0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #100 -: Ноември 05, 2014, 23:23:55 pm »
По темата с креватчетата - посетете и Чиполиното на Тодор Каблешков. Често имат и някакви промоции - нашето ни излезна много изгодно :)
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #101 -: Ноември 06, 2014, 08:15:25 am »
47 Smiles, благодаря, ще отида до Вис Виталис. А някъде имам спомен, че бях чела за твоето креватче май беше, че има колелца, но и дъгички за люлеене. Правилно ли съм запомнила?
Правилно си запомнила, но така и не ползвахме дъгите за люлеене.
Мисля, че и Маги беше писала, че не ги е ползвала.
Нашият модел е ето този http://www.arbor-bg.com/730/
Като единствен недостатък на леглото е това, че решетката не е сваляща се, а махаща се. Т.е. или е с решетка леглото или без, не може да е вдигната до средата например. Не знам дали се разбра.
Колелцата много ги използвахме. Вечер придърпвах леглото до нашето.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #102 -: Ноември 06, 2014, 15:45:45 pm »
Момичета, може ли да ми кажете, които от вас са купили креватче и детски мебели - къде да търся?
На София купихме легло от Dizain baby, а нейното конкретно е Лейди
Доволна съм от леглото, събира всичко на бебето, а върху скрина може да се наредят неща от първа необходимост - памперси, мокри кърпи и подобни.
Купихме го от Вис Виталис, цветът, който избрахме го имаше в наличност. Няколко месеца след нас брат ми купи на племенницата същото, но друг цвят. Изработиха го за 2 седмици.

Re: Тема на бременните №93
« Отговор #103 -: Ноември 06, 2014, 16:12:59 pm »
Благодаря на всички :) Чудесно ме насочихте!
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #104 -: Ноември 06, 2014, 16:45:15 pm »
Да и ние сме с Арбор легълце, като дъгите не съм ги ползвала въобще.Виж колелата много ползвах.Недостатъка, който описва Усмивки е точно този, но аз го закотвих леглото от моята страна вече, на най-долно легло с постоянно махната решетка и нямаме проблем.Нашето е голям размер от всяка страна е с решетка.

Re: Тема на бременните №93
« Отговор #105 -: Ноември 06, 2014, 17:03:06 pm »
Здравейте,
 с огромна радост и гордост искам да споделя, че днес в 9ч.станах майка на прекрасен син с размери 3750г / 52см :D
Пожелавам на всички да усетят това безгранично щастие  :D   
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #106 -: Ноември 06, 2014, 17:09:36 pm »
bonbolini  :bighug: :bighug: :bighug: :balk_16: :balk_7:
Да Ви е здрав и послушен малкия шампион! Прекрасна новина!
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #107 -: Ноември 06, 2014, 17:25:42 pm »
Честито,Бонболини:))) да ви е жив и здрав юнакът,късметлия и много,много да ви радва:)))
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #108 -: Ноември 06, 2014, 17:34:16 pm »
Бонболини,честито мила :) да ви е жив и здрав големия юнак,да бъде ваша гордост и радост и да ви направи безкрайно щастливи! :balk_7:
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #109 -: Ноември 06, 2014, 17:50:21 pm »
Честито! :balk_7: Да е жив и здрав и много да ви радва малкия бебок!
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #110 -: Ноември 06, 2014, 18:14:16 pm »
Bonbolini, страхотна новина  :P Как се казво бебчо?

.. но аз го закотвих леглото от моята страна вече, на най-долно легло с постоянно махната решетка и нямаме проблем
Точно така е "закотвено" и нашето.  osi_9
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #111 -: Ноември 07, 2014, 00:43:49 am »
Честито, bonbolini   :balk_5:

Ето и темата за поздрави:  Честито момченце на мама bonbolini!

Re: Тема на бременните №93
« Отговор #112 -: Ноември 07, 2014, 15:08:47 pm »
Здравейте,
 с огромна радост и гордост искам да споделя, че днес в 9ч.станах майка на прекрасен син с размери 3750г / 52см :D
Пожелавам на всички да усетят това безгранично щастие  :D

Милата ми тя  :bighug: честита рожба!Да расте здрав и щастлив и много да ви радва!Прегръщам те!
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #113 -: Ноември 07, 2014, 16:57:03 pm »
Bonbolini, страхотна новина  :P Как се казво бебчо?

.. но аз го закотвих леглото от моята страна вече, на най-долно легло с постоянно махната решетка и нямаме проблем
Точно така е "закотвено" и нашето.  osi_9
Мисля, че и нашето така ще бъде през нощта, но все пак искам да има колелца, за да го премествам, защото разположението в стаята няма да бъде много удобно за мен. И незнам дали ми е за тук въпроса или в темата за новородените, но може ли младите майки да ми кажат как слагат бебето да спи - по гръб или настрани. Четох всякакви мнения и едно ръководство на д-р Спок, където пишеше, че трябва да е по гръб, но вашата практика каква е? Чак другия месец сме на училище за родители и затова задавам тук въпроси  :)
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #114 -: Ноември 07, 2014, 17:53:19 pm »
Catcat, аз също съм чувала/чела и двете версии - и по гръб и на една страна. Аз слагах и по двата начина. Важното е, когато е по гръб главата да е настрани, за да може ако повърне да не се задави, а да изтече навън.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #115 -: Ноември 07, 2014, 21:18:51 pm »
Аз да споделя моите първи бременни оплаквания - болки в срамната кост, като стъпвам с десния крак. Докторът ми не се впечатли, каза че е нормално. Но за мен си е новост - с първата бременност нямах такива оплаквания... Дали бързо ще мине или ще си откарам с месеци? Добре, че е само понякога, че куцукам сериозно, пък трябва след малко дете да тичам :)



   La vita è bella
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #116 -: Ноември 07, 2014, 22:28:09 pm »
Руми аз сьм така  от скоро.схваща м се левият крак,особено като ставам от леглото.мисля че  се схваща защото спя на ляво  и го затискам нощем.преди спях по-корем,но вече не мога  и ако спя сутринта много ме боли корема :(
Бонболини честито юначе!да ти е жив и здрав  :balk_7: :balk_7:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #117 -: Ноември 08, 2014, 00:08:20 am »
Руми, тази болка си я имах и при двете бременности. С втората обаче започна доста по-рано. Като питах доктора, обяснението беше, че организма се подготвя за събитието и при втората бременност това се случвало по-рано. С напредване на бременността и болката ми се засилва. На моменти даже ми е непоносима, но ще стискам още малко. И аз тичам след моя малчуган, но пък си имам и сериозни помощници, които ме облекчават.


*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #118 -: Ноември 08, 2014, 01:55:40 am »
Catcat, тезите са различни и "верен" отговор като че не съществува...
В болницата в неонатологията бебетата ги държаха по гръб/корем с врътната настрани глава. Като ни изписаха педиатърката каза, че трябва да лежи изцяло настрани за да не се задави. Днес бяхме на ортопед и той каза бебето по гръб/корем и дори обясни, че затова главата му била с тази форма, че като заспи да му се килне настрани и ако върне да не се задави... Общото и в двата случая е, че главата трябва да е настрани :)
Иначе за мен истината е какво ще поиска детето само ;) Матей първите дни го слагах настрани, но в един момент сам взе все да се извърта и го оставих да спи по гръб. Сега го слагам настрани когато го свива коремчето, защото му е по-комфортно сякаш...
Знам, че сега ти се вижда много странно как ще го слагаш, но според мен след 1-2 седмици вкъщи сама ще видиш че то си идва от самоасебе си :)
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #119 -: Ноември 08, 2014, 15:29:47 pm »
shinzou, теб съвсем отрано те почнаха болежките. Аз какво се обаждам - поне до сега си бях добре :) Ще намерим начин да се справим :)

mgstra, малко остава при теб - на Коледа ще сте вече голямо семейство :) Всяка помощ е добре дошла и за мен, ще трябва да се организираме само. Иначе май позатихнаха болките - всяко чудо за три дни :)



   La vita è bella