0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #120 -: Май 15, 2014, 05:53:03 am »
Аз също имах такова изследване, дори го правих 2 пъти. Имам фамилна обремененост, и двата пъти резултатът беше положителен. Помогна ми ясната представа за състоянието ми, минах на строга диета и ежедневно спортуване /аз ходех на бягаща пътека, защото сезонът не позволяваше разходки/, овладяхме положението и спестихме лекарствата.

За какъв риск става въпрос? След второто изследване колабирах. Докторът обясни, че е вследствие гестационния диабет и това още повече ме мотивира да взема нещата в свои ръце.
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #121 -: Май 15, 2014, 08:39:43 am »
Не мога да смогна да ви изчета  :lol:
И според мен изследването не е опасно, за което са писали много момичета.

Моят преглед вчера мина. Бебчето расте в норми за сега, даже върви с 3-4 дни напред. Беше много активно, ръкомахаше с ръчички и крачета, голямо представление ми изнесе  :D
Първо предположение за пол, което естествено не е  сигурно - женски. Всички се надяваме наистина да се окаже така, но и да не е, няма да страдаме много  :lol:


*

    sunita_30

  • **
  • 64
  • когато вярата срещне надеждата живота намира начин
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #122 -: Май 15, 2014, 09:19:02 am »
Добро утро и слънчев ден на всички бременни момичета  и момичетата, които се борят за детенце!!Моята редукция мина успешно,бяхме преди седмица на преглед и всичко е нормално видяхме вече и малките човечета,към края на месеца пак сме на преглед.Влизам в 10 седмица и исках да попитам понеже ме следи още д-р Персенска ,кога трябва да се запиша на жк и да ми препоръчате добър лекар в болница надежда.Благодаря ви!!
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #123 -: Май 15, 2014, 09:24:09 am »
Д-р Персенска каза ли ти да си запишеш следващ час при нея и за кога?
Когато тя ти каже, че приключва да те следи - тогава ще си запишеш час при лекар, следящ бременността. Д-р Михова и д-р Игнатов правят ФМ /фетална морфология/ и проследяват цялата бременност за всеки, който иска да го прави в "Надежда". Но за ЖК по здравната каса има друг кабинет и други лекари, за които нямам информация
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #124 -: Май 15, 2014, 09:30:58 am »
Sunita_30, аз също съм в 10-та седмица и вчера на прегледа ме предупредиха вече да се ориентирам към женска консултация.
Аз лично няма да записвам ЖК в Надежда, защото там са пакети и се заплащат.
ЖК ще си запиша при друг гинеколог, който да ми е близо до вкъщи и работата. Но това ми решение е продиктувано, защото ще се следя при д-р Михова в Надежда. Не мога да се доверя на доктора ми от ЖК да ме следи, а на д-р Михова имам доверие. Така, че ще плащам само при нея, а от ЖК ще се възползвам от изследванията, които ми се полагат по каса. По този начин съм намерила баланса за себе си.

Радвам се, че редукцията е минала успешно. Лека и безпроблемна бременност до край!

П.П. Заедно сме писали с hope-love. ЖК в Надежда се заплаща, както съм писала - има два пакета. Обявени са в сайта на болницата.
« Последна редакция: Май 15, 2014, 09:33:06 am от mgstra »


*

    sunita_30

  • **
  • 64
  • когато вярата срещне надеждата живота намира начин
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #125 -: Май 15, 2014, 09:56:05 am »
Благодаря за бързия ви и изчерпателен  отговор hope-love и mgstra,имам записан час за 24 май при д-р Персенска.Ако се запиша при д-р Михова трябва ли да избера един от пакетите които предлага болница надежда,решила съм твърдо да ме следят само там. Имам доверие и съм доволна от отношението в тази болница.mgstra радвам се че сме заедно mgstra,успех пожелавам и здрави бебета!!!
P.S hope-love как си ти,как са момченцата,ти беше първата когато писах в началото на форума за бременни и ми помогна.Приятен и лек ден момичета!!
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #126 -: Май 15, 2014, 10:06:09 am »
Днес вече официално мога да се запиша тук .Досега ви следях с интерес и съм писала някои коментар ,но исках да стигна 28г.с. да ми се отпусне малко душата че съм на финалната права ...
Stoeka71 за обременяването с глюкоза тук пускат между 13-14g.с. ,после след 24г.с и последно след 28г.с естествено ако има показатели и фамилна обремененост . задължително се прави на всички между 26-28g.с. След като твоята лекарка не иска да ти го пусне защо не говориш с д-р Начев да ти го назначи ?
Рафаила за море моето мнение е че не е проблем да се отиде , но аз лично не бих влизала във водата поради страх да не лепна някоя бактерия , възпаление и т.н.
Sunita_30   :crossfingers:
 Приятен и усмихнат ден!   
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #127 -: Май 15, 2014, 10:13:43 am »
Всичко при нас е наред, слава Богу!  Момчетата растат - едното е 900 гр., а другото малко по-малко, но именно то е точно в нормите за размери. В 27 седмица съм вече. Малко съм уморена от многото изследвания, които постоянно се редуват, но какво да се прави - двуплодна бременност, възраст над 40 г. и дългогодишен стерилитет с множество неуспешни асистирани опити. Няма как. Лекарите искат да се застраховат срещу всеки проблем, който би могъл да възникне. А и мене това ме устройва. Напоследък взех да се замислям, че времето си отминава, и май трябва да се захванем с подготовката за бебетата - легълца, количка, столчета. Може би другия месец вече ще акцентирам на това.
А на въпроса ти за д-р Михова - до колкото ми е известно при нея се заплаща за всеки преглед поотделно, като честотата им определя тя според нуждата и особеностите в развитието на всяка бременност. Има си разбира се и стандартни - т. нар. първа, втора и трена разширена ФМ, които се правят в определени седмици. Не знам за проследяване при нея да има пакет, но може и аз да съм пропуснала нещо. Нека кажат другите, а и на регистратура трябва да питаш.
А, и ако искаш не чакай 24-т, когато си при д-р Персенска, а  от сега запиши час при д-р Михова в периода за първата ФМ и БХС /около 12-та до 13-та плюс 6 дни е ФМ, а за БХС нека кажат другите, защото на мене не са ми правили/. При нея желаещите да ходят са повече и често няма часове за дълъг период напред. Ние например не успяхме да се запишем при нея и ме следи д-р Игнатов.
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #128 -: Май 15, 2014, 10:19:50 am »
Алемария, аз съм надниквала в дневника ти и се чудех защо не се появяваш тук в темата - компанията ни ли не харесваш, що ли? Шегувам се разбира се. Радвам се, че си вече спокойна. Аз съм в 27-ма и 2 дни и също вече преминах на друга вълна. Започвам да мисля за раждането вече като някаква реалност, а не абстракция и т. н.
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #129 -: Май 15, 2014, 10:31:15 am »
Благодаря на всички за отговорите. Зачетох се в листа какво е написал д-р Начев, пише кръвна захар по хексагонален метод - аз го разбирам от пръста да се вземе кръв. Иска и ИРИ за него не пише нищо освен да се изследва на 0 час, предполагам той е по-венозен начин.
Питам защото, не аз нося резултатите на д-р Начев, а мои приятели в София и аз после чета какво ми е написал.
Утре моята позната е на смяна и съм на линия за изследването  :D
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #130 -: Май 15, 2014, 10:32:14 am »
И аз да се включа в темата са прегледите.
Ходя при д-р Цанкова в МЦ Свети Пантелеймон. Аз имам Допълнително здравно осигуряване и ми излиза безплатно. Тя  също работи в Майчин дом и смятам да раждам при нея там /Дай, боже  :D/. Знам, че мненията за МД са страшно различни, но една моя позната роди преди година там и е много доволна. А и там ми беше миседа през 2012 и знам, че са се нагледали на всякакви случаи, като надявам се при мен да е нормално всичко. Но, живот и здраве, има доста време.
Към касата ходя в Св.София при д-р Илияна Мазнейкова: правя си ЖК, изследванията и т.н. просто си  имам второ мнение, а и тя е много човечна и супер готина.
Относно Надежда една колежка роди преди 2 месеца и каза, че всички лекари и обслужващ персонал са супер и условията са страхотни, а и моя близка ще ражда до няколко седмици в Надежда, защото наблюдаващата я лекарка се е преместила там и каза, че раждането е  около 1750лв, но включва всичко...
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #131 -: Май 15, 2014, 11:00:44 am »
SOS! Измъчват ме киселини и днес направо е нетърпимо. Понеже все забравям да питам лекарите си какво и как да пия, кажете моля вие какво вземате или сте вземали за този проблем по време на бременността. Реших днес вече да пробвам нещо, иначе... не знам - освен да легна и да умирам. Много ми е гадно.
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #132 -: Май 15, 2014, 11:11:53 am »
Благодаря за бързия ви и изчерпателен  отговор hope-love и mgstra,имам записан час за 24 май при д-р Персенска.Ако се запиша при д-р Михова трябва ли да избера един от пакетите които предлага болница надежда,решила съм твърдо да ме следят само там. Имам доверие и съм доволна от отношението в тази болница.mgstra радвам се че сме заедно mgstra,успех пожелавам и здрави бебета!!!
P.S hope-love как си ти,как са момченцата,ти беше първата когато писах в началото на форума за бременни и ми помогна.Приятен и лек ден момичета!!

Не, д-р Михова не води ЖК. Други са докторите по ЖК там. За това по-нагоре ти писах, че ЖК можеш да следиш другаде, за да ползваш всичко, което ти се полага по каса безплатно, а да се следиш при д-р Михова за сигурност и спокойствие. Няма смисъл да плащаш двойно в Надежда - веднъж при д-р Михова и втори път за пакет ЖК.
Запиши си час за д-р Михова за края на май, началото на юни, когато е подходящ момент за скрининг, въпреки, че при теб може би няма да има такъв, защото си с две бебета. Но часовете за д-р Михова наистина са кът и трябва да побързаш. Аз съм при нея на 31 май.


*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #133 -: Май 15, 2014, 11:14:25 am »
Хоуп аз пиех Талцит виж дали ще ти помогне. Знам и за едно иропче при много силни киселини но му забравих името.

*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #134 -: Май 15, 2014, 11:42:21 am »
SOS! Измъчват ме киселини и днес направо е нетърпимо.

Талцид.
Смуче се, на мен ми помага.



Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #135 -: Май 15, 2014, 11:50:20 am »
Талцит -  колко пъти на ден, има ли значение дали е преди или след ядене или по-скоро - когато се появят киселините?
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #136 -: Май 15, 2014, 12:28:55 pm »

Аз го взимам, когато се засилят, обикновено вечер. Случвало се и през деня да взема, но не съм надвишавала 2 на ден.



Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #137 -: Май 15, 2014, 12:42:32 pm »
Благодаря ви за съветите за талцита. Ще взема да пробвам.
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #138 -: Май 15, 2014, 13:35:56 pm »
Mgstra,радвам се ,че всичко е наред и даже си имате предположение за пол :wink:
Аз като ходих преди два дена 11 и 4 г.с. измери за риск на Даун и за какава гънка беше забравих osi_13,но пол не ми казаха.Не съм и питала бях доста притеснена след кървенето дали всичко е наред.Не че има значение само да са живи и здрави.Но гледам още в 10с. са предположили :D
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #139 -: Май 15, 2014, 13:52:58 pm »
Hope love на мен ми помагаше газираната вода. Има една с лайм, ягоди, портокал,  действаше ми много добре.
Говоря с минало време, понеже имам предвид предната си бременност.