0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #20 -: Декември 10, 2014, 11:08:41 am »
При стимулaциятa кaчих един килогрaм, но го отдaвaм нa зaдържaне нa течности.



Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #21 -: Декември 10, 2014, 11:12:21 am »
Веситаа здравей, аз не напълнях и грам от стимулацията. Добре е, че си се насочила към ин витро. С ендометриоза спонтанното забременяване си е трудна задача. На мен ми откриха ендометриоза при лапарото, нямах все още кисти, но за сметка на това множество огнища в коремната кухина. Аз успях още с първият опит, сега си лежа у нас и се моля всичко да мине добре и да си имаме така чаканото бебе. Моя приятелка е с ендометриоза от години и след 2 операции за кисти беше отново с голяма киста, но лекарят при който ходеше предприе ин витро въпреки кистата. Направиха стимулация и на самата пункция беше абсорбирал кистата. Тя забременя също от първият път и в процеса на бременността кистата напълно изчезна. Така тя успя да направи стимулация и да забременее с киста без никакъв проблем. От друга клиника й бяха казали, че първо трябва да й махнат кистата и след това стимулация, но и при нея кистите се появяваха много бързо дори беше на инжекции, които спират цикъла след поредната операция, но въпреки това като й дойде цикъла и кистата се появи за 3 месеца. Беше останала само с един яйчник, защото при отстраняването на киста е нямало как да го спасят единият. Нея много я беше страх, че ако се подожи на операция може да загуби и другият си яйчник и така стигна до решението да се довери на лекаря и да направят ин витро с кистата. Сега си гушка прекрасното бебче :)  Искам да те окуража и ти ще успееш!А, няма по-добро лечение на ендометриозата от бременността :) Тя не беше в клиника Щерев, аз също не бях там, но вярвам че ще попаднеш на правилният лекар! Стискам ти палци!
« Последна редакция: Декември 10, 2014, 12:38:06 pm от Dori_mam »
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #22 -: Декември 10, 2014, 11:13:58 am »
Ти не му мисли сегa дaли ще нaпълнееш. Пожелaвaм ти опитa дa е успешен и дa си пълнееш нa воля девет месецa ;)



Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #23 -: Декември 10, 2014, 11:57:55 am »
:P :crossfingers: :bfp: :sucky: много късмет през новата година, дано болница щерев сбъдне мечтите ви момичета  :D

веситаа, все по къс протокол съм била, видно от ника ми  :lol: съм плюшена, но не съм качвала



хахахаха това беше добро,успя да ме разсмееш с плюшеното:-):-)
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #24 -: Декември 10, 2014, 12:05:41 pm »
Благодаря ви момичета за подкрепата:-) мн сте мили,но какви ли не въпроси се въртят в главата ми:-). Dori_mam това което напиша е почти сходно с моята история,напълно разбирам страха на приятелката ти,много е хубаво това че всички мъки са и приключили от първия път,да са ви живи и здрави дечицата,пожелавам ви късмета да е с вас и да се сдобиете с още по едно:-) а момичета лекаря ли определя дали по къс или дълъг протокол? А от какво Зависи по какъв протокол ще те пуснат? Според вас кой е по сигурният?
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #25 -: Декември 10, 2014, 12:46:20 pm »
Знам, че дългият протокол е за предпочитане и е с по-голяма успеваемост, особено при ендометриоза заради качеството на яйцеклетките, което се подобрява със стимулацията. Но лекарят най-добре може да прецени според конкретният сличай. Ин витрото е много сложна процедура и само специалист може да каже кое е най-добре за теб.
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #26 -: Декември 10, 2014, 12:57:47 pm »
Да така е:-) а ти с дълъг протокол ли беше? Благодаря за куража:-))
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #27 -: Декември 10, 2014, 13:22:48 pm »
Да така е:-) а ти с дълъг протокол ли беше? Благодаря за куража:-))

Да, аз бях по дълъг протокол. От началото до пункцията 38 дни
*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #28 -: Декември 10, 2014, 15:18:32 pm »
Здравейте момичета, надявам се да ме приемете във вашата компания. Както казах в една друга тема - май ще обиколя всички темички във форума, дано поне стигна до най-приятните.
Надявам се декември - януари и аз да започна първата си процедура. В тази връзка някой може ли да ме ориентира колко може да ми струва един къс протокол? Аз съм с ИЯР и се надявам да се договорим с док да не ме тъпче с хормони щото и без това полза едва ли ще има. Ще опитам да го уговоря да е почти без стимулация, но тъй като не знам дали ще успея, поне да се подготвя психически какви парички да си отделя.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #29 -: Декември 10, 2014, 15:56:39 pm »
Ехаааа 38 дни това не е ли много :-) и през тези дни всичко стимулации ли е?
 Добре дошла lilibell:-)  и аз се чудя каква е цената която излиза при къс и каква е по дълъг протокол?
*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #30 -: Декември 10, 2014, 16:12:44 pm »
аз се надявам другата седмица като ходя на консултацията в щерев да ми кажат долу горе с какво стимулират и ще имам повече инфо


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #31 -: Декември 10, 2014, 18:42:40 pm »
Ехаааа 38 дни това не е ли много :-) и през тези дни всичко стимулации ли е?
 Добре дошла lilibell:-)  и аз се чудя каква е цената която излиза при къс и каква е по дълъг протокол?

Много си е, не през цялото време е стимулация. Стимулацията ми беше 13 дни. В началото се започва с блокиращи инжекции, след това имах подготовка на лигавицата и накрая същинската стимулация. Аз не ги усетих ...то с толкова вълнение. Не съм имала проблеми чисто физически имам в предвид по време на процедурата. Имах един ден главоболие и това беше :) Но това си е много индивидуално, всеки организъм си реагира различно... Но чакането на резултата и да видиш туптящо сърчице все едно векове чаках ...
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #32 -: Декември 10, 2014, 19:26:31 pm »
Да така е това ще е най- голямото вълнение и при мен! Но докато не чуя сърцето на моето бебе няма да спра:-)
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #33 -: Декември 11, 2014, 19:35:06 pm »
Момичета имам един въпрос-като ми дойде цикъла януари,отивам в болницата нали така? И там лекарката ми ще ми каже на другия ден кога да отида,мисълта ми е тя ще ми каже какво да си купя като стимулация за деня или те го имат в болницата и аз след това ще го платя на касата? Как става сдобиването с медикаментите ? Дано ме разбирате правилно:-) а и като съм в цикъл ще ми правят ли гинекологичен преглед?
*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #34 -: Декември 11, 2014, 19:58:28 pm »
Веситаа на мен моя док каза да отида преди цикъла за преглед и тогава ще се уточни с какви медикаменти ще ме стимулира. Стимулацията започвала в първия или втория ден на цикъла. Аз така си го представям, че ще имам на разположение няколко дни да се сдобия с тези лекарства. Много е вероятно да ги има в аптеката към клиниката, обаче се чудя дали някое момиче вече е минало по пътя на закупуване на тези лекарства от Турция - говоря за скъпите като гонал например. Ако някой го е правил, няма да е лошо да сподели цялата процедура за следващата порция момичета - кандидатки за инвитро  :D


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #35 -: Декември 11, 2014, 20:21:16 pm »
Да така е дано има някой да ни обясни:-) на мен не ми каза да ида преглед преди цикъл а ми каза като ми дойде! Аз мисля че януари ще и се обадя,след празниците и ще се уточня и с нея защото ме е страх да не объркам нещо! И аз се чудя как ще се снабдя с тия лекарства,дават ти ги като рецепта или ден за ден и аз съм в голяма чуденка! Понеже и София ми е непозната и най- вероятно ще има дни когато ще съм с една приятелка там къде ще ги търся тия аптеки:-))))( олеееее колко въпроси ми се въртят в главата:-))
*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #36 -: Декември 11, 2014, 20:27:19 pm »
Според мен в клиниката ще обяснят всичко - чуй се с твоята лекарка предварително, тя най-добре ще ти каже. Иначе аз днес гледах билети до Турция, има доста евтини - по 70 лв отиване и връщане, може даже в един ден да го направиш. Ако има там аптека, в която ги има тези лекарства, направо може да отидеш да си ги вземеш и обратно на автобуса. В темата за подаряването едно момиче беше дало мейл на една такава аптека и тя както ги смяташе й излизаше доста по-евтино покупката от Турция. Аз си представям стимулацията, че в началото док ти начертава една примерна схема, а в хода на самата стимулация като види как реагираш, може да увеличава или да намалява дозите по тази схема. Лично аз ще се замисля сериозно за едно ходене до Турция ако се наложи да купувам скъпите препарати. Но ще съм благодарна ако някой удари едно рамо с малко инфо как става цялото пазаруване


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #37 -: Декември 11, 2014, 20:48:26 pm »
В Турция медикаментите доста по евтини ли са? Смисал заслужава ли си? Ми и аз предполагам че би трябвало лекаря да направи нещо като схема, и по този начин ще се вижда в кой ден какво ще слагаш,и така ще знаеш занапред какво ще ти е нужно! Ама ако е ден за ден така е мн гадно,ми ако не го намеря :-( офффф ще се побъркам:-))))
*
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #38 -: Декември 11, 2014, 21:01:31 pm »
Странно обаче не намирам целия пост на момичето, което беше дало името и мейла на турската аптека. Само при мен ли е така? Добре че си записах инфото преди това. Ами тя беше написала, че ако била купила гонала и цитротид от Турция, щяло да й излезе с 450 лв по-евтино. Разбира се тя може би е стимулирана с големи дози и съответно спестените пари са повече. Всичко е въпрос на сметки, затова може би е по-добре колкото може по-рано да знаеш с какво ще те стимулират, кога и как. Може би ги имат тези лекарства в аптеката към клиниката и затова да не се притесняват ако трябва да ти изпишат нещо ден за ден или пък в средата на стимулацията да ти сменят едно лекарство с друго.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Инвитро/ИКСИ - януари 2015г в клиника щерев
« Отговор #39 -: Декември 11, 2014, 21:05:52 pm »
Явно е взимала нещо в големи количества защото 450 лв си е доста?