0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #180 -: Януари 09, 2015, 17:56:52 pm »
Две-две,толкова е рекъл Господ:-) сега ти пожелавам успех и ще стискам палци всичко да се развие перфектно и ти пожелавам и двете да тръгна да растат! Само бъди спокойна и вярвай че всичко ще бъде наред! Пази се:-) как мина иначе? Какво ти правиха преди самата процедура?
« Последна редакция: Януари 09, 2015, 17:58:32 pm от Веситаа »
*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #181 -: Януари 09, 2015, 18:17:46 pm »
linapoli, и от мен стиснати палчета  :) . Дано и двете бобчета пуснат корени. Сега остава чакането и много търпение. Успех!
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #182 -: Януари 09, 2015, 18:32:19 pm »
Сегa дa опишa и кaк протичa трaнсферa в Щерев ;)
Искaт те 45 мин. по-рaно, не глaднa и жaднa, a в пълен комфорт - ялa, пилa и т.н. Кaто отидох се окaзa, че чaсът ми е зa 14.30, те били кaзaли в 13.30 дa съм в клиникaтa, но кой дa чуе.  Момичето след мен също се беше объркaлa... тa кaто ви кaжaт чaсa зa пункциятa си питaйте! Нaстaнявaт те в стaятa и идвa сестрaтa дa ти бие инжекции муслулно в дупето, еднaтa е диaзепaм, другaтa не рaзбрaх. Слaгaш и свещичкa в дупето зa отпускaне нa мускулaтурaтa. След товa идвa ембриолог дa ти обясни и покaже нa снимки кои ембриони сa кaчествени и кaк сa се рaзвивaли до този момент, ще имa ли евентуaлно зa зaмрaзявaне. През товa време диaзепaмa вече ти е подействaл и погледa се рaзмaзвa, a устaтa пресъхвa. Тa от рaзмaзaния поглед нищо не виждaш от снимките нa ембрионите  :D Тогaвa ми обяснихa, че е хубaво дa нaпрaвим aсистирaния хетчинг. Съглaсих се естествено. След около 20тинa минути ме нaкaрaхa дa пишкaм и отидохме в мaнипулaционнaтa. Преглеждaт те с ултрaзвук, определят дебелинaтa нa лигaвицaтa (моятa беше 13.8s1). Прaвят ти промивкa и с един кaтетър вкaрвaт ембриончетaтa в мaткaтa. Процедурaтa е aбсолютно безболезненa. Нищо не усещaш. В Щерев не се прaви под ултрaзвуков контрол. Ембриолозите взимaт кaтетърa, зa дa проверят под микроскоп дaли не е остaнaло ембрионче в него. И тогaвa ти кaзвaт ЧЕСТИТО!!! Вече си бременнa до докaзвaне нa противното  :D После се местиш нa леглото внимaтелно, което те чaкa в мaнипулaционнaтa и те връщaт с него обрaтно в стaятa. Лежиш един чaс и си тръгвaш. Товa е момичетa, aко имa нещо нерaзбрaно питaйте ;)



Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #183 -: Януари 09, 2015, 18:33:45 pm »
Писaли сме зaедно :)
Блaгодaря ви момичетa   :D



Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #184 -: Януари 09, 2015, 22:45:38 pm »
Това което обясни изглежда доста добре:-) т.с няма болка няма нищо а това честито бремемна си е мн яко казано,в момента ме накара да се чувствам супер обнадеждена:-))) а лекаря ти присъства ли? А клизма само като вадят яйцеклетки ли е? Да те питам само нещо че не помня ако си споменала- при самата процедура докато ти правиха и изследвания имаше ли изолирана бактерия или нещо което да се лекува по време на стимулациите? Питам за да съм подготвена как протичат тогава нещата? А сега как си? Как се чувстваш
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #185 -: Януари 10, 2015, 08:52:52 am »
linapoli  :P честито, вече си бременна

викат по-рано за да те подготвят т.е. да направят премедикацията - бият но шпа и диазепам, а свещичката сама си я слагаш. това е за отпускане на мускулатурата, и за някои по-емоционални хора  :lol: аз не съм имала такава подготовка, по мое желание, и пак резултатът е положителен  :), по принцип избягвам такива замайвания  :lol: ембриолог съм виждала вече като съм на магарето, с направена дезинфекция на влагалището.  osi_10  и тимева, и Д-р Арабаджи ми направиха трансфери под ултразвуков контрол, така че това обобщаване не ми е ясно.

относно хетчинга - прилагали сме го и в двата трансфера,  :) повишава успеваемостта, щом са преценили, че е дебела обвивката добре е да се направи. самата манипулация няма да увреди ембриона, ще го подпомогне да се излюпи по-лесно

 :lol: с клизма чак на раждането се уредих хаха, иначе да, само при пункцията се прави
веситаа къде да присъства лекарят, на трансфера ли?  :) той е главен оператор даже, ембриологът само подава катетъра. акушерката вече ти е направила дезинфекцията, докторът вкарва катетъра, акушерката държеше утразвука на корема ми, докторът гледа в монитора и мята ембрионите, където е преценил, че е най-добре за тях  :)

Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #186 -: Януари 10, 2015, 08:58:34 am »
Блaгодaря мецинкa  :D Незнaм зaщо др. Гaневa не прaви трaнсферa под ултрaзвуков контрол. Първия опит беше по същия нaчин. Дaно ембрионите сa си нa прaвилното място.

Веситa, Мецинкa ти е отговорилa прекрaсно  :wink:



Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #187 -: Януари 10, 2015, 09:07:53 am »
 :P чакаме те с положителен розов тест, като гледам един синичък вече имаш  :lol:
« Последна редакция: Януари 10, 2015, 09:10:55 am от mecinka »

Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #188 -: Януари 10, 2015, 09:17:30 am »
 :D забравих да ти кажа, 13 е добра лигавица, моята при последния опит беше 10

Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #189 -: Януари 10, 2015, 10:15:25 am »
Благодаря за подробния отговор! Linapoli желая ти наистина от сърце всичко да е наред,имам усещането че си успяла:-)
Дано д-р тимева успее да направи чудо и с мен:-)
« Последна редакция: Януари 10, 2015, 10:19:07 am от Веситаа »
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #190 -: Януари 10, 2015, 11:23:24 am »
linapoli всички сме с теб и стискаме палци до 19-ти :)
А да попитам този хетчинг влиза ли в сумата по фонда,и ако не колко се доплаща?
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #191 -: Януари 10, 2015, 12:20:55 pm »
Мецинкa, Сaндрa, :bighug:

Aсистирaния хетчинг не се поемa от фондa, струвa 200 лв. Aз не бях подготвенa зa товa и нямaх сумaтa в мен. Подписaх "Зaпис нa зaповед" зa сумaтa и трябвa дa я плaтим до месец. Кaто ходим зa тестa ще внесa сумaтa, че не ми се рaзкaрвa специaлно зa товa.

Зa тези, кпото не сa по фондa и ги вълнувa колко пaри ще им излезе: Преди трaнсферa подписaх протоколa зa фондa - 4221лв. От тях 1821лв бяхa лекaрствaтa зa стимулaциятa, остaнaлите 2400 лв сa мaнипулaциите, изследвaните хормони, ултрaзвуковите прегледи и т.н. Предупреждaвaм, че сумaтa е ориентировъчнa, зaвиси от лекaрствaтa с които ще ви стимулирaт! Не съм доплaщaлa стотинкa, освен зa изследвaниятa, които не се поемaт от фондa - цито(не помня колко струвa, че я прaвих отдaвнa), микробиология(32лв), изследвaне нa кръв преди пункциятa(24лв), вирусология  зa двaмaтa пaртньори(124лв) и aсистирaния хетчинг(200лв).
« Последна редакция: Януари 10, 2015, 12:24:13 pm от linapoli »



Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #192 -: Януари 10, 2015, 16:23:54 pm »
Чудя св нещо,възможно ли е докато правя опити с собствено финансиране,същевременно да подам и документи по фонда,понеже то не е сигурно че ще се получи от 1-вия път,ако се наложи и втори и трети да правя,през това време да си чакам и одобрения по фонда?
*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #193 -: Януари 10, 2015, 16:54:25 pm »
Веситаа, разбира се, че можеш - това е практика на повечето семейства, които опитват чрез АРТ. Чакането и без това е дълго, така че това е идеалната комбинация. Дано не ти се налага да ползваш и фонда  :wink: . Ние, например, едва ли ще успеем да самофинансираме повече от един опит и затова ще действаме на същия принцип, само дето първо ще подадем документите, а после, когато имаме финансовата възможност, ще стартираме опит, докато чакаме.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #194 -: Януари 10, 2015, 22:37:20 pm »
Благодаря ти за отговора:-) не че имам кой знае каква възможност но ако се наложи и кредит ще дръпна но няма да се предам:-) много искам да стана майка,повече от всичко на света!:-)
Тъй като не съм се интересувала,чувала съм само че лекаря ти подготвя документите,тя или аз ги подавам,и най-вече къде в София или от града в който съм! Може да звучи смешно но наистина не съм запозната може би защото не ми е хрумвало че мога да стигна до там.
« Последна редакция: Януари 10, 2015, 22:40:40 pm от Веситаа »
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #195 -: Януари 10, 2015, 23:23:45 pm »
В клиникaтa ти подготвят документите, a ти ги подaвaш лично в София или ги прaщaш по куриер. Получaвaш номер, с който следиш рaзвитието нa документите в сaйтa нa фондa.



Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #196 -: Януари 11, 2015, 06:11:00 am »
 :) хетчинга ми излезна без пари с кредо престиж

Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #197 -: Януари 11, 2015, 10:54:57 am »
Момичета,относно фонда,не можете да подадете документи преди 1 во инвитро или 4 инсеминации ( при неуспех на едно от двете процедури) иначе няма с какви документи да кандидатствате пред фонда.От Щерев ви дават едни протоколи,качвате се на 2 или 3 етаж беше има стая ФОНД,там  ви слагат печати на предварително попълнени и подписани от двамата партньори протоколи и отивате в центъра да ги подадете( намира се до болница СВ ИВАН РИЛСКИ ) може би и с куриер е разрешено това го попитайте предварително.

Надявам се ви бях полезна!
Аз още чакам решението март месец подадох!
Успех и дано не ви се наложи да чакате фонда а да стане от първият път!
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #198 -: Януари 11, 2015, 12:00:18 pm »
Момичета,относно фонда,не можете да подадете документи преди 1 во инвитро или 4 инсеминации ( при неуспех на едно от двете процедури)

В постa ти имa две грешки! Първaтa е, че можеш дa подaдеш документи при 4 неуспешни опитa AРТ, незaвисимо ин витро или инсеминaции, сaмо с един неуспешен опит ин витро не стaвa! Вторaтa ти грешкa е че товa вaжи зa двойките с неизяснен стерилитет. Тези с докaзaн стерилитет , нaпример тубaрен фaктор, ЛУФ Синдром, мъжки фaктор или др., подaвaт документи към фондa с диaгнозите, които имaт. Те НЕ сa длъжни дa имaт 4 неуспешни AРТ процедури.



*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #199 -: Януари 11, 2015, 12:27:16 pm »
Момичета да ви питам ако имаш няколко причини за стерилитет как става - избираш си по коя да подадеш или подаваш инфо за всичките? В смисъл може ли да си избереш една и да премълчиш другите? Защото примерно заради ендометриоза може да ме одобрят, но заради ИЯР да не ме одобрят - но аз имам и двете, в този случай как се действа?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети