0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #140 -: Февруари 20, 2014, 15:54:08 pm »
Нашия дом е на вълна "Първолак мамо, голЕми тревоги, големи тРъпки  :P"...
Снощи имахме родителска среща организирана от директорката
на нашата градина и госпожите на Митака...

Мише, при нас нищо не са организирали, но ако бяха със сигурност щях да ида. Аз сама си проучвам училищата лошото е, че колкото хора толкова и мнения, но се водя основно по Ели. Тя иска да е в един клас с приятелите и от детската градина. Дори ми каза, мамо извинявай, че те карам да ме записваш, но много искам да съм в 36-то" - там ще са половината и група. Самите деца се питат едно друго, в кое училище ще ги записват. И така понеделник след 3 часа висене в 36-то, подадох документи, добре че ми ги приеха с бъдещ адрес (с обещание да им занеса адресна регистрация в най-скоро време) иначе нямахме никакъв шанс за там. А като си получа адресната регистрация, ще подам и в 34-то, като резерва.

Ники, при нас от детската градина им организират плуване, т.е. децата са навършили 3 години. И ги водят в съседна детска градина където има басейн, защото в нашето ОДЗ няма. Моите не съм ги записвала защото нямаха желание, а и ми идва в повече и за това да плащам, танци и английски им стига.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #141 -: Февруари 20, 2014, 16:44:15 pm »
Бобииии, не се връщай, ако не ти се налага по някакви други причини. Тази България в момента няма нищо общо с онази, която аз оставих.
 В България съм от Юни 2013 и чакам с нетърпение Май 2014 да се прибера обратно.
По-конкретно може ли да споделиш кое смяташ, че е по-лошо?


  
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #142 -: Февруари 20, 2014, 17:03:44 pm »
момичета, на мен също ще ми е интерсно да споделите и двете - едната защо се е върнала, а другата защо иска да се връща. Не говоря за лични неща, а в темата за емиграцията във форума на кафе, където разискваме от няколко дни темата :)
« Последна редакция: Февруари 20, 2014, 17:12:29 pm от StefiZ »
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #143 -: Февруари 20, 2014, 17:06:32 pm »
Стефи, ние не сме се върнали, дойдохме само за една година. Ще се прехвърля в другата тема, която не съм видяла :)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #144 -: Февруари 20, 2014, 17:45:05 pm »
ema 2, възможно е май месец да летим заедно, в момента сформираме група за по-ниски цени на билетите.
Боби, успех!
[/url][/url]
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #145 -: Февруари 21, 2014, 11:40:07 am »
Малко съм изтървала дискусията, но да я върна към биопсията - Мише, като съм говорила с баща ми, той ми е казвал, че избягват да правят биопсия, защото може да се вземе здрава тъкан, т.е. да не уцелиш мястото, където може да има увредени клетки и да изтърват момента, в който да проведат най-добре лечение. Затова и предпочитат на място да погледнат и да се изреже съмнителния участък, за да се изследва вече тази тъкан и да се прецени как да е лечението нататък.
Цигу, пожелавам ти всичко да се нареди добре!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #146 -: Февруари 21, 2014, 15:30:01 pm »
Гане, точно това ми обясни моята мамоложка, но на "лекарски" език, леко цапнат.
А при мен докато стигнат до фиброаденома изрязаха 10тина липома, които явно имат сходство
визуално, защото на финала хирурга с такова облекчение каза - Намерихме го най-сетне.
Та вероятността при биопсия да се вземе проба от грешна тъкан не е малка.
Аз не се страхувам от такива манипулации, а тази специално нямах търпение да я направя
за да съм наясно какво ще се случва след това.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #147 -: Февруари 21, 2014, 16:39:46 pm »
Да ви разкажа ли как беше потвърдена варицелата на Теди от личния лекар? Вчера, след като се усъмних, се обадих по телефона. Беше в края на приемното време, каза ми да я заведа утре, т.е. днес, но да не влизаме в чакалнята, а да се обадя като пристигнем. За домашна визита ни дума. Тази сутрин заведох заразното дете до кабинета, обадих се и лекарката излезе и прегледа детето навън, в дворчето на кооперацията, в която е кабинета. Тропна на прозореца, за да отвори сестрата и да запише. Кулминацията беше, когато ми връчиха Бързо известие по образец, което аз да занеса в РИОКОЗ и детската градина, която Теди не е посещавала от края на октомври. На въпроса ми как да разхождам заразно дете по улиците отговора беше "няма ли някой друг освен теб?" Ами няма, това е положението. В крайна сметка в градината само се обадих да я запишат в журнала, а в РИОКОЗ известието го занесе съседа, който днес случайно не е на работа. Ядосана съм доста, но още повече избеснях, когато прочетох Наредба №21 за реда за регистрация, съобщаване и отчет на заразните болести -    
Чл. 6. (1) Регистрираните заразни болести по чл. 4 се съобщават от медицинските специалисти, които са ги открили, в срок от 24 часа:
1. на РИОКОЗ на чиято територията е открит случая;
2. на общопрактикуващия лекар на заболялото лице – когато заболяването е открито от друг медицински специалист;
3. на здравния кабинет в учебно и детско заведение – когато заболялото лице посещава училище или детско заведение;
     
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #148 -: Февруари 21, 2014, 17:20:44 pm »
Дани, оплачи се в НЗОК, МЗ и РИОКОЗ! с една обща жалба.

кучката е мръсна мързелива гад, побеснявам от такива, които нарочно лъжат и изтезават майки с болни деца. с температурата и варицелата ще го разхождаш по улиците!

подай оплакване, опиши точно ситуацията и я заеби.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #149 -: Февруари 21, 2014, 17:23:03 pm »
Дани, оплачи се в НЗОК, МЗ и РИОКОЗ! с една обща жалба.

кучката е мръсна мързелива гад, побеснявам от такива, които нарочно лъжат и изтезават майки с болни деца. с температурата и варицелата ще го разхождаш по улиците!

подай оплакване, опиши точно ситуацията и я заеби.
И аз това мисля и съветвам. Няма да се променят, ако си мълчим и им вършим работата.

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #150 -: Февруари 21, 2014, 17:42:24 pm »
Наистина ще помисля за жалба, колкото и да ми е неприятно.
     
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #151 -: Февруари 23, 2014, 19:29:37 pm »
предполагам майките с по-големи дечица имате новият албум на Билла
пиша тук повтарящите номера на стикери, който има интерес

17,29,30,31,54,62,68,73,80,108,120,121,137,146

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #152 -: Февруари 23, 2014, 20:14:07 pm »
Ooo давай насам :)
ние от 2 седмици събираме, от товите нямаме номер: 17, 30, 62, 120, 121, 137, моля изпрати ни ги :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #153 -: Февруари 23, 2014, 20:23:19 pm »
оки, имате ги
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #154 -: Февруари 23, 2014, 23:39:30 pm »
Ники, Дари ходи от около месец на плуване в клиниката на Мазнейкова, но мисля че ги взимат от 4 години.. По принцип децата плуват сами с треньор и мисля че не пускат родители с тях, но ще питам следващият път дали вземат и по-мънички.
Дани, мисля че 16-ка ще й е добре на Теди..все пак идеята е и по-дълго да го кара детето. Ние взехме 16-ка на Драг за 4-я рожден ден, тогава девойката беше около 105 см. и при смъкната седалка си й беше съвсем добре, е, все още караме с помощни, но тя си е страхлива, това лято ще се пробваме да ги махнем.
Спокойна вечер от мен!
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #155 -: Февруари 24, 2014, 08:38:45 am »
предполагам майките с по-големи дечица имате новият албум на Билла
пиша тук повтарящите номера на стикери, който има интерес

17,29,30,31,54,62,68,73,80,108,120,121,137,146


Мини, на нас ни липсват: 17,29,30,31,68, 73,80,108,121,137,146 :)
Ако са ти останали номерца - давай насам, моля! :)
За сега ние нямаме повтарящи, но ако се получат - пращам :)
« Последна редакция: Февруари 24, 2014, 08:41:15 am от petqst »
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #156 -: Февруари 24, 2014, 10:00:40 am »
Здравейте, момичета. В нашата градина последният вирус е с болки в ушите и кашлица. Ще опитам днес да лекувам на топло в къщи и ако не се подобри моето момиче чак утре ще се отдадем на  ободряваща разходка до педиатърката в модерната, сетла и съвсем празна поликлиника на пл.Славейков :evil: . (която изобщо не се намира до Макдонлдс, в който ще ме измъчват да отидем за здравословно детско меню със смислена играчка )
капя Отипакс, давам Панадол за обезболяване и за лекуване вечер, промивам с физиологичен разтвор за хремата от която тръгна всичко . Клеева тинктура, Изорекс, изцеден сок от портокал за витаминС ....
Какво още мога да направя за да не се разрастне проблема в ушите?

Косето е на небето.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #157 -: Февруари 25, 2014, 10:51:44 am »
Хоуп, по мое скромно мнение - Клеева Тинктура и Изорекс е безсмислено да даваш. От тези глупости за стимулиране на имунната система ми се повдига вече честно. Портокалов сок изцеден няма лошо да даваш, но не очаквай чудеса. Аз не бих дала Панадол, а Ibuprofen, в съответната дозировка, той има леко противовъзпалителен ефект. Не се увличай с капките за нос :). Дори и да натъпчеш детето с лекарства, понякога просто процесът продължава.

Допълвам, вярное,  че при първи прояви на вирусна инфекция, е добре да се взима вит.Ц. Обаче трябва да се взима в големи количества - аз съм взимала по 5 грама на ден за период от няколко дни. И имаше много добър ефект. Но не знам за деца дали е подходящо и на моите никога не съм давала.
И по-добре да не се ползват разтворими във вода.
Сега, не препоръчвам да се пият такива големи дози вит.Ц, аз съм ги взимала по препоръка на лекар и то само за няколко дни. Винаги се консултирайте с лекар.
« Последна редакция: Февруари 25, 2014, 11:16:42 am от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #158 -: Февруари 25, 2014, 16:05:33 pm »
Ема, излишното количество вит.С се отделя с урината, така че никога не можеш да го предозираш.
Няма нищо страшно във вит.С
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #159 -: Февруари 25, 2014, 16:33:17 pm »
Ема, излишното количество вит.С се отделя с урината, така че никога не можеш да го предозираш.
Няма нищо страшно във вит.С

и нищо особено полезно, когато се отнася до лечение на вирусни инфекции. няма нито едно сериозно клинично проучване, което да е доказало еднозначно ползата от приложението на витамин С при лечение на грип и вирусни инфекции.

но масово лекарите това не го знаят, а и да го знаят, майчетата искат нещо да се предпише на децата им, когато се разболеят от стандартна ОВИ на ГДП. и се почва - ехинацея, осцилококцинум, вит.С, калциев глюконат, клеева тинктура, и т.н. и т.н.
хем да се занимава майчето, хем да се успокои, хем и фармацията да живее
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!