0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #120 -: Февруари 18, 2014, 21:11:15 pm »
Гледам, че и тук се обсъжда темата за тестовете за 4 годишните. Да внеса малко яснота, защото ако слушаш коментарите на журналистите по медиите оставаш с големи заблуди.
По случайност бях в екипа, който обследва деца от Плевенски ДГ по пилотния проект. На първо място НЕ се изследват всички деца, а тези които имат писмено информирано съгласие от родителя и анкета от родителите /която е част от обследването/. Теста, нали разбирате не е това, което ние възрастните разбираме под "тест", а е игра с кукли, показват се картинки и рисунка от детето, ходене по права лента, скок от място. Не мисля, че има нещо кой знае какво: Назоваване на домашни животни, откриване на еднаквости, ориентиране и правилно използване на "Под-над-върху-през-зад", отговор с една дума на въпрос какво прави детето? - борави ли с глаголи, съгласуване по род и число.
Определено всички деца, с които аз работих се справяха с лекота.

Първо искам отново да подчертая, че ако родителите не желаят децата им да се включат в това проучване няма да бъдат включени. Второ, ако отворите книжките, които всички ние купуваме в началото на уч.година или са безплатни за подготвителните групи ще забележите, че отново има входно и изходно ниво "диагностика". Освен това си има и държавни образователни потребности, по които всички деца са "оценявани".

Дано да съм била полезна за дискусията
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #121 -: Февруари 19, 2014, 00:44:38 am »
Снеже, това, което описваш, ми прилича на част от задължителните мед.прегледи на децата в Германия. Така педиатърът проследява дали детето се развива нормално. Освен това има и стандартен медицински преглед. Около половин час продължава всичко.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #122 -: Февруари 19, 2014, 07:51:51 am »
Ами ето - все някой го прави. Дали лекар или педагог .... добре е да се знае нивото.
Вчера разбрах, че при моята „4 с +“ годишна дъщеря са въвели „изпитването“ - госпожата питала и те вдигали ръка, за да ги посочат и да кажат. Бях много изненадана (да ме пита човек що ли).
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #123 -: Февруари 19, 2014, 08:53:06 am »
Струва ми се, че това са си нормални неща и винаги са присъствали. Медиите наистина си търсят сензации и сякаш изопачават нещата в заглавията. Вие като сте били в градината не е ли имало "изпитване", гатанки, въпроси по картинки :)
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #124 -: Февруари 19, 2014, 09:16:57 am »
Гледам, че и тук се обсъжда темата за тестовете за 4 годишните. Да внеса малко яснота, защото ако слушаш коментарите на журналистите по медиите оставаш с големи заблуди.
По случайност бях в екипа, който обследва деца от Плевенски ДГ по пилотния проект. На първо място НЕ се изследват всички деца, а тези които имат писмено информирано съгласие от родителя и анкета от родителите /която е част от обследването/. Теста, нали разбирате не е това, което ние възрастните разбираме под "тест", а е игра с кукли, показват се картинки и рисунка от детето, ходене по права лента, скок от място. Не мисля, че има нещо кой знае какво: Назоваване на домашни животни, откриване на еднаквости, ориентиране и правилно използване на "Под-над-върху-през-зад", отговор с една дума на въпрос какво прави детето? - борави ли с глаголи, съгласуване по род и число.
Определено всички деца, с които аз работих се справяха с лекота.

Първо искам отново да подчертая, че ако родителите не желаят децата им да се включат в това проучване няма да бъдат включени. Второ, ако отворите книжките, които всички ние купуваме в началото на уч.година или са безплатни за подготвителните групи ще забележите, че отново има входно и изходно ниво "диагностика". Освен това си има и държавни образователни потребности, по които всички деца са "оценявани".

Дано да съм била полезна за дискусията
Мерси, че внесе яснота. Ей, затова спрях да гледам телевизия, ще трябва и източниците от нета да си променя  8)

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #125 -: Февруари 19, 2014, 16:48:53 pm »
Имам въпрос към мимчетата с по-големи деца:D
Водите ли децата на плуване, ако да къде и от каква възраст започнахте?(става въпрос за град София)

Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #126 -: Февруари 19, 2014, 22:32:20 pm »
Боби, тази фирма е собственост на един бивш депутат от НДСВ.  Бяха представители на Мерк за България до преди няколко години.
« Последна редакция: Февруари 19, 2014, 22:37:18 pm от alia_alia »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #127 -: Февруари 19, 2014, 23:10:57 pm »
Имам въпрос към мимчетата с по-големи деца:D
Водите ли децата на плуване, ако да къде и от каква възраст започнахте?(става въпрос за град София)

преди 4-5 години (по-скоро 5) едва ли някой треньор ще я вземе. чувала съм, че в клиниката на Мазнейкова има басейн, където правят тренировки и за бебета, но нямам наблюдения.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #128 -: Февруари 20, 2014, 03:29:43 am »
Ники, и тук преди 4,5 г. мисля не вземат деца за тренировки, даже по-скоро на навършени 5
За това и Преслава не е записана все още на нищо
Стефи трябваше да навърши 5, преди да я запиша на гимнастика преди време
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #129 -: Февруари 20, 2014, 06:48:30 am »
Боби, тази фирма е собственост на един бивш депутат от НДСВ.  Бяха представители на Мерк за България до преди няколко години.
Не знаех, че е собственост на бивш депутат, мерси. За Мерк знам, да.
След няколко часа ми е интервюто, стискайте палци. Ако е рекъл Господ ( то аз не съм религиозна, ама така се казва) току виж съм се върнала в България :-). А може и тотално да се проваля, ще видим.


Б.


  
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #130 -: Февруари 20, 2014, 08:36:57 am »
успех, Боби! Да стане това, което е най-добре за теб и близките ти  :goodluck:


*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #131 -: Февруари 20, 2014, 09:14:25 am »
Мини, Джам, мерси за отговорите. То на мен не ми е толкова за тренировките, колкото за плицикането. Ще проверя, ако не я щат поради възрастта ще се плицикам с нея  :)

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #132 -: Февруари 20, 2014, 10:52:48 am »
Ники, няколко деца от групата на Митака посещаваха миналата година басейна за който Джам писа.
Ако искаш мога да попитам подробности.

Успех Боби  :crossfingers:

Нашия дом е на вълна "Първолак мамо, голЕми тревоги, големи тРъпки  :P"...
Снощи имахме родителска среща организирана от директорката
на нашата градина и госпожите на Митака.
Среща на която ни бяха представени четири училища в нашия квартал.
Очарована съм и натъжена едновременно, то няма да съм такава трепетлика, ако не е така.
Да ти дойдат на крака за да те информират директори, зам. директори,
евентуалните бъдещите учители на детето ти и такава слаба посещаемост, ей много болно ми стана.
Идея нямам как е другаде, но за мен това е инициатива която трябва да бъде поощрена.
На мен лично ми бе много полезна.
Всичко е от родителите, всичко е от нас, не са виновни за нищо децата.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #133 -: Февруари 20, 2014, 13:47:27 pm »
Момичета, какво се прави за прощапулник или както там се вика празникът като проходи детето?

Мише, тук е обратно - хубавите училища ти трябва да ходиш да ги "ухажваш".




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #134 -: Февруари 20, 2014, 14:03:19 pm »
Интервюто мина много добре. Което зависи от мен общо взето беше идеално, сега чакаме да видим дали ще ме изберат за второ интервю. Обаче това вече зависи най-вече не от моето представяне, а от това дали ще намерят кандидат с по-специфични умения, каквито търсят, понеже моите са малко в страни. Та това е за сега от мен, ще видим какво ще стане.


Боби


  
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #135 -: Февруари 20, 2014, 14:04:30 pm »
Момичета, какво се прави за прощапулник или както там се вика празникът като проходи детето?
Оливче, ето инфо тук:
http://teostefanova.log.bg/article.php?article_id=147943

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #136 -: Февруари 20, 2014, 14:09:08 pm »
Боби, а ти наистина ли пислиш да се връщаш?
Извиянвай ако въпроса ми е не тактичен, но наистина ми е любопитно, имайки предвид каква е ситуацията в страната и бизнеса. :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #137 -: Февруари 20, 2014, 14:30:20 pm »
Боби, а ти наистина ли пислиш да се връщаш?
Извиянвай ако въпроса ми е не тактичен, но наистина ми е любопитно, имайки предвид каква е ситуацията в страната и бизнеса. :)
Ситуацията в страната и бизнеса, по моят преценка като външен наблюдател, е много различна за различните хора.  Моята причина да не съм в България е, че нямах хубава работа. Това,с което тази фирма предлага, а и чета масово, че се предлага за подобна позиция, никак не е лошо. И работата ми харесва, поне  това, коеото ми описаха, че представлява един работен ден.  В краен случай, вратите за обратно са отворени, ако не стане нищо винаги мога да се върна. Макар че аз лесно не се отказвам, ако дойда ще дам всичко от себе си да се справя. Ше видим. Ако им се яви кандидат, който им познава всичките марки апаратура и е работил с тях( аз не съм) няма да ме вземат,но ако другите са като мен, мисля, че имам добър шанс и току вижх сме се видяли след месец на Софийска почва :-).


  
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #138 -: Февруари 20, 2014, 15:22:37 pm »
Бобииии, не се връщай, ако не ти се налага по някакви други причини. Тази България в момента няма нищо общо с онази, която аз оставих.
 В България съм от Юни 2013 и чакам с нетърпение Май 2014 да се прибера обратно.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #139 -: Февруари 20, 2014, 15:30:44 pm »
Мерси, Ники  :D




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho