокасини. Не мога да го оставя само по чорапогащник или чорапи, едвам успявам да вдигна 20 градуса в неговата стая. На едно 30% намаление взех 2 чифта от Комсед. Ето такива са, само картинките им са различни. Надписите по подметката се изтъркаха, ама добре си ходи с тях, не се пързаля, освен това ги пера в пералнята без проблем. Отговарят на два номера, неговите са 20-21.



"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #353 -: Януари 14, 2015, 21:44:13 pm »
Според мен с три години разлика е по-лесно отколкото с две. Не че съм го планирала точно така, но тъй като не се случи от само себе си и времето вървеше, така си минаха две години и половина. Когато се роди сестра му, вече можеше да се заиграва сам, да казва какво иска, да ходи сам до тоалетна, ако много изгладнее, да си вземе ябълка или банан или дори кисело мляко от хладилника. Всичко това не го можеше на две. Не че иначе е било винаги лесно, но истината е, че лесно няма. Може би има по-малко трудно.
Аз имам още шест замразени, но с мъжа ми нямаме намерение да имаме повече деца. Ще си чакаме внуците.  :wink:

*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #354 -: Януари 14, 2015, 22:00:21 pm »
Lary75, последните са точно такива .
rtfrtf, и такива с кожени стъпала имаме. С лепки, с ластици, с връзки (и на петите), с ластици които се издърпват през едно застопоряващо пластмасово .. всичко се сваля. Чорапите под ромпър пак ги сваля 8O и ги избутва на върха на пръстите си, просто си нямам идея как го прави. Единствено едни чорапи на некст не може да събуе, добре че са 5 чифта, до където изкарат, но само по тях не може да стъпва на пода. Тези дни ще търся обувки за прохождане , обаче да са нещо като боти и плътно около глезените, дано намеря нещо подходящо, срам не срам с обувки в кошарата ще е май.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #355 -: Януари 14, 2015, 22:25:09 pm »
Нашите още ги обувам в ританки в къщи, предимно гащеризони,но не ми се мисли като се почне постоянното събуванена два чифта пантофи и чорапи.С баткото ппстоянно се обувахме.
Сещам се да ви питам-за деца,които ще прохождат лятото,какви обувчици са подходящи?Рано е още,но се замислих.
На  първия рожден ден на Гошко бяхме само най-близките.За  мен дори и това е много народ,но освен родителите си имаме и по една сестра със семейства с големички вече деца,да са ни живи и здрави.Само свекър ми бече не е между над за жалост.Та първите празници на малките ще са пак в този състав.Вече отразихме един Димитровден,когато бебоците бяха на три месеца.
Нашите момчета са наддали бая за месец и 10 дни.Кирчо е 7,600 кг, а Митака- 7,040 кг.Разликата помежду им даже малко се е увеличила,ама не става дума за гигантско бебе :)Ръстът на Кирето е 68,а
на Митко-67.
Сега започвам да мисля за контролния преглед при кардиоложката,където ще водим Мите,като навърши 6 месеца.Има едни проблеми,които може да са изчезнали с порастването,но ако не са...ще видим какво трябва да се маправи.
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #356 -: Януари 14, 2015, 22:49:08 pm »
Хоупче браво на децата добре наддават :) нали знаеш,че до 4 г. трябва да са с ортопедични обувки...вземи им такива сандалки които не са отворени отпред,а имат малки процепи и отпред и отстрани ...смятам,че ще им е удобно
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #357 -: Януари 14, 2015, 22:53:49 pm »
Въпросът ми за обувките за прохождане е точно за това-дали сандали изобщо са подходящи или трябва да са затворени обувки.Това се чудя аз.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #358 -: Януари 14, 2015, 23:18:18 pm »
Сега започвам да мисля за контролния преглед при кардиоложката,където ще водим Мите,като навърши 6 месеца.Има едни проблеми,които може да са изчезнали с порастването,но ако не са...ще видим какво трябва да се маправи.
Хоуп, не се притеснявай. Не знам в детайли, но с растежа, расте и сърдечни мускул, ще изчезне и това за което мислиш. Добрия специалист знае развитието. Може да не е на 6 месеца, може да е малко по-късно. Нора го имаше това. Първата контрола правихме на 4 месеца, за втората казаха в 8мия месец. Отидохме в 10тия, мъж ми настоя да отидем тогава, убеден, не да проследяваме намаляване, а да констатираме, че е изчезнал шума - беше прав нищо нямаше.  Имах едно на ум, но не се притеснявах, знам че се среща често. Яд ме е само че в родилния дом доста шокиращо ми поднесоха факта, добре, че имам хора около мен, които изключително подробно (с рисунки),  ми обясниха, че не е страшно. 

Има едни малко отворени отгоре обувки за прохождане нещо такова (набързо сърч)  http://dreshkizabebe.com/bujki/bujki-letni-kojeni-kap4ica-ortopedi4ni
« Последна редакция: Януари 14, 2015, 23:20:58 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #359 -: Януари 14, 2015, 23:50:58 pm »
 Авалон,благодаря.Шумът на сърцето при бебо се дължал не само на често срещаната аномалия /незатворено отворче/,но и на стеснена белодробна артерия,която също може да се оправи с растежа,така че и ние гледаме да не го мислим.Но ако е останала така,трябва нещо да се прави,докато е мслко детето.Но да не навлизаме в подробности сега.Ако се наложи,ще се справяме и с този проблем,няма как...