0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Тема на бременните No. 91
« -: Май 07, 2014, 14:39:03 pm »
Мили момичета, пожелавам ви темата да се напълни с много нови бременни!

Лека бременност и раждане на всички!


Линк към предишната тема: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50199.0

Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #1 -: Май 07, 2014, 17:48:59 pm »
Аз пия ел-терокс сутрин по едно хапче-50 мг. и магнерот от един месец но никой до сега не ми е казал,че не трябва да се приемат заедно.Моля ви обяснете ми защо трябва да има интервал.
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #2 -: Май 07, 2014, 18:27:17 pm »
stoeka71 заради теб пиша в тази тема, с пожелания за лека и успешна на всички мами!
Еиднственият кадър хирург в Бургас прочетох че е д-р Зикидис, и по разните
форуми казват че само на негоможе да се има доверие.
Оставям координатите който открих за него тук, за всички:
088 8724626
АДРЕС:
Бургас, к-с Изгрев, бл. 27А

Работил е в МБАЛ Бургас АД като хирург и е бил началник III ХО.
Дано по скоро  свършат и тези мъки и се зарадваш на той чаканата мома и една прекраснна
бременност. Това е и за всички бременни!  :) 8)
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #3 -: Май 07, 2014, 20:00:04 pm »
Ето ни и нас.Прегледа мина чудесно.Всичко си ни е наред.Мъникът  беше се излегнал във доста странна поза.:babyflips:  Крачетата му се намираха при главата и си беше хванал крачетата със ръчичките.Беше много мила картинка.  :lovedock: :biglove:
Детето е родено за прегръдки.
То идва само с вяра и живот.
И с този дар в ръцете ти разцъфва
една вселена – цяла от любов...
До крайните предели на душата ти,
до сетните надежди на сърцето,
ти вече ще съзираш небесата
единствено в очите на детето...
С целувки ще възпираш дъждовете,
и всяка болка ще лекуваш с ласка,
от вятър ще го пазиш, като цвете,
което се полива само с щастие,
и то ще бъде твоят сбъднат зов,
животът продължил във твоите стъпки.
Вълшебство се отглежда със любов.
Защото е родено за прегръдки.

Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #4 -: Май 07, 2014, 22:09:45 pm »
А при нас нямаше преглед, а само писане, писане....утре преглед и изследвания. Голяма мъка как да намеря кой да гледа бебката, но майка ми се отзова :-)
Мел, колко хубава новина, ще си имаш дружка при отглеждането на бебчо.
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #5 -: Май 07, 2014, 22:24:03 pm »
Хехехе, да кажа и аз а прегледа ;) При мен имаше чакане, чакане, чакааааааааааааааааане  :?
Не че не очаквах, ама съвсем не ми е силна страна това с чакането ;) Иначе при цялата лудница докторката е много внимателна и си гледа всичко. Предния път ми беше пуснала изследвания, а сега ме гледа на УЗИ-то. И отново не се виждаше добре, но пак го премери и разгледа. Всичко е наред, все още изглеждаме с 1 седмица по-големи и т.н. и най-хубавото е, че според нея плацентата вече е високо и е ОК. Ще видим другата седмица какво ще кажа и другата докторка ;)
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #6 -: Май 07, 2014, 23:00:59 pm »
stoeka71 заради теб пиша в тази тема, с пожелания за лека и успешна на всички мами!

Благодаря много! Бях на хирург, че не се търпеше болката, маза ме с нещо, сложи превръзка и каза да слагам върху бинта от време на време спирт. Иначе си е за махане на нокътя, каза с местна упойка, но да пробваме първо с превръзката. Ако до два дни няма подобрение, свалям бинта и право при този хирург които препоръчваш.
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #7 -: Май 08, 2014, 10:07:10 am »
Момичета, моля ви помагайте, снощи се събудих с ужасна хрема. Преди да забременея се лекувах с лъжичка сода в часа с топла вода, действаше ми по-добре и от Фервекс. Сега съм в 11 седмица и се чудя мога ли да пия пак това ?


*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #8 -: Май 08, 2014, 11:39:12 am »
Кога се влиза в седмия месец? В 26 г.с  + 1 ден или в 27г.с +1? Аз досега си ги смятах по датата на термина, на 20-то число влизам в следващия месец.
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #9 -: Май 08, 2014, 12:10:45 pm »
Стоека, 26+1 ден :)
Ето табличка, заповядай:
От 1 до 4 г.с. - 1 календарен месец
От 5 до 8 г.с. - 2 календарен месец
От 9 до 13 г.с. - 3 календарен месец
От 14 до 17 г.с. - 4 календарен месец
от 18 до 21 г.с. - 5 календарен месец 
от 22 до 26 г.с. - 6 календарен месец 
от 27 до 30 г. с. - 7 календарен месец
от 31 до 35 г.с. - 8 календарен месец 
от 35 до 40 г.с. - 9 календарен месец
« Последна редакция: Май 08, 2014, 12:16:02 pm от petqst »
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #10 -: Май 08, 2014, 16:43:45 pm »
Здравейте и от мен,мина първата ми ФМ днес,бебчо нещо бе притиснат от контракция та ме караха да пия но-шпа и ме гледаха по-късно,но всичко изглежда е наред,чак във вторник ще ми са готови кръвните резултати и ми записаха час за другата събота за консултация с генетик...
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #11 -: Май 08, 2014, 18:29:48 pm »
Stoeka71 ако гледаш седмиците в 28г.с се влиза в 7месец лунарен като лунарните са 10месеца по 28 дни ( 7месеца x 4 седмици ).за календарните имаше някаква формула от сорта месец в които си забременяла - 3 месеца +14 дни . което е стандарт за 28дневен цикъл.нещо такова .
 в табличката която е тук има месеци с по 5 седмици 3 и 8 месец????? Аз броя лунарните по седмици а и тук в болницата предния път се надявахме да устискам до 28г.с. или 7месец.
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #12 -: Май 08, 2014, 22:40:36 pm »
И ние бяхме днес на преглед...всичко е наред, плацентата пак е на предна стена, аз си зная че може да усетя бебчето по-късно заради това. Пуснаха ми всякакви изследвания и ще чакам следващата среща с бебченцето...до следващия преглед. Благодаря и аз за табличката с месеците...все се чудя в кой съм.
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #13 -: Май 09, 2014, 08:27:58 am »
Благодаря момичета, нещо с тези седмици и лунарни месеци явно не се оправям. Май ще си карам по датата на термина. И още нещо, сега както е по лентичка 25 г.с + 2 дни, да разбирам че съм в 26 седмица??
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #14 -: Май 09, 2014, 08:48:56 am »
Да,да,втори ден от 26-та значи това.Иначе с месеците и аз се обърквам.В понеделник ще питам д-р Даскалов кога влизам в 7-мия.Аз съм също в 26 г. с. в момента.
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #15 -: Май 09, 2014, 10:21:54 am »
Привет :hello:

Радвам се ,че прегледите са минали и всичко е наред :D
Пол на никой не са казали а :)
Мел ми се губи ,тя каза,че е на преглед за вчера,но ще пише по-късно сигурно :)
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #16 -: Май 09, 2014, 15:36:24 pm »
Здравейте и от мен :)
Много развълнувана и с малко страх и аз се записвам да следя темичката. Вчера бях на преглед и се оказа, че съм в 6г.с. Видях сърчице и доктора каза, че бебето е добре и всичко е наред. Само не знам защо ми изписа дуфастон, но си го купих и почнах да го пия.
Дракончеее, следвам те по петите  :D Този път изостанах малко, но се радвам, че успях.
Доста съм притеснена как ще се справям след раждането с тази малка разлика при дечицата, но все някак ще се оправя.
Желая на всички лека бременност и здрави бебчета на финала

Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #17 -: Май 09, 2014, 16:01:11 pm »
Добре дошла Reevs! Ха, 1 ден ви е разликата с Дракончето между предишните деца. Много интересно. За справянето с децата не го мисли от сега. Ще се справяш, както тя с трите, както аз с баткото и близнаците и Магичка с двете каки и бъдещото бебе... И както много други майки с деца с малка разлика, или с три и дори с четири деца. Само да са ни живи и здрави!
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #18 -: Май 09, 2014, 19:49:13 pm »
момичета, знаете ли дали лампите, които използват за гел лаковете са безопасни за бременни?
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #19 -: Май 09, 2014, 22:22:37 pm »
Рафаила, аз съм си правила няколко пъти такъв маникюр като бременна. Детето ми е живо и здраво.
Попитай все пак, де, но на мен ми казаха, че не е опасно.