0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #160 -: Май 16, 2014, 15:04:50 pm »
Здравей slanceto87, на мен лекарят от ЖК ми каза да наблегна на приема на повече белтъчна храна.Всеки ден по едно рохко яйце.
Много под нормата ли е твоя резултат?
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #161 -: Май 16, 2014, 15:25:26 pm »
Няма референтни стойности, по-точно са изписани същите като преди пиенето на глюкозата, но в лабораторията казаха да не гледам тях, а да се консултирам с лекаря си. Една седмица не знам как ще изтрая, а и преди малко излязоха и стойностите на гликираният хемоглобин - завишен и на ИРИ.

HbA1C                   6.6   %   до 6,4
IRI ( Инсулин )   15.86   mkU/ml   2.6 - 24.9
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #162 -: Май 16, 2014, 15:47:43 pm »
Здравей slanceto87, на мен лекарят от ЖК ми каза да наблегна на приема на повече белтъчна храна.Всеки ден по едно рохко яйце.
Много под нормата ли е твоя резултат?
Vivanova не са ми много ниски стойностите.Всъщност резултата ми е 64.40 при долна граница 66, т.е. малко под долната граница съм, а албумина ми е 37.6 при долна граница 35 (т.е. той за сега е в норма).Значи тая вечер ще се ядат яйца явно.Да си призная честно аз яйца почти не ям...е може би 2-3 яйца на месец :oops: Знам, че е много зле, но аз изобщо не обичам яйца, ама ще се опитам да си похапвам по-често вече...Надявам се да успея да се свържа с АГ-то и да видя какво ще ми каже по въпроса...
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #163 -: Май 16, 2014, 15:49:00 pm »
Стоека, тези стойности на инсулина и те ли са част от изследването на гестационния диабет или там се мери само глюкозата на 0, 60 и 120 минути.
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #164 -: Май 16, 2014, 16:29:00 pm »
Инсулинът е измерен, заедно с кръвната захар на 0 минута, а после на 60 и 120 минута само кръвната захар.
Гликираният хемоглобин си го назначих сама, но май не трябваше да се вкарвам във филми заради него
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #165 -: Май 16, 2014, 19:18:47 pm »
Момичета чудя се дали има проблем да пътувам вече в моето състояние.Канени сме другата седмица на едно приказно местенце, което е на около 50км от София и се чудя дали има някакъв проблем да отидем.Лошото е че като км не е много пътя, но път през цялото време се пътува в едни остри завои...Аз нямам проблем с пътуванията, нито със завои, но сега незнам как ще е положението, все пак не съм пътувала от няколко месеца...Какво мислите има ли някакъв проблем да си направим една малка екскурзийка :oops:
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #166 -: Май 16, 2014, 22:17:16 pm »
Момичета чудя се дали има проблем да пътувам вече в моето състояние.Канени сме другата седмица на едно приказно местенце, което е на около 50км от София и се чудя дали има някакъв проблем да отидем.Лошото е че като км не е много пътя, но път през цялото време се пътува в едни остри завои...Аз нямам проблем с пътуванията, нито със завои, но сега незнам как ще е положението, все пак не съм пътувала от няколко месеца...Какво мислите има ли някакъв проблем да си направим една малка екскурзийка :oops:
Слънце, ако нямаш изрична забрана от лекар, не би трябвало да е проблем.
Аз пътувах до две седмици преди раждането на село, което е на 80 км. от София. Даже при последното пътуване, вече бях влязла в девети месец. Събрахме се цялата рода и единствените хора, които не бяхме пили, бяхме аз и мама. Мама няма книжка. Преди да си легна казаха на мама -  Ако тръгна да раждам, май ще карам аз до болницата  :lol: Горката, цяла нощ не мигнала, а аз спах като пън  :wink:
Та, ако няма забрана, отидете и се повеселете  :D

*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #167 -: Май 16, 2014, 22:58:37 pm »
Слънце, аз пътувах около 1500 км из България около Великден и Гергьовден. Също така влизах в пещери, изкачвах стълби по крепости... Превантивно пиех 3*2 магнезий и 3*2 но шпа, като цяло съм сравнително внимателна и много предпазлива.
Пътуванията ме зареждат психически, особено когато са по хубави поводи и мисля че ако подхождаш внимателно можеш да си ги позволиш. Разбира се, ако си имала или имаш някакви проблеми ситуацията е различна. Но час-два пътуване... мисля че пътуваш повече в рамките на София всеки ден. Отпусни се и се наслади на пътуването, че както си повтаряме постоянно вкъщи 'После вече няма'  :D
Все пак профилактично може да си вземеш магнезии и но шпа, и дори да ги пиеш профилактично.
Албумина и белтъка ми са в подобни стойности, белтък 62 при долна граница 66 и албумин 38 при долна граница 35. Не съм ходила при Начев понеже ТСХ ми е 1.88, но лекарите от ЖК и репродуктивната клиника не се трогнаха грам, казаха че е нормален резултат.
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #168 -: Май 17, 2014, 08:57:50 am »
Всеки ден по едно рохко яйце.

Значи яйцата да са рохки така ли? Аз за цялата бременност да съм изяла 2-3 яйца. И от днес започвам да закусвам с по едно яйце, но го сварих твърдо.

Рафаила и аз преди да забременея пиех метформин, после не си спомням в коя седмица, д-р Начев го спря. Иначе кръвна захар меря всеки месец, винаги е била под 5.

Слънце, аз за ФМ пътувах два пъти по 200 км. на ден. Пия по принцип магнезии 3х1, а в деня на пътуването и но-шпа 3х1, (по принцип не пия иначе но-шпа)
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #169 -: Май 17, 2014, 09:18:22 am »
  Слънце, не се притеснявай. Аз не слизах от колата и си карах аз, ходих си сама на прегледите в София , а съм от Пазарджик. На последният преглед отидох в София , прибрах се , вечерях, изтекоха ми водите и пак обратно в София ( е този път не карах аз) и не съм пила абсолютно нищо.
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #170 -: Май 17, 2014, 09:53:58 am »
Абе момичета, на мен това с рохките яйца ме притеснява малко повече от просто нисък белтък... Няма ли риск от салмонела? Всичко леко недопечено всъщност ме притеснява сега.
И да, магнезия и но шпа-то по време на пътуване се пият за застраховка. А дали са реално нужни или не... тази бременност няма да проверявам  :D
« Последна редакция: Май 17, 2014, 09:56:15 am от lili2011 »
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #171 -: Май 17, 2014, 10:24:25 am »
Хубав ден скъпи момичета, да се наслаждаваме максимално на хубавото време.Всичко което ни носи положителна емоция е добро за нашите дечица,така че смело напред.
stoeka71, така ми каза др.Скочев който ми води ЖК-едно рохко яйце.Обяснението е ,че в яйцето/по точно жълтъка/ има всичко необходимо за да се развие един живот. :D
Алтернативата са растителните белтъци.
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #172 -: Май 17, 2014, 10:34:37 am »
здраеейте на някои случвало ли му се е да прокарви след прием на антибиотик не сам бременна
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #173 -: Май 17, 2014, 14:33:58 pm »
Мисля,че изварата също е много полезна хранс при нисък белтък -най-доброто в този случай от млечните продукти.
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #174 -: Май 17, 2014, 14:53:34 pm »
При мен се съмняваха че ще развия гестационен диабет още от 7г.с. защотото стойностите на КЗ бяха близки до горна граница и ми дадоха диета за 1800 кал. като за деабетик. Зa яйцето е опоменато 2х1яйце сварено в седмицата ,сирената пресни в смисъл без кашкавал до 50 гр. максимум на ден, месо без свинско и мазно 4-5 пъти , 2-3 пъти риба дребна без миди ,най -много 1 път в седмицата ориз или 1 картоф . ограничен прием на хляб и тестени изделия , захарни изделия - черен шоколад парченце.Зеленчуци и плодове (без високо съдържание на захар ) по 150 гр. за обяд и за вечеря . 
За антибиотик и кървене не ми се е сулчвало ???
 Приятен ден!!!
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #175 -: Май 17, 2014, 17:49:22 pm »
Искам с маша помощ до успокя моя позната- която в 12 г.с  е правила БСХ и е при
д-р Тимева в Щерев, и има резултат 1:610, а БСХ заради хормона на бременността бил
1:180. Като не брменнна, нямам опит и се надявам с ваша помощ това да са хубави резултати.
Искам да я успокоя!  :P
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #176 -: Май 17, 2014, 19:02:02 pm »
f-29, това което аз разбрах е, че се гледа като резултат това 1:610, а 1:180 е резултата, който дават за всички бременни на една и съща възраст. например аз съм на 37 год. и 11 мес. и моят възрастов риск за Даун е 1:190...за всички 38 год ще е например 1:180 и т.н. Личния риск - в случая 1:610 се сравнява с възрастовия и се прави извод, че в случая не е висок, повече от 3 пъти по-нисък...Ако искаш влез във форума на д-р Кременски и прочети...аз четох много, че се бях шашнала, но излезе, че не е нужно.
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #177 -: Май 17, 2014, 19:57:03 pm »
Много благодаря за съветите момичета.И аз смятах, че нямам проблем, а сега вече се чувствам по-спокойна...Магнезий пия превантивно 3х1 на ден (освен в случаите, когато забравям и пропускам някоя доза).И аз по принцип си карам и всеки ден путъвам по 1час в едната и 1 час в другата посока до работата ми, ама все пак нали съм си в София и не се  притеснявам толко...
Лили не успях да се свържа с АГ-то ми, но ще звъня пак в понеделник за да я попитам за този белтък и албумин и ще видя какво ще ми каже...Ако каже, че не е проблем и аз нямам намерение да звъня на Начев.При мен ТСХ ми е 1.33, но ФТ4 беше паднало на 12.6 и е на долната граница...
alemariya като гледам храните, които са ти ограничени аз май се храня доста нездравословно :lol: Дано да не ми се налага да спазвам такива ограничения като теб, че наистина ще ми е доста трудно :?
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #178 -: Май 17, 2014, 20:43:52 pm »
Слънце, и на мен ФТ ми е на долна граница. Честно казано преди две седмици за пръв път си спомних, че трябва да пускам и него.
Момичета, помагайте! Защо не мога да направя крем карамел? Задължително ли трябва тавата да е метална?!? Спуках две тави (керамична и йена) още докато карамелизирам захарта!!! Да се ... (не се чете) ... в бременния мозък!!! Две тави за половин час!!! Мм ще ме пречука като се върне от Аеросмит... Дано им е добро озвучаването, та поне те да замажат положението   :?
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #179 -: Май 17, 2014, 20:48:26 pm »
Лили, дай във въпроси за всичко, че ще оспамим тук!