0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #180 -: Ноември 17, 2014, 09:03:13 am »
Късмет на прегледа, Catcat, дано всичко се е нормализирало. Чудесно за инжекциите за дробчетата - тъкмо и ти ще си по-спокойна

Аз съм чудесно, освен обичайните терапии (магнезий, желязо) и неразположения (запек). Днес пак изпратих малкия на ясла след двуседмично боледуване и мисля да отхвърля някой и друга задачка. Като за начало ще отскоча за изследване за токсоплазмоза. В този ред на мисли да спомена, че не ям сурови меса и неузрели сирена. Това е мъничка жертва в името на благополучието на бременността :)

Успешна седмица, момичета



   La vita è bella
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #181 -: Ноември 17, 2014, 10:48:07 am »
Чакаме новини, Catcat.


[161551.gif[/img][/url]
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #182 -: Ноември 17, 2014, 22:40:36 pm »
Момичета, искам да си пусна утре изследвания тъй като си заминавам в края на седмицата и не знам в Англия кога ще ми пуснат.
При слагане на Угрогестан може ли да се прави изследване на урина?

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #183 -: Ноември 17, 2014, 23:14:30 pm »
Аз съм правила.

*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #184 -: Ноември 18, 2014, 00:16:43 am »
Дойде време да по мрънкаш малко  :(
От около 10 дни ме нападна кашлица без никакви други симптоми от рода на хрема или температура.
С докторката решихме да опитаме с бабини лекове и ако не отмине, да се вземе нещо по-сериозно.
От днес вече съм на антибиотик. Двама доктори ми слушаха гърдите и не останаха очаровани от това, което чуват. Свиря доста, особено вляво, от дясно имам само единични спазми. Дано антибиотика ми помогне, иначе ще се наложи предсрочно да посетя болницата  :(


*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #185 -: Ноември 18, 2014, 07:54:59 am »
Дойде време да по мрънкаш малко  :(
От около 10 дни ме нападна кашлица без никакви други симптоми от рода на хрема или температура.
С докторката решихме да опитаме с бабини лекове и ако не отмине, да се вземе нещо по-сериозно.
От днес вече съм на антибиотик. Двама доктори ми слушаха гърдите и не останаха очаровани от това, което чуват. Свиря доста, особено вляво, от дясно имам само единични спазми. Дано антибиотика ми помогне, иначе ще се наложи предсрочно да посетя болницата  :(
Бързо оздравяване и дано не стигаш до болница!
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #186 -: Ноември 18, 2014, 08:35:26 am »
Момичета, искам да си пусна утре изследвания тъй като си заминавам в края на седмицата и не знам в Англия кога ще ми пуснат.
При слагане на Угрогестан може ли да се прави изследване на урина?

И аз съм правила. Просто тоалет преди вземането на пробата.



   La vita è bella
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #187 -: Ноември 18, 2014, 10:08:01 am »
Мгстра, ще подейства АБ и ще преборите с твоя юнак това състояние.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #188 -: Ноември 18, 2014, 10:15:55 am »
mgstra, стиснати палци и от мен да отмине бързо и да не се стига до болница  :crossfingers:



   La vita è bella
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #189 -: Ноември 18, 2014, 11:05:59 am »
Mgstra, бързо да отминава това разболяване, дано АБ помогне!
И аз съм пускала урина, докато съм била на утрогестан, няма проблем.
Ние сме добре, нямам оплаквания, но утре ще ви пиша след доктора. Надявам се и креватче да изберем утре :)
Хубав ден на всички!
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #190 -: Ноември 18, 2014, 12:15:16 pm »
Благодаря, момичета. И аз се надявам да се размина само с антибиотика, но докторите се стресираха, че отивам към пневмония, пък времето до раждането ми е малко. А аз се чувствам добре, освен кашлицата.

Catcat, внимавай с щъкането и обикалянето по магазините. Почивай си повече.

Maury ми липсва и не е ясно какво се случва с нея. Дано всичко да е нормално, да си полежава и все още да са заедно всички.
« Последна редакция: Ноември 18, 2014, 12:42:16 pm от mgstra »


Re: Тема на бременните №93
« Отговор #191 -: Ноември 18, 2014, 12:41:05 pm »
mgstra бързо оздравяване.
Catcat ще чакаме новини от теб утре.
Аз днеска се прибрах от почивка в болницата имах страхотни спа процедури от системи и инжекции  :D .Сега вече нямам контракции и се надявам да няма повече поне до влизане в деветия месец.Бебчо беше много съпричастен с новородените бебчета,като ги чуеше да плачат и почваше да рита като бесен.Сега отивам да си дремна,че нещо се чувствам изморена.
Хубав остатък от деня  :)

Re: Тема на бременните №93
« Отговор #192 -: Ноември 18, 2014, 13:15:37 pm »
Mgstra, аз няма да ходя по магазините, само на път към клиниката ще посетим един.
Maury, наистина се позагуби, дано са още 3 в 1.
Марина, сигурно ти е бил неприятен болничния престой, но важнтото е, че вече нямаш контракции и с бебчо сте добре  :)
Аз си продължавам с лежането и похапването и ще пиша утре каква сме я свършили с бебка!
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #193 -: Ноември 18, 2014, 13:27:54 pm »
Марина, звучиш добре :) Пожелавам ти следващия път в болницата да си на термин за раждане :) И моят бебок е съпричастен към плачещи дечица. Снощи имахме тежка с нощ с баткото, буди се с плач. И докато таткото го успокоява, аз усещам, че бебето подритва от съпричастност в корема ми :) Много мило, дано и на живо да се разбират така добре :)



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #194 -: Ноември 18, 2014, 15:58:59 pm »
mgstra, бързо оздравяване.
marina vdb, пожелавам ти да нямаш повече такива спа процедури.
Аз питах в лабораторията днес за урина и казаха, че не може. Утре ще ида на друго място да видя какво ще кажат.
Иначе левкоцитите ми са повишени на 11.2 при граница 10.5, но май това е нормално при бременност. Как мислите?

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #195 -: Ноември 18, 2014, 17:38:47 pm »
Попитайте док. дали можете всички кашлящи да пиете чай от подбел  :P
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #196 -: Ноември 18, 2014, 18:04:09 pm »
Catcat, mgstra, още сме си 3 в 1. Аз да си призная малко се поразщъках и потичах по задачки последните дни, затова и не съм писала. Но не усещам да имам контракции, само бебетата помръдват и ми тъпчат стомаха. Иначе си пия повишените дози лекарства, предполагам и това помага.
Catcat, успех с креватчето!
mgstra, не е добре това с кашлицата, дано бързо да се оправиш с антибиотика и да не стигате до болница. Стискам палци мноооого силно!
Да кажа, че и аз съм пускала урина (обикновена, не стерилна) по време на утрогестана. Даже в клиниката настояха да я пуснем веднага след теста за бременност.
yanicka, моите левкоцити са повишени откакто забременях. Въртят се между 12 и 13 (всеки месец пускам ПКК заедно с TSH-то) и буквално скочиха след теста, по време на процедурата всичко беше в норма. И двете ми докторки не са се притеснявали от това. Мисля sunita беше писала в предната тема за един протеин - C-реактивен протеин (CRP), който по-добре от левкоцитите показва дали има възпаление или не. И него пуснах веднъж от любопитство, беше в норма. Не при всички бременни е така, ама аз 9 месеца си изкарах с такива показатели.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #197 -: Ноември 18, 2014, 19:45:15 pm »
Здравейте, в момента пия Биозин мама, но почити свършвам опаковката. Чудя се да започна ли втора, или да направя почивка?
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #198 -: Ноември 18, 2014, 20:16:30 pm »
Аз не правя почивки на Биозина. Взела съм си за цялата бременност и даже две опаковки резерва за след раждането. Това ми препоръча докторката и той ме спаси като бях болна.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #199 -: Ноември 18, 2014, 20:53:34 pm »
Аз също пих "Биозин-мама" без прекъсване цялата бременност...+ още 10-ина други де, ама дано не опирате до тях  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!