0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #40 -: Декември 11, 2014, 21:13:37 pm »
Ами не помня кое момиче беше, иначе щях да й пиша. Надявам се да погледне нашата тема и да се включи. Или пък някой друг, който има такава инфо. Всеки случай ако решиш нещо по този въпрос, аз пазя мейла на аптеката, мога да ти го дам да разпиташ. Току виж ако сме заедно на инвитро, може да си струва да се отиде до там да се напазарува. Гледам че и ти се готвиш януари - февруари за стимулация


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #41 -: Декември 11, 2014, 21:22:20 pm »
Да така е за сега януари започваме ако не излезе нещо:-( но като не съм започната как да знам къде ще ми излезе по евтино,даже и незнам с какво ще ме стимулират! Аз мисля че когато се разбере каква ще е нашата схема и с какво и по колко ще ни стимулират като се сравнят цените тука ще може да разберем дали ще има смисъл да се ходи в Турция
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #42 -: Декември 11, 2014, 21:28:14 pm »
Момичета има ли някоя която може да ни обясни как се случват нещата след като ти даойде цикъла и в деня в който отиваш за първи път! Как следва? Отиваш на следващия ден и какво? Предния ден са ти дали схемата за стимулации ли? Много съм объркана и незнам кое след кое идва? От къде купувахте медикаментите(тези които са на собствено финансиране)?
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #43 -: Декември 12, 2014, 07:46:17 am »
 :P веситаа личи ти, че си много развълнувана  :lol:а аз съм като плюшено мече
за да започнеш опит ти вече си уведомена какъв ще е протоколът и медикаментите за стимулация. според това дали ще е къс или дълъг протокол отиваш на преглед в уречения ден. обикновено се случва следното - преглеждат те, дават ти една книжка, където се отбелязват хормони и прегледи. в аптеката на болницата имат тези медикаменти на нормални като за българия цени  :lol: колко са нормални е друг въпрос, може да сравниш с турция, или за румъния съм чувала. попитай доктора си с какво смята да те стимулира според твоя случай, сподели че искаш да си набавиш лекарствата от друго място. иначе като се започне същинската стимулация ще имаш през ден, или всеки ден преглед, ще пускаш хормони и така докато лекарят прецени, че си за пункция  :)

Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #44 -: Декември 12, 2014, 08:10:01 am »
:P веситаа личи ти, че си много развълнувана  :lol:а аз съм като плюшено мече
за да започнеш опит ти вече си уведомена какъв ще е протоколът и медикаментите за стимулация. според това дали ще е къс или дълъг протокол отиваш на преглед в уречения ден. обикновено се случва следното - преглеждат те, дават ти една книжка, където се отбелязват хормони и прегледи. в аптеката на болницата имат тези медикаменти на нормални като за българия цени  :lol: колко са нормални е друг въпрос, може да сравниш с турция, или за румъния съм чувала. попитай доктора си с какво смята да те стимулира според твоя случай, сподели че искаш да си набавиш лекарствата от друго място. иначе като се започне същинската стимулация ще имаш през ден, или всеки ден преглед, ще пускаш хормони и така докато лекарят прецени, че си за пункция  :)

сега видях в друга тема, че си при тимева, никакви проблеми няма да имаш за лекарствата  :P  тя ще те разбере

Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #45 -: Декември 12, 2014, 10:34:58 am »
Много благодаря :-)
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #46 -: Декември 12, 2014, 12:32:28 pm »
Момичетa, ще ви нaпишa кaк протичa стимулaциятa. Нa втори ден ти прaвят преглед и ти дaвaт схемa зa първите двa-три дни по мои спомени. С тaзи схемa отивaш в тяхнaтa aптекa и ти дaвaт лекaрствaтa. Aко си по фондa сaмо се подписвaш, че си ги взел, aко се сaмофинaнсирaш предполaгaм ги зaплaщaш (нямaм сaмофинaнсирaн опит). След двa-три денa имaш преглед с ултрaзвук и дaвaне нa кръв зa хормони, зa дa видят кaк реaгирa оргaнизмa ти нa лекaрството. И тук идвa моментa с решението нa лекaря дaли дa увеличи/нaмaли дозaтa нa лекaрството , дa го смени или дa не пипa схемaтa изобщо. Дaвa ти ново листче зa следвaщите двa-три денa, с което пaк отивaш в aптекaтa и т.н. Схемaтa със зaкупувaнето нa лекaрствa от Турция, Гърция, Румъния и т.н. е много по-евтинa (с по 400-600лв) нa стимулaция, но не е приложимa при първо ин витро, зaщото не знaеш кaк ще реaгирaш нa дaден медикaмент. Aко реaгирaте добре нa медикaментa, който използвaте при първaтa стимулaция и се нaложи вторa (не ви го пожелaвaм), вече знaете кaкво лекaрство и по колко дa купите и то пaк след консултaция с лекaря! Товa е по мои спомени от преди повече от две години. Aко нещо бъркaм или имa промени, моля някой дa ме допълни. Успех нa всички от първия път!



*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #47 -: Декември 12, 2014, 12:53:10 pm »
Странно обаче не намирам целия пост на момичето, което беше дало името и мейла на турската аптека ...
lilibell, този пост ли имаш предвид, в темата Ин Витро Аг Варна:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48873.msg1074994#msg1074994

*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #48 -: Декември 12, 2014, 13:32:24 pm »
Странно обаче не намирам целия пост на момичето, което беше дало името и мейла на турската аптека ...
lilibell, този пост ли имаш предвид, в темата Ин Витро Аг Варна:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48873.msg1074994#msg1074994
Да marsi, мерси. Явно съм се заблудила, че е в темата за "подарявам".
linapoli благодаря за информацията. И аз си го представях долу горе така


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #49 -: Декември 12, 2014, 15:37:39 pm »
 :hello2:  и от мен. И аз съм в клиника Щерев при док. Юнакова, чакам си фонда но мисля че в началото на 2015 ще получа решението.За 2 опит Инвитро и 4-5 ИНСЕТА, малко се двоумя дали ще е пак в Щерев,въпреки че не се получи след толкова опити мога да кажа,че са мн.големи професионалисти и с мн,добро отношение към пациентите си, но мисля, че  всичко е Божа работа какъвто и специалист да е , това е Боже творение детето. 
Успех на всички  :bfp1:
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #50 -: Декември 12, 2014, 17:08:30 pm »
Момичетa, ще ви нaпишa кaк протичa стимулaциятa. Нa втори ден ти прaвят преглед и ти дaвaт схемa зa първите двa-три дни по мои спомени. С тaзи схемa отивaш в тяхнaтa aптекa и ти дaвaт лекaрствaтa. Aко си по фондa сaмо се подписвaш, че си ги взел, aко се сaмофинaнсирaш предполaгaм ги зaплaщaш (нямaм сaмофинaнсирaн опит). След двa-три денa имaш преглед с ултрaзвук и дaвaне нa кръв зa хормони, зa дa видят кaк реaгирa оргaнизмa ти нa лекaрството. И тук идвa моментa с решението нa лекaря дaли дa увеличи/нaмaли дозaтa нa лекaрството , дa го смени или дa не пипa схемaтa изобщо. Дaвa ти ново листче зa следвaщите двa-три денa, с което пaк отивaш в aптекaтa и т.н. Схемaтa със зaкупувaнето нa лекaрствa от Турция, Гърция, Румъния и т.н. е много по-евтинa (с по 400-600лв) нa стимулaция, но не е приложимa при първо ин витро, зaщото не знaеш кaк ще реaгирaш нa дaден медикaмент. Aко реaгирaте добре нa медикaментa, който използвaте при първaтa стимулaция и се нaложи вторa (не ви го пожелaвaм), вече знaете кaкво лекaрство и по колко дa купите и то пaк след консултaция с лекaря! Товa е по мои спомени от преди повече от две години. Aко нещо бъркaм или имa промени, моля някой дa ме допълни. Успех нa всички от първия път!
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #51 -: Декември 12, 2014, 17:09:53 pm »
Аааааа нещо такова исках да разбера :-))))) а този преглед на втори ден по време на цикъл ли е? Защото и друг път са ми правили и по време на цикъл и е доста неприятно :-((
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #52 -: Декември 12, 2014, 17:16:09 pm »
:hello2:  и от мен. И аз съм в клиника Щерев при док. Юнакова, чакам си фонда но мисля че в началото на 2015 ще получа решението.За 2 опит Инвитро и 4-5 ИНСЕТА, малко се двоумя дали ще е пак в Щерев,въпреки че не се получи след толкова опити мога да кажа,че са мн.големи професионалисти и с мн,добро отношение към пациентите си, но мисля, че  всичко е Божа работа какъвто и специалист да е , това е Боже творение детето. 
Успех на всички  :bfp1:


Аз мисля че това че не се получава не трябва да се отказваме и да сменяме клиниката и лекаря,защото не винаги стават чудеса веднага! Вярно разочарованието е голямо когато не се получи но ти сама казваш Божа работа,когато е писано тогава ще стане,и най-известния и добър лекар да ти прави процедурите не е ли писано някъде няма да стане! Тази клиника и тези лекари за зарадвали сумати народ,та и нас ще успеят все някога :-) но дано не чакаме много! Но все пак всеки си приценя къде и при кого да си прави процедурите,аз искам да ме поеме един лекар и с него докрай,че ми писна само да се чудя и да ходя при 100 лекаря да се чекна да ме преглеждат:-)
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #53 -: Декември 12, 2014, 19:54:13 pm »
Момичета и особено тези за които им е за първи път,гледате ли "на кафе" моето мечтано бебе":-)  много интерсно ми е чак го чакам с нетърпение когато ще дават за тях:-) макар че го дават и по тв вижте не всичко се получава от първия път:-)
*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #54 -: Декември 12, 2014, 21:19:41 pm »
Аааааа нещо такова исках да разбера :-))))) а този преглед на втори ден по време на цикъл ли е? Защото и друг път са ми правили и по време на цикъл и е доста неприятно :-((
да, на втори ден от МЦ (по време на цикъла), не се притеснявай за това.

Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #55 -: Декември 12, 2014, 21:42:16 pm »
И защо е този преглед по време на мц! Какво се гледа тогава? Такъв преглед ми правиха когато направих спонтанен абор и беше ужасно,чувствах се толкова неудобно:-(
*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #56 -: Декември 12, 2014, 21:46:29 pm »
Може би се гледат колко фоликули са тръгнали? Аз знам,че толкова рано се гледат антралните фоликули. Така като гледам нещата, трябва да напусна работа, за да имам време за всичките тези процедури, прегледи и изследвания ... Момичета отпуска ли взимате, как се оправяте?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #57 -: Декември 12, 2014, 22:04:19 pm »
Ми аз като цяло нямам проблеми с моите работодатели,но все пак ще си взема като начало полагаемата отпуска а след това и болничния който дават след трансфера, така го мисля! Защо да напускаш? Ако неможеш да си вземеш отпуск,то вземи болничен от личната като за начало, и след това ще дадеш другия болничен! Ти така или иначе докато имаш болничен няма как да те освободят а и не е нужно да знаят другите какво правиш и защо те няма
*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #58 -: Декември 12, 2014, 22:07:53 pm »
Ами не знам, ако трябва през ден да ходя на прегледи ще ми бъде трудно с отсъствията. Така си го мисля. Да стигна до там, ще видя как ще го наредя. Да се надяваме, че няма да е толкова сложно. Пак добре,че съм в София, представям си какво ви е на вас. Ти сигурно ще трябва да останеш повечко време в София, едва ли ще пътуваш толкова често?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #59 -: Декември 12, 2014, 22:18:38 pm »
Оффф не ме питай,аз така ще направя с отпуска и след това болничен.да гадно е защото не съм от София,и да ще стоя там няма да пътувам всеки ден защото доста скъпо ще ми дойде:-) за месец ще стана Софиянка и аз :-)))