0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #140 -: Май 15, 2014, 14:00:20 pm »
Не hope напротив много сте ми сладки ,просто не исках да вкарвам притеснение ако се беше случило нещо преждевременно ,не знам дали нямаше да напиша някоя глупост ...
за киселините виж тук:
Киселини в стомаха : Срещу стомашни киселини
 ... Не се притеснявай за последния триместър на бременността е нормално. Следвайте няколко прости трикове, за да се запази раздразнение под контрол.
 стомаха -Понякога този мускул не е в състояние да издържа на налягане , и след това съдържанието на сол стомашна киселина дразни лигавицата чувствителен на хранопровода . Това е доказателство , че изгарянето на ада. Особено силна е киселини в стомаха през нощта , защото в легнало положение е още по-лесно , отколкото кисели съдържанието на възхода на стомаха.
Ето какво можете да направите,

    Повдигнете главата края на леглото или сложи допълнително възглавница под главата си . По този начин , кисели съдържанието на стомаха не могат да се изкачат лесно .
    Яжте малко и често през целия ден в малки и многобройни, защото след обилно ядене на храната върху налягането е силен.
    Яжте ниско съдържание на мазнини , лесно смилаеми храни, тежат по-малко , защото стомаха.
    Снемане и доколкото е възможно сладкиши , кафе , чай и плодови сокове , тъй като те причиняват киселинност.
    Преди хранене да пият една или две глътки топла вода , като по този начин подготвят стомаха за храносмилане.
    Дъвчете три или четири лешници  да каша и след това преглътнете  : намалява усещането  .
    Дъвчете бавно половината сварени картофи или суров морков , докато чуете сладък вкус : той неутрализира киселинността .
    Малките закуски високо протеинови между отделните хранения може да бъде от тип сирене " кварки ", кисело мляко или кефир . Съдържанието на протеини в тези вещества спомагат за неутрализиране на стомашната киселина .
    A чаена лъжичка горчица в края на хранене. Това е много ефективна система , дори ако все още не знам защо.
    Физически средства : Опитайте акупресура . Точката за акупресура за стомаха се намира на дланта на ръката , по-точно на основата на сухожилията  . За да го намерите , трябва да постави пръста си на мястото, където линиите се приближават към китката на ръката . Така се мести около един инч по посока на палеца : сте намерили точката на стомаха ! Оказва силен натиск  по този въпрос , в продължение на най -малко 30 секунди.
италиански форум - превод гугъл  :wink:  :wink: :wink:
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #141 -: Май 15, 2014, 14:13:43 pm »
Днес вече официално мога да се запиша тук .Досега ви следях с интерес и съм писала някои коментар ,но исках да стигна 28г.с. да ми се отпусне малко душата че съм на финалната права ...
Stoeka71 за обременяването с глюкоза тук пускат между 13-14g.с. ,после след 24г.с и последно след 28г.с естествено ако има показатели и фамилна обремененост . задължително се прави на всички между 26-28g.с. След като твоята лекарка не иска да ти го пусне защо не говориш с д-р Начев да ти го назначи ?
Рафаила за море моето мнение е че не е проблем да се отиде , но аз лично не бих влизала във водата поради страх да не лепна някоя бактерия , възпаление и т.н.
Sunita_30   :crossfingers:
 Приятен и усмихнат ден!
благодаря ти,Мария. Аз си мечтая да изкарам бременноста на морето:) все пак там водата се движи и е солена-да се надявам,че няма да имам проблеми.но мисля,че препичането на слънце е забранено
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #142 -: Май 15, 2014, 14:18:41 pm »
Момичета някой ползвал ли е по точно мазал ли си е коремчето с магнезиево олио вместо да се пие магнезий :ask:
Една приятелка се е мазала ,каза ,че по-добре даже се усвоявало.
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #143 -: Май 15, 2014, 14:55:24 pm »
Мих,аз го ползвах преди година,но е доста силно и е добре да се разреди с вода.лично аз не съм доволна-доста лепка
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #144 -: Май 15, 2014, 15:31:40 pm »
Привет коремчета!
hope-love бързам да ти кажа за киселините, че аз съм от 5-тия месец с тях.За Талцид АГ-то ми го беше предписала до 5 хапчета на ден, но аз се опитвах да взимам до максимум 2, защото си ме беше страх, но за него пише, че не е препоръчително да се ползва за дълъг период.Миналата седмица като ходих на ФМ лекарката ми препоръча Bio Anacid, на който в опаковката му пише че може да се ползва по време на бременност и кърмене.Може да го опиташ, на мен ми действа като Талцид, но някак си се чувствам по-спокойна да го ползвам този  Bio Anacid защото уж го дават безвреден и при бременност.
Рафаила и аз не бих се къпала в нашето "чисто" море честно казано.Аз по принцип всяка година след морето съм си с някоя инфекция или гъбички и без да съм бременна, а пък в това състояние не бих рискувала, но това си е лично мое мнение де...В крайна сметка решението си е твое :wink:
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #145 -: Май 15, 2014, 17:35:34 pm »
Леле, хора, вчера се появи новината за Биляна, а днес и Евита е родила своите разнополови близначета. Толкова готино е това! Надявам се всички да са добре и майките скоро да ни пишат, за да разкажат накратко как е протекло раждането. Признавам си, че понеже вече влизам в 7-ми месец с близнаци много ме вълнуват едни такива прагматични въпроси - в коя седмица са станали техните раждания и дали са били на планираните от преди дати или са настъпили по-рано поради някакви причини.
Както и да е. Вярвам, че децата и майките се добре и това е най-важното. А най-хубавато тепърва предстои.
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #146 -: Май 15, 2014, 17:58:00 pm »
Рафаила, аз не рискувах да се къпя в морето,  макар,  че бях в края на 5тия месец. Не толкова заради опасността от някаква инфекция. Верникс (до колкото помня)  се казва онази бяла субстанция която започва да се натрупва по кожата на бебето от 5тия месец, като една от функциите е да предпазва плода от температурни колебания. Водата в морето, в най-добрия случай е 15 градуса по-ниска от майчината, а в началото на лятото и повече.  Отделно по време на бременност по кожата и без слънчеви лъчи често се появяват характерна за бременността пигментация, в добавка и слънце петната може да останат за цял живот, въпреки защитните кремове. Така, че не знам дали си струва риска. Аз "опитвах" морето до средата на бедрата намазана с най-високия фактор, с очила, шапка и покрити рамене. Обожавам море (откъснато морско чадо съм), също така и обожавам да плувам (в същност това е и моя спорт).
Ти разбира се сама си преценяш.
Успех! И лека бременност на всички в темата. Не си вкарвайте излишни и измислени страхове момичета, за да можете да се насладите на всеки миг.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #147 -: Май 15, 2014, 21:05:05 pm »
Леле, хора, вчера се появи новината за Биляна, а днес и Евита е родила своите разнополови близначета. Толкова готино е това! Надявам се всички да са добре и майките скоро да ни пишат, за да разкажат накратко как е протекло раждането. Признавам си, че понеже вече влизам в 7-ми месец с близнаци много ме вълнуват едни такива прагматични въпроси - в коя седмица са станали техните раждания и дали са били на планираните от преди дати или са настъпили по-рано поради някакви причини.
Както и да е. Вярвам, че децата и майките се добре и това е най-важното. А най-хубавато тепърва предстои.
Ако мога да ти бъда полезна с нещо, насреща съм.  :)


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #148 -: Май 15, 2014, 23:00:40 pm »
Mgstra,радвам се ,че всичко е наред и даже си имате предположение за пол :wink:
Аз като ходих преди два дена 11 и 4 г.с. измери за риск на Даун и за какава гънка беше забравих osi_13,но пол не ми казаха.Не съм и питала бях доста притеснена след кървенето дали всичко е наред.Не че има значение само да са живи и здрави.Но гледам още в 10с. са предположили :D

Михче, естествено, че нищо сигурно не може да се каже за пола в моите седмици. Доктова изказа само предположения като уточни, че не си залага дипломата  :lol: Аз също не съм питала, просто бебчо си разтваряше много хубаво крачетата и доктора сам реши да провери.


*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #149 -: Май 16, 2014, 08:57:11 am »
Mgstra,бебчо не се е крило милото :lol:

Много се радвам за мамите Биляна и Евита :drunk: :cheerleader:
Да са им много здравички :D
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #150 -: Май 16, 2014, 10:42:39 am »
Честито на Биляна и Евита,да са им живи и здрави дечицата,а и мамите,за да имат сили да се радват на рожбите си :)
Надявам се,че Евита най-накрая се е успокоила и се радва на здрави бебчета
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #151 -: Май 16, 2014, 11:54:44 am »
Слънце и Авалон,благодаря ви.
Ще отида там,пък ще видим.
Толкова рано на 9.06. Се надявам да няма много хора на синеморец
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #152 -: Май 16, 2014, 11:59:47 am »
Направих изследването за гестационен диабет:

Глюкоза - 1  /0 мин./  4,91   mmol/L   2.78 - 5.55
Глюкоза - 2  /60 мин./  9,06   mmol/L   
Глюкоза - 3 /129 мин./   4,98   mmol/L   

Дали е добре? Моите приятели не са в София в момента и чак другият петък могат да ги занесат на д-р Начев
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #153 -: Май 16, 2014, 12:34:02 pm »
Стоека,само на 60 мин.ти е висока стойността,другите две стойностти са в норма,не мисля,че има място за притеснение все пак не е чак толкоз висока стойността,но аз не съм лекар все пак :lol: успех
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #154 -: Май 16, 2014, 12:49:05 pm »
Рафаила,

Днес се виждах с док и зададох въпроса за морето. Каза, че при нормално развиваща се бременност без усложнения до към 20-22-та седмица няма проблем да се ходи на море. Това, на което изрично наблегна, е да не се излагам на слънце заради пигментацията, за която и avallon е писала. Така че, ще трябва да плажуваме под чадъра и то в часовете, препоръчани за малки деца. Къпането не е забранено. Аз лично за нашето море също съм на мнението на останалите момичета, но началото на юни би трябвало да няма толкова хора и да е чисто.

Успех на теб и да си изкараш страхотно!
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #155 -: Май 16, 2014, 13:06:14 pm »
Аз родих на 28.07 и понеже съм морско чедо, ходих на плаж до началото на юли. Е, не съм си пекла тумбака, бях на сянка, облечена с дълга туника, но си топвах краката почти целите. Също стоях на сянка или в заведението или под чадъра. Според мен е въпрос и на лично усещане. Виждала съм много бременни към 7-9 месец  да се пекат без чадър,и само по бански.


Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #156 -: Май 16, 2014, 13:23:19 pm »
 osi_9 благодаря ви,Маури е Жерита
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #157 -: Май 16, 2014, 13:39:02 pm »
Направих изследването за гестационен диабет:

Глюкоза - 1  /0 мин./  4,91   mmol/L   2.78 - 5.55
Глюкоза - 2  /60 мин./  9,06   mmol/L   
Глюкоза - 3 /129 мин./   4,98   mmol/L   

Дали е добре? Моите приятели не са в София в момента и чак другият петък могат да ги занесат на д-р Начев
Стоека,при мен също омаше отклонения на 60 мин и ми дадоха метфодиаб,а след това Начев ми беше казал да продължавам с него,но много важно е да бе ям захар и мазна храна.от плодовете ми забрани грозде и диня,а месото-пилешко без кожа. След положителния тест ми спря метфодиаба и каза пак диета.не че я спазвам де...
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #158 -: Май 16, 2014, 14:26:25 pm »
В лабораториите не дават ли референтни стойности на 60-тата и 12--та минута при това изследване за гестационния диабет?
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #159 -: Май 16, 2014, 14:48:08 pm »
Как сте днес коремчета?Ние днес ходихме на тонове за пръв път и за щастие всичко си ни е нормално, контракции нямам засега, което също ме радва.Искам да ви попитам някоя от вас да е имала нисък общ белтък в кръвта и дали е опасно за бебка?Звънях на АГ-то, но не ми вдига...Ще трябва май да звъня пак на Начев колкото и да не ми се иска :?