0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #400 -: Януари 16, 2015, 09:11:03 am »
Хоуп, аз дадох първо месото, жълтъка доста след това го въведох.

Рачо, може и на 2,30 часа да огладнява, Моника беше така малко по-рано огладняваше.Абе в началото е рев за всичко, докато свикнете и започнете да разпознавате какъв му е проблема.Всичко ще мине и замине, а от тук нататък няма сън.Той дори да спи вие ще се будите да гледате дали всичко с него е ОК :)

Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #401 -: Януари 16, 2015, 09:37:10 am »
Той дори да спи вие ще се будите да гледате дали всичко с него е ОК :)
Ето това не ми се е случвало. Дани като спи и аз спя.  :lol:

Днес минахме консултация. Не е качил нищо, но това не ме притеснява. То не може всеки месец все нагоре и нагоре.  :lol:
Имаме си и поредната ваксина.
Взе 5 минутна дрямка в колата и сега не иска да спи, а пък имам толкова неща да върша.
И тази нощ не се събужда дано е тенденция и на вас ви го пожелавам  :P
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #402 -: Януари 16, 2015, 09:45:15 am »
Аз с първото дете си бях купила всичко ново. В началото дори отказвах дрешки, макар че племенницата ни тогава беше с година и половина по-голяма от Мия. В последствие  износихме голяма част от нейните дрешки, но в началото ги отказах. В резултат на това бяхме събрали страхотно количество бебешки дрешки.  След като сестра ми роди й ги дадох на нея, но племенницата ми всъщност доста по-едричка вървеше и много бързо й омаляваха нещата. Държах дрешките 6,5 години и реших, че е време да ги подаря, бяха в прекрасно състояние. Една колежка роди дълго чакани близначки и с радост й ги дадох. Само 3 седмици след товаразбрах, че съм бременна :wink: Бях продала проходилка, количка, само лятаната беше останала. Но пък сестра ми пазеше всичко от нейните неща. Ползвахме й количката, столчето за кола, бънджито, активната гимнастика. А дрешки ми дадоха 2 приателки с момченца малко по-големи от Явор + много неща унисекс от сестра ми. Всичко, което купих сега го предавам на другата ми сестра, която роди преди месец. Тъй, че аз смятам, че си заслужава да се купуват качествени неща. След това или се продават или се отглежда поне още едно бебе с тях и си оправдават напълно парите.
« Последна редакция: Януари 16, 2015, 11:22:57 am от meshko106 »
<br />[link=http:
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #403 -: Януари 16, 2015, 10:43:08 am »
Хоупче,навремето първо захраних с жълтък и после с месо,така съм го учила :wink:
Инак и аз ползвам някои неща от каката,но и купих количка и легло,че бяха счупени :lol: дотук като безсмислена покупка ще ми се окаже кенгуруто май само веднъж съм го ползвала....здраве да е или ще го подаря или ще го продам
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #404 -: Януари 16, 2015, 12:57:51 pm »
Държах дрешките 6,5 години и реших, че е време да ги подаря, бяха в прекрасно състояние. Една колежка роди дълго чакани близначки и с радост й ги дадох. Само 3 седмици след товаразбрах, че съм бременна :wink:

И при нас се получи нещо такова, но с бебешката количка. :lol: Бяхме купили за Марти лека количка и тази с бебешката вана, защото беше тежичка не я ползвах за седнало положение, ми пречеше. Продадохме я и 1 месец след това забременях. Аз ползвах и за двете си деца 90% дрехи от други деца и не само. Много се радвах, защото спестих доста голяма сума. И аз купувах това-онова, но повечето си бяха втора, та и трета употреба. Но за мен купуването на чисто нови неща, когато има от кого да ги вземеш си е хвърлени пари на вятъра, толкова бързо умаляват нещата.
Аз първо въведох месо и след това жълтък, даже Габи все още не съм и давала жълтък.


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #405 -: Януари 16, 2015, 13:19:21 pm »
Здравейте!
Пак сте писали-писали :lol: Аз от мерак също взех сто неща!!! После половината ги раздадох :lol: То люлки ли не бяха, то шезлонги ли не бяха, ама какво да се прави пусто му мерак, с дрехите пак съм така, а и нали са моми-англичанки :lol: трябва да имат по 100 ката дрехи като мама :D И нищо не отказвам, дадоха ми толкова дрешки, но аз нищо не отказвам, а после препредавам нататъка и много съм щастлива като ощастливя някоя друга мама и аз на свой ред :P
За обувките ние вкъщи ходим с на КК от тези с ципчето, а за навън с апрески на Дисни забележете! :lol:

За захранването аз спазвах една последователност при пюретата, първо зеленчуци, после жълтъка въведох и чак накрая прибавях и месото - като при мен беше пилешко, пуешко, заешко и риба бяла рибка :lol:


*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #406 -: Януари 16, 2015, 14:06:12 pm »
Ехе, как сте:)

Ние сме в джаза , а днес вече и без помощ. Е баща ми долу горе си е вкъщи, но той малко да подържи поне единия , докато аз успокоя другия или ако спи да направя храната:))))
И сега бутам с крака леглото , с едната ръка пиша(най сетне от кога ми се иска). , а с другата побутвам госпожица Ивона :lol: :lol: 8O
Това аз ли съм Незнам.
Денем или след 17 ми е трудно заради писъците от колики, но вечер така ми спиииии умирамммм:)
Не помня вече кога колко дали са яли честно. Явно се натрупа имотата съвсем преди си помних .
Хоупчето както казва нямам търпение да заспят , а то и рядко се случва и ми е гузно.
Но вечер много трудно наистина и с коликите е ад( нашите някога сутрин , а иначе винаги след 17 та до 24 почти сме иткарвали и ми иде да се метна. Жал ми е как се привива и реве:(

Рачо, съчувствам ви , но дано минат съвсем скоро:)

Така ми липсвате и искам много неща да споделя, но няма времеееее:))))

А да питам набързо наш Боби си изхожда по веднъж на ден , но по- сухо не кашаво като момата.Те са с различни млека- той е с аптамил AR  и става гъсто млякото
То и до сега така се изхождаше  и затова на консултацията не питах, но тия дни по по малко и пищи
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #407 -: Януари 16, 2015, 15:26:36 pm »
Той дори да спи вие ще се будите да гледате дали всичко с него е ОК :)
Ето това не ми се е случвало. Дани като спи и аз спя.  :lol:
На мен пък доста често,а съвсем в началото баща й и той надникваше да види дали диша  :lol:,луда работа.
47 Smiles на нас не ни се е случвало без грам да сме качили,но само един път беше качила само 200гр.,но и аз не бих се притеснила от факта,че не качва.Дано да продължи тенденцията с хубавите нощи  :wink:
Хоупче аз дадох първо жълтък,а после месо .
mih пак е хубаво,че и баща ти е там все с нещо ще е полезен,на моя баща много ми е кеф да се занимава с малката-той да я сменява,той да я храни дори и като по-малка като беше,той си е детишар дето се казва :).А за Бобчо от колко дни ака само по веднъж,прави му масажче на коремчето,аз така правех и действаше :?

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #408 -: Януари 16, 2015, 17:48:06 pm »
Той дори да спи вие ще се будите да гледате дали всичко с него е ОК :)
Ето това не ми се е случвало. Дани като спи и аз спя.  :lol:
На мен пък доста често,а съвсем в началото баща й и той надникваше да види дали диша  :lol:,луда работа.
47 Smiles на нас не ни се е случвало без грам да сме качили,но само един път беше качила само 200гр.,но и аз не бих се притеснила от факта,че не качва.Дано да продължи тенденцията с хубавите нощи  :wink:
Хоупче аз дадох първо жълтък,а после месо .
mih пак е хубаво,че и баща ти е там все с нещо ще е полезен,на моя баща много ми е кеф да се занимава с малката-той да я сменява,той да я храни дори и като по-малка като беше,той си е детишар дето се казва :).А за Бобчо от колко дни ака само по веднъж,прави му масажче на коремчето,аз така правех и действаше :?


Хи хи хи аз и до ден днешен съм така :lol: Само ходя ги проверявам дишат ли, не дишат ли, ау ужасТ!!!
Михче забавно е да, имай впредвид, че докато са малки е сравнително по-лесното :P на фона на ходещи, не бягащи крачета из цялата къща :) всичко останало ми изглежда, лесно!
И моят баща безумно ги обича,но не може да се грижи за тях ,както би се грижила мама ... Като почна да им сменям памперсите и изчезва с една физиономия и с ръка на носа хахахха :lol: :lol: Иначе, ги гушка, играят заедно, ама като се поумори и айде, дядо ви си отива :lol: Бе, друго си е жената и помоща от нея :?


Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #409 -: Януари 16, 2015, 18:00:58 pm »
Здравейте,
и при нас всичко е подарено - от детето на брат ми, от приятели... Даже като се налага да купувам - ще питам първо тук, после в OLX...
Днес пък нашето момче беше като за пример: облякох му космонавта без сълзи и истерии, спа навън мнооого, дори напазарувах на спокойствие /само по едно време ме погледна, изплю си биберона и си завъртя главата  :lol:/, като се прибрахме - спеше и дори успях да направя баница  8O
Сега ме терзаят 2 въпроса - 1. добре ли е, че спи основно по корем? И 2. исках да му дам сокчета /прясно изцедени от морков например/ към края на другия месец и да го захраня към 4-ти... и пак толкова противоречиви мнения има...  :?  :?  :? Вие как процедирате/процедирахте?
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #410 -: Януари 16, 2015, 18:15:55 pm »
bonbolini , аз започнах захранването също към края на 4-тия месец. Започнах със сок от ябълки, а следващата седмица със сок от моркови. Доколкото знам, може и обратният вариант-първо морков, после ябълка. Ти имаш ли някакви конкретни притеснения?
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #411 -: Януари 16, 2015, 18:27:05 pm »
Ами да, днес една приятелка ми каза, че нейната педиатърка изрично й забранила да захранва детето си преди 6-ти месеци и никакви сокове да не му дава до 8-ми месец, защото ферментирали или нещо такова и пречили на стомахчето... А За спането по корем - щяло да се задуши като спи така  8O Абе едва ли не - каква калпава майка съм...  :(
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #412 -: Януари 16, 2015, 18:37:16 pm »
Мих, радвам се че се включи макар и за малко! :lol:
Аз все по-рядко смогвам да пиша (с четенето проблем нямам - идеална занимавка докато се кърмим ми е :)) и си представям какво ти е на теб с два броя и то с колики...
Чудех се дали да ви занимавам с моите драми по захранването, ама така и така сте отворили дума... Аз изчетох доста неща, включително препоръките на СЗО в оригинал по темата. Изводът до който стигнах е, че едно кърмено бебе трябва да си остане изключително кърмено до 6 месец (без вода, сокчета и прочие), а за бебе на АМ може по-рано (4,5-5м). Нашата педиатърка на последната консултация ми каза след няколко седмици да го пробвам със сок от ябълка (намачкана ябълка по-скоро) или някакво еднокомпонентно пюре (например от морков), ей така 2-3 лъжички да видим как ще го понесе и после ще видим да продължаваме с безглутенови каши. Той скоро става на 6 месеца, кърмим се само и наддава повече от чудесно, та зор нямаме. Само че става на 6 календарни месеца, а на коригирани 4... та оттам започвам аз да се хвърлям в музата дали му е време или не. Навсякъде имат толкова противоречиви мнения за захранването на недоносените деца, че ме заболя главата - от това да се захранва на коригирана възраст, до това да се захранва дори по-рано заради липсата на микроелементи дето си ги трупали бебета последните месеци в утробата, а те ги нямат. Засега съм решила да питам неонатоложката при следващото ни посещение и да видя какво ще каже. За себе си смятам, че със сигурност няма да чакам 6м коригирана възраст, но може би още малко ще поотложа. Иска ми се да го захраня, защото все още пие желязо за хемоглобина и донякъде не му помагам, защото и аз съм анемична и няма как да му предам някаква полза с кърмата си, но при всички случаи ще се кърмим още дълго надявам се, просто да вкараме нещо ново. Отделно, че той по мое мнение последния месец доста навакса с развитието и видимо е на повече от 3 коригирани месеца.
Оплаках ви се, простете :oops:

bonbolini, Мати в началото спеше по корем много добре, защото така не го болеше. Сега вече нали е доста буден и не търпи да е по корем. В МД доста често слагаха бебета по корем, така че едва ли ти си лоша майка :lol:
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #413 -: Януари 16, 2015, 18:47:40 pm »
bonbolini , много педиатри имат различни мнения за захранването. Действай по своя преценка и на база казаното от твоя педиатър. Има поне 2 школи при захранването - по-ранно (около 4 месец) и по-късно (6-ти месец). Просто трябва да си харесаш една от двете и нея да следваш. Това че някоя друга жена прави нещата по различна схема, не те прави калпава майка.
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #414 -: Януари 16, 2015, 18:55:18 pm »
А бе калпава майка ама,че глупост то като му е настрани главичката от какво точно ще се задуши,че е по корем?
Инак за захранването педиатъра ти какво казва? Аз още не съм питала нашата,но навремето кака му на втория месец я почнах със сок от ябълка после морков..
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #415 -: Януари 16, 2015, 20:50:35 pm »
bonbolini  в никакъв случай не си калпава майка,не виждам проблем,че спи по корем,а и мисля,че ако нещо не му хареса или си е разположило главичката не както трябва то ще вземе да плаче.За захранването и педи и аз бяхме на едно мнение от 6-т месец,но аз дадох към 5м. и 15-20дни някъде,сок дадох към 8 месец.Ние бяхме на АМ.
Mousyt на твое място може би щеше да захраня по средата,имам в предвит между коригирана и календарна възраст,т.е както си казала изчакай още малко и тогава  :wink:

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #416 -: Януари 16, 2015, 21:07:58 pm »
Значи калпавата съм аз :x А нашата педи, все още, не ни дава да пием прясно изцеден сок, що така неразбирам, като ядем плодовете, пък във формата на сок -не можем, още утре им изцеждам! :lol:
За желязото, според ММ съм щяла да направя децата желязни :) Защото към чая сутрин в попарката добавям и малко сушена коприва, ама изследванията им са супер, та продължавам :lol:
Търся си рецептата за бебешкото гуакамоле, защо ми се струва, че скоро, някоя от вас беше споделила такава :P
Моята Стефи и тя спи по корем но отскоро, позата е тип жабче, с дупе вирнато към небето :lol:
Рачо, не се е разписвал, май днес, как ли е бебчо :P


Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #417 -: Януари 16, 2015, 21:31:34 pm »
Мих,AR млякото запича и наш Кирчо.Педиатърката посъветва да даваме 50 на 50 смесено с обикновеното,дори намалихме в последствие количеството му.Но той повръща съвсем по мъничко.Акаше рядко и с болка,а понякога се напъваше продължително и плачеше,без да може да се изака.Оправи се,когато започнахме соковете плодовите сокове-на 4 месеца.През ден му давах круша,с на другия-ябълка.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #418 -: Януари 16, 2015, 21:43:49 pm »
Мих,AR млякото запича и наш Кирчо.Педиатърката посъветва да даваме 50 на 50 смесено с обикновеното,дори намалихме в последствие количеството му.Но той повръща съвсем по мъничко.Акаше рядко и с болка,а понякога се напъваше продължително и плачеше,без да може да се изака.Оправи се,когато започнахме соковете плодовите сокове-на 4 месеца.През ден му давах круша,с на другия-ябълка.
А и за АР щях да пиша, ето Хоупчето ме подсети :lol:
Теичка, като малка много връщаше, на моменти на фонтан, педи ни предписа да и вмемем АМ с АР, но то много гъсто някак си и доста я запичаше и ние, започнахме да ги мешаме, т.с слагахме по 2 -3 лъжици от АР, а останалото беше Аптамил комфорт и биогая да се изхожда нормално, но тази биогая, нещо ми се струва, че ние вечер я давахме :P А сутринта резултата си беше налице  :lol:


*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #419 -: Януари 16, 2015, 23:31:21 pm »
Хоуп, добре си решила да изчакаш резултатите, преди да решиш как да започнеш захранването. Ако хемоглобинът им е добре, можеш да изчакаш с месото. Аз го отложих чак до десети месец. Първо въведох жълтък. Схемите за захранване ги приемам като ориентир. Важно е децата да ядат и да са здрави.

Мих, съчувствам ти за коликите. Този период и аз го помня с голямото недоспиване. Случвало ми се е да заспя в 19 ч заедно с децата, та да наваксам нощното будуване. Но това преминава. На мен с времето ми сатава все по-леко :). Всъщност май се свиква, а и се получава някаква рутина за основните дейности и те вече не тежат толкова. Да имаш близнаци си има предимства. Ако ги видиш, ще ти стане по-добре. Май трябва да изровим темата за близнаците и да понапишем нещичко там.