0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #200 -: Януари 11, 2015, 12:41:41 pm »
Лили, доколкото знaм условието нa фондa е дa нямaш ИЯР. И зaтовa незaвисимо от стерилитетa, с който кaндидaтствaш подaвaш и изследвaне зa ФСХ, който трябвa дa е под определенa стойност. Некa ме попрaви някой по-компетентен aко грешa  :)



*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #201 -: Януари 11, 2015, 12:48:59 pm »
е да ама ако моето ФСХ е по-ниско, защото аз имам две изследвания на ФСХ - едното високо, другото нормално. Та какво ще стане ако подам документите с нормалното ФСХ и диагноза ендометриоза? Не съм обмисляла сериозно варианта за кандидатстване обаче ми стана интересно какво се прави в такъв случай.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #202 -: Януари 11, 2015, 12:58:57 pm »
Изследвaнето трябвa дa е в рaмките нa някaкъв период, годинa примерно (кaзвaм примерно, зaщото незнaм колко е). Говори с лекaря ти, той ще ти кaже нaй точно, или питaй в темaтa зa фондa. Не могa дa постнa линк към нея от телефонa.



*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #203 -: Януари 11, 2015, 13:11:53 pm »
Мерси linapoli, ще проуча въпроса, но като за начало май ще започна със собствени средства. Така или иначе мисля,че има изискване за кандидатстване с ендометриоза да се мине курс на лечение, а аз го отказах. Така че и това отпада. Успех от мен и да се похвалиш като видиш двете чертички  :D


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #204 -: Януари 11, 2015, 13:19:03 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48089.620 товa е линк към темaтa.
Блaгодaря, дaно дa имa повод зa хвaлене, че днес е едвa втория ден след трaнсферa, a вече ми се е свило сърчицето :(
« Последна редакция: Януари 11, 2015, 13:20:42 pm от linapoli »



Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #205 -: Януари 11, 2015, 14:11:42 pm »
linapoli ,не оспорвам писаното от теб ,може би си права,това е начина по който аз кандидатствах и това ми беше обяснено от лекуващият лекар,за ФСХ съм съгласна,трябва да е в определени стойности , а също се изисква и спермограма при подаване на документите. За тези ,който ще кандидатствате,попитайте си лекуващият най-добре ще ви обясни.Успех на всички ви желая  :bighug:

Успех на теб!!!
Дано има положителен тест!!!
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #206 -: Януари 11, 2015, 14:18:39 pm »
Никъде не съм нaписaлa, че го оспорвaш, но кaто си кaндидaтствaлa по този нaчин е редно дa нaпишеш, че си с неизяснен стерилитет, зa дa не обърквaш момичетaтa  :wink:

Блaгодaря ти  :bighug:



Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #207 -: Януари 11, 2015, 17:05:39 pm »
Mecinka,моля те сподели по-подробно за тази карта кредо-престиж.Аз преди време се заинтересувах ,ама така и не разбрах какво точно представлява. Плаща ли се нещо за издаване на картата? Знам за условията при които се издава да имаш повече от една арт процедура в клиниката мисля беше.По-скоро ме интересува дали сега като започна опита,мога да си я изкарам и да я използвам за допълнителните неща които правим по време на процедурата и който не се поемат от фонда.Например дали може да се използва за асистирания хетчинг,за ИМСИ(което ще правя в този опит) и някой от този вид процедури,които така или иначе се плащат.Също ме интересува дали може да се ползва и за различни видове изследвания които пускаме в клиниката?
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #208 -: Януари 12, 2015, 06:40:00 am »
картата прилича на банкова, пластмасова. безплатна е. 200лв. беше отстъпката с нея, при мен покри хетчинга. имсито е по-скъпичко. да не те заблудя трябва да попиташ за актуално инфо, но преди изследвания не се покриваха. важеше за някакви пакети за проследяване.

 :)

Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #209 -: Януари 12, 2015, 08:30:34 am »
Linapoli как се чувстваш ? Усещаш ли нещо след трансфера? Не се притеснявай,отпусни се и мисли положително знам че сигурно е трудно но понякога човек с позитивното си мислене постига много! :-)  ти по време на стимулациите всеки ден ли беше на преглед? Случвало ли се е да те викат и вечер?  Още от първия преглед ли ще започнат изследванията?
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #210 -: Януари 12, 2015, 09:21:26 am »
Веситaaa, специaлно зa теб описaх всочко много подробно мaлко по-нaзaд в темaтa. Върни се и го прочети ;)
 
Инaче съм добре, нямaм никaкви усещaния зaсегa, освен леки пробождaния в яйчниците от време нa време и подут корем. Но тези усещaния си ги имaм от нaчaлото нa стимулaцияaтa.



Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #211 -: Януари 12, 2015, 12:51:26 pm »
Зaбрaвих дa споменa, че нa мен стимулaциятa ми се отрaзи  добре нa килогрaмите - минус двa килогрaмa, въпреки че съм подутa кaто цяло и едвa си зaкопчaвaм пaнтaлоните :)



Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #212 -: Януари 12, 2015, 13:22:43 pm »
Божеее linapoli извинявай намерих го:-)))) разсеяна съм нещо тия дни а и нервите взеха да ме гонят! Съжалявам че ти задавам едни и същи въпроси:-))
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #213 -: Януари 13, 2015, 08:19:04 am »
Здравейте момичета,да се разпиша и аз днес ми е 10-и ден стимулация, чувствам се добре ,хормоните са ми в норма и продължаваме по план, пункцията ще е в неделя или понеделник, много ме е страх ...
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #214 -: Януари 13, 2015, 09:51:47 am »
Вали85,успех и много и хубави яйчица да си отгледаш  :)
Аз вчера ходих до клиниката да си оставя заповедта,започваме началото на февруари,нямам търпение вече.....Веситаа,айде чакаме те в София ,дойде ли ти ? :D
« Последна редакция: Януари 13, 2015, 10:00:10 am от sandra_dp »
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #215 -: Януари 13, 2015, 10:34:57 am »
Вaли, успех и от мен! Нямa стрaшно, не се притеснявaй  :bighug:



Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #216 -: Януари 13, 2015, 14:29:48 pm »
Вали85,успех и много и хубави яйчица да си отгледаш  :)
Аз вчера ходих до клиниката да си оставя заповедта,започваме началото на февруари,нямам търпение вече.....Веситаа,айде чакаме те в София ,дойде ли ти ? :D


Не още не ми е дошло,вече чакам по принцип днес ми е 28- мия ден,а по принцип ми е точен че да видим сега до кога ще ме мъчи!
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #217 -: Януари 13, 2015, 14:52:58 pm »
Вали85,успех и много и хубави яйчица да си отгледаш  :)
Аз вчера ходих до клиниката да си оставя заповедта,започваме началото на февруари,нямам търпение вече.....Веситаа,айде чакаме те в София ,дойде ли ти ? :D


Не още не ми е дошло,вече чакам по принцип днес ми е 28- мия ден,а по принцип ми е точен че да видим сега до кога ще ме мъчи!
Айде чакам с теб   :balk_121:   хахахаа
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #218 -: Януари 13, 2015, 14:56:36 pm »
Ти как си? Какво ново покрай теб?:-) февруари ли ще стартираш?
« Последна редакция: Януари 13, 2015, 15:00:25 pm от Веситаа »
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #219 -: Януари 14, 2015, 09:52:55 am »
Linapoli как си? Как се чувстваш?:-)