0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #200 -: Май 19, 2014, 17:21:44 pm »
Съчувствам ти много за глаовоболиеtо,Mousyt :(
От един месец съм с главоболие и не мога да ти помогна тъйкато и аз търпя (направо незнам понякога как),но добре ,че пиеш течности  аз и вода едвам едвам.
Но днес излязох отсреща барчето на по сладолед ,че се побърквам вече вкъщи и ми мина главата като с магическа пръчка 8O.Аз си знаех,е ще ми се отрази супер,но все ми е лошо ,болки зацапване и страх.
Ох не ми се прибираше :lol:Приятелки и то били скоро бременни ми се чудят как издържам-те минаха много леко през бременността.
Дано ти мине  скоро,Mousyt

Мелче как си :)
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #201 -: Май 19, 2014, 17:34:11 pm »
Леле, Hope, грам не се сетих за кръвното този път  8O
Ама моето по принцип е ниско и го усещам, та не мисля че е от него. За настинката така ми се иска да си го обясня. А и бях на едно събиране, легнах си един час по-късно и беше доста шумно и емоции доста, та затова си мисля, че трябва да е някакво такова неразположение. Напоследък дори и да не ми е лошо, всяко отклонение от режима ми влияе доста зле, та затова и търпя...
Аз по принцип рядко страдам от главоболие и това хапче да изпия значи трябва да умирам. Всички ми се чудят, че си ходя така, но според мен ако мога, значи хапче не ми трябва. А за течностите - дори не е умишлено. Това е някакъв защитен механизъм на тялото ми, но като не ми е добре се започва великото наливане с течности...
Днес съм на ягодово смути (собствено производство), но утре сутрин ще забъркам 3 лимона с мед за детоксикация - откакто съм бременна това ми е май лекарството за всякакви ситуации  :lol: ама действа ;)
mih, кураж мила! И около мен всичките бременни си припкат наляво-надясно и никой не може да ги убеди, че аз трябва да лежа, а аз се побърквам вече от това пазене и мислене. Ама вярвам, че след някой и друг месец ще сме много щастливи, че сме устискали ;)
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #202 -: Май 19, 2014, 17:37:52 pm »
 Elisaveta Нямам лично наблюдение по въпроса с вените ,а освен чорапогащник някаква друга терапия имаш ли назначена ? при мен предходната бременност ми го назначиха само за 2часа ,и после се отказаха но това в болницата защото трябваше да не мърдам от леглото...??? Моя позната не много близка изкара с такова животно почти цялата бременност .Мое мнение е да ги носиш ,предполагам че не е от най -приятните неща но заради бебо си струва ... :wink:

За главоболието  hope  е писала мисля че няма проблем ... кажете нещо за гръб рамене след като стана от масата по обед имам чувството че се разпадам ,имам масажен стол за шияцу но не знам мога ли да го ползвам ???
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #203 -: Май 19, 2014, 18:19:58 pm »
Elisaveta Нямам лично наблюдение по въпроса с вените ,а освен чорапогащник някаква друга терапия имаш ли назначена ? при мен предходната бременност ми го назначиха само за 2часа ,и после се отказаха но това в болницата защото трябваше да не мърдам от леглото...??? Моя позната не много близка изкара с такова животно почти цялата бременност .Мое мнение е да ги носиш ,предполагам че не е от най -приятните неща но заради бебо си струва ... :wink:

За главоболието  hope  е писала мисля че няма проблем ... кажете нещо за гръб рамене след като стана от масата по обед имам чувството че се разпадам ,имам масажен стол за шияцу но не знам мога ли да го
ползвам ???

Аlemariya,по принцип ми изписаха и Флебодия,но съдовия хирург каза,че нямало нужда от хапчета и само такъв вид чорапогащник ще ми помогне.Гадното, е че в летните месеци ще го нося,но няма начин,в името на бебка си заслужава.
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #204 -: Май 19, 2014, 18:22:07 pm »
Радвам се че успях да накарам моята позната да отиде на ФМ при проф.Кременски,
защото 96 процента си е с прекрасна бременност и никакъв Даун да не влиза в главата на никоя от вас! Рискът за аун при нея е едва 4 процента, на всички лека и безпроблемнна до края.  :)
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #205 -: Май 19, 2014, 18:48:50 pm »
За главоболието-аз като понастина,ми се схващат отзад раменете и в врата в основата.И от там-зверски ме боли главата.Два три пъти карах мъжа ми да ме разтрива.С леки масажни движения и легнала настрани,разбира се.Имаше ефект,особено вечер преди лягане отпуска доста.
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #206 -: Май 19, 2014, 19:29:32 pm »
Радвам се че успях да накарам моята позната да отиде на ФМ при проф.Кременски.
Най-доброто решение! Освен че е безкрайно компетентен, е и от малкото лекари които умеят да работят с бременни жени! Невероятен човек, зарекла съм се да му занеса букет цветя в скоро време... Той заслужава много, много повече!

Мих, кажи на лекаря си на следващия преглед за това, че те боли стомаха. Просто да знае.

Моисит, нашият тати много го беше страх доскоро да ме пипне. Мда, сигурно мисли че ще счупи мен или бебето  :D

« Последна редакция: Май 19, 2014, 19:43:24 pm от lili2011 »
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #207 -: Май 19, 2014, 23:48:38 pm »
hope-love,
мен точно такова намачкване много ми помага....само дето нашият бъдещ тати хич не обича да стиска и обичайно се увещаваме с часове....но мерси, че ме подсети, ще го помоля - може пък в моето положение да се съгласи по-лесно ;)
Лека нощ на всички, че аз заспивам права :(
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #208 -: Май 20, 2014, 14:12:51 pm »
Прегледа, по ЖК мина, малко набързо де... Гледахме на видеозон, отговаря на седмиците + 2 дни, обиколката на коремчето е точно по термин, околоплодни води в норма, според гинеколога няма признаци за гестационен диабет. Сега чакам, да ми занесат изследванията на д-р Начев, да си каже и той тежката дума. Интересно, че пак нищо не ми каза за шийката, ама и аз не се сетих да питам. Дали въобще я гледат незнам. Та се чудя, дали да ходя на частно на преглед или да чакам юни когато ще ходя при доц.Балев за последната ФМ. Според гинеколога всичко е наред, тежим вече 1052 грама, а аз все още не съм качила и килограм. Притеснява го само кръвното, на моменти е 130/80.
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #209 -: Май 20, 2014, 14:20:57 pm »
Браво Стоека,хубаво е,че всичко е наред при теб  :)
Мел как си?
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #210 -: Май 20, 2014, 16:24:56 pm »
И аз да се похваля  :P вчера бях на преглед,  правиха ми БХС и ме гледаха на видеозон. Беше страхотно, бебето не се спира, чак мъжът ми пита доктора дали не прави той нещо, че да се мята така това дете. А доктора се усмихна и му обясни, че той дори не мърда  :lol: бебо си играел  :D голяма веселба беше, всичко иначе е наред и след три седмици ще ходим пак. А иначе пола не го разбрахме, от многото шаване доктора не беше сигурен на 100%  и в такива случай не казвал.
За главоболието,  с каката много ме болеше глава и от това повръщах, нищо не помагаше, оправих се след като осезаемо започнах да я усещам.


Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #211 -: Май 20, 2014, 17:07:09 pm »
Стоека, и моето кръвно понякога е 130/80, а обичайното - 120/80. До сега никой от гинеколозите не го е обявил за проблем. Май тези стойности ги приемат за нормални по време на бременност и не ги тревожат.
Аз май-май имам някакви отклонения в резултатите от изследването на имунорезистентния инсулин на 60-та и на 120-та минута. Иде ми висок според това, което изчетох в нет-а. Ама сега няма да ви натоварвам с тази информация. Утре сутрин мъжът ми ще носи изследванията за ТСХ и ФТ4 на д-р Начев и ще го помоли да коментира и тези за гестационния диабет, а ако има нещо смущаващо - да даде своите предписания и препоръки. Като ми се изяснят нещата ще докладвам, за да бъда полезна на други, които ще минават през това изследване по време на бременност.
Иначе моите бебчета си подритват и надявам се, са добре. Ще ги видим на ЖК в началото на другата седмица, ама там картинката е....мазало. Все пак ще разбера колко са пораснали и ще се уверя, че всичко е наред. После ча-а-ак след още две седмици съм при доктор Даскалов в Пловдив на по-подробен преглед с добра апаратура и разяснения. Имахме "покана" и от д-р Игнатов в "Надежда" около 30-та седмица, ама мъж ми вече отказва да ме разкарва до София. Смята, че е излишно, при положение, че си имаме д-р Даскалов и ме убеди да спра да пътувам до София. Притеснявал се човека, като шофирал с мен в колата, да не станела някой беля. А и е прав, че май излишно става да ходим на две места за ФМ и пр. Д-р Даскалов е твърде опитен с ехографа и апаратурата му не отстъпва на тази в софийската ни клиника, така че - да. Спирам се вече от тези пътувания.
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #212 -: Май 20, 2014, 18:34:45 pm »
момичета, днес ходих на преглед в 10 седмица и видяхме как бебо маха с ръчички и крачета, а също и мозъчето :D беше много вълнуващо :)
записах си час за първи скрининг, но сега изчислих, че според календара тогава ще съм 12 седмица и 2 дни. Това май е вече 13? според Вас късно ли ще бъде тогава за фетална морфология и БХС?
вие в кои сте си правили това изследване?
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #213 -: Май 20, 2014, 18:52:37 pm »
Не е късно Рафаила съвсем навреме си е :),то се прави до преди да си влязла в 14 г.с. аз го правих в 13+2 дни
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #214 -: Май 20, 2014, 20:32:17 pm »
Не е късно Рафаила съвсем навреме си е :),то се прави до преди да си влязла в 14 г.с. аз го правих в 13+2 дни
благодаря ти, Алекс :bighug:
нали казват до 13 седмица, но не е ясно дали е включително.
сега съм спокойна :D
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #215 -: Май 21, 2014, 09:55:04 am »
Момичета минавам само нобързо да се отчета. Спокойна съм, и аз и бебчо за сега сме добре. Зарязала съм всички лекари докато не дойде време да ни гледат. Най вероятно на 7 сме в София.  Сега се наслаждавам на прекрасното чувство че в мен расте живот.  Бебчо сякаш чувства това и вчера ми се отблагодари с ритниче.   :D
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #216 -: Май 21, 2014, 10:27:03 am »
mel_76,

Ритниче? 8O Ехаааа - завидях ти! Всички около мен казват, че си усещат бебетата, дори и в по-ранна седмица, а аз нашия хубостник хич не го усещам... а като сме на преглед само ръкомаха и се върти :lol:
Докторката каза че до 1-2 седмици вече ще го усетя, а и четох че заради предната плацента и повечето мазнинки в коремната област :oops: било да кажем нормално да е по-късно, ама аз нямам търпениеееееееее! :(

Иначе сме все по-добре откъм бременност, с все по-малко оплаквания и забрани ;) Само дето май се опитвам да настина и упорито не се давам, ама се дразня...
Сутринта бях на бърз преглед да пуснем една контролна МБ, ама мисля че трябва да е чиста - ние така да за контрола и докторката беше толкова свежа и си поприказвахме, че ми зареди деня с настроение :) Премери ми и шийката и не е мръднала, което допълнително ме успокои :)

Усмихнат ден на всички, че днес имам мноооооооооого работа, стискайте палци да си събера забравящия бременен мозък и да я отметна, че иначе лошоооооо 8) :lol:
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #217 -: Май 21, 2014, 10:28:24 am »
Мелче,разревах се чак :bighug:

Радвам се,че сте добре и си усетила бебчо :DСупер супер

В София при кой ще ходиш,а при Александров ходила ли си скоро
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #218 -: Май 21, 2014, 10:34:27 am »
Mousyt,лека работа ти пожелавам :D

Дано съвсем скоро усетим ритничета :lol:
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #219 -: Май 21, 2014, 10:45:01 am »
Аз усетих ритничета не по-рано от 20-та седмица. Казват, че при втора и следваща бременност жените ги усещали и разпознавали по-рано, а при първа - по-късно, както става и при мен. Спокойно, ще дойде и този момент при всички.
И аз да се присъединя към Mousyt с много работа. И няма изгледи скоро да се променят вещата при мене. Ама важното е да се чувствам добре и всичко да е наред с бременността ми. Няма да си жаля силите за работа още месец-месец и половина и тогава - почивка преди раждането.