0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №93
« Отговор #80 -: Ноември 03, 2014, 11:02:02 am »
Бонболини,не съм и чувала за тази Арника и нямам идея как ще помогне за възстановяването след секцио...от опит най-важното е да станеш на следващия ден колкото и да ти е гадно и болезнено и колкото повече ставаш и ходиш толкоз по-добре ще се чувстваш,аз вече забравих,че съм оперирана  :lol:
Всичко ще е наред само спокойно още малко остана и ще го гушнеш юнака :lol:
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #81 -: Ноември 03, 2014, 13:28:47 pm »
от опит най-важното е да станеш на следващия ден колкото и да ти е гадно и болезнено и колкото повече ставаш и ходиш толкоз по-добре ще се чувстваш
Напълно съм съгласна със съвета на Алекс,също от личен опит.
bonbolini и аз не знам нищо за Арниката,но стискам палци и не ги пускам да раждането на момъка.С теб сме,още малко и усмивката ти няма да слезе от лицето.

Re: Тема на бременните №93
« Отговор #82 -: Ноември 03, 2014, 13:38:14 pm »
bonbolini, някъде из БГ мама бяха коментирали за доброто действие на Арниката ( темата за бременни с термин януари). Колко мъничко остава - нали на 06.11 ще бъде големия ден :) Много се вълнувам за вас и стискам палци всичко да мине точно както искаш!
Останалите мами- как сте?
Mgstra, как е твоят пътешественик откакто му спря екскурзиите :)
Maury, ти в коя седмица си вече? Опитвам се да разбера коя е следващата, която да очакваме :)
Хубав ден на всички!
« Последна редакция: Ноември 03, 2014, 13:40:02 pm от Catcat »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #83 -: Ноември 03, 2014, 14:46:27 pm »
Привет на всички в очакване!
Пожелавам ви леки бременности и прекрасни бебета на финала!

Модераторския екип взе решение и направи две отделни месечни теми
на Майките на новородени, бебета и малки деца и на деца във възраст детска градина и училище!
Заповядайте ! ТУК е темата на майките на новородени! Радва ни факта, че продължавате да общувате и след като бременността ви премине в майчинство!

Хубав ден  :flower:


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #84 -: Ноември 03, 2014, 15:03:36 pm »
Момичета, хванах някакъв вирус и е страшно, гърло, хрема, кашлица, започнах и да недочувам, ходих до ЛЛ но тя само ме преслуша и отказа да ми даде лекарства, каза АГ.Чух се по телефона с него и ми назначи Биопарокс, та да питам ако някоя го е ползвала, кога може да очаквам облекчение?Освен това от непрекъснатото кашляне така ме прорязва ниско долу от една то страна на корема, че въздух не мога да си поема, и е винаги на едно и също място, та се чудя дали да не взимам и но-шпа. Тази болежка не е от сега, но се засилва, говорих с лекаря, ама той не я отрази, каза ако има скъсяване на шийката се прави серклаж и да не пия нищо(много не разбрах връзката между шийката и мястото което му показах). В сряда съм на нещо като ФМ ,че е в никоя седмица и ще питам, но дано дотогава се пооправя, че идея нямам как ще стигна ако съм в това положение.
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #85 -: Ноември 03, 2014, 15:49:26 pm »
Ох, много лошо с тези вируси. Дано бързо да минава...



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #86 -: Ноември 03, 2014, 20:05:23 pm »
Здравейте, ходил ли е някой на ФМ в медицински център "МАРКОВС" София? Няма цени в сайта, нещо ориентировъчно да ми кажете? Доволни ли сте от прегледа?
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #87 -: Ноември 03, 2014, 20:34:45 pm »
Catcat, 34 + 1 са ми седмиците вече, в края на месеца ще е събитието. Малко остана, от утре вече съм в 45-дневния болничен. Сега чакаме bonbolini, пък после кой е не съм се замисляла. Май mgstra беше преди мен ... не съм сигурна обаче.

Elis, за кашлица на мен ми помагат 2 неща:
Компрес с мед - вечер преди лягане се мажат гърдите и гърба, слага се опаковъчно фолио, тензухена пелена или се облича по-прилепнала тениска (целта е да не цапа и да не е некомфортно като се въртиш) и се спи така. Ако на сутринта меда е попил, продължаваш с компреса. Ако има мед, не необходимо повече.
Черна ряпа с мед - вземаш ряпата и издълбаваш в нея дупка, да кажем около 1/3 от ряпата. Пълниш дупката с мед до половината и оставяш поне за 24 часа. Ряпата пуска сок и дупчицата се пълни до горе. Пиеш сока и изхвърляш ряпата. Аз си пийвам сиропа 2 пъти дневно и ми помага най-вече за влажна кашлица. Вкусен е, въпреки съставките. Тъкмо се сещам, че трябва да си заредя няколко репи. Мен ме мъчат някакви секрети от носа явно, поне да ги разкарам.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #88 -: Ноември 03, 2014, 20:39:34 pm »
здравейте момичета.аз днес бях на преглед.видя се вече  ембрионче със тупкащо сърце.отговаря на седмиците си.АГ-то ми каза че било много активно и големичко.риташе с крачета,маха с ръчичка и клатеше глава.много хубаво чувство чак се разчувствах.
Елис много са упорити тези вируси.аз по някои път като кихна така силно ме заболява вътре в матката чак и яйчниците.много е болезно пия ношпа,уж ми помага  :)
Бонболини още малко време ти остава.чувала само за тази Арника,а да ли наистина възстановява незная.всичко е индивидуално при всяка жена.някои жени по-бързо се оправят,други по-бавно.а доколкото съм чувала за секциото по-бавно се възстановявало тялото,отколкото естественото раждане.ама и това си е до жената според мен.

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #89 -: Ноември 03, 2014, 21:00:10 pm »
здравейте момичета.аз днес бях на преглед.видя се вече  ембрионче със тупкащо сърце.отговаря на седмиците си.АГ-то ми каза че било много активно и големичко.риташе с крачета,маха с ръчичка и клатеше глава.много хубаво чувство чак се разчувствах.
Елис много са упорити тези вируси.аз по някои път като кихна така силно ме заболява вътре в матката чак и яйчниците.много е болезно пия ношпа,уж ми помага  :)
Бонболини още малко време ти остава.чувала само за тази Арника,а да ли наистина възстановява незная.всичко е индивидуално при всяка жена.някои жени по-бързо се оправят,други по-бавно.а доколкото съм чувала за секциото по-бавно се възстановявало тялото,отколкото естественото раждане.ама и това си е до жената според мен.
Браво, много хубаво. :-)
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #90 -: Ноември 03, 2014, 21:28:03 pm »
shinzou, честито сърчице :) Много мил момент...
kati_vm, с предната бременност ходих при д-р Марков. Много съм доволна. За цена обаче конкретно не помня. Мисля до 100 лв. беше. Но за този специалист наистина си струва



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #91 -: Ноември 03, 2014, 21:44:22 pm »
Catcat, явно на малчо му харесваше да пътувам, защото като се спрях, той взе че се обърна седалищно  :lol: В събота съм на тонове и отново на преглед, за да му направим проверка, но аз усещам, че все още главичката му е високо горе. Но заради първото ми секцио и сега докторите настояват да е секцио, така че няма значение в случая дали е седалищно или главично прилежание.
Maury, аз съм малко преди теб, но май по едно и също време ще раждаме. При мен се очертава края на месеца или самото начало на декември, ако бебчо не си е направил собствен план.  :wink:
Тази седмица започвам да вадя бебешките дрешки от баткото и да ги подготвям, за да няма изненади в последния момент.
Bonbolini, чакаме с нетърпение да ни информираш за щастливата ти среща. За арниката нищо не мога да кажа, но за възстановяването - при мен се случи много бързо, въпреки 40-те ми години, на които родих. Искрено се надявам и сега, 3 години по-късно, пак да се възстановя така без допълнителни средства.
Mishanta, благодаря за новата темичка. Скоро може да се възползвам и аз от нея или от декемврийската със сигурност.  :D


*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #92 -: Ноември 03, 2014, 22:00:44 pm »
shinzou, честито сърчице :) Много мил момент...
kati_vm, с предната бременност ходих при д-р Марков. Много съм доволна. За цена обаче конкретно не помня. Мисля до 100 лв. беше. Но за този специалист наистина си струва
Благодаря!
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #93 -: Ноември 04, 2014, 01:36:31 am »
Браво на модераторския екип, че е създал нова тема  :D

Аз съм в отбора болни с контракции...щот съм добра душа, затова. Съгласих се за Хелоуин да гримирам едно съседско дете. Забелязах, че кашля, но родителите казаха, че е само настинка. за две седмици се изредихме всичките, аз държах до последно, но паднах и аз :( Снощи така контракция си докарах от кихане, че...днес ме гледаха на вагинален ехограф, няма разкритие, но и бебето се е обърнало напречно, и само темето му се видя.
[/url][/url]
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #94 -: Ноември 04, 2014, 19:28:26 pm »
Момичета,започнах да се притеснявам,че никой не пише и хооп,нова тема имало:)
Алекс,радвам се,че сте добре с малкия юнак:)
Мгстра,и аз съм от идното издание;)
Да ви кажа от няколко дни имам спорадични силни,режещи болки долу ниско,няколко пъти на ден,но не постоянни или чести.иначе коремът ми е добре.предполагам,че са Бракстон-хикс контракции..
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #95 -: Ноември 05, 2014, 10:29:24 am »
Благодаря ви момичета за бързите отговори. Вече имам подготвена ряпа, но я напълних със захар,че съм алергична към мед(вчера  пробвах сока и е приятен, а и май има ефект въпреки че е много бързо). Днес и аз ще разбера какво съм си докарала с кашлицата, че през нощта стигнах и  до но-шпа. Тъкмо удържах без контракции този път но сега вече няма отърване, пак ще искам магнезии, поне миналият имаше ефект от него. Бързо оздравяване на болните, а здравите да се пазят, че е ужасно(спираме малката от градина, от там се носят всичките болести).
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #96 -: Ноември 05, 2014, 21:57:30 pm »
Момичета, може ли да ми кажете, които от вас са купили креватче и детски мебели - къде да търся? От Jbrul, зная един магазин за хубави мебели - Piero,  но ми се иска да разгледам повече. Тези Арбор само в Интернет ли мога да ги намеря, че до Асеновград не ми се ходи. Ще се радвам и младите мамчета да ме упътят, че нещо съм в неведение.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #97 -: Ноември 05, 2014, 22:08:05 pm »
Catcat, Arbor ги има в много магазини. Например във Вис Виталис. Може би не всички модели все пак. Аз си поръчах от сайта им.

*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #98 -: Ноември 05, 2014, 22:10:15 pm »
Cat cat,можеш да видиш в 'Пакостник':).Ние оттам си поръчахме и за 2-3 дена ни ги пратиха до Варна:)
Магазина е в София,но нямат налични там да видиш ние ходихме.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #99 -: Ноември 05, 2014, 22:39:53 pm »
Mih, ходихме в Пакостник, но освен че там нямаха, това което бях харесала казаха,че никъде го нямало.
47 Smiles, благодаря, ще отида до Вис Виталис. А някъде имам спомен, че бях чела за твоето креватче май беше, че има колелца, но и дъгички за люлеене. Правилно ли съм запомнила?