0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #100 -: Декември 18, 2014, 18:27:28 pm »
да определено ,доверявам се на 100% на  моята лекарка а и с вас ще ми е по лесно на 27.12.2014 г. имам преглед преди началото на стимулацията ,и дано новата година ни донесе много положителни емоции и бебчета.Аз съм пациент на д-р Мария Юнакова ,ако имате мнение ще е полезно за мен,предварително благодаря.
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #101 -: Декември 18, 2014, 19:52:15 pm »
да определено ,доверявам се на 100% на  моята лекарка а и с вас ще ми е по лесно на 27.12.2014 г. имам преглед преди началото на стимулацията ,и дано новата година ни донесе много положителни емоции и бебчета.Аз съм пациент на д-р Мария Юнакова ,ако имате мнение ще е полезно за мен,предварително благодаря.

Здравей и от мен! Надявам се през новата година всяка една от нас да напусне тази тема:-) разбирам те много е страшно когато за пръв път ти кажат думата инвитро,но знаеш ли не е толкова страшно след няколко дена свикваш с тази дума и започваш да си мислиш че в най-скоро време ще видиш положителен тест и не след дълго ще чуеш и сърцето на своето бебче! Не се плаши все пак не е май толкова страшно,поне така мисля вече,даже го чакам с нетърпение:-)) за д-р юнакова съм чула мн добри отзиви,а и доста има писано за нея в някоя от темите! Аз съм я гледам  при гала,виж тя е първата която успя да дари двойката с бременност :-) доверии се и ще успееш,личи си че е добра лекарка която знае какво прави:-) бъди спокойна и само вярвай че скоро всичко ще приключи и ще започне едно ново начало с мн хубави емоции:-)
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #102 -: Декември 18, 2014, 20:15:27 pm »
Все още се боря със себе си и чувството че не съм пълноценна жена,и в същото време съм безкрайно щастлива че се случват много бързо нещата,дано с положителен резултат за всички който чакат милите рожби. :balk_2:,все пак по коледа се случват чудеса....
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #103 -: Декември 18, 2014, 22:54:06 pm »
Не е така! Не се обвинявай,и ние сме като останалите жени,с малката разлика че на нас ще ни помогнат да имаме бебе,всяка една от нас,всяка жена си има нейните кахъри но това не ги прави непълноценни:-) ти може да имаш проблем в дадена област,но пък си важна и ценена в друга:-)) не се подценявай,а приеми нещата такива каквито са и ще видиш че ще ти е много по леко!
Момичета искам да попитам има ли някъде до болницата близко хотел,или стаи под наем където да сме 2- ма,ама и са не е мн скъпо,че мястото където мислех да се настаня май ще отпадне
*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #104 -: Декември 18, 2014, 23:08:43 pm »
Вали, стерилитетът е заболяване и ти нямаш вина за това.

Желая ти още първото ти ин витро да е успешно!

Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #105 -: Декември 18, 2014, 23:53:25 pm »
Вaли, добре дошлa и от мен :) Aз пък, когaто чух зa пръв път че ще е необходимо дa нaпрaвим ин витро се почувствaх облекченa. Облекченa зaрaди товa, че устaновихме кaкъв е проблемa и че той имa решение. Знaех, че ще успеем, вярвaх в моятa лекaркa и резултaтa спи до мен в моментa :) (първи опит). Януaри ще прaвим втори опит зa брaтче или сестриче. Приеми нещaтa по този нaчин и ще ти е по-леко ;)



*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #106 -: Декември 19, 2014, 01:26:52 am »
да определено ,доверявам се на 100% на  моята лекарка а и с вас ще ми е по лесно на 27.12.2014 г. имам преглед преди началото на стимулацията ,и дано новата година ни донесе много положителни емоции и бебчета.Аз съм пациент на д-р Мария Юнакова ,ако имате мнение ще е полезно за мен,предварително благодаря.

Здравей, Вали85 .
И аз като теб съм при д-р Юнакова. Посещавам я от края на септември тази година. Още от първата ни среща й повярвах - вдъхна ми такова спокойствие и доверие. Винаги е била много внимателна и много честна, не ми спестява нищо; даже понякога си мисля, че преувеличава с оптимизма си за моя случай, но тя наистина вярва, че нещата ще се случат. Вярвам и аз. Тя все повтаря, че и без инвитро трябва да стане. Оптимистка, какво да ти кажа  :lol: . Преди половин месец, като се видяхме, ме посрещна с въпрос още от вратата: "Абе, ти защо не си забременяла?!" Чак щеше да ми се скара (това в кръга на шегата). За нея вдигам и двете си ръце, но смятам, че в Щерев всички са на висота в областта си.
Пожелавам успех на всички ви в предстоящите процедури и много, много радост от резултата. И ние задействаме нещата след Нова година, така че може да драскам и аз тук отвреме навреме   :wink: .
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #107 -: Декември 19, 2014, 12:08:36 pm »
здравейте момичета,благодаря за позитивизма,аз също се интересувам дали има хотел близо до Щерев,ние сме от Козлодуй.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #108 -: Декември 19, 2014, 14:22:14 pm »
Вали85 няма такова нещо като непълноценен човек. В днешно време заболяванията не са рядкост за съжаление дори при млади хора и никой не е отговорен за това, нито пък се е разболял по свое желание. Радвай се, че след толкова години проблемът е открит и имаш ясен план за действие. Това според мен е най-важното. Аз съм сигурна, че още след първата процедура ще ни се похвалиш. Няма връзка с настоящото, обаче скоро някъде четох, че създателят на противозачатъчните хапчета е казал, че след още някоя година децата ще са заченати само чрез инвитро-процедури. И обясняваше, че по този начин можело да се контролира всичко и да се избегнат редица усложнения, генетични дефекти и т.н


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #109 -: Декември 21, 2014, 18:58:09 pm »
Здравейте и от мен. Искам да кажа на Веситаа,че можеш да си вземеш направление от личния лекар за теб и съпруга ти и да си направиш вирусологията преди да тръгнеш за София .Така ще си спетиш доста парички,които и без това ще са ти много нужни.В клиниката признават всичко стига да е направено преди процедурата.За микробиологията на мен винаги там ми я пускат на място.Относно самата процедура,ще кажа на кратко за тези които не са от София и може когато не са запознати какво следва да се шокират както се случи при мен.На втори ден преглед и назначаване на лекарства,зависи от това с какво ще те стимулират може да те искат на преглед след ден или след 5 дни(това за мен беше добър вариант).Беше шок когато трябваше да остана първия път в София за след ден преглед,непознаваща града и никой.Полудях докато си намеря къде да остана.Ако те стимулират с Елонва,имаш 5 дни и можеш да се прибереш.След това започва преглед почти всеки ден и така до пункцията.Гледам сега в сайта на Щерев предлагат нов хотел,не пише цената за пациенти на клиниката но нормална двойна стая гледам е 90 лв.което едва ли за пациентите ще е под 60лв.Спала съм веднъж в хотел Easy съвсем близо до клиниката,но единичната стая беще към 35 или 39 лв не помня много.Последният път отседнахме в едно хотелче не много близо до клиниката.Трябва обаче да си с кола има и трамвай,но се пътува доста.Иначе цената за двойна стая беше около 39 лв.ми се върти в главата.С кола е 8 км,но за това че оставам поне 10 дни хотел на половин цена ми е по-изгоден дори и с кола .Иначе предния път след като си тръгнахме и ми се обадиха след няколко дни за трансфера реших,че няма да пътувам в деня на трансфера и бях разбрала за едни общежития почти до клиниката и отседнахме там за една вечер,но лично аз съжалих че не отидох пак в хотелчето.Ако някой иска подробности да пише.Иначе ето хотела ,който предлагат в Щерев.
http://bg.hotelsimona.com/
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #110 -: Декември 21, 2014, 22:26:22 pm »
Благодаря за информацията :-) да аз този хотел го разгледах вече. Колко опита си правила в щерев?
*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #111 -: Декември 22, 2014, 09:21:31 am »
Да се отчета след днешния преглед в Токуда, малко не е по темата, но нали казах, че ще питам за стимулацията. Та лекарствата зависят изцяло от това как реагират яйчниците. Не може да се сметне сумата на лекарствата по тази причина. За мен - модифициран цикъл - започвало се от 5ти ден с по 150 гонал и още нещо за предотвратяване на спукването на фоликулите. Продължава стимулацията докато фоликулите пораснат достатъчно.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #112 -: Декември 22, 2014, 10:05:43 am »
Два, единия на лимитиран цикъл, втория по къс протокол към фонда. Сега ми предстой трети. Първият си го самофинансирах, но там беше с много лека стимулация и си спомням, че всичко ми излезе към 3500лв.
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #113 -: Декември 22, 2014, 10:27:45 am »
Защо стигаш до трети? Какъв е проблема при теб? Кой е лекуващия ти лекар? Харесвам и уважавам такива хора,който след първия неуспех не се предават,а продължават напред с пълна сила:-)
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #114 -: Декември 22, 2014, 13:47:41 pm »
Да се отчета след днешния преглед в Токуда, малко не е по темата, но нали казах, че ще питам за стимулацията. Та лекарствата зависят изцяло от това как реагират яйчниците. Не може да се сметне сумата на лекарствата по тази причина. За мен - модифициран цикъл - започвало се от 5ти ден с по 150 гонал и още нещо за предотвратяване на спукването на фоликулите. Продължава стимулацията докато фоликулите пораснат достатъчно.


И какво следва от тук нататък при теб? Какво смяташ да правиш? Посъветваха ли те нещо? Смяташ ли да останеш в Щерев или смяташ да пробваш там?:-)
*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #115 -: Декември 22, 2014, 15:00:56 pm »
Ами първо мисля след празниците да си направя един контролен преглед в щерев защото на епикризата ми така пишеше - че трябва да направя два контролни прегледа. Макар че доколкото съм говорила с Александров, той иска да започва стимулации от 2ри ден, тоест предполагам това е т.нар. къс протокол. Мисля че има разлика между къс протокол и модифициран цикъл, макар че не знам за моя случай кое е по-доброто. Та ще си направя и една консултация в Щерев и след това ще преценя. Значи като направя една оценка на + и - при двете клиники, днес в токуда беше много празно, спокойно, лекарката ми обърна доста внимание - към 40 мин ми беше консултацията, искаше и преглед да ми прави ама нямаше смисъл. От друга страна не знам дали тази липса на клиенти се дължи на това, че клиниката е нова, че не е добре позната или че не работи добре. Като цяло и в двете клиники искат да ме стимулират, не са много привърженици на ЕЦ. Ако успея да убедя Александров да пробвам на напълно ЕЦ, мисля че ще продължа в Щерев, ако не го убедя - ще си помисля. Може би тук и финансите ще изиграят роля, не знам вече  :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #116 -: Декември 22, 2014, 20:37:19 pm »
Те финансите така или иначе играят роля lilibell! Предполагам че и в двете клиники ще излезе горе долу една сума (+),(-) някой лев който ще е без значение като ще си дала вече пари! Важното е в коя клиника ще се чувстваш сигурна,и на кой лекар ще се довериш! Извинявай много,това е мие мнение но аз си мисля че ти нямаш доверие на Александров,незнам защо мисля така,но според мен преди да вземеш решение според мен трябва да се консултираш и с другите лекари там-Савова,юнакова,тимева,за тях знам че са едни от най-добрите в тая клиника,а защо не и с самия щерев! Незнам каква е успеваемостта в тази новата клиника,но това че е нова би следвало да Има интерес и съответно да има и хора,макар че като няма хора е по спокойно и може да се разговаря спокойно с лекарите,а в щерев е лудница :-))) винаги има мн хора- мъже и жени,и според мен това е хубав знак явно много хора са доволни от там! Ти сама трябва да си прецениш,а и четох и от толкова лекари до сега знам че шанса да забременееш сле лапароскопия,е много голям,било по нормален или инвитро:-) решавай бързо че януари идва:-))) и знаеш ли послушай сърцето си,понякога то не греши,а разума подвежда! Повече или по малко пари,това е без значение ако ти коства най-хубавия миг в живота на една жена! Така мисля аз:-)
*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #117 -: Декември 22, 2014, 21:24:40 pm »
Така е Веситаа, съгласна съм, че човек като е тръгнал по този път и като е стигнал до тук, не трябва да пести средства да постигне целите си. Обаче някак си ми се струва, че навсякъде нещата ще са едни и същи. В смисъл, че навсякъде по един и същ начин процедират, с едни и същи лекарства и би трябвало да са специалисти в тази област. Не знам какво толкова сложно има да се види има ли фоликул, да се проследи, да се пунктира и да се оплоди - и токуда и щерев имат потенциала, капацитета, опита и знанията да го направят това. Точно затова не знам дали си струва да се сменя клиниката, не че не му вярвам на Александров - нищо по-различно не чух, нищо по-различно не очаквам. Просто се чудя дали от гледна точка на това,че във Виена инвитро центъра е по-спокойно и ще ми обърнат повече внимание, ще изпипат детайлите и ще вникват във всеки случай индивидуално? Много искам да съм на напълно естествен ЕЦ, някак си отвътре вярвам, че това е начина за мен, но как да убедя лекарите?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #118 -: Декември 23, 2014, 06:45:04 am »
...
Много искам да съм на напълно естествен ЕЦ, някак си отвътре вярвам, че това е начина за мен, но как да убедя лекарите?

моят съвет е да останеш в щерев, вече познават твоя случай

 :ask:  как прецени, че това е най-доброто за теб

*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #119 -: Декември 23, 2014, 07:38:28 am »
...
Много искам да съм на напълно естествен ЕЦ, някак си отвътре вярвам, че това е начина за мен, но как да убедя лекарите?

моят съвет е да останеш в щерев, вече познават твоя случай

 :ask:  как прецени, че това е най-доброто за теб
Ами с ИЯР съм и то сериозно ниски стойности. При такива никъде не съм чела да препоръчват стимулации. Плюс това съм с ендометриоза - оперирана, но без последващо хормонално лечение и не знам как една стимулация ще й се отрази.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети