0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #60 -: Декември 12, 2014, 23:11:35 pm »
Нa втори ден гледaт дaли нямa зaдържaн фоликул от предния месец. Aко имa отлaгaт процедурaтa. По принцип е рядко, aко не сте с ЛУФ синдром, тaкaче не се притеснявaйте ;)



*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #61 -: Декември 12, 2014, 23:16:09 pm »
И защо е този преглед по време на мц! Какво се гледа тогава? Такъв преглед ми правиха когато направих спонтанен абор и беше ужасно,чувствах се толкова неудобно:-(
гледат се яйчниците - брой антрални фоликули, да няма задържан фоликул ... дали всичко е наред за начало на процедурата, пускат се хормони в същия ден и евентуално се започва със стимулацията.


linapoli, дублирах отговора ти :), писали сме едновременно.
« Последна редакция: Декември 12, 2014, 23:29:03 pm от marsi »

Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #62 -: Декември 12, 2014, 23:39:25 pm »
marsi   :good_post:  :bighug:



Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #63 -: Декември 13, 2014, 11:32:55 am »
Всичко е толкова сложно че думи нямам! Само ми остава някой задържан фоликул да имам и чакам още докато почне процедурата:-(
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #64 -: Декември 13, 2014, 11:34:51 am »
А ако имам задържан фоликул как процедират?
*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #65 -: Декември 13, 2014, 13:16:07 pm »
слагат те на хапчета докато се изчисти  :) поне при мен така процедираха, макар че моите фоликули всъщност се оказаха 1 ендометриозна киста. Ама процедурата е такава, първо опитват с хапчета да видят дали е функционална киста - т.нар задържан фоликул, ако не се повлияе (като моя) тогава вече се променя подхода


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #66 -: Декември 13, 2014, 22:12:54 pm »
Ужас ужас дано не се стигне до дам,че момичета сили нямам вече,няма да се откажа,но понякога от такива неща ми идва в повече :-( оффф мн ми е тежко :-(
*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #67 -: Декември 13, 2014, 22:42:12 pm »
Веситаа, не се настройвай предварително  :), разговорът тръгна от това защо се прави прегледът на 2-ри ден от МЦ, той е наложителен (има медицински основания за това), за да започне стимулацията. Сигурно ще има и други неща, за които ще се притесняваш по време на цялата процедура, при всеки е така  :) ...  но- доверяваш се на лекаря си, следваш си последователно всички етапи на процедурата и така .....  Пожелавам ти успех от първия опит!  :)
« Последна редакция: Декември 13, 2014, 23:40:42 pm от marsi »

Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #68 -: Декември 14, 2014, 10:33:31 am »
Да така е:-) но понякога се притеснявам излишно:-) много ми се иска на няма странични аномалии които да повлияят ходя на стимулациите:-) но понякога нещата са различни от това което искаме и мислим
*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #69 -: Декември 14, 2014, 10:57:08 am »
Веситаа неприятни изненади винаги може да има, някои може да се предвидят, други -не. Не мисли за тях сега. Мисли си само за хубави неща - как ще извадим хубави яйцеклетки, как ще се оплодят успешно, как ще се разделят успешно и как ще си ги приберем обратно. Когато действаш по естествен начин, тези неблагоприятни спънки също може да съществуват, но ти не ги знаеш и очакването е на сляпо. Сега ще знаеш какво става с бебето ти от първата клетка. Затова моите надежди са много по-големи и вярвам, че важно е един път да започнем, след това нещата ще се наредят. Медицината в днешно време е на наша страна и преодолява много препятствия.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #70 -: Декември 14, 2014, 17:16:42 pm »
Наистина медицината в днешно време е на ново,и това наистина успокоява:-) да прави си за нещата които пишеш,и най-вече нека почнем пък тогава ще му мислим:-)) ти кога ще говориш с лекаря ти?
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #71 -: Декември 14, 2014, 19:53:29 pm »
Инжекциите сами ли си ги слагахте?
*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #72 -: Декември 14, 2014, 22:42:00 pm »
Наистина медицината в днешно време е на ново,и това наистина успокоява:-) да прави си за нещата които пишеш,и най-вече нека почнем пък тогава ще му мислим:-)) ти кога ще говориш с лекаря ти?
Ами аз вече говорих с него, обаче нали се отказах от този цикъл заради празниците. Нека да мине този месец, все пак три месеца бях на хапчета, рязане на яйчника и т.н. Нека хормоните ми се стабилизират, яйчника ми да си почине, да зарастне раната, да започне да функционира. Мисля,че е добро решение да си дам този месец почивка. Единствено ме притеснява да не се върне гадната ендометриоза. С такова нетърпение чакам да започнат процедурите, искам и аз да се вълнувам дали ембриончето се развива добре, а не дали имам овулация, дали имам кисти, яйцеклетки и подобни глупости.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #73 -: Декември 14, 2014, 23:21:12 pm »

Ами аз вече говорих с него, обаче нали се отказах от този цикъл заради празниците. Нека да мине този месец, все пак три месеца бях на хапчета, рязане на яйчника и т.н. Нека хормоните ми се стабилизират, яйчника ми да си почине, да зарастне раната, да започне да функционира. Мисля,че е добро решение да си дам този месец почивка. Единствено ме притеснява да не се върне гадната ендометриоза. С такова нетърпение чакам да започнат процедурите, искам и аз да се вълнувам дали ембриончето се развива добре, а не дали имам овулация, дали имам кисти, яйцеклетки и подобни глупости.
[/quote]


Да да помня че каза че си говорила с него,но и помня че нещо не беше сигурна,за това питах;-) и в крайна сметка се разбрахте за януари така ли?:-) ооооо и аз чакам вече с нетърпение,чакам деня в който ще ми дойде до деня в който ще е трансфера,дори и инжекциите чакам с нетърпение:-)) не вярвам за един месец да се върне ендометриозата! Може би месец,два няма да е има,но след третия месец си е Божа работа! То си е за страх,аз също се притеснявам, но се надявам всичко да мине успешно,пък след това да се връща като иска! Аз Нека си имам живо и здраво дете,или деца,пък хич няма да се занимавам с тая неканена киста
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #74 -: Декември 14, 2014, 23:24:36 pm »
Знам че не му е мястото точно в тая тема но теб болеше ли те корема от тая киста?по време на цикъл или секс? Понеже знам и четох че жени с ендометриоза умират от болка,понеже аз нямам такива симптоми,даже не ме боли корема при цикъл,а два пъти ме оперираха от тая гадина!
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #75 -: Декември 15, 2014, 08:58:26 am »
Инжекциите сами ли си ги слагахте?

 :lol: да, само на първата стимулация имах мускулни, ходех в болницата да ми ги слагат, и цялата бременност бях на фраксипарин та бая се побоцках  :lol: гоналът много лесно се бие, той е в готова писалка. малко са трудни тези, които са сухи и трябва да се разтворят, но ще ти покажат от болницата, или ще ходиш да ти ги бият  :) повечето са подкожни и не боли, цитротайда в ръката малко ме сърбеше

*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #76 -: Декември 15, 2014, 09:56:09 am »
Знам че не му е мястото точно в тая тема но теб болеше ли те корема от тая киста?по време на цикъл или секс? Понеже знам и четох че жени с ендометриоза умират от болка,понеже аз нямам такива симптоми,даже не ме боли корема при цикъл,а два пъти ме оперираха от тая гадина!
Нищо не ме е боляло, нищо не съм усещала. Иначе при мен цикъла не точно е болезнен, по-скоро първия ден ми се гади. Имам болки само от време на време. Като бях малка първите години след като ми дойде, много повръщах - няколко пъти са ме слагали на системи заради обезводняване. Обаче никога не съм го отдавала на ендометриоза защото баба ми е имала същите проблеми. Мислех,че е генетично. А и не вярвам ендометриозата да се е появила с първия ми цикъл.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #77 -: Декември 15, 2014, 10:22:30 am »
Lilibell и на мен понякога ми се гади,но като цяло ми е повече криво отколкото болезнено:-))
Аз също не вярвам първите 3 месеца нещо да се появи както ти казах,но се притеснявам да не са повече от 3 месеца защото тогава ще стане страшно,дано не ни се налага да мислим дали ще се върне,а се наложи да ходим на други прегледи,и то приятни:-)
Mecinka аз мислих че инжекциите които се слагат всички изглеждат като писалка само с различна течност вътре но явно съм грешала, дано разбера как се поставят че иначе ще ми е мн трудно всеки ден да ходя по 2 пъти! Че болницата не е много близко до мястото в което ще се настаня,ама ако се наложи трябва и да видя какви рейсове ходят до там! Тя София е много страшна бе момичета :-)))(( пуснат ли ме сама няма да мога дасе пребера никога до Бургас след това :-))(
*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #78 -: Декември 15, 2014, 10:49:33 am »
Аз се надявам и повече време да изкарам без да се появи ендометриозата. Интересното е, че кистата на яйчника не е ли вече последен стадий на ендометриозата? Аз защо директно киста съм получила, а нямам толкова тежки поражения върху другите органи? Веситаа аз на своя глава реших да си дам почивка, не съм говорила с док за нея. Той очакваше да започнем нещата още като свърша регулона. Да ама мен половин месец няма да ме има, ако е само да си слагам инжекции или да пия хапчета - Ок, ама те ще искат и на прегледи да ходя.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #79 -: Декември 15, 2014, 11:06:55 am »
Веситаа виж в темата за подарявам - има пуснат гонал


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети