0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #300 -: Януари 13, 2015, 09:00:33 am »
Рачо, в никакъв случай не слушайте лекарката за нощното хранене. Като отидете пак и ви го каже просто я попитайте: Вие като сте гладна вода ли пиете?  :x
Детето е малко още и щом се буди, значи е гладно. ТОЧКА. Първите два месеца са си безкрайно кърмене, децата нямат сили, хапват по малко и на често. после всичко си влиза в ритъм. Аз насила съм отказвала нощното хранене, спря го сама на 5 месеца.
Няма страшно за прегъването в столчето :D Замислете се до преди по-малко от месец колко прегънат е бил бебо  :wink:
Чудиш се защо коликите са вечер, ми те всички болки вечер се активират. На София, която нямаше зверски колики помагаше възглавницата пълна с костилки. Аз също от ДМ я купих, струва 5-6 лева.

Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #301 -: Януари 13, 2015, 09:04:08 am »
Ra40,  при дъщеря ми коликите бяха през деня, но много силни. Ревеше от сутрин до вечер и мога да те уверя, че не е по-малко изтощително, отколкото нощните. Пръв помощник ни беше сешуара, но при най-силните и той не помагаше. Ще минат. Иначе тя много обичаше да си стои в кошницата за кола и вкъщи прекарвяше много време там първите месеци, без каквито и да е проблеми. Тези кошници са съобразени с бебетата. Не се притеснявайте.
<br />[link=http:
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #302 -: Януари 13, 2015, 09:06:19 am »
Няма страшно за прегъването в столчето :D Замислете се до преди по-малко от месец колко прегънат е бил бебо  :wink:
Тъкмо това щях да напиша. Даже се препоръчва при бебета с много силни колики и рефлукс да се оставят в кошницата да спят. При моите деца помагаше топленето на коремче със сешоар, даже след това го оставях да си работи на земята. :wink: Също така вълшебното спане по корем.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #303 -: Януари 13, 2015, 10:50:44 am »
Беата, радвам се, че се появи и ти  :lol: И адмирации за приспиването на легло :P  "Болен" проблем за мен, затова и ми е така трудно на мен- лично, защото аз много ги гушках (признавам) и така са и до днес, през няма и половин час  и се гушим :P :P Не мога, иначе и сега си страдам! :?

И да си кажа, ще си имаме бебе, пак :lol: Само дето ММ може да почва да ревЕ отсега, че доктора днес, пак я видя- мома :D Пък ние се бяхме нагласили за мъж!!!

Рачо, много вие рано да спирате нощното хранене,  а тези залъгалки с чай/ вода пък аз и до днес не ги приемам :x
И имам една възглавничка с черешови костилки в повече, ако не можеш да си намериш, ще ти изпратя нашата!


Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #304 -: Януари 13, 2015, 11:00:42 am »
И да си кажа, ще си имаме бебе, пак :lol: Само дето ММ може да почва да ревЕ отсега, че доктора днес, пак я видя- мома :D Пък ние се бяхме нагласили за мъж!!!
Дес, подозирахме те  :lol:
Новината е страхотна.  :P Желая ти лека бременност и здраво бебче.
Ще разкажеш ли как се получи при вас? Нали близначките са с процедура? А трето бебче сигурно не.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #305 -: Януари 13, 2015, 11:04:21 am »
dess_dess, честитооо. Страхотна новина. Лека бременност и успешен край. И да кажеш как се справяш с бременността и малки деца. Надявам се и на мен да ми се случи скоро да разбера това  :D
Рачо, и при сина ми коликите ставаха много силни от 18ч до 24ч. Беше някакъв ад. Той ревеше и аз ревях с него. Голяма картинка бяхме :) На него му помогнаха капките Инфакол, след като пробвахме други три. Но не знам дали наистина беше от капките, или просто им дойде времето да спрат.
Смайлс, страхотен е Дани. Голям бонбон :)
« Последна редакция: Януари 13, 2015, 11:07:23 am от Lary75 »
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #306 -: Януари 13, 2015, 11:11:35 am »
Новината на деня! Дес, това е страхотно!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #307 -: Януари 13, 2015, 11:24:17 am »
Рачо, за нощното хранене питах и аз преди няколко седмици. Питах, защото и нашата педиатърка препоръча съвсем в началото  да спрем едното нощно хранене ... Аз дори не съм пробвала да го правя - то милото така се дере като е гладно :( Иначе забелязах, че яде по - малко към 3-4 през нощта и според мен после сам ще спре,  а и момичетата тук го потвърждават :) Относно коликите,  докато му давах кърма, нищо не помагагаше - само лежането по корем върху тати,  някак си го затопля и успокоява. Сега сутрин преди ядене даваме 5 капки Биогайя... и спи само по корем...
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #308 -: Януари 13, 2015, 11:25:30 am »
Ехе, Десс, много се радвам, ама много.Три девойки, че това е радост за всеки татко :) Има един сериал "Последния мъж на света", да почва твоя мъж да го гледа, хахаха

Лека бременност и много сладко и здраво бебе на края :)

Рачо, не съм махала, не ме е и съветвала моята педиатърка да махам.

Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #309 -: Януари 13, 2015, 11:35:06 am »
Дес,честитооо най-накрая си призна :lol: лека и успешна до финала
Смайли страхотен е Дани пу-пу :lol:
Рачо браво добре наддава юнака :D
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #310 -: Януари 13, 2015, 12:21:09 pm »
Дес,страхотна,новина!
Рачо,давайте 5 капки биогайа сутрин.С натрупването имаше ефект против коликите при нашите момчета.
Не сме затопляли коремчетста.Гушкахме и се разхождахме с тях подрусвайки ги,докато заспят.Спали са така гушнатиу мен и майка ми с часове-и денем и нощем.Като се закротят-и ние дремваме,облегнати на възглавници.Те като са притиснати в нас и на топличко се успокояваха и поспиваха.И така докато минаха тези колики.
Успокояваше ги и като се подрусвам с тях на голяма топка/от тези за упражнения/.Оказа се полезнс вещ.Сега понягпга денем приспивам така Митака за две-три минутки и го прехвърлям в леглото.
От нощното хранене децата се отказаха сами по-рано от очакваното-в 4-тия месец
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #311 -: Януари 13, 2015, 12:24:37 pm »
dess_dess,  честито мила! Прекланям се искрено пред смелостта ти да гледаш 3 бебета едновременно, имайки предвид възрастта на близнаците.   желая ти лека бременност и здраво бебе на финала.
<br />[link=http:
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #312 -: Януари 13, 2015, 14:06:29 pm »
Ех че хубава новина, честито дес  :D
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #313 -: Януари 13, 2015, 14:19:07 pm »
dess_dess, прекрасна новина. Наистина е голямо изпитание гледането на 3 бебета, но радостта е неописуема.
ra40, както са писали и останалите, оставете си детенцето на мира. То само ще си покаже дали иска да се откаже или не от нощното хранене, а и си е роден доста преди термин. И ние си топлехме коремчетата при кратките периоди на колики с торбичките с костилки и носене по коремче.


*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #314 -: Януари 13, 2015, 15:35:28 pm »
Здравейтее! Два дни не съм влизала,че си сменихме колата с по-голяма та се разправяхме с нея/трябва да почерпя  :D/,както виждам имам много за четене  :).Ще подкарам по ред та да видим до къде ще се изкажа и аз  :wink:
За столчетата-нашето е дадено от близки които живеят в Шотландия то е Baby Dreams и пише на него от 0-18кг.,дали ще става не знам  :ask:,не сме пробвали да го монтираме в обратна посока ,ние сме малък град и разтоянията не са големи от една точка до друга така,че за сега няма да го обръщам,но ако тръгнем на по дълаг път май трябва  :oops:

rtfrtf браво на вас.И аз не знаех ,че се брои за прохождане
така излиза,че и ние с 2-3 крачки самостоятелно сме направили първите смели стъпки,ха да ни е честито,пускам я прави 1-2 крачки сама и спира и ми търси ръката,завоите са ни бая не стабилни още ,но и това ще се изглади  :)
 47 Smiles браво на Дани,още по спокойни нощи ви пожелавам:wink:
Mgstra при нас на 40-то дни се чете молитвата и в черквата се носи сладка питка и мед и се раздва там и на близки и в къщи.
За сладкото винаги съм го обичала и сега си ям за мен шоколада не е баш сладко трябва си нещо като еклерче,пастички е таива с кремчета,тортичка  :lol: ,но ми е интерсно уж не съм на диета, не си налагам ограничение кое ще ям и кое не,а с всеки изминал ден ми казват и аз забелязвам де ,че съм отслабнала.Стават ми дрехи които година преди да забременея съм обличала  8O ,чак не мога да повярвам.
ra40много са лоши тези колики  :?,за нощното хранене и аз мисля,че е още малък,за кошницата аз подлагах едно одеалце за да не е така превито .
И на края Десс прекрасна новина,ах ти потайничке ,честито лека бременност и честита трета мома,честито и на таткото  :lol:.И аз много искам ,не че няма да се справя,а ще тръгвам скоро на работа,че няма как,а ти си смела -браво.


« Последна редакция: Януари 13, 2015, 15:37:38 pm от amanda »

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #315 -: Януари 13, 2015, 15:59:26 pm »
Дес, сърдечно честито, това е новината на деня  :smiley_abxb:
Бъдете здрави и всичко ще си дойде на мястото!
Три девойки и Мама, тате ще Крал на красиво кралство! Усмихна ми деня  :P
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #316 -: Януари 13, 2015, 17:18:20 pm »
Ехееее, аз уж писах днес, а то нещо се загубили :?
Дес, честито! Страхотно направо - и пак госпожица и моите адмирации към теб за смелостта!
Мен ако ме остави човек да действам емоционално ей сега веднага пак :lol:. Но истината е, че няма кой да ми гледа детето (буквално), а съм си обещала следваща бременност ако е пак така проблемна да съм по-стриктна в лежането, че да не повтарям изпълнението  :? На моменти дори леко ми е налудничаво в главата как след борбата за това бебе сега ме е страх да не взема да забременя без да искам :lol:

Момичета имам въпрос към тези от вас, които ползват услугите на някоя жена да им помага в домакинството/отглеждането на дете. Къде я намерихте, как става,... много ми се вижда сложно, но съм едва от 30мин със свеки вкъщи днес и вече ще избухна :x
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #317 -: Януари 13, 2015, 17:34:01 pm »
Браво, Десс! Супер новина! Искрено ти желая спокойна бременност, въпреки естествения хаос :). Имам братовчедка, която има близнаци и кака с около годинка разлика. Лудница и половина, но си има и помощници. Ти обаче ще си улеснена, че третото ще е едно ;). Дай подробности - в коя седмица си, как се чувстваш? Леле, как ме зарадва!

Колкото до приспиването на легло, проявих стоицизъм и здрави нерви. И малко инат :lol:. Ама може да си е до деца. Моите поддадоха на възпитателния ми метод.

Рачо, коликите и при нас бяха само нощем. В повечето случаи си е така. И за зъбките важи. Топличко на коремчето помага, дори и това да е ръката на мама/тате. Аз и масажирах коремчето по посока на часовниковата стрелка. За нощното хранене не разбирам какви са тези напъни да се маха на втория месец! Ми бебето има нужда от това да се храни редовно, включително нощем. Вашият малчо с тези килограми още повече трябва да хапва и да наддава. А нощната кърма е по-хранителна.

Ах, да не пропусна да поздравя мамите с проходили дечица. И ние бодро крачим натам :). Още не се пускаме, но се опитваме да се държим само с една ръка. Госпожицата, разбира се, води хорото, но господинчото много бързо наваксва.

Смайлс, много е сладък Дани. Особено като се полюшва така. Все по-уверен ще става.

Това със сладкото е интересен феномен. Аз не обичам сладко и дори през бременността на проядох. Когато започнах да кърмя обаче, унищожавах кроасани с кашони. И досега ям доста сладко, но не пълнея. Просто възстановявам изразходваната енергия.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #318 -: Януари 13, 2015, 17:47:25 pm »
Ехх dess, каква страхотна новина  :) завиждам ти благородно. Хвърли бомбата и изчезна  :lol: Хайде, чакаме подробности ...

Ако не ми бяха в повече годинките и аз щях да се наредя за трето, ама сега ще се задоволя с двете мъжлета. А колко искахме момичееее, но рекламация не правим  :lol:


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #319 -: Януари 13, 2015, 20:12:25 pm »
Много ви благодаря  :P буквално времето ми е кът :lol: ЗЕТ правих, имах още едно последно сладоледче, "досвидя ни" да плащаме за още 2 години във фризера и на шано го върнахме, че то досега с 3 не се получаваше, пък сега с 1 си е направо магия 8) Загатнахме на д-ра, че момче искаме, той се усмихна, та така  :wink: Дано устискам! Още, много хора незнаят, пък как ще мрънкат!!! Помощница имам срещу заплащане и свекърва ми, аз отначало много и бях набрала, ама като виждам, че се старае и дадох 2 не- 5 шанс :lol:
В смутните седмици съм и имам разни проблеми там, нооо не се оплаквам :)