0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №93
« Отговор #160 -: Ноември 13, 2014, 08:26:04 am »
За козметиката аз ползвам на Uriage. Малко (доста) е скъпа, но съм страшно доволна - мажа и себе си дори :lol:
Аз установих за себе си, че козметиката е най-евтиното нещо, което се купува за бебето и не трябва да се притеснявам колко струва. Ползва се дълго и като разпръснеш сумата за 6 месеца например (а някои са със срок на годност и 12 месеца) не е страшна работа.
Кремът ни за подсичане е 100 мл. За 6 месеца сме използвали половината, въпреки че го ползваме след всяко къпане. Сега го хвърлих, защото му изтече срокът на годност, а не защото е свършил.
Много по-скъпо идват адаптираното мялко, памперсите, дрешките, които умаляват светкавично  :lol:


За прах за пране - ами не знам какво има да изпира или да не изпира на едно бебе праха  :lol: Та те дрешките си остават чисти :lol:
Mousyt, как чисти дрешки  :lol:? Ела да ни видиш нас  :lol: Като беше малко бебе ходеше на 2-3 дни веднъж по-голяма нужда, но количеството беше такова, че изцапваше всичко - гръб, крака. Само чорапите сме успявали да спасим чисти. Да вярно е, че лесно се изпира, защото тогава бебето яде само мляко.  Като започне да яде друга храна обаче става страшно, то са едни моркови, тиква навсякъде  :lol: :lol: и е важно прахът да изпира добре

Бях се засилила на Саното, но ми се видя някак нереално по-скъпо от другите препарати... На Тео ми се струват твърде ароматизирани.
Сано-то изобщо не е скъп. Той е концентрат и мерителната каничка е много малка. Аз използвах един пакет около 5 месеца. Не го рекламирам напротив, сигурна съм че има много други хубави прахове на пазара.
Както писах и преди, доста по-миризлив е от Тео-то. Аз това не му харесвам. Пускам винаги две изплаквания, но аз така правя от 2-3 години с всяка пералня.

Успех на всички бременелки. Много хубави моменти са това  :P
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #161 -: Ноември 13, 2014, 09:08:20 am »
Напълно съм съгласна Смайл :)
За мръсното аз разсъждавам от гледната точка за новородено и прочие, но за по-големите деца вече става по-сложно ;)
Иначе Сано-то аз гледах в ДМ течен такъв и на опаковката пишеше за 30 изпирания беше около 18лв, а другите бяха на половина горе-долу за същото количество изпирания... освен нещо да не съм свханала :ask:
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #162 -: Ноември 13, 2014, 10:05:38 am »
Mousyt, от теб научавам че има и течен Сано  :D
Аз ползвам прах, който се води за 35 изпирания и е към 8-10 лв., доскоро се срещаше и по 7 лв.
Реално го ползвам за повече изпирания, защото много често пералнята с бебешките неща не е пълна и слагам по-малко. Но то това важи и за останалите прахове.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #163 -: Ноември 13, 2014, 10:46:04 am »
Така по-може ;)
Хайде стига спамихме бременните  :wink:

Каткат, Маури - как сте момичета?
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #164 -: Ноември 13, 2014, 11:06:41 am »
Добро утро! Добре сме с бебка, нищо не ме боли. Тя е много активна и естествено аз започвам да се филмирам дали и е добре вътре. Но смятам, че ако не и беше вчера на записа щеше да се види. Ех, в какво блажено спокойствие си живеех досега, а вече ще броя всеки отминал ден.
Mousyt, ти изобщо ли не ставаше? Не съм избрала креватче и малко дрешки съм купила, иска ми се да го свърша това.. Днес ще звънна да питам за инжекциите.
Maury, какво става с теб?
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #165 -: Ноември 13, 2014, 11:55:34 am »
Всичко е наред и при мен, толкова ми няма нищо, че ми иде да стана и да се захвана с нещо. Още се въздържам обаче, въпреки че не съм все легнала - от време на време седя, че то омръзва. Не знам дали е правилно, така ми идва отвътре. :)
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #166 -: Ноември 13, 2014, 11:56:27 am »
И аз като останалите мами забранявам да раждате по-рано...стига вече недоносени бебоци :lol: като гледам Матей какъв е сладък и бузест  :lol: се успокоявам,че и Алек скоро ще порасне и няма да ми се вижда толкоз малък...
Каткат,радвам се,че си добре...почивай си
Маури какво става с теб?
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #167 -: Ноември 13, 2014, 12:58:09 pm »
Catcat, такива бяха инструкциите, ама познай  :lol: Гледах да не се натоварвам, лежах повечето време, но ставах из вкъщи да си сложа ядене, до тоалетната, но нищо друго... Смешното е, че деня преди да родя бях на преглед и шийката ми уж не беше мръднала повече и всичко изглеждаше, като че владеем положението и се пазарях с докторката да ми разреши поне на разходка да излизам по малко и тя не даваше и аз се чудех защо... е видяхме защо :wink: 8)
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #168 -: Ноември 13, 2014, 15:51:21 pm »
А така ,момичета дръжте фронта :D osi_9

Не мога да се въздържа и да не отбележа колко е сладък и бузест и красив Матейчо osi_9 :bighug:
Страхотна снимка:)
И нова снимка си има и 47smiles-голям сладур е Дани голям:).
Прекрасни са дечицата ни :D
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #169 -: Ноември 13, 2014, 15:58:30 pm »
Cat cat,аз много лежах ама много 8O та даже и яденето ми приготвяха през повечето време :lol: :wink:
И тук като дойдох Док ми каза да лежа иначе и аз малко като МOUSYT на последния преглед уж шийка добре не беше се скъсила още повече удържахме сложихме инжекциите за дропчетата и аз мааааалко се поуспокоих и след 4 дена с разкритие и контракции.А пък колко ги чаках тия ми ти води да изтекат ,колко им треперих е не успях да ги видя за какво иде реч :lol:.

Re: Тема на бременните №93
« Отговор #170 -: Ноември 14, 2014, 00:24:34 am »
Оф, да се оплача и тук. Направо кипнах в темата на съседния форум. Как може да си в 20 седмица и да не си прочела нищичко за това, кое е опасно да се консумира по време на бременност и кое не? И как може да твърдят, че необработените меса, по някога (два пъти седмично) нямало проблем да се консумират 8O Съвсем директно ги питах, те нищо ли не са чели! То бива неграмотност, бива, ама да не знаеш, че луканката е абсолютно забранена при бременност, минава всякакви граници бе! инфо не им пука :(
Тук треперим на всичко, има някои на които и да имат
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #171 -: Ноември 14, 2014, 00:53:55 am »
Оф, да се оплача и тук. Направо кипнах в темата на съседния форум. Как може да си в 20 седмица и да не си прочела нищичко за това, кое е опасно да се консумира по време на бременност и кое не? И как може да твърдят, че необработените меса, по някога (два пъти седмично) нямало проблем да се консумират 8O Съвсем директно ги питах, те нищо ли не са чели! То бива неграмотност, бива, ама да не знаеш, че луканката е абсолютно забранена при бременност, минава всякакви граници бе! инфо не им пука :(
Тук треперим на всичко, има някои на които и да имат

Аз затова това съседния форум не го чета  :wink:
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #172 -: Ноември 14, 2014, 09:57:09 am »
Аз знам, че луканката не е препоръчителна, но чак абсолютно забранена. Има ситуации, в които не мога да обяснявам, че не трябва да ям това и онова и си хапвам по-малко.

26.09.2019
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #173 -: Ноември 14, 2014, 10:07:56 am »
Аз спрях да ям сушените меса от типа на пастърма и филе Елена, въпреки, че докторката ми от ЖК ми обясни,че те се контролират. Но все пак ако съм на гости и пред мен има съм си взимала.
Maury, как сте с бебоците?
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #174 -: Ноември 14, 2014, 10:22:31 am »
Но все пак ако съм на гости и пред мен има съм си взимала.
И аз така.
Аз да не остана по назад,от два дни съм с не болезнени контракции от време на време.Но тази нощ ме събуди една доста силна,а сега не мога и 10 мин. права да стоя и почва да ме стяга и натиска корема надолу без болка.Мисля да отскоча до д-рката да ме види.
Благодаря ви момичета че си изказахте мненията за перилните препарати и козметиката. 

*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #175 -: Ноември 14, 2014, 10:56:55 am »
Catcat, още съм в леглото и съм супер. Поне аз не усещам контракции и в тази връзка се чудя да ходя ли на тонове днес като док е казал да лежа ...
Иначе и аз съм срещала жени, дето не знаят какво не трябва да ядат, не са чели и изобщо нямат намерение да четат. И са съвсем нормални и интелигентни момичета, просто са решили да не се впрягат. А иначе не мисля, че в колбасите, в частност в луканката, има нещо ценно за ядене и за небременни. Аз не ям колбаси доста от преди бременността и хич не са ми липсвали. Виж винцето е друга работа, но от 4-тия месец някъде вкусовете ми се промениха и сега усещам вкус на спирт в кое да е вино. Сега предстои и кърмене, та скоро няма да ми се случи, ама ще търпим. Просто при нас нещата са се получили по трудния начин и затова се стремим да сме информирани.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #176 -: Ноември 14, 2014, 15:33:35 pm »
Винце и на мен ми се пие и опитвам по глътка по повод, както и цигара чат-пат. За жалост никак не ми действа гадещо се. Така се надявах че ще ми се гади при мирис на цигари....ама не. За радост около мен няма пушачи да дразнят, но като има....лелееее никотиновия глад се покачва.
[/url][/url]
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #177 -: Ноември 14, 2014, 18:03:00 pm »
Жасмин браво на теб че понасяш миризмата на цигари.като върл непушач ги понасях преди да забременея.сега и секунда не мога да  търпя то се задушавам то кашляне а бе много зле работата.сутрин понеже е затворено навсякъдеи дима,които оставя свекъра като тръгва на работа   при отворянето на врата от нашата стая няма да казвам как ми действа не само гадещо ....за козметиката и праховете благодаря  също.ориентирам  се към Бюбхен ,кремчето за подсичане на Веледа бях взела от малките пакетче за проба от ДМ и ми хареса.имаа време още :wink:  остават и за памперсите по-нататък .за месото луканка знам че не трябва много да се яде.скоро хапнах няколко парчета,но не ми допадна много.а за филета тип елена не харесвам принципно.в момента даже каймата хич не му се нрави на малкото човече,ама ми се яде мусака какво да напрая.само пилешко и свинско месо ми понасят.кренвршите и колбасите по-принцип ги избягваи от някои киселини  излизат.за пастета не знаех че не трябва да сеяде още преди да си направя 1 тест бях си намазала една филийка,ама след  2 мин. Я върнах и тогава  се бях осъмнила че  съм забременяла   :D и на мен ми е чудно че младите момичета като мен въобще не се  съобразяват :/

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #178 -: Ноември 16, 2014, 11:58:35 am »
Момичета, какво е това затишие?
Надявам се, че сте се поразпуснали, заради мрачното време.
Maury, catcat , как сте? Полежавате ли си или сте по-добре и вече сте започнали да щъкате нанякъде, че не пишете  :wink:
Catcat, какво направи с инжекциите за дробчетата?


Re: Тема на бременните №93
« Отговор #179 -: Ноември 16, 2014, 12:19:50 pm »
Mgstra, ние сме добре. В сряда ще ни сложат първата инжекция. Иначе си лежа, малко ставам. Пак в сряда съм на запис и пак да ми види шийката докторката. Вчера имах чувството, че бебето ми е събрало накуп всички органи и скача върху тях  :D Сигурно и отеснява и аз незнам, но много си шава.