0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #200 -: Ноември 18, 2014, 21:13:55 pm »
Благодаря за отговорите. И аз си мисля да не го спирам. Особено в това време.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #201 -: Ноември 18, 2014, 22:46:42 pm »
Mgstra бързо оздравяване!
Catcat ти каква кошарка ще си взимаш дървена или от другите?айде чакаме да се похвалиш утре.аз съм за дървените  :)

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #202 -: Ноември 19, 2014, 09:24:07 am »
yanicka, в инвитро клиниките със сигурност няма да ти откажат изследване на урина. Там често пациентките са на утрогестан :)

Аз вчера бях на ФМ във втори триместър. Всичко е наред с бебето :)

Но изживяването беше голямо приключение. Баткото нали е здрав и си мислехме да го водим да му покажем братчето. Но не ни се получи. Беше много нервен, плачкаше и не успя да влезе на прегледа. И таткото съответно с него :( Ще се гледат на живо явно момчетата :)

Аз пък както си лежах по гръб и ми масажираха коремчето с ултразвуковия апарат, изведнъж взе да ми призлява, изби ми пот, изгубих интерес към екрана... Докторът бързо отреагира. Завъртях се наляво и ми просветна. Явно по гръб затиснахме артерията, за която само бях чела на теория. Е, вече знам и че на практика се случва :)



   La vita è bella
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #203 -: Ноември 19, 2014, 17:30:16 pm »
Иха...то страшничко бе! Не съм се замисляла, аз все спя настрана.
При мен започнаха болките в таза като се обездвижа за известно време :( Направо....мисля да опитам йога като си остана вкъщи януари месец. Милото намери една топка за йога да се разхожда пред близкия магазин, самоцелно една такава и ми я донесе :lol: Пък тя се оказа хубава и здрава, сега чат-пат се подрусвам на нея като ме заболи кръста :lol:
Аз в петък съм на ултразвук в болницата където ще раждам и ми е развълнувано :) Дано покаже бебето какъв пол е :)

За този Биозин само слушам, но аз не ползвам нищо, освен витамини.
[/url][/url]
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #204 -: Ноември 19, 2014, 21:31:25 pm »
Ето ни и нас  :) Днес свършихме много полезна работа.
shinzou, и аз предпочитам дървените легла, днес купихме - едно такова бяло и малко е и толкова сладко  :crib:
Иначе минахме на доплер и всичко и е ок, тежи малко над 1400 гр., развива се точно според седмиците си. Шийката ми се е поудължила, но още трябва почивка. Сложихме и първата инжекция за дробчето и според докторката бебка ще си стои вътре поне още месец. Доволна съм, че купихме легълце и сега се чувствам вече по-подготвена :)
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #205 -: Ноември 19, 2014, 23:55:37 pm »
Каткат честито ти кошарка. И аз мисля да заложа на дървена ;)

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #206 -: Ноември 20, 2014, 10:48:07 am »
Браво, Catcat :) Чудесни новини. Сега спокойствие и почивка :)



   La vita è bella
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #207 -: Ноември 20, 2014, 17:11:58 pm »
Супер новини, Catcat. Красива и спокойна бременност до термин :)


[161551.gif[/img][/url]
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #208 -: Ноември 21, 2014, 23:40:56 pm »
Днес бяхме на втория ултрасаунд и чакаме момиченце :) Знаех си, аз знаех си :) перфектни мерки, 445г госпожица :)
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #209 -: Ноември 22, 2014, 00:05:24 am »
Браво, Вени! Ще си имате по едно и от двете за разнообразие. :-)

Re: Тема на бременните №93
« Отговор #210 -: Ноември 22, 2014, 00:16:12 am »
Много се радваме и ние, таткото почти се изкрещя в кабинета от радост, за стъписване на лекаря :) то пък кебекуа се падна :) Плацента и пъпна връв са перфектни, никакви данни за калцификация този път :)
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #211 -: Ноември 22, 2014, 07:44:09 am »
Браво, Вени :D Чудесни новини :)



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #212 -: Ноември 22, 2014, 15:56:26 pm »
Привет,момичета :hello:

Минавам да ви видя как сте:).Радвам се,че сте добре:)..
Cat cat,честито ти легалце  :crib:със здраве да си го ползвате:)
 Veni,честито ви момиченце:) :bori_015:
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #213 -: Ноември 22, 2014, 16:25:35 pm »
Браво, Veni!
Благородно ти завиждам за девойката  :)
Ние не успяхме да ги изшарим, но рекламация не правим. Ще разчитам мъже да ме глезят и снахи да ми се радват  :lol:

Аз съм мноооого по-добре след 5 дни антибиотик, но продължавам още 2 дни за пълното изчистване на гърдите ми. Кашлицата вече почти я няма, само бегли остатъци.


*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #214 -: Ноември 24, 2014, 10:46:29 am »
Привет Момичета,

записвам се в темата на бременните. Аз съм съвсем в началото 5гс.  Искам да ви запитам, тъй като имам една неуспешна бременност, ако ходя на лекар сега всяка седмица би ли навредило по някакъв начин? Просто това би ми донесло някакво спокойствие или поне се надявам  :) Сега отново ми излезе кафеникаво прицапване, въпреки приема на утрогестан 2х2 и ме тревожи. Нещо не ми се отдава да спя, само будувам и никакви симптоми нямам (което е хубаво), но човек се пита всичко ли ми е наред?

Дали да си пусна отново ЧХГ миналата седмица пусках през 48ч беше 117-502-1259.

Знам, че не трябва да се притеснявам толкова, но ....

Ще съм благодарна да споделите, дали това са "нормални" неща :)

Сърдечно благодаря :)
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #215 -: Ноември 24, 2014, 11:10:36 am »
Честито,Бела Изабела и успешна бременност до термин:)
Мен до 10гс ме наблюдаваха на вс 2 седмици.според мен по-добре си направи имунологични изследвания и плацентни молекули. Не знам дали е търсена причината за неуспеха преди. Иначе аз слагах 2х3 утрогестан и пиех естрофем и аспирин протект след ин-витрото.
чхг си правих само веднъж и никой не ми е искал да го повтарям,а аз реших да не се вкарвам във филми.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #216 -: Ноември 24, 2014, 11:15:10 am »
Благодаря Рафаила!

За съжаление (или радост) не се изследва причината за прекъсването на предната бременност. Изкарахме до 9гс.
Ами днес ще си запиша час, че все още съм в търсене на моят лекар :) Ще пробвам една друга клиника и ще се надявам всичко да е наред :)
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #217 -: Ноември 24, 2014, 12:05:28 pm »
Добре дошла, Bella! В началото на бременността аз ходех на две седмици за мое спокойствие. После започнах веднъж месечно. Бъди спокойна и позитивна, всичко ще бъде наред! Тази бременност е различна от първата и ще завърши по най-хубавия начин - с пухкав бебок! Остави ги тези ЧХГ, чудесно ти се покачва, за да се бодеш и да трепериш още.
Момичета, как сте?
mgstra, отмина ли кашлицата?
Maury, вие какво правите?
Ние сме добре, сложиха ни инжекциите, напоследък и разни стягания ми се появиха, но увеличих магнезия и намаляха. Мисля, че не са контракции, защото корема ми се стяга като ми се припишка или бебето като се завърти, и то само в долната част, над пъпа си е мекичък. Броя дните да вляза в деветия месец  :D
« Последна редакция: Ноември 24, 2014, 12:11:32 pm от Catcat »
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #218 -: Ноември 24, 2014, 14:41:23 pm »
Bella Isabella, ако ще се чувстваш по-спокойна с повече прегледи, то това е по-добрият избор!
Аз изкарах почти до края на бременността на ежеседмични прегледи, понякога и по-често. Пожелавам ти да не ти се налага да го правиш и съвсем скоро да се успокоиш и ти и да не го мислиш, но със сигурност УЗ не вреди. Моята бременност беше доста проблемна и благодарение на това изкъса проследяване избутах до 30 г.с., иначе един Бог знае...
Желая ти успех и най-хубавият финал!

Момичета, много сте се умълчали наистина :? Я бързо се отчетете кой как е :lol:
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #219 -: Ноември 24, 2014, 15:12:19 pm »
Благодаря ви момичета, много сте мили :)

Отидох бързо бързо на лекар и ме увери, че всичко е наред и си е на мястото. Случвало се по времето на цикъла и овулацията да има прицапвания...

Обаче не можах да се зарадвам :( Защото предните два пъти при двама различни лекари и клиники видяха 2, а сега само едно сакче  :? :? :? Как так просто изчечва? Или те не са били толкова компетентни и не са ги индентифицирали правилно.
Знам, че не е болка за умиране но така се натъжих, сякаш аз нещо съм му причинила!

Иначе съм благодарна и със сигурност ще се усмихна много скоро на добрите новини :)