0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #260 -: Януари 10, 2015, 23:17:45 pm »
Алекс, в Лондон наемите са убийствени. Не просто високи.

Ртф, честито проходило момченце!

Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #261 -: Януари 11, 2015, 00:30:24 am »
Блу явно е така щом предпочетоха да изплащат заема за къщата,която си купиха вместо да са под наем :lol:
Ртфртф честито на проходилия Ивчо :)
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #262 -: Януари 11, 2015, 08:00:45 am »
Охоооо,хубави новини,като за хубава празнична утрин :D. Честито за проходилия Иво,дано не се уморява  да ходи и най-вече - да пътешества. С тия столчета много ме притеснихте :?. Ще потърся в ю-тюб дали няма инструкции да се монтират и в обратна посока. :(Въобще не съм предвидил покупка на такова и макар да ни е рано още, вече сме се снабдили със столче от познато/че май и повече ще са/ , а сега ще трябва да се купува./ние още и кола не сме купили,явно ще се съобразяваме с цвета на столчето... :lol: :lol:/. При нас,най-вероятно,99% коликите започнаха. Голяма мъка ни е :( :(. Жал ми е като го гледам и как нищо не можем да помогнем.Редуваме се да го държим,но това не е лекарство. :(
Разполагаме с Лефакс. Каква схема използвате за даване,че листовката е на немски ,а не съм много на "ти" с него. За сега с него ще пробваме и после алтернативи.
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #263 -: Януари 11, 2015, 08:43:55 am »
Рачо, аз Лефакса го пръсках в устата директно. Едно впръскване преди хранене. Давах го,  от 2 до 3 на ден, зависи колкп е тежко положението. Когато много е плачела и между храненията впръсквах и почти веднага се успокояваше. Давах и биогая 5 капки, но вечер преди ядене с една лъжичка. Лефакса помага, действай смело, сладък е и бебетата го хатесват като го впръснеш.
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #264 -: Януари 11, 2015, 08:45:26 am »
Rtfrtf, браво на детето  :P Бързо, бързо се учи  :P
Ра4о, за коликите, когато има криза и е неутешим топлете коремчето с нещо - натоплена хавлиена кърпа с ютията например или има едни специални възглавнички с черешови костилки, които се загряват във фурната (или микровълновата) и после отдават по-дълго време топлина. Съчувствам ви.

Относо Биогайата - в Токуда я изписват на всички бебета след раждането. Аз я давах около 4 месеца.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #265 -: Януари 11, 2015, 10:12:02 am »
Рачо, както е казала Смайли и аз топлех хавлия, после я слагах върху коремчето и я гушвах към мен така. Често я носех върху едната ръка като самолетче. Масажирах и коремчето, по посока на часовниковата стрелка с движения започващи от пъпчето като спирала става, така ми каза др. Вангелова, когато вече не знаех как да се справим със силния плач. Тогава и крем wind salbe, пак от Германия ми пратиха и с него бяха масажите. Тя имаше зверски колики до 4 месец, лефакса и крема бързо я успокояваха. Даже направи нещо като пъпна херния, пъпа изскочи нагоре от напъните и с едно копче го прибраха за един месец. Дано бързо отминат.

Честити и първи стъпчици на Иво.

Михче, да пишеш как се справяш.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #266 -: Януари 11, 2015, 11:14:36 am »
Относно столчетата, засега са само одобрени от МС. От тук нататък следва да бъдат внесени в Народното събрание, където трябва да бъдат приети, ако ги приемат, и чак тогава, като ги обнародват в ДВ, влизат в сила, ако не е въведен срок, след който да влезат в сила.
Та по мнение, има поне още половин година докато влезат в сила.
На мен ми е по-интересно дали в промените са залегнали и нашите искания след смъртта на Паоло.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #267 -: Януари 11, 2015, 13:57:15 pm »
Хехе, днес има слънчице навън и всички са се умълчали :lol:
Аз работя и изпратих малкия с баба му на разходка на слънцето, малко им завиждам :?

В допълнение към поста на sia бих казала, че вчера се рових из нет-а за тази нова регулация на ЕС. Казва се i-size и наистина е от скоро, но тя не забранява старите столчета, просто добавя нов стандарт за тях, което ще рече че от тук насетне се разрешават само такива да се произвеждат и че се изкарват стари стандарти от употреба (ставаше въпрос за много стари такива). На практика всички столчета с категоризация ЕС-04 остават да са валидни за употреба, което значи столчета от поне 4 години назад... това е по наредбата. Как обаче са го "превели" нашите управляващи предстои да разберем (още не съм открила закона да го прочета), защото от това което пише по новините не ми става ясно какво става тогава с група 0 (0-10кг, която е возене в голям кош настрани), която също е с ЕС-04?
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #268 -: Януари 11, 2015, 14:02:12 pm »
Да навън е страхотно   :) чак не ми се прибираше.но малчо трябваше да яде...
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #269 -: Януари 11, 2015, 14:21:42 pm »
Да навън е страхотно   :) чак не ми се прибираше.но малчо трябваше да яде...
И аз така. А после спи, а то точно тогава е слънчево. Мечтая си за юлски жеги и дълги дни.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #270 -: Януари 11, 2015, 14:23:58 pm »
Е ние още сме малки и се възползваме от времето за сън - и без това в количката на слънце и въздух се спи най-добре :lol: Затова и разходките ни са основно следобедни ;)
Сутрин докато майка му се събуди и оправи и то минало времето от едното ядене до другото и с това навличане сега зимата то си е приключение излизането :lol: Но като хапна в 12 и ги изпъдих с количката навън (а аз работя - нали виждате :oops:).
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #271 -: Януари 11, 2015, 15:39:20 pm »
Моя малчо днес стана на 40 дни и ходихме на черква да ни прочетат молитва за здраве.  :)
Детенце беше много послушно, за разлика от баткото, който не спря да задава въпроси през цялото време на молитвата. Но свещенника му се усмихваше много дружелюбно. Все пак детето е във фазата на "Пенчо, питанката" - всичко иска да разбере, и то на момента, не може да е по-късно обяснението.  :lol:
А времето е наистина страхотно и исках следобедния съм на бебчо да е навън, но за съжаление асансьора ни е развален и няма как да го мъкна с количката по стълбите.  Задоволяваме се със отворения прозорец  :lol:


Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #272 -: Януари 11, 2015, 15:41:43 pm »
Значи нашите новинари пак вдигат само пушилка с тези новини за столчетата, сервирани по определен начин  :lol:
А пък аз така се навих за ново столче ... ахахах  :lol:

И ние бяхме на разходка, комбинирана с кола и пеш. Навръщане яде и заспа. Дори не разбра, че го преносох от колата, събляках, смених му пелената и пак го облякох. Тзои първият сън е много дълбок.
Аз лично предпочитам да спи вкъщи, защото спи по-дълго.

Mgstra, сега трябва да похапнете и сладичко :)
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #273 -: Януари 11, 2015, 15:49:13 pm »
И ние бяхме на разходка, комбинирана с кола и пеш. Навръщане яде и заспа. Дори не разбра, че го преносох от колата, събляках, смених му пелената и пак го облякох. Тзои първият сън е много дълбок.
Аз лично предпочитам да спи вкъщи, защото спи по-дълго.

Добре е спало детето, особено като обясняваш колко трудно се приспивате  :D
При нас е точно обратното - в количката спи колкото време го моташ, дори и ядене пропуска. Преди малко се прибраха с баба му обаче и още в асансьора се събуди :lol:
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #274 -: Януари 11, 2015, 16:12:57 pm »
То при нас, май аз повече настоявам да спи вкъщи, защото така мога да си свърша малко домакинска работа :) Освен това изобщо не мога да се скитам безцелно навън :lol:

Не съм споделила, че борбата с приспиването на легло продължава.
Мъжът ми е много по-успешен от мен. Понякога заспива без плач детето, друг път плаче и после се успокоява. Понякога го приспиваме 20 мин, друг път 1 час. Но определено нощните ставания намаляха драстично. Явно наистина е било точно това, за което Руми писла.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #275 -: Януари 11, 2015, 16:34:31 pm »
Не знаех, че трябва да похапнем и сладичко, но с удоволствие ще се възползвам от повода.
А всъщност защо трябва да се хапва сладичко?
По принцип аз обичам сладки неща, но от време на време ям, не съм им сериозен фен. Обаче, след раждането, не мога да се позная. Не мога да изкарам ден без нещо сладичко и не мога да си обясня защо е така. Дали е от кърменето, дали е някаква друга причината, не знам, но съм като звяр, ако не хапна нещо.


Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #276 -: Януари 11, 2015, 16:40:37 pm »
Яде се сладко, за да е сладък живота на бебето  :P Поверия разни  :P
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #277 -: Януари 11, 2015, 17:04:53 pm »
Точно това поверие ще го спазим  :lol:
И дано наистина да му е сладък живота ...


Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #278 -: Януари 11, 2015, 17:23:56 pm »
Да,така е Mgstra яде се сладичко като се върнете от черквата :lol: такаааа,значи не съм само аз със сладичкото откак родих,успокоих се :lol: и аз не съм фен на сладичкото,а сега буквално човек убивам :lol: не знам и аз се чудех дали има връзка с кърменето...
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #279 -: Януари 11, 2015, 17:28:17 pm »
Има, има общо с кърменето
Аз не че преди това не ядях сладичко, но докато бях бременна не налитах така много - повече плодове, млечни,... А сега като стана нощно време да го кърмя и трябва да подръпна нещо дори и мъничко :oops: Лошото е, че взе да ми личи на фигурата - като роих бях по-слаба 8O
Смайли, много хубаво, че дава резултат за по-спокоен сън 8)