0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #40 -: Май 10, 2014, 17:49:25 pm »
От варна ссъм. Ритъма е 164 удара, каза че нямало нормална крива в някаква област.  Моята аг ми обясни като ме гледа че нямало все още обособене 4 сянки - на този етап това сее виждало на 2 камери и 2 предсърдия но не може да каже категорично да каже какво озночава и ме прати на кардижлог
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #41 -: Май 10, 2014, 18:13:42 pm »
Мелче,направо така ме е яд,че притеснения пак.
Дано е фалшива тревога и нещата се наредят.
Ние с теб от самото начало така ни тръгна  :?
Моля се всичко да се наредии всичко да остане само лош спомен.От сърце се моля.
Пиши какво казват докторите

*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #42 -: Май 10, 2014, 18:58:48 pm »
mel_76,

Теб от начало ще те смахнат тия доктори :(
Аз за първи път чувам или срещам за това, което пишеш. На мен всеки път ми пускат сърчицето на доплера да го чуя и мери нещо докторката, около 160 е ритъма и при нас, т.ч. това явно не е проблема. Но другото дето го казваш не ми е много ясно :( Иначе на кардиолог или на фетална ехокардиграфия? Знам от разни майки в София, че ги пращат на такова специализирано като ФМ ама на сърцето в Националната кардиологична болница, ама предполагам че и във Варна има такъв специалист...
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #43 -: Май 10, 2014, 19:14:47 pm »
mel_76, съветвам те, да се метнете на колата и да отидете до София на една читава фетална ехокардиография, която се прави в 18-22 г.с  Доц. Томова е много добър специалист, обади се, предполагам, че няма да те кара много да чакаш. Ето нейни контакти: http://www.docenttomova.bg/index.php?p=1
Знам, че не е близо София, но за твое успокоение, го направи.
Кога ти е прегледа при Шивачев?
« Последна редакция: Май 10, 2014, 19:26:25 pm от Ники »

Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #44 -: Май 10, 2014, 19:22:06 pm »
Mel, дано Шивачев да те успокои, стискам палци
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #45 -: Май 10, 2014, 19:26:50 pm »
Кураж Мел, дано скоро новините са добри :bighug:
Срещна ли се с доц.Ангелова?
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #46 -: Май 10, 2014, 19:32:30 pm »
Подкрепям Ники -фетална ехокардиография в 18-20 седмица.Сега е още рано за това изследване,но би могла да се насочиш към специалисти още от сега да запишеш час в подходящия според него момент.Пожелавам тревогите да се окажат неоснователни.
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #47 -: Май 10, 2014, 20:59:59 pm »
От варна съм. Ритъма е 164 удара, каза че нямало нормална крива в някаква област.  Моята аг ми обясни като ме гледа че нямало все още обособене 4 сянки - на този етап това сее виждало на 2 камери и 2 предсърдия но не може да каже категорично да каже какво озночава и ме прати на кардиолог
Хмммм, а какво значи 'моята аг'? Сърчицето би трябвало да сте погледнали по-внимателно на феталната морфология, която задължително трябва да е била при добър специалист по фм, снабден със съответната техника. Свери непременно дали си посетила такъв, Варна със сигурност има поне един добър специалист при когото да отидеш. В случай, че информацията идва от обикновено аг те съветвам да не я приемаш за меродавна, докато не ти я потвърдят от друго място.
А какво стана в крайна сметка с резултатите от БХС-то? Аз не си спомням ти дали отговори къде е правен теста. И в крайна сметка кой го разтълкува (и как)?
Но! В случай, че има някакви съмнения за сърчицето  ще трябва да направиш допълнителна фетална около 16-та седмица при качествен специалист. Фетална ехоКАРДИОграфия е добър и (почти) задължителен вариант, но може да бъде предшестван от тази допълнителна ФМ в 16-та седмица и т. нар. 'втора' такава около 20-та седмица. Ще бъдем с теб и тази вечер, и във всеки момент в дните до прегледите, затова опитай да бъдеш спокойна и да си изясниш внимателно ситуацията преди наистина да се притесниш.  :bighug:
Слънчице, забравих да спомена, че съм вече +10  8) Ти колко си?
bonboliniр събуждайте човека, събуждайте... а някой ден ще му се молиш да заспи  :P
Стоека, как е крачундера? Дано се подобрява бързо, защото ще ти трябва скоро да натиска спирачката на количката.
Добре дошли на всички нови момичета и само хубави новини до края!  :bighug:

Абе вие наясно ли сте, че чакаме скоро една мама от темата да си гушне близначетата  :wink:
И Рачо, дето днес и е термина се скатава от няколко дни... направо не издържам вече! Това очакване ще ме съсипе  :D
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #48 -: Май 10, 2014, 21:49:39 pm »

И Рачо, дето днес и е термина се скатава от няколко дни... направо не издържам вече! Това очакване ще ме съсипе  :D

Ще се прочуем много, ако вземе Рачо да роди  :lol:
     
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #49 -: Май 11, 2014, 01:44:05 am »

И Рачо, дето днес и е термина се скатава от няколко дни... направо не издържам вече! Това очакване ще ме съсипе  :D

Ще се прочуем много, ако вземе Рачо да роди  :lol:

След последната Евровизия вече нищо не може да ме учуди.  :jump12:

Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #50 -: Май 11, 2014, 08:43:55 am »
Лили, михче Благодаря че ме мислите но аз пак не съм добре. Ходих при Давидков да гледа бебето-казвам само накратко, защото просто вече нямам сили-та според него нещата със сърцето на човечето не са ок. От два дни не знам на кой свят съм и какво да правя. Записах си час за др. ШИВАЧЕВ но до тогава :(

Здравей Mel 76.  Много лоши отзиви съм чувала за Давидков. Не бързай да се притесняваш. Съветвам те ако можеш да си запишеш час за доцент Балев. Той преглежда в болница Темелков. Няма да сгрешиш.  Стискам палци.
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #51 -: Май 11, 2014, 10:02:38 am »
Зравейте момичета огромно Благодаря на всички за подкрепата.  Лили, да уточня че бхс е правен в лицензирана лаборатория съм Нац.генетична лаборатория вэв Варна. След това консулт с доц.  Ангелова,  която пък ме прати при Давидков.  Нисък ми е плацентарния протеин  0.24 по медиана и чхг 0.45 по медиана.  Тези два хормона я притесняват. Както бях писала съмненията са за синдром на Едуардс 1:1500. Видшмо на прегледа при Давидков не се установиха никакви лицеви аномалии което да навежда на мисълта за хромозомен дефект освен проблема със сърцето.  Под моето аг извинявам се за израза имах предвид джкторката  която ми води жк. Тя също разполага с качествена апаратура и прави фм. Прегледа при Шивачев е вторник вечерта.  Дано съм била изчерпателна. Просто явно съм била прекалено объркана за да опиша ясно ситуацията. Благодаря още веднъж за подкрепата.
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #52 -: Май 11, 2014, 10:06:17 am »
Здравей Mel76, аз не съм от Варна, но ходя при доц. Балев за ФМ. На втората ФМ гледа сърцето и каза, че при нас всичко е наред иначе би ни насочил към специалист по фетална ехокардиография.
Та мисълта ми е защо не си запишеш час при него в клиника Темелков, ти поне си от Варна, а не да се доверяваш на АГ. Като знам моето АГ в какви филми ме вкара....

Лили, кракът не иска да се оправя. Сега минах на народна медицина с компреси от теснолистен живовлек (добре, че в двора ни услужливо расте  :D) и така като гледам тази сутрин май има ефект. Ще си карам с него, поне няма да вреди.

Относно килограмите все още съм минус 2, а кръвното от няколко дни се задържа на 120/80. Сега чакам с нетърпение прегледа на 19 май, че не съм виждала бебето от 14 април  :(. Успокоявам, че е добре, понеже е станало доста активно и раздава ритници.

Кога започват по-честите прегледи, в смисъл да се следи кръвопоток, дължина на шийка, тонове - може и глупости да питам, но .....
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #53 -: Май 11, 2014, 10:07:28 am »
Здравей Mel76, Писали сме едновременно  :lol:
« Последна редакция: Май 11, 2014, 10:09:23 am от stoeka71 »
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #54 -: Май 11, 2014, 10:15:47 am »
Стоека, честите прегледи стават чак накрая като края на 8-ми началото на 9-ти месец, тоновете също.На мен кръвопотока ми го гледаха в клиниката по репродуктивна медицина където ходих допълнително на прегледни, както и шийката.АГ-то което ми водеше ЖК ми погледна шийката чак в 9-тия.

Мел, и аз съм чувала добри  отзиви за Балев.Мои приятелки от Варна са ходили при него за ФМ.Колкото до апаратурата на АГ-то ти, по-важна е тя като ехографист какво вижда и дали го вижда правилно, ако ще да има най-модерната апаратура.Ако имаш съмнения можеш да си запишеш час при д-р Даскалов в Пловдив, че ти е по-близко от София, мисля Хоуп, ходеше при него и тя ще тикаже отзиви.

*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #55 -: Май 11, 2014, 10:26:20 am »
magi_st,
тъкмо тези дни и аз това се чудех - на мен в клиниката всеки път ми мерят шийката, а като гледам моята ЖК (която е доста добра и внимателна) и това което си говоря с приятелки в по-напреднала бременност - никога не са им поглеждали шийката  8O

mel_76,
Момичетата са ти писали, няма да повтарям :) От мен прегръдки и палчета  :bighug:
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #56 -: Май 11, 2014, 11:05:54 am »
Mel, стиснати палци и от мен. Дано страховете и тревогите се окажат напразни  :hug2:
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #57 -: Май 11, 2014, 11:14:36 am »
Мен от два дни ме болят гърдите, първо едната, след ден и другата. Аз до преди 2 седм. кърмих, но нямах проблеми след това. Чак сега, дори вчера пробвах да цедя, че много ме болеше, но нищо не излезе, само няколко капки, които повече приличаха на коластра...чудя се дали от бремеността, дали от кърменето?
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #58 -: Май 11, 2014, 12:22:07 pm »
Лили, кракът не иска да се оправя. Сега минах на народна медицина с компреси от теснолистен живовлек (добре, че в двора ни услужливо расте  :D) и така като гледам тази сутрин май има ефект. Ще си карам с него, поне няма да вреди.
На мен живовлекът ми е помагал при наличие на набрала гной. Дано помогне и на теб.  :crossfingers:


И Рачо, дето днес и е термина се скатава от няколко дни... направо не издържам вече! Това очакване ще ме съсипе  :D

Ще се прочуем много, ако вземе Рачо да роди  :lol:

След последната Евровизия вече нищо не може да ме учуди.  :jump12:
:lol:
Ра4о е на линия, но Ra4ko, наистина се загуби. Според мен вече има бебче. Дано всичко е наред  :crossfingers:
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #59 -: Май 11, 2014, 14:24:03 pm »
Привет коремчета в този прекрасен слънчев ден!Как сте?Ние сме добре, днес бебка не е активна и почти не мърда това нормално ли е според вас?В последно време доста мърдаше, а днес чак ме изненада, ама има още време де, все пак деня е пред нас...
Jerita много ти благодаря за успокоението.На нас и д-рката при която ходихме на фетална ни насочи към доц.Буева и ни даде нейни координати, така че живот и здраве като родя и ни изпишат едно от първите неща, което ще направя ще бъде да се свържа с тази докторка.А при вас положението същото ли е и какво се е оказало в крайна сметка - в смисъл и имате си тазово разположен функциониращ бъбрек или се е оказало, че сте с едно бъбрече?Аз се бях филмирала много на предната ФМ, но за щастие след като направихме повторно ФМ при друг лекар се поуспокоихме и приехме нещата по-спокойно...Опитвам се да бъда спокойна защото знам че всичко се отразява на бебка.А пък от тук нататък дано Бог е с нас и всичко с нашата принцеса да е наред.
Лили последно като се мерих преди около седмица бях +14кг. Вече са налице и първите поражения - сдобих се с няколко стрии по гърдите и чак не очаквах точно там да се появят най-напред защото да ти кажа честно имам чувството, че те не са ми наедряли кой знае колко много...Ама пък корема вече върви пред мен и основно там съм качила до сега, в дупето също малко сякаш съм качила, но в краката май почти не съм качила...Напоследък обаче почнаха много да ми се издуват краката и то ми направи впечатление, че откакто почнах да ходя на работа почнаха пак да се подуват - сигурно защото по цял ден седя пред компютъра, а като си бях вкъщи си се разхождах всеки ден по-малко, поспивах си следобяд...Ама още малко ми остана...
Стоека тоновете на бебето започват да се следят след 28г.с. или поне на мен така ми каза АГ-то. Аз още не съм ходила, но го отложихме за другата седмица защото тази седмица нали бях на ФМ и доки каза че няма смисъл да ходя на тонове, но другата седмица на 16-ти сме за първи път и после ще разкажа.
Мел надявам се всичко да е наред при вас и дано да няма проблеми със сърчицето.Знам как се чувстваш защото и нас ни бяха филмирали с бъбречето.Аз ходих на фетална ехокардиография ако не се лъжа в 20-та седмица, но тук в София.На този преглед оглеждат много обстойно само сърчицето на бебчето.Стискам палци всичко да е наред вашето бебоче и всичките ти притеснения да са били напразни!