0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #280 -: Януари 11, 2015, 18:49:38 pm »
И аз се пресъединявам към ядящите сладко след раждането :oops:. Лошото е че този навик ми остана и след като спрях да кърмя и качих ужасно много килограми  8O. След празниците трябва да предприема нещо за свалянето им.
rtfrtf, чесити ви ходещи крачета! Дано малчо да не спира да бяга.  :lol:
ra40, добре дошъл сред нас. Дано бързо да ви минат коликите и да не се мъче малчо че и вие.
bonbolini, не разбирам защо искате да спирате нощните хранения. Марти почти до 2 г. си търсеше и нощем млякото, а до 1 г. го хранех през ноща на всеки 2-3 часа. Какво ли не опитах, но не проработи. Той си заспиваше веднага след това и затова се отказах. Само на мен ми беше малко тежко, но се свиква.
Благородно ви завиждам, че имате детски кухни. При нас такова нещо няма и единствената алтернатива на готвенето в къщи е бурканчетата. :wink:
Много сте активни в последно време, момичета.  :lol: Едвам смогвам да ви прочета, а като реша да отговарям, темите не са вече актуални.
« Последна редакция: Януари 11, 2015, 19:02:19 pm от ra4ko75 »


*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #281 -: Януари 11, 2015, 19:18:00 pm »
Аз днес използвах времето и голяма разходка дръпнах и сега не мога да ви прочета.Лятото и аз гледах да я приспивам в къщи, но при 40 градуса в Плевен най-добре за мен беше следобедния сън да е в къщи на хладно.Но сега тя спи по-спокойно на вън, а и времето е разкошно за разходки, поне беше.

Ртф, честити ходещи крачета, все напред и на горе да тича малкия юнак.

Рачо, чисти колики.Като допълнение към момичетата да кажа, че нашата госпожица се успокояваше върху татко си, той я взимаше и слагаше по корем върху него и тя като се затопли така и заспиваше.Другото място което действа добре е столчето за кола, кошницата де факто.Там са в една по-свита поза и им се загрява коремчето.

За сладкото на мен много ми се ядеше след раждането, в началото се ограничавах заради кърменето, че нашата госпожица всичко отразяваше каквото хапнех.После проядох, но почнах да качвам и се ограничих сама.Сега се сещам много рядко, като съм много изтощена.А и гледам да имам черен шоколад в хладилника винаги и нападам него ако ми се прияде.Уж е по-полезен, уж!

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #282 -: Януари 11, 2015, 21:12:37 pm »
Добър вечер!
Ама, вие пак сте изписали света! Сега, как да се връщам да чета назад, като нямам толкова свободно време :lol:

Честито на ходещите крачета на rtfrtf :P Сега ще стане весело и у вас  :P

Рачо в ДМ магазините има едни възглавнички с черешови скостилки, затоплят се в микровълновата и се поставят върху коремчето на бебчето, донякъде ги обликчава :D

За сладкото на мен непрекъснато ми се яде, като не съм бременна :lol: с първата бременност обаче, не ми се ядеше :lol: Даже ме отвращаваше :lol:

Ние не сме ходили на църква за 40-те дни, то и тогава други неща ни тресяха :( та отървахме тази молитва...


Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #283 -: Януари 11, 2015, 21:22:16 pm »
Момичета,аз направих торбички с по 150-200г ориз в тах,които се затоплят в микровълн и има облекчение от тях за коликите. Също така поза самолет-надолу с главата;)
Аз по време на бременностто и сега умирам за линдор и си похапвам:)
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #284 -: Януари 11, 2015, 21:41:48 pm »
Сещам се, че някой беше писал за още един начин за топлене на коремчето - пластмасова малка бутилка, пълна с топла вода.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #285 -: Януари 11, 2015, 21:55:41 pm »
Сещам се, че някой беше писал за още един начин за топлене на коремчето - пластмасова малка бутилка, пълна с топла вода.
Аз, но не съм пробвала. Имах го в предвид като първи вариант при нужда, но не се наложи.
Хм, сладко .... на нощното шкафче винаги имам шоколад, скоро ще трябва да мисля къде да го крия. Преди умирах за шоколад, като бременна просто знаех, че не бива и не ми се ядеше, докато кърмех също, сега пак не мога без него.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #286 -: Януари 11, 2015, 22:07:42 pm »
Ртф, честити пъргави крачета, сега целия свят е на Иво  :P

Рачо, сешоара е пръв помощник на коликите!
Прието е, че белия /монотонен/ шум успокоява бебета и вероятно е така,
но аз и загрявах през прегънато одеалце на коремчето.
Задължително от разстояние, защото ме беше страх от претопляне.

Имам въпрос към майките на проходили пипорковци от къде взимате предпазители за
контактите, но такива, които се въртят? У дома всички са с такива, но изобщо не помня
от къде съм ги взела  :oops: Трябва ми актуална информация за приятелка.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #287 -: Януари 11, 2015, 22:12:45 pm »
Мише, вижте в Джъмбо мисля че и в ДМ съм виждала.

*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #288 -: Януари 11, 2015, 22:17:10 pm »
В Джъмбо със сигурност има тапи за контакти, но не знам тези "въртящи се" някакви по-специални ли са?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #289 -: Януари 11, 2015, 22:29:45 pm »
Благодаря Момичета, Джъмбо ми е опция да проверя!

Mousyt, тези предпазители са си тапи, но с един въртящ вътрешен диск,
който затваря дупчиците. Но като сложиш щепсела в тях и чрез завъртане,
можеш да си ползваш контакта ВИЖ ТУК
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #290 -: Януари 11, 2015, 23:35:30 pm »
Благодаря Момичета, Джъмбо ми е опция да проверя!

Mousyt, тези предпазители са си тапи, но с един въртящ вътрешен диск,
който затваря дупчиците. Но като сложиш щепсела в тях и чрез завъртане,
можеш да си ползваш контакта ВИЖ ТУК


А такива не бях виждала 8O Но аз не съм и търсила още де... засега имам само предпазители на вратите на гардероба, ама тях ги сложих отдавна заради котката :lol:
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #291 -: Януари 11, 2015, 23:37:56 pm »
Аз ги бях взела от Малечко предпазителите, ако не бъркам.
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #292 -: Януари 12, 2015, 00:02:31 am »
Навремето имаше всякакви в Пакостник.ком и бяха доста качествени.
[/url][/url]
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #293 -: Януари 12, 2015, 08:44:52 am »
Здравейте,мамасити  :wink:! От вчера през деня даваме редовно Лефакс и тази нощ си беше направо спокойна, :). Събуждане само за хранене. Благодаря ви за практичните  съвети. Много сте отзивчиви :oops:. Днес ще ходим на контролен при доктор. Полага се от раждането.Дето се вика-ще го представяме пред обществото :lol: :lol:Не е така,разбира се,ама си е вълнуващо :D.
« Последна редакция: Януари 12, 2015, 09:56:47 am от ra40 »
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #294 -: Януари 12, 2015, 09:21:33 am »
Мише, аз купувах от нашата аптека. Тя предлагаше няколко различни видове на различни марки.
<br />[link=http:
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #295 -: Януари 12, 2015, 09:47:48 am »
Имаме си сняг и още вали  :lol:

Добро утро!
Мише аз нашите ги взех от Кауфланд, но не са въртящи, по-скоро като тапи :P

Рачо браво на вас, наспали сте се, значи  :lol:


Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #296 -: Януари 12, 2015, 15:40:50 pm »
Ra4o, пиши как е минал прегледа и колко е наддал бебчо. При хубаво време (без вятър и валежи) може вече и на малки разходки да го водите предполагам :P

Аз да ви кажа от една седмица имаме златно дете. Буди се най-много по 3 пъти на вечер и заспива много бързо след това. Та да не мислите, че само се оплаквам :lol:
Хапва си добре, играем си, разхождаме се. Днес особено времето беше много добро като изключим един вятър от време на време.
Приспиваме се на легло. Отнема малко повечко време, но не тежи в никакъв случай. Сутринта 50 мин, сега 1 час. Той се разхожда из цялото легло докато се приспиваме и аз му пея, а като се уморя му шъткам. Даже прави опити вече да се изправя на 4 крака. Накрая заспива отведнъж и то задължително в много странна поза. На късата страна на леглото или главата на мястото на краката. Много е сладък.
И аз трябва да купувам вече тапи за контактите, че скоро гледай, че започне да се изправя или да пълзи.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #297 -: Януари 12, 2015, 20:07:58 pm »
Здравейте, мами и Рачо :)! Докато успея да се включа, сте напълнили 15 страници :). Но покрай вас научавам някои неща, които съм пропуснала - например това за столчетата за кола. Ние тепърва ще купуваме за група 1. Дори се бях ориентирала към комбинирани от група 1-2-3, за 9 - 36 кг, но не се бях сетила да проверявам за възможност за обръщане обратно на движението. Мислех, че на тази възраст не е необходимо.
Виждам, че доста си говорите за приспиването. Аз дори не помня вече как се научиха да заспиват сами на леглото. Никога не съм ги приспивала на ръце, но и те не ревяха, когато ги оставях на леглото след кърмене. Нещото, което е моя заслуга, е, че не ги вземах да ги успокоявам (изключвам периода на коликите) при всяко реване. Говорех, галех по главичките, както са си в леглото, оставях ги сами в стаята. Разбрах, че следобед понякога не могат да заспят веднага и ги оставям малко да си поиграят и като стане тихо в спалнята, влизам и ги завивам :). Понякога биберонът залъгалка също помага.
Нашето най-скорошно забавно преживяване беше фотосесията. Децата се справиха прекрасно, почти без изнервяне и плач. Малчо си е суетен и се държа като професионалист - усмивки, закачки, много му хареса. Принцесата е малко свенлива и трудно се отпуска, пусна само една плаха усмивчица. Доволна съм от резултата  :D.
Детските кухни също са ми на дневен ред. Държавната ми е близо и ми я похвалиха, но за нея ще почакам да навършат 1 година. Вече сериозно се замислям пюретата ми да приличат повече на готвено ядене, та се надявам менюто от кухнята да ми даде идеи, особено ако го харесат. Не съм се оглеждала за частни кухни, че ще ми дойде малко по-голям разход.
Аз също си поръчах памперси от Амазон, но не са лилави, просто бяха на добра цена. При покупката имаше предложение да се абонирам за месечна доставка и така цената щеше още да се намали, но предпочетох засега да изчакам.
Радвам се, че Мих се включи. С времето гледането на близнаци става по-леко и по-организирано. Хубавото е повече.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #298 -: Януари 13, 2015, 07:25:38 am »
Добро утро ,момичета.Здравей,Беата,нещо се беше позагубила,но причините са ми ясни..... :lol: Не трябваше вчера да ви се хваля със спокойната нощ и доброто действие на Лефакса :(.Тази нощ нямаше и помен от всичко това. :?направо ми се скъса сърцето..... :? Но това е положението! не знам защо тия пусти колики все вечер се обаждат?? Няма ли шанс да се "обърнат" през деня. :wink: иначе ще ни е трудно с мама... :? Но да не се оплаквам,при положение,че никой не е обещавал "цветя и рози",поне не в този период,нали? :lol:Благодаря ви за съветите и съм сигурен,че се възползваме от някои.Това е хубавото на форуми като този.... не ни трябва 112 :lol: :lol: Прегледа вчера мина добре. Само дето за малко не се изпокарахме с мама как да го положим юнака в столчето за кола. :lol: Ами за първи път ни е...Много се бил прегъвал...??? Ама нали щом така си е направено столчето,значи тази поза си е абсолютно безопасна :oops:. Малкия се развива добре и наддава по 30 гр дневно-като по учебник. Качил е 370 гр за 12 дни и вече е 2820 :lol:.Абе мишле е още но вдига темпото. Докторката ни посъветва да го пробваме да се отказва от едното нощно хранене,около 3ч,като само го залъгваме.Само дето не знам как ще стане това,че той храненето си го търси "като дадено" :lol:.Предполагам,че ще е така ,поне до като не качи колкото е трябвало да е за термин/нашия беше края на януари/.След това ще го пробваме  с отказването.Лек ден желая.
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #299 -: Януари 13, 2015, 07:50:09 am »
Beata, като разказваш за близнаците и ми става едно миличко, миличко  :P

Ra40, и аз имах същия "проблем" със столчето и с това, че бебо се прегъва.
Ето снимка от първото ни излизане със столчето. Питах обаче ЛЛ и тя каза, че е ОК. Те столчетата не са направени за дълъг престой в тях. Най-много час-час и половина.



За нощното отказване не слушайте докторката  :lol: Много много е малък още. Бебо сам ще си покаже кога е готов да се откаже. Да не те стряскам, но кърмените бебета по-късно се отказват от нощно хранене.

Ето едно клипче от моя зайо от вчера.
https://www.youtube.com/watch?v=vhoPlz_rrFo