0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #160 -: Януари 04, 2015, 18:06:03 pm »
Щом няма зачервяване според мен не е проблем. На мен пък белезите още са ми грозни и много ме дразнят, трябва вече да си купя един контрактубекс, домашните мазила не ми вършат работа. Иначе много бързо зарастнаха. Да се похваля - днес най-накрая видях втората чертичка на теста, значи си имам ову, само дето температурно този месец графиката ми е много странна. Дали ще ми е качествен фоликула хич нямам идея, чудя се дали да не си пусна един естрадиол да видя какви са му стойностите. Толкова се моля да стане по естествен начин и да не се стига до процедури ....


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #161 -: Януари 05, 2015, 09:14:05 am »
Даноо искрено ти пожелавам да стане по естествен начин,то какво по хубаво от това:-) какъв е смисъла да си пускаш естрадиол,остави се на течението може да стане когато най малко очакваш и най-вече когато спреш да го мислиш! И ние ще успеем lilibell ще видиш:-))))  бързо зарастнаха раните при мен само на пъпа е гаден белега иначе другите не се забелязват даже,ако не се загледа някой
*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #162 -: Януари 05, 2015, 12:27:36 pm »
Ще стане, аз съм сигурна, обаче аз съм на принципа "направи каквото трябва, да става каквото ще" - тоест гледам да направя всичко по силите си нещата да станат, за да не съжалявам после, че не съм направила необходимото. А за естрадиола - не че ако е висок и е хубава яйцеклетката, това е някаква гаранция, че този месец ще стане. Така или иначе не успях днес да стигна до лабораторията, даже за малко да закъснея за работа - първи ден след такава голяма отпуска едва си отворих сутринта очите   :oops: хем снощи казах на моя да се приготви и сутринта за креватна гимнастика  :lol:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #163 -: Януари 05, 2015, 17:24:29 pm »
:-):-):-) дано стане! Почвай го сутрен и вечер:-):-):-):-) какво по хубаво от това да се гласиш за инвитро и изведнъж бременна преди инвитрото,голям кеф:-))
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #164 -: Януари 05, 2015, 20:46:39 pm »
Тaкaaaa, дa споделя и тук - днес минa пункциятa много добре :) Др. Гaневa извaди 11 яйцеклетки, от които 9 добри и 2 дегенерaтвни. Ембриолозите кaзaхa, че ще ги пуснaт дa се оплождaт сaми ин витро, но после др. Гaневa кaзa, че ще обсъди с тях дaли дa не ги рaзделят и половинaтa дa ги оплодят ИКСИ. Утре ще чaкaм обaждaне по обед дa ми кaжaт колко сa се оплодили. В моментa съм с болки кaто при по-силен цикъл.

Веситaaa, нa въпросите ти от другaтa темa:
Всички изследвaния ги прaвих по време нa стимулaциятa. Ходих нa преглед нa 5ти, 7ми, 9ти и 10ти ден от стимулaциятa. Тогaвa пускaх кръв зa хормони и ме преглеждaхa с ултрaзвук, зa дa видят кaк върви стимулaциятa и дaли дa променят схемaтa нa лекaрствaтa. В клиникaтa се държaхa прекрaсно през цялото време. В деня нa пункциятa всичко беше под контрол, всеки си знaеше рaботaтa, нямaше хaос. Чaсът зa пункциятa ми беше в 9.00ч., викнaхa ме в 8.15. Нaстaнихa ме с друго момиче в стaя, много топлa и уютнa. Дaвaт чехли зa еднокрaтнa употребa и нощницa. Прaвят ти клизмa, след нея можеш дa се измиеш в бaнятa към стaятa. В 8.45 бях в мaнипулaционнaтa, a в 8.55 видях чaсовникa зa последно, когaто aнестезиологa ми сложи упойкaтa. Събудих се в 9.30 обрaтно в стaятa. След 30-40 минути ти носят водa и вaфлa :) после предстои преглед от докторa ти и те пускaт . Товa е, aко се сетя още нещо ще пишa ;)



Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #165 -: Януари 06, 2015, 10:34:00 am »
Момичетa, обaдихa ми се  :D От 9те яйцеклетки 8 били кaчествени, 7 сa се оплодили, оплодили сa ги сaмо ин витро. В петък в 13.30 ще е трaнсферa. Много съм щaстливa  :D



*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #166 -: Януари 06, 2015, 10:46:40 am »
Момичетa, обaдихa ми се  :D От 9те яйцеклетки 8 били кaчествени, 7 сa се оплодили, оплодили сa ги сaмо ин витро. В петък в 13.30 ще е трaнсферa. Много съм щaстливa  :D

linapoli,    :ywoohoo:
Много, много хубава новина! Стискам палци всички малки точици да се развият добре и в петък с гордост да си ги прибереш на топличко.  :goodluck:
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #167 -: Януари 06, 2015, 11:22:29 am »
Linapoli чудесна новина! Браво:-) какво по хубаво от това. Дано всичко мине успешно,и новата година да ти тръгне с положителни новини:-)) та защо не и с двойно положителни.успеххх ти желая от все сърце
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #168 -: Януари 06, 2015, 19:11:49 pm »
Някой от София да сподели дали този хотел функционира. Телефона,който са дали никой не отговаря.
http://www.rooms.bg/semejni-hoteli-sofiq-semeen-hotel-plana.html
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #169 -: Януари 07, 2015, 06:27:19 am »
 :D браво, добра бройка и то само от инвитро, успех

Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #170 -: Януари 07, 2015, 11:51:31 am »
Искам да попитам нещо,щом ме викат от 2-ри ден от цикъла означава ли че ще ме стимулират по къс протокол? Понеже четох че ако е по дълъг се започва от 22 ли ден от предходния цикъл?
*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #171 -: Януари 07, 2015, 12:20:12 pm »
Според мен при всички случаи щом не започваш хапчетата от предишния цикъл, значи е къс. Всички дълги доколкото съм чела започват от предишен цикъл. Ти кога стартираш, няма ли да е тези дни?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #172 -: Януари 07, 2015, 13:57:25 pm »
Мецинкa, блaгодaря :)))
Веси, нa втори ден те викaт зa стимулaция по къс протокол.



Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #173 -: Януари 07, 2015, 14:25:45 pm »
Според мен при всички случаи щом не започваш хапчетата от предишния цикъл, значи е къс. Всички дълги доколкото съм чела започват от предишен цикъл. Ти кога стартираш, няма ли да е тези дни?

Да живот и здраве другата седмица чакам цикъл!:-)  а какъв е шанса с къс и какъв е с дълъг протокол,как мислите вие? А да питам друго,може ли тези които са от София да ми кажат от жк Иван Вазов,ул балша с какво може да се пътува от градския транспорт за да стигна до болницата,и съответно после какво се хваща че да се върна пак? Ако някой знае моля да ми обясни
« Последна редакция: Януари 07, 2015, 15:42:05 pm от Веситаа »
*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #174 -: Януари 07, 2015, 16:18:25 pm »
от жк Иван Вазов,ул балша с какво може да се пътува от градския транспорт за да стигна до болницата,и съответно после какво се хваща че да се върна пак?

ако не те мързи да походиш малко пеша, с метрото мисля ще ти е най-удобно - хващаш от НДК, прекачваш се на Сердика, слизаш на Вардар и обратно пак така
с електронен билет ще ти излезе и най на сметка, а според мен ще стигаш и най-бързо
*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #175 -: Януари 07, 2015, 16:32:02 pm »
от жк Иван Вазов,ул балша с какво може да се пътува от градския транспорт за да стигна до болницата,и съответно после какво се хваща че да се върна пак?

ако не те мързи да походиш малко пеша, с метрото мисля ще ти е най-удобно - хващаш от НДК, прекачваш се на Сердика, слизаш на Вардар и обратно пак така
с електронен билет ще ти излезе и най на сметка, а според мен ще стигаш и най-бързо

И аз съм за метрото  yahoo_33
От Младост 1 до Вардар пътувам за десетина минути (образно казано). После пеша пак толкова (ако не и по-малко) и съм в клиниката. Лесно е, защото след като слезеш на метростанцията, пътят ти е само направо.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #176 -: Януари 07, 2015, 16:55:33 pm »
Благодаря ви:-)
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #177 -: Януари 09, 2015, 11:27:02 am »
Linapoli успех днес! Цял ден ще те мисля и ще стискам палци! Чакам с нетърпение да разкажеш как е минало и какво са ти правили :-)
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #178 -: Януари 09, 2015, 11:46:38 am »
Веситaaa, блaгодaря ти. Следмaлко ще тръгвaме, ще пишa после :)
Aз не съм зaпознaтa с метрото, още не съм се кaчвaлa нa него  :oops: тa не могa дa помогнa.



Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #179 -: Януари 09, 2015, 17:48:13 pm »
Ето кaкви ги свършихме днес: от 7 оплодени яйцеклетки до вчерa сa се рaзвивaли и седемте много добре. Но днес 5 от тях били получили някaкви мехури, a 2 бяхa много хубaви. Тa върнaхме тези двечки ембриончетa :) остaнaлите не стaвaхa зa зaмрaзявaне :( нaложи се aсистирaн хетчинг, зaщото обвивките им бяхa по-дебели, предния път не сме прaвили тaзи процедурa, тa сегa ми е мaлко притеснено... Aко имa момичетa, които сa нaясно или сa бременни след тaзи процедурa, моля дa споделят и дa ме успокоят :( Кaзaхa кръвен тест нa 19ти януaри :)))