0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Тема на бременните №93
« -: Октомври 22, 2014, 08:44:56 am »
Честита нова тема, момичета!

Пожелавам лека бременност на всички ви, хубави емоции и здрави бебета!

П.С. аз вече ви следя инкогнито.  :wink:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #1 -: Октомври 22, 2014, 09:37:40 am »
Честита нова тема и от мен! Само хубави новини да има в нея!
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #2 -: Октомври 22, 2014, 09:47:11 am »
Добро утро момичета.
Аз съм една щастлива бременна, съвсем прясно бременна :oops:. Започвам осма седмица.
Имам момченце на 9 години и нямам търпение да му подаря другарче в живота. Близо 8 години се борим за това и най-сетне теста показа хубав резултат.
Термина ми е на 3 юни. Надявам се всичко да е наред и да се радвам на така чаканата бременност.
Много ми се иска да обсъждам с вас емоциите и преживяванията си.
Надявам се това да е моето местенце.
Пожелавам лека и прекрасна бременност на всички!
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #3 -: Октомври 22, 2014, 09:49:56 am »
Благодаря, Гея. Лека бременност и на теб и здраво бебче на финала!
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #4 -: Октомври 22, 2014, 13:23:17 pm »
Добре дошла, Гея :) Лека бременност и щастлива развръзка :) Мечтите се сбъдват

Аз чакам резултати от БХС 2. За първия БХС закъснях. Малко несериозно подхождам към втората бременност. С първата всичко премислях и планирах. Сега бременността минава между другото. Което не е толкова зле - поне не ми остава време да се притеснявам излишно :)



   La vita è bella
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #5 -: Октомври 22, 2014, 16:40:04 pm »
Руми, не си безотговорна, напълно нормално е, и аз бях така. А колко по-лесно се гледа сега бебе  :lol:, особено след близнаци :wink:. Пожелавам ти добри резултати на БХС.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #6 -: Октомври 22, 2014, 16:48:00 pm »
Честита нова тема :) Добре дошла, Гея и лека бременност до финал :)

Руми и аз съм така душата. Чак ме е срам от себе си. С първата бременност беше едно лежане, четене, пък болници ли не бяха, пък кво ли не беше. Сега ем съм и студентка (отново), ставам в 6.30 сутрин, прибирам се вечер, водя детето на плуване, готвя, излизам, въобще...активност майка...Ходя на прегледи, правя изследвания, но не съм толкова...трепереща над бременността. Дали заради увереността ми, че всичко ще завърши добре, дали защото сега съм в различни роли и позиции, но карам една по-лека бременност, чисто психологически погледнато. Защото физически, с това връщане сутрин и този проклет запек...по-тегаво е.
[/url][/url]
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #7 -: Октомври 22, 2014, 16:50:26 pm »
Надявам се всичко да е наред и да се радвам на така чаканата бременност.
Много ми се иска да обсъждам с вас емоциите и преживяванията си.
Надявам се това да е моето местенце.
Пожелавам лека и прекрасна бременност на всички!
Това е правилното място! Добре дошла!  :)


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #8 -: Октомври 22, 2014, 18:15:24 pm »
Това е мястото , Гея :) както е писала Кassi

Тук всички са страхотни сама ще се увериш:) и ще ги почувстваш много близки:)

Лека бременност на всички от сърце:)
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #9 -: Октомври 23, 2014, 00:00:57 am »
Здравейте днес взех резултата си от синдром на даун 13-14 седмица първи ми е ,а в резултата ми пишат общият сбор 1 на 2700 за жената .За лекаря 1 на 670, въпросът ми е трябва ли да се притеснявам цхе са написали общ сбор и несхто са убъркали просто и има ли място за притеснение и налага ли се втори бхс .Благодаря предварително.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #10 -: Октомври 24, 2014, 17:35:50 pm »
anita, резултатите най-добре да обсъдиш с лекар или генетик, представа нямам какво е общ сбор. Мога само да те посъветвам да запазиш спокойствие. Моите също тъкмо излязоха, но ще коментираме с доктора другата седмица. Дотогава спокойствие и само спокойствие :)

Аз малко на уикенд тематика да ви пиша. Като никога с удоволствие следя светските клюки. По-конкретно бременностите на Шакира и Пике и принц Уилям и Кейт :) Първите им момченца са набори на Мони, вторите живот и здраве пак ще са набори с нашето. Шакира даже също чака второ момченце :)



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #11 -: Октомври 24, 2014, 18:36:52 pm »
Руми, мисля, че едното изчислява риска според кръвните изследвания, а другото - според възрастта на жената и накрая от двете правят този общ риск. Рискът на момичето не е висок. Но не съм медицинско лице, и не твърдя, че съм права. За тези неща човек трябва да се консултира с лекаря, който е направил или поръчал изследването.

Анита, аз живея извън България и тук това изследване се прави задължително - и първото, и второто.

Хехе, Руми, ами и двете чакаха да родят на рождения ден на сина ми. :-))))))))

Поздрави и лека бременност и раждане на всички!

Re: Тема на бременните №93
« Отговор #12 -: Октомври 24, 2014, 22:14:46 pm »
Малко на уикенд тематиката и аз да се поспра, ама тази Кейт направо ме побърква  :D То и аз съм силно раздразнителна, ама  тези важни новини, как тя много повръщала и била много изтощена страшно ме дразнят  :balk_163: Ми тя и с първата бременност беше така, какво учудващо има бременна да повръща, та чак пък и новина от това! За Шакира незнаех, че е бременна, но пък разни много бебета се родиха тази година на български известни личности. Много е хубаво това! Аз да се оплача, че откакто влзяох в шестия месец апетита за сладко ми се върна с пълна сила и си похапвам доста  :oops: Дано не си захаросам бебето  :D
bonbolini, още малко и ще си гушкаш бебчо  :D
maury, ти в коя седмица стана?
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #13 -: Октомври 24, 2014, 22:39:33 pm »
Сладко бебче ще си имаш, Catcat :)



   La vita è bella
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #14 -: Октомври 25, 2014, 08:22:01 am »
Здравейте мили момичета,
Навън голям сняг, а? Вчера бях на тонове, всичко за момента е ОК. Коремът все по-голям, а и аз покрай него  :( Хем не ям чак толкова...
Catcat, аз сладкото не съм го и спирала - постоянно имам бисквитки и шоколад, но не прекалявам, яж си, но да не е в големи количества :D
При мен досега няма почти никаква промяна във вкусовете ми към храна.
Поздрави на всички  :D  :D  :D
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #15 -: Октомври 25, 2014, 14:39:00 pm »
То не те побърква Кейт, ами жълтата преса, която се чуди с какво да си пълни изданията.
Около световното направо имах чувството, че Роналдо и националният отбор на Германия ще изскочат вече и от кутията с бисквити.  :x

Re: Тема на бременните №93
« Отговор #16 -: Октомври 25, 2014, 14:50:35 pm »
Малко на уикенд тематиката и аз да се поспра, ама тази Кейт направо ме побърква  :D То и аз съм силно раздразнителна, ама  тези важни новини, как тя много повръщала и била много изтощена страшно ме дразнят  :balk_163: Ми тя и с първата бременност беше така, какво учудващо има бременна да повръща, та чак пък и новина от това!
Catcat, доколкото медиите казаха, нейното е някаква по-рядка и силно изразена форма на повръщане. Само 3 на хиляда бременни жени имали подобно гадене, ако може да се вярва на инфо-то разбира се.
Не им се дразнете на известните. Със сигурност не са хепи от това, че не могат да си повръщат на воля, без това да бъде отразено по вестниците  :lol: :lol: :lol:
Леко бременеене момичета  :P
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #17 -: Октомври 25, 2014, 16:55:47 pm »
КатКатняма какво да се дразниш.цялата работа правят медийте и много често преувеличават с коментарите си относно известните само и само да направят сензация и да им се чете весника,списанието.всичко е за парите.може пък и да има жената,но това не значи че е едва ли не е болна неизличимо.аз каквото да кажа за себе си няма ден в които да не стана от леглото и да не отида да повърна откакто съм видяла 2-те черти на 2рият си тест за бременност,ама като си свърша работата и си хапна всичко минава.и отначало ми беше отпаднало,но с времето всичко минава и не е болка за умиране.дразни ме единствено това че много ги превъзнасят известните все едно нямат право да се случват тези неща с тях,а с нас може.съчувствам и на Кейт -сигурно и е гадно да чете в списание как за пореден път повръщала.

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #18 -: Октомври 25, 2014, 19:12:07 pm »
Здравейте!
Макар и малко рано, аз се присъединявам към вас, понеже имам разни въпроси, а няма по-подходящо място да ги задам.
Съвсем накратко - бременна съм след първи опит ин витро при Д-р Александров в АГ Варна. В петък видяхме плоден сак, но всички лекари с които говорих са на мнение че е вероятно на следващият преглед да се появи втори, защото съм с доста високо и бързорастящо ЧХГ.
Но няма значение колко са, важното е да сме живи и здрави.
Та по този повод - аз успях да се разболея и съответно наблягам на чай и природна медицина. Току що прочетох в една друга тема, че трябва да се внимава какъв чай се пие. Може ли да ми кажете с какво да внимавам, защото в момента наистина пия много чай.
В тези студени дни, желая здраве на всички :-)
« Последна редакция: Октомври 27, 2014, 06:00:51 am от mishanta »

26.09.2019
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #19 -: Октомври 25, 2014, 19:22:53 pm »
Яничка честито и добре дошла в най-хубавата тема :) недей да пиеш чай от маточина,защото предизвиква контракции за по-сигурно наблегни на плодовите чайове,но не черните,повече фрешове,мед и това е общо взето...
Нас вчера ни изписаха и сме си у дома,мъчат ни колики от сега,има и жълтеница,инак сме добре :lol: