0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #120 -: Ноември 08, 2014, 22:59:35 pm »
Наистина малко остана при мен.  :)
Днес бях на преглед, момчето е вече около 2.500 кг, в средни норми. Правих и първия запис на тонове. И там всичко е ОК, матката ми е спокойна за сега, шийката се държи перфектно след серклажа.

Само хемоглобина ми е паднал малко - 109 и започвам да пия желязо до раждането. Забравих да питам дали трябва да го пия в различно време от магнерота. Моля, ако някоя бременелка знае, да пише.
Имам спомен, че някои лекарства трябваше да се разминават в часовете за пиене, но не мога да си спомня за кои точно се отнасяше.


*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #121 -: Ноември 09, 2014, 00:55:21 am »
Наистина малко остана при мен.  :)
Днес бях на преглед, момчето е вече около 2.500 кг, в средни норми. Правих и първия запис на тонове. И там всичко е ОК, матката ми е спокойна за сега, шийката се държи перфектно след серклажа.

Само хемоглобина ми е паднал малко - 109 и започвам да пия желязо до раждането. Забравих да питам дали трябва да го пия в различно време от магнерота. Моля, ако някоя бременелка знае, да пише.
Имам спомен, че някои лекарства трябваше да се разминават в часовете за пиене, но не мога да си спомня за кои точно се отнасяше.

Аз вече не съм бременна, ама се надявам не се сърдиш, че ще ти отговоря ;)
Правилно си спомняш - желязото и магнезия трябва да се разминават. Лекарката ми беше казала поне 2ч, а в аптеката казаха, че може и по-малко ама да не са наведнъж. Освен това е хубаво желязото да се приема с храна, защото дразни стомаха и не трябва да се консумира с млечни продукти, защото му се намалява ефекта или нещо такова - това го пише в листовката на самото лекарство :)
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #122 -: Ноември 09, 2014, 09:11:36 am »
Mousyt, много ти благодаря за бързия отговор.
Е, малко съм сърдита, но ще го преживея  :lol:


*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #123 -: Ноември 09, 2014, 10:22:51 am »
Mgstra,то не останало и при тебе :D
Тя Mousyt ти е писала и аз така знам за желязото и магнерота:).

Стискам ви палци,момичета за безпроблемна бременност и раждане :D :goodluck: :bighug:
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #124 -: Ноември 09, 2014, 17:20:15 pm »
Здравейте в този мрачен ден, как сте всички? Ние с бебка сме добре, почиваме си, а тези дни бяхме на пазар и вече имаме количка  :bori_010: Незнам как е при вас, но аз всяка нощ сънувам бебето :) Нямам търпение, сънувам, че я кърмя, че я приспивам и и говоря, явно много се вълнувам! А, може и от страх да е- дали ще се справям добре  :?
Mgstra, нормално ли ще раждаш, в Надежда ли?
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #125 -: Ноември 09, 2014, 18:42:26 pm »
Честита  количка Каткат ! каква си купи?аз най-вероятно няма да си купувам понеже от две места ми предлагат както и дрешки .още  не сьм сьнувала пола на детето,но в повечето си сьнища преди да забременея  все сьм сьнувала,че имамсин .всьщност кога ви каза пола на  бебето ?

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #126 -: Ноември 09, 2014, 19:42:59 pm »
На мен в 14 г.с. ми казаха, че е момче. Но според мен си беше късмет, че беше застанало в подходяща позиция. Пъчеше се малкият мъж :)



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #127 -: Ноември 09, 2014, 23:57:57 pm »
Catcat, ще раждам в Надежда, но за съжаление ще е секцио, поне за сега. Малкия се обърна седалищно и не се знае дали ще може пак да се обърне главично. Това, заедно с факта, че и първото ми раждане не се получи естествено, а се наложи спешно секцио, са предпоставка за второ секцио.

Shinzou, на мен пола ми го казаха още в 12-та седмица като предположение, а в 14-та беше потвърден на 100%.

Mih, благодаря за пожеланията.



Re: Тема на бременните №93
« Отговор #128 -: Ноември 10, 2014, 00:17:07 am »
Shinzou, благодаря ти! Взех си количка CAM,отдавна си бях решила да е такава и не съм и гледала други. На нас пола в 14 седмица ни го казаха, но не беше съвсем сигурно, защото бебка се беше обърнала и не се виждаше много.
Mgstra, успех!
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #129 -: Ноември 10, 2014, 08:55:18 am »
Здравейте момичета! Най-сетне и аз се престраших да се запиша в темичката. Първа бременност и в момента по сметки на калкулатора съм в 7 г.с +1 ден, а вчера на прегледа доки каза в 7 г.с. и 6дни.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #130 -: Ноември 10, 2014, 09:08:22 am »
Добре дошла petraDi!
Лека и успешна бременност!


*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #131 -: Ноември 10, 2014, 10:48:23 am »
Добре дошла, Petradi :D.
Емоцията е невероятна да си бременна нали :wink:.Много много лека бременност да имаш и здраво бебенце около термин :D.

Cat cat,честито ви количка :wink: :bori_003:.Голям кеф е нали като си купи човек на бебенцето нещо :P :P.Ти как ще раждаш (може и да си казала извини ме,но много забравям и то особено след раждането ).На брат ми жената ми вика ,че така ставало след раждането :lol: :lol: :lol:.Много се забавлявам,но може и да излезе верно :wink: :lol:.
Много интересно ,че сънувате бебенца ,аз хич не сънувх,а все очаквах защото много сънувам и съпреживявам на сън :wink:
За пола и на мен в 14 г.с. нямаше значение какъв пол ще са бебенцата,но имах чувство за момче и момиче и така и стана :P чак не ми се вярваш като каза Док.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #132 -: Ноември 10, 2014, 10:56:10 am »
Благодаря ви момичета, за топлото посрещане :) Като махна гаденете, което не знам защо му викат сутрешно, като при мен си е постоянно, наистина емоцията е невероятна, а и след като вчера чух най-прекрасния звук, сърчицето на бебчо, съм готова да изтърпя всичко :D
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #133 -: Ноември 10, 2014, 11:17:02 am »
Да ,PetraDi незнам защо му викат сутрешно :lol: :wink: и при мене беше по цял ден докато не заспя вечерта :?
Но това да е- минава заминава и даже се забравя :wink:.Аз като ми разправяха не вярвах,но остават хубавите преживявания :D
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #134 -: Ноември 10, 2014, 12:54:00 pm »
PetraDi,добре дошла в най-хубавата тема :) лека и успешна бременост
Mgstra,ама то не останало при теб :lol:  чакаме с нетърпение да се похвалиш,че си гушнала вече бебчо :)
Catcat,честита ти количка,добре е,че по-отрано пазаруваш,че нищо не се знае...при мен давах наставления от болницата каква количка да бъде,в последния момент сглобяваше таткото легло,защото уж имаше време още :lol: но нищо всичко се наглася важно е детенце да е живо и здраво :lol:
И на мен на първата ФМ ми казаха какъв е пола на бебето...
Лека и безпроблемна бременост на всички  :)
Мих,Моусит май не можем да се откъснем от любимата ни бременна тема за ужас на модераторите :)
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #135 -: Ноември 11, 2014, 11:33:11 am »
petraDi, добре дошла :) Лека и спокойна бременност и прекрасен финал :)



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #136 -: Ноември 11, 2014, 11:41:36 am »
Алекс 77, направо ми иде да цопнем пак в темата  :lol:

Catcat, честита количка! Да си я ползвате със здраве и кеф и много разходки ;) Мен ми беше такава емоция избора на количка, че всеки ден си умирам от кеф като излизаме :lol:

petraDi, лека и спокойна бременност!
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #137 -: Ноември 11, 2014, 11:58:07 am »
Моусит, ти можеш да си цопнеш пак в темата и ти го пожелавам в скоро време....редно си е да не оставяш Матей сам,аз не мисля да имам трето :lol: ако ми бе писано да са три сега трябваше да гледам близнаци,не само Алек :lol:
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #138 -: Ноември 11, 2014, 16:10:35 pm »
Момичета моля ви помагайте, правих изследване на  sF1t1 в 7 г.с. Поради малко по ниски стойности от допустимото имунолозите препоръчват вливане на октагам или имуновенин. Понеже съм на преглед чак в неделя за да говоря с доки, вие как мислите дали задължително трябва да направя  това вливане или може да мина и без него. Не знам защо, но малко им нямам вяра на имунолозите. Вие какво ще ме посъветвате?
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #139 -: Ноември 12, 2014, 08:07:56 am »
Добро утро ,коремчета
petraDi добре дошла,съжалявам но аз не мога да ти помогна дано някой се включи и да изкаже мнение.
Catcat честита количка.
Голям кеф е да започнеш с покупките за бебчо.На нас ни остана да купим кошара и к-т за изписване.Чудя се и каква козметика и прах за пране да купя,но може би трябва да пиша в темата на родилите мами.С каката перях с Тео бебе,но сега ми се вижда много ароматизиран и това не ми харесва,а козметиката беше на Мустела и сега клоня към нея но чувам и добри отзиви за Микса.
Обсъждали сте и кога сте разбрали пола.Докторката ми от ЖК твърди че момиче,но не на 100% ,а д-р Даскалов успя да го види 20г.с. че е на 100% момче и моето усещане  беше такова от самото начало и се подготвям за един малък мъж.
Е за сега ви оставям и по късно  пак ще се включа.Хубав ден  :D :D :D