0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №93
« Отговор #40 -: Октомври 27, 2014, 18:00:01 pm »
Kassi, тазобедрената ехография ли питаш?
На бебо му я правиха още в родилното (в Токуда).
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #41 -: Октомври 27, 2014, 18:08:47 pm »
Смайл, мисля че тя пита за преглед при ортопед, а не ехото. Аз знам, че се прави след 1м на бебето, защото преди това нямало смисъл и ние още не сме ходили, защото нямаме 1м коригиран, но аз мисля да ходя в Горна баня но нямам конкретен лекар на ум - приемам също предложения :)
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #42 -: Октомври 27, 2014, 18:30:01 pm »
В такъв случай на нас не ни е правен подобен преглед.
Спомням си, че педиатърът искаше да ни дава направление, но после каза, че всъщност на бебето вече му е правено такова изследване и не ни даде.
Всъщност изследването в Токуда се води не "тазобедрена ехография", а "ехография на стави".
« Последна редакция: Октомври 27, 2014, 18:33:44 pm от 47 Smiles »
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #43 -: Октомври 27, 2014, 18:56:00 pm »
И на мен си ми е скъпа темичката :lol:
Maury,не е бил в кувьоз,само на кислородна палатка за 24h беше..все пак 2900 се роди,не толкоз малък
Марина,определено се чувствам по-уверена като е второ :)
Михче,не ви ли изписаха вас?
Моусит,как се справяте с Матей?
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #44 -: Октомври 27, 2014, 18:58:23 pm »
Да, става въпрос за прегледа на месец, вече не помня как се казва точно. Смайл, аз пък за първи път чувам за такъв преглед на новородено. Може би ще питам д-р Стоичкова да ме насочи.
Алекс, с второ е по-лесно, нали  :wink:. Как е малкият?
Аз пък съм забравила всичко, сигурно и със захранването ще е така  :wink:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #45 -: Октомври 27, 2014, 22:39:16 pm »
Каси и момичета, за прегледа на тазобедрената става питайте в темата на майките!

*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #46 -: Октомври 28, 2014, 12:24:49 pm »
Привет, момичета,  :D
да попитам пресно родилите мами, къде водихте бебетата на ортопед на 1 месец. Аз мисля на частно, в поликлиниката при нас е с направление, доплаща се 15 лв.  8O и се чака с възрастни пациенти. Преди 5 години близнаците ги водих в Горна баня при д-р Алексиев.
Благодаря ви!
Аз също водя София при Алексиев. патих си от преглед с направление и си имам едно наум  :wink:

Re: Тема на бременните №93
« Отговор #47 -: Октомври 28, 2014, 18:35:40 pm »
Здравейте тумбачета  :bighug: Сега стигнахме да се приберем с беби от преглед и от голям (и неползотворен) шопинг  :D Цял ден се опитвах да се напъхам в наглед големи рокли, които се оказваше, че са ми тесни  osi_14 Прибрах се с един шал и едно бебешко одеалце. На прегледа всичко беше ок, нямам контракции, бебка си стои с главата надолу и шийката ми не е мръднала, което е супер щом се държи след голямото преместване и ремонти.
А вие как сте днес?
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #48 -: Октомври 28, 2014, 21:10:57 pm »
Ехе, браво, CatCat  :D
Аз за щастие спрях да си купувам дрехи, а по-голямата част от бременността ми се падаше лятото и изкарах с 5-6 рокли. Сега като излизам ми е трудно обуването на ботуши, че са ми тесни и ... абе, голям зор  :wink: Лично аз си чакам последния преглед този петък, където ходя на частно и от другата седмица - в Майчин дом на прегледи и  :D 8) Малеее, то не останало - а и изтеглихме датата на секциото с 1 ден - 6.11. /само бебчо да реши да стои дотогава/. Стискайте палци, че нервите ме тресат якоооо  8O :D  8O
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #49 -: Октомври 29, 2014, 08:36:32 am »
Стискам палци, bonbolini  :crossfingers: Всичко ще е наред. От една страна добре с планирано секцио, че може да си подредиш нещата от рано. Но от друга - притеснението, вълнението и нетърпението сигурно нарастват с всеки изминал момент... Аз за моето неочаквано раждане се развълнувах чак като ми изтекоха водите :) А ти сигурно от седмици си така... Само спокойно, с теб сме :)

Catcat, браво за шийката, само така да е занапред. Как добре ни действат срещите с бебчето на прегледите, нали?

Малкият тази седмица се надявам да е на ясла и да ми остава повечко време да ви пиша
Усмихнат ден, момичета :)



   La vita è bella
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #50 -: Октомври 29, 2014, 08:48:59 am »
Добро утро, коремчета :)

Аз определено ще кача доста кила с тази бременност. Още съм в началото, а имам шкембе, отпускам се да ям (не ми се гади), и се усещам като балон. Незная утрогестана и неупогена дали имат пръст в тая работа, но до термин , ако продължавам така ще стане интересно. Иначе се чувставм добре, нямам никакви оплаквания. Дано фъстъка е добре. Чакам срещата с него в събота на прегледа, надявам се да е пораснал и да му е наред всичко :oops:
bonbolini стискам...то не остана!
От мен хубав и усмихнат ден!
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #51 -: Октомври 29, 2014, 09:45:20 am »
bonbolini, силно стискам палци и съм сигурна, че всичко ще бъде наред! Само предполагам какво вълнение те е обзело  :) Още малко и ще гушкаш бебчо  :bighug: ylinfant
Руми, да тези срещи с бебетата са толкова хубави!
Гея, яж си на воля, сега имаш тази възможност! Аз въпреки, че повръщах, също много си хапвах, така че ти разбирам апетита  :D
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #52 -: Октомври 29, 2014, 09:58:29 am »
Каси, Алексиев има кабинет:
http://www.einet.bg/~alexiev/
Аз лично бих му се доверила. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #53 -: Октомври 29, 2014, 10:09:37 am »
Аз се извинявам, но правите ли си бременни срещи?
Като пишех преди 10 години с първата си бременност в бгмамата, се запознах с много девойки и си останахме приятелки до днес. Ще ми се пак да намеря сродни души :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #54 -: Октомври 29, 2014, 13:14:22 pm »
Каси, Алексиев има кабинет:
http://www.einet.bg/~alexiev/
Аз лично бих му се доверила. :D

Благодаря ти, миличка.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #55 -: Октомври 29, 2014, 14:44:26 pm »
Бонболини в майчин дом ли ще раждаш? Ех,то не остана още малко и ще гушнеш юнака.. :lol:
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #56 -: Октомври 29, 2014, 15:31:16 pm »
Добро утро, коремчета :)

Аз определено ще кача доста кила с тази бременност. Още съм в началото, а имам шкембе, отпускам се да ям (не ми се гади), и се усещам като балон. Незная утрогестана и неупогена дали имат пръст в тая работа, но до термин , ако продължавам така ще стане интересно. Иначе се чувставм добре, нямам никакви оплаквания. Дано фъстъка е добре. Чакам срещата с него в събота на прегледа, надявам се да е пораснал и да му е наред всичко :oops:
bonbolini стискам...то не остана!
От мен хубав и усмихнат ден!

Аз бях така също, след 15 седмица се оправих. Прогестерона много влияе за подуване :)
[/url][/url]
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #57 -: Октомври 30, 2014, 11:04:35 am »
Ехо бремелинки!Как сте?Какво правите?
При нас е едно дъждовно и мрачно.На мен ми е едно мързеливо и поспаливо но ще се надигам да оправя малко в къщи и да сготвя за вечеря.Чакам вече с нетърпение да дойде сряда за срещата с бебчо и да видя колко е пораснал.А до тогава  програмата е пълна.В събота малко шопинг в Бургас ,а в неделя сме на кръщене.
bonbolini при теб остана съвсем малко и скоро ще гушнеш бебо,стискам палци и ще чакаме да пишеш за радостната новина. 

*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #58 -: Октомври 30, 2014, 14:37:10 pm »
В мрачното време вече трети ден си стоя вкъщи и мързелувам. Изгледах си сериала "How I met your mother". Бях го почнала миналата бременност и сега го довърших. Мисля следващият да е "Кухня" :) Как да не му се иска на човек да забременее :) Иначе вчера коментирахме БХС резултатите и са добри :)

Марина, чудесен план си имате :)
Гея, не сме си правили тематична бременна среща. Но с момичетата от Зачатие се срещаме от време на време - ето софийската тема, която може да следиш http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50206.0



   La vita è bella
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #59 -: Октомври 30, 2014, 15:36:02 pm »
В мрачното време вече трети ден си стоя вкъщи и мързелувам. Изгледах си сериала "How I met your mother". Бях го почнала миналата бременност и сега го довърших. Мисля следващият да е "Кухня" :) Как да не му се иска на човек да забременее :) Иначе вчера коментирахме БХС резултатите и са добри :)
Руми,радвам се за хубавите резултати! Тази "Кухня", аз много я харесвам, супер забавна ми е. Аз започнах втория сезон на ""Misstresses". Иначе вчера си пуснах от сайта на битиви - Такъв е животът Шейново и си гледах как се раждат бебета. И малко си поплаках от вълнение  ylinfant
Както казваш - Как да не му се иска на човек да е бременен  :D :D