0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Февруарска тема-малък сечко
« -: Февруари 01, 2014, 09:27:06 am »
Добре дошли в новата месечна тема!
Честит Трифон Зарезан на всички празнуващи!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #1 -: Февруари 01, 2014, 11:22:02 am »
Честита ни нова темичка!
Да сме здрави и весели и да пишем само весели и смешни неща тук!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #2 -: Февруари 01, 2014, 12:14:29 pm »
момичета, събирам гласове за класа на Стефания, който участва с проект в този конкурс

https://www.facebook.com/galleriasz?sk=app_490761621032377&app_data=vote1

1 "а" клас НУ "Димитър Благоев"

 гласуването приключва довечера в 22 и много малко ги дели от първото място
благодаря на всеки, който поодкрепи децата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #3 -: Февруари 01, 2014, 13:24:32 pm »
Мини, готово :wink:


Блу, не се нервирай и Ивайло го изкарваха едва ли не изоставащ, щото проходи на 13 месеца... :x Когато, тогава!
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #4 -: Февруари 01, 2014, 13:47:42 pm »
Мини, много добре са се справили децата :D

Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #5 -: Февруари 01, 2014, 16:03:23 pm »
 Хоп, още един глас
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #6 -: Февруари 01, 2014, 19:36:57 pm »
Глас и от мен :)

[/url][/url]
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #7 -: Февруари 01, 2014, 21:29:02 pm »
Чета аз януарската тема и търя бутона "отговори". Е няма го бе! Викам аз ли не виждам :) Па то вече февруари било и нова тема си имаме. Честит ни нов месец - да е изпълнен с много радост, бебетата да се учат да спят сами (да взимат пример от Симеон ;) ), по-големите деца да слушкат и да научават нови неща. не усетих кога мина цял месец от новата година.
Аз чак не вярвам да дойде момент да заспива сам и цяла нощ да спи. Сигурно като стане това пък ще ми е мъчно за бебешките моменти на гушкане и приспиване. Миналата седмица му беше станало нещо - не суче, само ме хапе с двете триончета и нервничи. Ей както се чудех кога и как ще го отбия, много гадно ми стана :( И явно след няколкото дни посукване, колкото да не заслабне, кърмата ми намаля и съвсем се ошашках, че ще се отбие сам. Та нямаме угодия.
как се престрашавате да ги пускате да пълзят децата? Момчето пълзи отдавна и вече се опитва и да ходи като го държа, че и се пуска даже. Ама много ме е страх да не се удари в мебелите и все или е в кошара за игра, или с проходилката. Питам и аз все едно е първото бебе пред прохождане  :oops:
Мини, готово ;)


*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #8 -: Февруари 01, 2014, 21:33:05 pm »
Честит празник на виното  :P
Здрави да са всички, малки и големи  :D

Бебе, мисля, че ви е време за тези джаджи http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/index.php/cPath/874_875
Обезопасяваш къщата и го пускаш да вилнее на воля  :wink:

Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #9 -: Февруари 01, 2014, 22:21:05 pm »
bebe_2013 много си сладка :)
Погледни го от друга гледна точка - ако не го пускаш да пълзи, опипва и опознава света сега, като поотрасне варианта да не може да пази равновесие и да не е запознат със сцеплението краче-гласка повърхност и съответното изтърсване след това, повече ще го боли :) Пример - първото нещо, което Ники научи беше как да пада, без да удари глава. Племенникът ми доста го пазеха да не пълзи или по-скоро той нямаше желание, по-спокойно и мързеливо дете е и сега като проходи, не може да се научи все как да пада - например като падаш и земята се приближава е добра идея да протегнеш ръце или да се извъртиш на рамо. Добре, че свеки е рехабилитатор и започна да му прави упражнения и гимнастика, та започна да проявява елементарните рефлекси за самозащита.

При Ники, никога не съм ползвала проходилка - слагах едно голямо одеало на земята и така свикна да пълзи, достигайки различни изграчки.
Преди това обезопасяваш къщата с всички възможни неща и приготвяш около 50лв. за различни закопчалки. Аз само на печката не сложих, не намерих.

П.С. Ники се отби на същата възраст като при вас сам. Много ми беше мъчно, но като започнах да наваксвам със съня нощем видях и другата страна на отбиването :)
« Последна редакция: Февруари 01, 2014, 22:23:27 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #10 -: Февруари 01, 2014, 22:23:35 pm »
Бебе, той не е стъклен бе душа :D Ивайло като проходи и го заведох на консултация, педиатърката му се избъзика, че ще ни викне социалните - целият в синки и натъртвания беше...Това са нещата от живота, така се учим. :wink: Не може да ги опазим...не трябва да им вредим.
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #11 -: Февруари 01, 2014, 22:36:05 pm »
Майтапа на страна, ама с моето диване, аз наистина съм се притеснявала за това - за социалните!
Представи си, как за няколко прегледа цъфна с разбито чело, рана на бузата, одраскан ляв крак, а последното ни изпълнение е яко одран десен крак, който сега като зарастна изглежда все едно сме го рязали това дете!
[/url][/url]
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #12 -: Февруари 02, 2014, 09:49:08 am »
Честита ни февруарска темичка!Да сме здрави и щастливи!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #13 -: Февруари 02, 2014, 10:37:54 am »
Честити ходещи крачета Симеонови, Руми!
Да тича и открива света!

Бебе, имам една торбичка джаджи за закопчаване главно на шкафове,
пиши ми адреса си на лични ще ти ги изпратя :) и ще си допълниш "колекцията".
Обезопасяваш шкафове и чекмеджета, махаш опасните предмети на ниво 1 метър
и пускаш малечко да си пълзи и опознава света!

Аз съм получавала няколко пъти въпроси от личната за Калина и нейните сини ръце и крака
и неприятно ми е било, но такова си  детето, тя няма страх от нищо високо!
На Митака не съм купувала наколенки, тя имаше няколко чифта и пак бе синя и с рани.
Последния път си разби главата като я свалях от нестабилна масичка за рисуване,
е вярвайте ми повръщах от нерви после, защото няма как да обясня,
че съм била до нея и е с разбита глава, хематом и кръв!
Тя прилича на мен, аз съм падала опитвайки се да се кача на гардероб.
Обяснявам, говоря, поне 10000 пъти съм казала, защо не се качва за тази маса и пак.
Е след пукнатата глава не се е качвала, но защо трябва до това да се стига.
И аз след месец в гипсов корсет от кръста на горе не се качих на гардероба повече,
та прави са момичетата опита макар и горчив учи!

Класа на Стеф спечели, браво на децата!
Успешен февруари, здрави да сте всички!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #14 -: Февруари 02, 2014, 12:21:44 pm »
много здраве и щастие и през Февруари  :D.
Нашият бати има Рожден Ден на 25-ти ,та си имаме вълнения .

Аз утре ще ходя в Лидл - ще има точно такива джвъчки за обезопасяване.Шкафовете ги прежалих вече ,то е нон стоп вадене и ровене ,но контактите са опасна работа ,а са толкова интересни за малките ръчички.Жорето никога не е ровил и отварял шкаф или да се катери по масата.
Никола е толкова различен - де що има за отваряне,отваря и вади -шкаф,хладилник,пералня.Тича по дивана ,сваля възглавници и скача върху тях от дивана.Сега и на кухненската маса взе да се катериhttp://vbox7.com/play:de71761b3a  :lol:.Човек не може 2 мин. да го остави без надзор.
Обаче пък умее да се пази и като цяло съм спокойна и го оставям и да се катери и да тича.
Лазенето играе голяма роля в стабилността ,поне така си мисля.При нас и двете момчета проходиха на 10 месеца.Жорко проходи ей така  от раз -без да лази,без да ходи по мебелите,просто се пусна един ден с ръцете напред  .Ходеше супер бързо и смешно.Изобщо не умееше да се пази и винаги падаше на глава.Ръцете все едно ги няма,как пък веднъж не си ги подложи при паданията.
Никола първо започна да лази,после взе  да ходи по мебелите и после проходи пак на 10 м,но си ходеше спокойно ,не бързаше така и винаги пада на дупе,а залитне ли случайно напред като тича,подлага ръцете.
Та така -по Жорко ходех постоянно ,а сега Никола прави много по-опасни неща ,но пък ми е по-спокойно и го оставям.
<br />
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #15 -: Февруари 02, 2014, 12:58:06 pm »
И според мен лазенето е нужно за развитието на някои моторни умения. Даже май бях чела нещо такова. Та ми беше много смешно и се ядосвах (ама то тогава за какво ли не се ядосвах), когато свекъра ми обясняваше с назидателен тон „не я учи да пълзи, че няма да проходи лесно!“. Ми аз не знам как се учи бебе да лози. Че и да ходи не знам как. Ситната пролази на около 8 месеца. От мерак да ми докопа чехлите  :lol:. Проходи на годинка точно. Баща ѝ я водеше понякога за ръце, аз не - нямам кръст за такива неща. Пък и здрав човек не проходил не знам да има.
Иначе е като малък терминатор - върви и не гледа какво има в краката ѝ. Иначе явно се подпира на ръце, защото често се случва да целувам наранени след падане ръце.
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #16 -: Февруари 02, 2014, 14:24:40 pm »
Тео не е лазил изобщо. Ходеше по мебелите, а навън по количката и пейката. Няма да забравя какъв шок беше, като дойде приятелка със сина си на същата възраст (били са на 10-11 месеца)- остави ми го и отиде до колата да вземе нещо. Докато вдигна поглед сина и беше на другия край на двора, пълзейки. Гледах и не вярвах на очите си, моето нали не се придвижваше така... И двамата проходиха на година и месец.
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #17 -: Февруари 02, 2014, 19:24:16 pm »
Привет и от мен!
Бебе, не се притеснявай за пропълзяването и отбиването. Детето явно иска да пълзи, не го спирай. Както каза Жазмин, така опознава света и набира смелост. Права е в това, че колкото повече го пазиш, толкова по-страхливо става детето. Пускай го смело и само го наблюдавй да не се удари фатално. Ива пропълзя на около 6-7 месеца, а прояви желание да ходи на около 9-10 месеца. Използва проходилка само приблизително месец
За отбиването, самото дете започва да се отбива. Ива сама се отби на около 7 месеца, което съвпадна с първата й среща с обща храна - картофено пюре. Милата като опита нашата храна не искаше да сучи, а да яде  :lol:

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #18 -: Февруари 03, 2014, 09:27:13 am »
Ами то зорът е да се престраша и да преживеем няколко падания и сининки :) Нашият лекар ми каза, че до две годинки децата са гумени - падат, стават и продължават. Ама не мога да се отпусна. Откакто се е родило малкото слънце, все съм под напрежение, може би и защото никой не ни помага и сме по 24/7 с бебе. Може би щото аз съм си куку.
Вчера му направихме "игрална площадка" - един ъгъл на земата, тапициран с възглавници, одеала. Голяма игра, голяма радост :) Рови в една торба с играчки, вади и разнася. Става си прав с опора за мебелите и се опитва да пристъпи, ама пада... за сега по дупе все.
Мише, ти няма ли да пазиш обезопасителите за трето ;)
Зори, много сладък Никола  :balk_21: Че си и седна накрая на стола. Имам приятелка с много лудо момиченце на 2 годинки. Засилва се от спалнята, скача и с главата надолу на земята. Няма непокорен връх за нея - секции, маси. Направо за 2 секунди не се спира и изтръпваш постоянно. Надявам се чак толкова див да не е моят момък :)
Пеше, свекървите имат "гениални" проблясъци. Убу, че моята е далече и рядко ми дава акъл. При една среща, в рамките на 2 часа имаше "не е ли много голо това дете" и "много е топло, ще го изпотиш"  8O
Радвам се, че за сега му мина меракът да се отбива. Пак си суче почти нонстоп и явно предизвиква да има малко поне кърма :) Дано устискаме до годинката. Редовно вече ме питат - "ама ти още ли го кърмиш?!". Ще кажеш че е на 8 години, не на 8 месеца.


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #19 -: Февруари 03, 2014, 09:52:00 am »
...Нашият лекар ми каза, че до две годинки децата са гумени - падат, стават и продължават.
...
Ха, моята педиатърка казваше същото. Което не ми попречи да „умра“ на 2 пъти. Щото малката любопитка успя да се преметне през решетката на леглото си и да се тупне на земята.
Иначе и нашите срещи със свекърите не са чести. Но като беше мъничка се ръсеха акъли на килограм - „гладна е, виж, че посяга“, „не е гладна, виж, че се дърпа от лъжицата“. Това в рамките на половин час.  :lol:
Ама ти си знаеш детето най-добре - води се по него и по-малко слушай акъли от тоя и оня. Имам чувството, че някои хора, не оценяват факта, че ние не сме едновремешните млади, ама наистина млади 16 - 18 годишни майки. И смятат, че ако не ни кажат какво да го правим това дете, ще го:
а) счупим, щото не знаем как да го държим;
б) уморим от студ, понеже все голо го държим;
в) уморим от глад ....
..............................
Когато си майка на толкова малко дете, наистина е трудно да слушаш и търпиш толкова непоискани съвети. Добре, че бързо минава този период. :lol:
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #20 -: Февруари 03, 2014, 09:54:43 am »
Бебе, няма винаги да си до него да го пазиш. И в градината ще пада. Наистина има деца, които непрекъснато са в рани и синини. Има и по-кротки. Но няма такива без. Синът ми не е от най-буйните, но не знам колко цицини си е правил, два пъти си цепна устната и прочие. Няма начин. Запаси се с крем с арника за цицините (ако се удари силно, може и с олио или нещо друго мазно да го намажеш, но знам, че гелът с арниката охлажда). Децата бързо забравят. Нали знаеш - малки деца - малки грижи, големи деца ... Някой ден ще кара колело, кола, мотор може би. Първите пъти ще е страшно за теб, но после мажеш, утешаваш и продължава да играе детето.

Хубава седмица на всички!

П.С. Мисля, че на повечето тук никой не ни помага с гледането на децата. Няма как. Времето е такова.

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #21 -: Февруари 03, 2014, 10:07:20 am »
Имам приятелка с много лудо момиченце на 2 годинки. Засилва се от спалнята, скача и с главата надолу на земята. Няма непокорен връх за нея - секции, маси. Направо за 2 секунди не се спира и изтръпваш постоянно.
И моята девойка е такава. Не спира за секунда да се катери и скача. Докато навърши 2 години беше вечно в синини и цицини. Сега по-малко пада, но вече и на гърба имам очи. А беше доста мързелива като бебе, пролази успоредно с прохождането. Абе, до 10 месеца лежеше и не си даваше зор  :wink:
Веднъж отиваме в детски клуб, нашата качена на на една пързалка, а аз си говоря с приятелка. Както си говорех протегнах ръка да я хвана, че летеше надолу с главата. С периферно зрение я фиксирах. Аниматорката, която седеше до нас погледна така  8O Коментара й беше - Няма такава бърза реакция.
В един момент просто свикваш...

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #22 -: Февруари 03, 2014, 11:22:58 am »
А гот ли е да си със синьо око и всички да си мислят, че мъжът ти те е бушонирал  :lol:
Мъжът ми твърди, че няма нужда да ме тормози - аз  се справям добре със самоувреждането.
Лапето и то все насинено беше - какво да се прави предава се по наследство по женска линия.

А при първото падане от леглото, щях да получа инфаркт. Вярвам, че почти всяка майка го е изживявала. Не са кукли да ги сложиш да седят - това е положението. А си се разсеял за секунда, а е станала беля.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #23 -: Февруари 03, 2014, 11:30:20 am »
Божееее, дано не прилича толкова на мен, че верно ще дойдат социалните. И като ни видят двете, тежко му и горко на Кънчо  :lol:.
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #24 -: Февруари 03, 2014, 12:07:33 pm »
Ти пък въобще не се обаждай!
Как не писахме обяснения на Кънчо, не знам  :lol:
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #25 -: Февруари 03, 2014, 16:10:00 pm »
По-повод социалните,вчера се мотаем в мола и Митко поиска някакво фенерче от Карфур и куп други щуротии.След като му се обясни,че няма да се купят като се тръшна това дете,ама няма такова мятане.В резултат на което си издра носа и си разби устата в един стелаж.Едва го измъкнах.Сутринта-бушон,срам и позор го заведох на градина и иди обяснявай че не си го претрепал от бой :lol:.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #26 -: Февруари 03, 2014, 19:23:50 pm »
И аз се чудех с голямата какво да обяснявам, че все беше с бушони като започа да прохожда. Отдавна обаче съм претръпнала от падания. От както получих обиждане от мъжа  ми „Ивана си разби главата‟ и  в същият момент ми свърши батерият ана телефона. Верно много яко се беше цепнала, добре че и е в косата, че и белег остана.
Децата обаче са много различни Малката например е толкова внимателна, че един път не се пусна някъде, където не е сигурна и нито един път не се рани като прохождаше. А на година и половина си прескочи креватчето и беше избягала после и в градината от една кошара. Сега катери стените по детските площадки наравно с кака си.

Обесопасяването в къщи, което съм правила е да вдигна каквото ми е ценно на високо и да заключим шкафвете, в които има препарати и лекарства. Допълнително добавих и едни кръгли неща върху ключовете на котлоните, че да не могат да ги включат, понеже са газови и с пиезо и Андреа си ги въртеше и включваше сама.


  
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #27 -: Февруари 03, 2014, 21:41:43 pm »
....... мотор може би.
П.С. Мисля, че на повечето тук никой не ни помага с гледането на децата. Няма как. Времето е такова.
Само през трупа ми! 8)
Иначе и на нас никой не ни помага.

А при първото падане от леглото, щях да получа инфаркт. Вярвам, че почти всяка майка го е изживявала. Не са кукли да ги сложиш да седят - това е положението. А си се разсеял за секунда, а е станала беля.
Говори ми. Беше на 7-8 месеца като се тупна от дивана, събрах границите и от страх заеквах 5 минути. :oops: Още ми се изправя косата като се сетя....
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #28 -: Февруари 03, 2014, 22:57:54 pm »
Бубу, като станат пълнолетни, могат и да си пушат,и мотор да карат, и да се гмуркат, и да се катерят на по 6000 м, да си правят пиърсинг и татуировки, където си искат. И не си мисли, че някой ще те пита! Всичко ми е познато отблизо (освен мотора).
Ама нищо, де, надявай се, че някой ще те пита за нещо! Надеждата умира последна.    :lol:

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #29 -: Февруари 03, 2014, 23:06:27 pm »
Не ме питайте мене,как преди два месеца падна от столчето за хранене.Добре,че първо е тупнал на дивана и от там на земята.
А преди месец скочи от кошарата.Оставих го да приготвя банята,а той се заиграл с възглавниците отавени на една табуретка до кошарата.Не знам какъв номер е направил,но беше на пода заедно с възглавниците.Пак имахме късмет,че на меко беше паднал..

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #30 -: Февруари 04, 2014, 08:52:36 am »
Дъщеря ми падна от леглото когато беше на 6м. Заспа на нашето легло и докато се обърна да и махна завивката от кошарата и да я приместя тя беше на другия край на спалнята и цоп на земята.Добре че килима беше по дебел и малко омекоти удара.Това и беше първият и последен опит за пълзене.Проходи на 10м. и половина ,а на 1г. и 5-6м. реши че ще пълзи отново защото е по лесно от ходенето.
Като проходи  и като ходихме в парк  през който минаваха доста военни  от там след като свършат работа.И тъй като таткото ни е военен,като видеше мъж с камуфлажна униформа тръгваше към него и викаше-Тати,Тати.... а аз срам и се  :oops: .
 

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #31 -: Февруари 04, 2014, 10:46:18 am »
А  от ракла с височина над метър скачали ли  са направо на земята ?   :lol: Калоян  опита.

Да ви питам -   препоръчайте за сайт за копиране  / вадене на снимки  на изгодни цени ?
Аз съм поръчвала от тук  http://www.bgsnimki.net/    доволна съм като цяло  .
В нашия град цените са почти двойни  от горе посочените.
Аз съм се заела по -малко , когато имам време  да сортитрам , трия и подреждам снимки , и да извадя на хартия    снимки от всеки месец  , да си останат за спомен  в албуми . Бях вадила преди време , ама ги пръснах по родата .
 Имам да вадя многоооо снимки  накуп  и търся  по- изгодна цена  .


*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #32 -: Февруари 04, 2014, 11:09:33 am »
Да ви питам -   препоръчайте за сайт за копиране  / вадене на снимки  на изгодни цени ?
Нимика, вадила съм от тук: http://www.snimkitevi.com/snimkitevi/
цена на снимка 10/15 - 15ст. няма такава цена никъде.
Правят и добри отстъпки : http://www.snimkitevi.com/snimkitevi/services/

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #33 -: Февруари 04, 2014, 11:28:25 am »
Ники , благодаря , и от тук съм поръчвала , забравих за  този сайт  , ами май там ще поръчвам  пак .

В  първия поръчвах  и чаши , колаж - ок бяха нещата.
« Последна редакция: Февруари 04, 2014, 11:31:00 am от nimika »


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #34 -: Февруари 04, 2014, 11:39:16 am »
Нимика, вадила съм от тук: http://www.snimkitevi.com/snimkitevi/
цена на снимка 10/15 - 15ст. няма такава цена никъде.
Правят и добри отстъпки : http://www.snimkitevi.com/snimkitevi/services/
Лично ги познавам повечето, наистина са коректни и цените им са най-изгодни :wink:

Блу, аз изпитвам ужас от моторите, преди време един младеж се преби пред очите ми....Понякога още сънувам кошмари. Да се татуира от глава до пети, но на мотор да не се качва :x Знам, ще кажеш, че то и саксия може да падне, но това е наистина един от малкото ми истински и откровени страхове. Много хора познаваХ, ненапразно ги наричат "донори на колела" мотористите...
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #35 -: Февруари 04, 2014, 13:25:45 pm »
В 11 клас имах гадже с мотор.
Сега няма сила на света, която да ме накара да се кача на такова нещо.

Бубу, като станат пълнолетни, могат и да си пушат,и мотор да карат, и да се гмуркат, и да се катерят на по 6000 м, да си правят пиърсинг и татуировки, където си искат. И не си мисли, че някой ще те пита!
Ох, настъпа ми мазола! Откакто има книжка /май не съм спряла да мрънкам/, не мога да спя спокойно.
Ама такова е. И аз карам от малка. Колко ли ме е мислела и моята майка. Колелото се върти.
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #36 -: Февруари 04, 2014, 13:40:30 pm »
Бубу, като станат пълнолетни, могат  да си правят пиърсинг и татуировки, където си искат. И не си мисли, че някой ще те пита!
Ако всичко се връща и колелото се върти, дупе да ми е яко.
Бях на 17, когато мама замина да работи в Кипър. Ден след като я качих на самолета си пробих пъпа и си направих първата татуировка, говоря за далечната 1996 г. Още си спомням ужасения поглед на мама, когато видя какви съм ги свършила. После си направих още две татуировки, тия дни ще направя поредната. Обецата на пъпа свалих, след като стана много комерсиално. Искаше ми се някак да съм различна хахахаха

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #37 -: Февруари 04, 2014, 13:53:23 pm »
Ако всичко се връща и колелото се върти, дупе да ми е яко.
...

Мдам, и аз си мисля същото.
За ужас на всички бях на 14 г. когато се научих да карам мотор :oops:
И до сега това ми е мечта, да си купя мой, но чакам децата да пораснат малко, та да могат да се гледат сами :lol:
« Последна редакция: Февруари 04, 2014, 14:35:24 pm от StefiZ »
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #38 -: Февруари 04, 2014, 14:03:50 pm »
Пиърсингът и татуто са темите, по които най-много съм говорила. Тактиката ми беше следната - разяснявам колко е опасно да се довериш на случаен човек да ти ги направи и заключавам, че предпочитам да отидем заедно двете, след като аз проуча къде ще бъде направена процедурата. Само за да не го направи тайно в някой гараж. Още няма  :lol: Ама и вече е пълнолетна.

Аз харесвам татуировки, но нямам. Познавам се - бързо ще ми омръзне.
Правя си лятото рисувани с къна.
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #39 -: Февруари 04, 2014, 14:04:48 pm »
С мама на интервю за работа  8)
 http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1212586

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #40 -: Февруари 04, 2014, 14:06:39 pm »
С мама на интервю за работа  8)
 http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1212586
Три такива случая съм имала - двама с майките си, един - с приятелката си. Познайте с кого говорих и дали им се обадих след това  :lol:
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #41 -: Февруари 04, 2014, 14:09:10 pm »
С мама на интервю за работа  8)
 http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1212586
Три такива случая съм имала - двама с майките си, един - с приятелката си. Познайте с кого говорих и дали им се обадих след това  :lol:
Не си се обадила със сигурност. Какво би накарало човек да отиде с придружител на интервю  :ask:

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #42 -: Февруари 04, 2014, 14:09:58 pm »
Ники ,  по заглавието аз помислих ,че варианта  е за интервю за  майка  /като нас/  с дете  / като нашите , на наша възраст/  отиват заедно на интервю за работа  на мама  , а то какво било  :lol:



*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #43 -: Февруари 04, 2014, 14:15:38 pm »
Ако всичко се връща и колелото се върти, дупе да ми е яко.
...

Мдам, и аз си мисля същото.
За ужас на всички бях на 14 г. когато се научих да карам мотор :oops:
И до сега това ми е мечта, да си купя мой, но чакам децата да пораснат малко, та да могат да се гледат сами :lol:
Ще се караме с теб, никакви мотори  osi_6

Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #44 -: Февруари 04, 2014, 15:48:46 pm »
колко е опасно да се довериш на случаен човек да ти ги направи
И аз много го харесвам татуто,но ме е страх и не знам при кого да отида.Страха ми не е от болката, а по скоро от някоя алергия да не направя.Че направо ми писна от моята чувствителна кожа.
И впрочем някой ползвал ли е козметиката на ''Mixa''?
Този сайт за копиране на снимки много ми хареса и има много добри оферти :D.

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #45 -: Февруари 04, 2014, 17:28:03 pm »
Ох, предпочитам тату и пиърсинг пред силиконови устни и изкуствени мигли  :lol:. А ако доведе и някой младеж с оскубани вежди, сигурно ще се гътна  osi_15
     
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #46 -: Февруари 04, 2014, 17:44:02 pm »
И впрочем някой ползвал ли е козметиката на ''Mixa''?
Аз ползвам в момента бебешки крем за чувствителна кожа с колд ефект. От студа се обринах два пъти преди него. Нещо ми се изсуши мн кожата, а не смея да мацам много кремове. Този е бебешки и за това го взех. Добре овлажнява, не ми дразни кожата. Е, бръчките няма да ги намали :( Ама дано са повече бръчките около устните от усмивки :) На малкия слагам от него, или студовия крем на Бочко в голям студ ако излизаме.
Ще се радвам да споделиш и ти мнение, ако пробваш Микса.


*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #47 -: Февруари 04, 2014, 17:47:43 pm »
Е, бръчките няма да ги намали :
Абе, бръчките! Чакай крем да ти ги намали  :lol:
Аз още се плескам с хидратиращ, хем съм вече джедай.
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #48 -: Февруари 04, 2014, 20:17:53 pm »
Здравейте мамчета! Забравихте ли ме?....мда и с право. Не съм влизала в сайта откакто родих. А то ето че изминаха цели 5м, че и отгоре. Кога литна това време незнам. Постоянно си мисля за вас и все нещо време не ми остава. Моята любопитка не застава и за миг.  Вие чували ли сте за бебе дето не спи. Моето е точно такова. Всички близки и познати и се чудят. Сутрин става в 10 и после прави една 20 мин. дрямка след обяд и толкоз. Вечер заспива в 11-12ч.  От 4месчена възраст се опитва да седи, вече иска и да ходи, ако може да тича - още по-добре.
 Захващам се да ви поизчета, пък надявам се за в бъдеще по-често да ви навещавам. хубава и спокйна вечер на всички.
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #49 -: Февруари 04, 2014, 20:37:35 pm »
Здравей, OPTI. Как ще те забравя, толкова кураж си давахме :) Добре дошла при мамите :)

Момичета, добре, че споделяте, че да се подготвям психически какви падания и стресови ситуации ме чакат :)



   La vita è bella
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #50 -: Февруари 04, 2014, 21:29:21 pm »
Леле Опти, кога минаха 5 месеца osi_13 Как ще те забравим...няма шанс :wink:

Стефи и аз карам мотор, душа, именно за това ме е страх :wink: Доста голяма компания бяхме, вече не сме чак толкова. И хич не ми е мерак да купувам, може по натам, като още поодъртея и малкия се оправя сам, да не го мисля :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #51 -: Февруари 05, 2014, 08:26:21 am »
И впрочем някой ползвал ли е козметиката на ''Mixa''?
Аз ползвам в момента бебешки крем за чувствителна кожа с колд ефект. От студа се обринах два пъти преди него. Нещо ми се изсуши мн кожата, а не смея да мацам много кремове. Този е бебешки и за това го взех. Добре овлажнява, не ми дразни кожата. Е, бръчките няма да ги намали :( Ама дано са повече бръчките около устните от усмивки :) На малкия слагам от него, или студовия крем на Бочко в голям студ ако излизаме.
Ще се радвам да споделиш и ти мнение, ако пробваш Микса.
Ами мисля да пробвам и ще пиша за резултата,но съм тежък случай.Кожата ми е много чувствителна щом от тетра,розова вода и лавандула се обривам.Добре че детето не е с толкова чувствителна кожа,за нея използвам Мустела и други подобни.


А ако доведе и някой младеж с оскубани вежди, сигурно ще се гътна  osi_15
Ей това ми изправя косата трайно :D.Не мога да го възприема и това е.

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #52 -: Февруари 05, 2014, 09:40:55 am »
А ако доведе и някой младеж с оскубани вежди, сигурно ще се гътна  osi_15
Ей това ми изправя косата трайно :D.Не мога да го възприема и това е.
Ако дойде със съответните нотариални актове в джоба, нема да го върнем  :lol:
И без това се чудя как да си изправя косата трайно  :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #53 -: Февруари 05, 2014, 10:30:00 am »
Же, чи ко ти има на косата?
Щом аз не се потресох от черна снаха, ти ся за едни вежди ли си :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #54 -: Февруари 05, 2014, 10:52:07 am »
Аааа, Гане, не е тъй. Цвета на кожата не си го е избирама сама момата и не казва нищо за характера ѝ. Виж веждите ще да си ги е оскубал сам младежа и всъщност казва всичко за него. Както казва една приятелка - „и неговия баща навремето се е гордеел, че мъжко има“  :lol:.
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #55 -: Февруари 05, 2014, 11:02:25 am »
Же, чи ко ти има на косата?
Щом аз не се потресох от черна снаха, ти ся за едни вежди ли си :)
Хаха, щот не си ме виждала с натюрлих косъм  :lol: Изключително рошава съм в главата. Да не се бърка с къдрава - само два три кичура с къдрици имам. Да не мислиш, че ще пусна такива снимки във фейсбук  :lol:
Без ръце останах да издухвам пустата четина!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #56 -: Февруари 05, 2014, 11:23:30 am »
Ееее, ай ся четина :D Хубава си ти е косата :wink:
Абе то цвета, цвета... не е болка за умиралка, ама характера... леле мале
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #57 -: Февруари 05, 2014, 11:24:54 am »
айде сега, а аз си ходех рошава докато не ме светнахте, че хората са измислили четките за издухване, ама ми гледахте сеира 10 г., нали :x
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #58 -: Февруари 05, 2014, 12:55:09 pm »
Хайде дайте по едно фото с "натюрлих косъм", пък ний ША преценим кой е по-по -най  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #59 -: Февруари 05, 2014, 13:00:43 pm »
Хайде дайте по едно фото с "натюрлих косъм", пък ний ША преценим кой е по-по -най  :lol: :lol: :lol:
И да превърнем темата в Галерия на рошавите майки хахахахах

Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #60 -: Февруари 05, 2014, 13:04:09 pm »
Хайде дайте по едно фото с "натюрлих косъм", пък ний ША преценим кой е по-по -най  :lol: :lol: :lol:
И да превърнем темата в Галерия на рошавите майки хахахахах


Току виж се пораздвижил форума  :lol:
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #61 -: Февруари 05, 2014, 14:11:17 pm »
Блазе ви, че имате какво да ви е рошаво.  :lol: А аз с моите пет косъма ...  Заменям ги за грива като на Жекова.

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #62 -: Февруари 05, 2014, 14:31:29 pm »
На рошавата коса съм и намерила чалъма - вързана на опашка и готово. Ама с рошавите вежди почти няма оправия  :D. И представете си зет с по-изписани вежди  :lol:
     
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #63 -: Февруари 05, 2014, 14:41:39 pm »
Дани, то да само веждитеееее..... с мед да ги намажеш  :lol:
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #64 -: Февруари 05, 2014, 16:50:56 pm »
Пък тия дет сме с два косъма на веждите да мълчим, м? Като има косми там поне може да ги подкастряш и скубеш, ама като няма какво да скубеш е гадост :(

С моята коса се справям само с балсами  и флуиди за къдрици, иначе ставам от рошава по- рошава :lol:
[/url][/url]
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #65 -: Февруари 05, 2014, 17:00:13 pm »
Здравейте, имам една питанка.
Не знам дали тук е подходящо, ама.....

Приблизително каква сума трябва да ми изплати работодателят за отпуск след майчинство?
Благодаря предварително.
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #66 -: Февруари 05, 2014, 17:06:21 pm »
Здравейте, имам една питанка.
Не знам дали тук е подходящо, ама.....

Приблизително каква сума трябва да ми изплати работодателят за отпуск след майчинство?
Благодаря предварително.
Как така каква сума?

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #67 -: Февруари 05, 2014, 17:13:21 pm »
и аз не разбрах за каква сума след майчинство става въпрос :oops:
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #68 -: Февруари 05, 2014, 17:34:14 pm »
при неизползван отпуск

майчинството ми изтече септември.
започнах работа октомври.
когато започнах питах шефката дали ще ползвам отпуск за времето когато съм била в майчинство.
тя каза, че по-добре да ми го изплати, но на части.

до края на януари нищо не ми е дала.
вчера на фиша ми пише 200 лв - първа част.

тук отговарят на въпроси.
http://balans.bg/1799-kak-se-izplashta-platen-otpusk-sled-majchinstvo/



Можете да получите обезщетение за неизползван платен годишен отпуск в парична форма само и единствено при прекратяване на трудовото правоотношение. Ако след навършване на две годишна на дете се върнете на работа, то в тогава трябва действително да използвате полагащия Ви се платен годишен отпуск и нямате право вместо действително ползване да получите обезщетение в парична форма.


*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #69 -: Февруари 05, 2014, 18:25:41 pm »
има една подробност

тя си закри старата фирма и откри нова.
аз не съм напускала, направо подписах нов договор с новата фирма.

може би затова е решила да ми изплати въпросната сума.

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #70 -: Февруари 05, 2014, 22:00:05 pm »
Да, след изтичане на майчинството задължително трябва да си вземеш натрупаната отпуска, но явно при теб точно така е станало при закриване на фирмата, ти реално не напускаш, а ти се закрива щата, да кажем, а в този случай тя е длъжна да ти я изплати.
« Последна редакция: Февруари 05, 2014, 22:33:45 pm от StefiZ »
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #71 -: Февруари 05, 2014, 22:28:27 pm »
Това не го знаех.
И вчера като ми каза, че по принцип се изплаща при прекратяване на договора малко се изненадах.
Помислих, че ми намеква нещо.
Дано не е така де.

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #72 -: Февруари 06, 2014, 09:37:49 am »
Ако имаш подписан договор с новата фирма (ново юридическо лице) и съответно ти е прекратено правоотношението със старата, формално си напуснала старата и трябва да ти се изплати неизползваната отпуска. Това логично би трябвало да стане с последното възнаграждение от старата фирма, защото там ти е натрупаната отпуска. Звучи ми странно това да стане от новата фирма, ако правилно съм разбрала или ако не е оформено по друг начин. Относно притесненията ти за евентуално прекратяване на договора майките на деца до 3 г. се ползват със закрила и работодателят може да ги "уволни" само с предварително разрешение на инспекцията по труда.
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #73 -: Февруари 07, 2014, 11:05:58 am »
Хайде малко смяна на темата:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.779902545370661.1073741971.130552273639028&type=1
Може би сте го гледали, но ...... за тези, които са пропуснали! Може да допълвате със снимки тук в темата  :lol:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #74 -: Февруари 07, 2014, 12:20:57 pm »
barbaron, да се смеем или да плачем  :)
Сладури


Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #75 -: Февруари 07, 2014, 12:26:21 pm »
Смяяяяяяяяяяях!
Как ще плачете - та знаете ли аз колко години съм искала някой да ми разхвърля и да ми прави белички в къщи?!?!?!?!

Ей сега, ако ме видите в каква разхвърляна стая си седя и ми е гооооооот!

А пък за тези белички - знаете ли е виновен?!?!?!?! facebook и подобнииииии  :lol:  :lol:  :lol:
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #76 -: Февруари 07, 2014, 14:29:23 pm »
Звучи ми странно това да стане от новата фирма, ако правилно съм разбрала или ако не е оформено по друг начин.

Благодаря ти за разяснението.
Още като започвах ми каза, че няма да може наведнъж да ми изплати сумата. Аз се съгласих и така.
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #77 -: Февруари 08, 2014, 20:07:11 pm »
eganeva ще е чудесно да ти изплатят отпуската. Моят работодател няма да го направи. Ще трябва да пия една студена вода за отпуската и затова си я използвам.
Барбарон, леле майко!  osi_12 горката майка  :lol:
Та за веждите и косата. Преди да забременея с Ива имах къдрава коса, сега имам само леко чуплива коса. Така се промени от раждането, но поне си остана гъста. За веждите да не говоря. Тънки и светли, ужасни са.

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #78 -: Февруари 12, 2014, 18:10:34 pm »
Имам нужда от съвет. Направиха ми мамограма, защото тази година ставам на 40. Сравниха я с предишната от 2005-та година. Извикаха ме отново, защото откриха разлика между снимките вляво - имало област с по-плътна тъкан. В крайна сметка решиха, че няма нищо тревожно след повторните снимки вляво, но ме викат след 6 месеца за нова мамограма.

Предстои ми среща с онкохирург за преглед и повторно обсъждане на резултатите от мамограмите, по мое настояване. Имам слаби болки и придърпвания вдясно, не вляво. Да настоявам ли и за ултразвуково изследване или да изчакам 6 месеца?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #79 -: Февруари 12, 2014, 18:33:05 pm »
Имам нужда от съвет. Направиха ми мамограма, защото тази година ставам на 40. Сравниха я с предишната от 2005-та година. Извикаха ме отново, защото откриха разлика между снимките вляво - имало област с по-плътна тъкан. В крайна сметка решиха, че няма нищо тревожно след повторните снимки вляво, но ме викат след 6 месеца за нова мамограма.

Предстои ми среща с онкохирург за преглед и повторно обсъждане на резултатите от мамограмите, по мое настояване. Имам слаби болки и придърпвания вдясно, не вляво. Да настоявам ли и за ултразвуково изследване или да изчакам 6 месеца?
Според мен да, но да не изглежда, че му казваш какво да прави можеш примерно да му кажеш, че силно се притесняваш, защото в близката рода имаш случаи на рак на гърдата и искаш да си сигурна. Ултразвука ще каже дали имаш киста или е нещо друго, но ако не е киста няма да ти каже какво е другото. Най-сигурното си е биопсия. При всяко положение, поне според мен, ако му кажеш, че имаш история на същият рак, ще се задейства много по-вече, понеже е много силна генетиката точно при този рак.


  
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #80 -: Февруари 12, 2014, 20:03:12 pm »
Според мен изчакай срещата с онкохирурга и обсъдете  биопсия. Ултразвукът няма да ти даде отговор на въпроса дали уплътнението е злокачествено.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #81 -: Февруари 12, 2014, 22:32:13 pm »
Цигу, миналата година точно тези дни ме оперираха!
Фиброаденом, който се откри на ултразвук една година преди това!
При мануалния преглед не се открои, много навътре беше.
Шест месеца по-късно втори ултразвук аденома беше удвоил обема си,
направиха ми мамография, макар да бях на 36 и тук до 40 не се препоръчва.
Тя само потвърди двата узи прегледа.Мамоложката, каза че биопсията е безсмислена в моя случай.
От 1 до 3 % е вероятността фиброаденома да стане карцином и аз се оперирах.
На 20 минута след операцията направиха тест на находката, и за щастие резултата бе липса на ракови клетки.

Останах с впечатление, че в България биопсията вече не е така популярна, но това е мое мнение.
Съвета ми е да те прегледа хирурга!После с оглед неговото мнение ще прецениш дали да ти направят и ултразвук.
При мен просто етапите бяха мануален преглед с ултразвук, мамография и т.н.
Боби, на мен още при първия ултразвуков преглед становището бе за фиброаденом,
а апарата бе преносим и някак дискредитиращ диагнозата.
За контролата потърсих второ мнение на много хубав апарат,
но той както вече писах само потвърди наличието на фиброаденома.

Цигу, успех и много те прегръщам, неизвестността и мислите ти в тази ситуация са минали през мен.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #82 -: Февруари 13, 2014, 09:55:10 am »
И четивото за тази седмица - интересно от първата до последната буква, с много важни поуки между редовете.

http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=18&aid=372

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #83 -: Февруари 13, 2014, 09:57:56 am »
Имам нужда от съвет. Направиха ми мамограма, защото тази година ставам на 40. Сравниха я с предишната от 2005-та година. Извикаха ме отново, защото откриха разлика между снимките вляво - имало област с по-плътна тъкан. В крайна сметка решиха, че няма нищо тревожно след повторните снимки вляво, но ме викат след 6 месеца за нова мамограма.

Предстои ми среща с онкохирург за преглед и повторно обсъждане на резултатите от мамограмите, по мое настояване. Имам слаби болки и придърпвания вдясно, не вляво. Да настоявам ли и за ултразвуково изследване или да изчакам 6 месеца?

не мисля, че ултразвукът ще даде по-ясна информация от мамографията. щом са те отложили, значи не са намерили нищо притеснително. имаш ли файл със снимката? ако да - можем да уредим и друго мнение.

болки и придърпвания не са релевантни - тия работи не болят, не и в началото.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #84 -: Февруари 13, 2014, 10:39:32 am »
болки и придърпвания не са релевантни - тия работи не болят, не и в началото.

Това бяха думите които чух и от мамоложката, и от хирурга!

Джам, мамографията е натоварваща, каквото и да си говорим.
Ако може да се избегне с ултразвук по-добре.
Нямах предвид, че той е по-надеждния метод, ни най-малко.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #85 -: Февруари 13, 2014, 11:41:21 am »
И четивото за тази седмица - интересно от първата до последната буква, с много важни поуки между редовете.

http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=18&aid=372

да, много интересно четиво, което за пореден път доказва, че всяка крайност е погрешна.
едно мога да кажа, браво на момчето, че не е в психиатрия, а все пак е израснал горе долу разумен човек :wink:
защото на 20 г. можеш да наваксаш с латинския, но играта с топка с приятели, трудно. да, няма да си най-младия професор в Бг, но какво от това.
и истината е че, това момче не е гений, той просто е едно дете, което не е имало детство, а четяло латински, израснало е в среда на изтъкнати психиатри и т.н. Щеше да е гений, ако станал велик музикант, например, а не психиатър като родителите си :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #87 -: Февруари 13, 2014, 16:38:30 pm »
И четивото за тази седмица - интересно от първата до последната буква, с много важни поуки между редовете.

http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=18&aid=372
Вероятно родителите му са много горди от всичко, което е постигнал синът им, но аз като чета ми става жал за него...Всичко му е объркано на това "дете" - дори и името му - Дроздстой!!! Аз бих се прекръстила, но това е друга тема. Дано не свърши като Майкъл Джексън, който според мен така и не успя да се пребори (психологически) с липсата на детство в истинския смисъл на думата.
Хубавото в историята според мен (винаги трябва да има и добра страна  :D ), е че младежът ще остане в България, не е комерсиално настроен (поне на "първо четене") и има желание да изгради нещо наистина ценно. Успех в начинанието и по-балансиран живот занапред му пожелавам!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #88 -: Февруари 13, 2014, 19:16:55 pm »
Нищо в повече не е добро!Хубава статия!
Ще се радвам това момче да има успех и да преосмисли онова, което е загубил в детството си
и да го преживее балансирано на тази възраст. Говоря за спорт или друго хоби!
Името няма да го коментирам, но е абсурдно!
И аз мисля като Стефи, че гениалността е там където има сблъсък в добрия смисъл на думата,
детето да притежава талант и способности, които родителите му привидно нямат!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #89 -: Февруари 17, 2014, 08:01:27 am »
Момичета, ще купуваме "веНосипед" на девойката  :D. Към какво да се насочим? Нямам идея колко ще се кара, миналата година не проявяваше никакъв интерес. Но от няколко седмици постоянно за това говори и решихме като се запролети да вземем.
     
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #90 -: Февруари 17, 2014, 08:12:23 am »
Вчера тук се позатопли и ходихме на морето на риба. Риба не хванахме, но което ми направи впечатление, та реших да го споделя с вас, беше, че на плажа имаше хора, дори имаше съвсем мънички деца по бански и джапащи в морето. Имаше едно дори цялото беше във водата. Отделно че по крайбрежната ивица имаше пълно народ по къси панталонки.  Температурата беше 15 градуса. Аз на американците много неща не им харесвам, но специално отношението им към тези неща много ми харесва.Преди няколко дена беше 10 градуса и духаше студен вятър, Аз дори измръзнах, но на детската площадка, където заведох децата, имаше много деца по къси панталонки.  Не знам дали навсякъде е така или само тук, понеже са свикнали непрекъснато да са на климатици, но определено е приятно да видиш родители, които така лежерно гледат на това, че децата им киснат в 15 градусовото(или по-малко) море и щъкат на студения вятър по бански. Нас все ни навличаха, да не ни духне вятър нещо, да не вземем да настинем. Баба ми ми даваше топла вода ( което преваряваше преди това) докато не тръгнах на училище. После защо бяхме всичките болнави. Ако не беше мъжа ми отдавна да съм си  оставила децата ако искат да джапат, да джапат докато им измръзне всичко.  Ама той никога не би ме оставил :-).


  
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #91 -: Февруари 17, 2014, 09:15:58 am »
dani_ j, http://detski-magazin.com/-velosipedi-za-porasnali-deca/4696--drag-alpha-16.html това е нашия веНосипед. Много сме доволни. Вече караме семейно. Качете я в магазина, да пробва и слушайте продавачите за размерите и типа на колелото.
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #92 -: Февруари 17, 2014, 11:39:20 am »
И ние трябва да купуваме колело тази година. Младежът вече прояви желание и  ми демонстрира че може да кара. Давайте мнения как да избираме,  ще ми бъде интересно. Скоро има имен ден и може да го зарадвам, та да си кара от пролетта. От най-малките 12 цола не ми се взема, че ще трябва да го сменим много скоро, но на по-голямо не му стигат крачетата педалите, как да постъпя?
« Последна редакция: Февруари 17, 2014, 11:41:41 am от shanoar »
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #93 -: Февруари 17, 2014, 11:45:20 am »
shanoar, как 12 цола? Питах за нашето и е 16" , а не 18. Извинете! Ние го взехме миналата година по това време и си го кара от тогава и то без помощните. Джам беше пускала много добри таблици за височинана детето/размери на колелото. Разрови се, да видиш.
« Последна редакция: Февруари 17, 2014, 11:51:56 am от midge »
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #94 -: Февруари 17, 2014, 11:59:58 am »
И аз съм на тема колело, но нашия хубостник с това камионче, дето се бута с крака, не иска да се учи да върти педали! Иначе започна да се позаглежда в колела и даже изяви желание един път да се качи на едно колело на едно детенце, но детето като нас - свидливооооооо - та не му даде да се пробва  :lol: Но мисля да го закарам в магазин и да си избере сам! /О/Ранжево ще е със сигурност  :wink:  :lol:  :lol: Това ни е напоследък любимия цвят! Аз помня, че гледах някъде подобна таблица, но идея нямам къде и кога. Ако някой я намери - ще я разгледам! Иначе имаме едно колело - мисля е около 16-18 цола. подарено ни - не е ново. Но Злато хич не го отрази миналата година, даже не щя да се пробва да седне. Та си мисля, че в името на това да го подкокоросам да се научи - може и най-малкото колеленце да взема - стига да му хареса и да се научи!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #95 -: Февруари 17, 2014, 13:31:25 pm »
след 12,има и 14 ,но ми се струва ,че няма много смисъл от него.По-добре за тази възраст 16-ка.На Жорко поне такова му взехме,като тъкмо направи 4 .Кара го 1 година с помощни и малко преди да направи 5г. ги махнахме.Не се наложи да го учих,както ги махнахме,така тръгна . :D
 Бяхме се засилили за ДРаг,но те са доста по-ниски от другите и се отказахме,защото 16-ката му беше малка,а на 18-ката се качваше трудно тогава,иначе пък го караше без проблем.
 Трябва да се пробва от детето,кое ще му е удобно.
<br />
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #96 -: Февруари 17, 2014, 13:42:30 pm »
за избора на размер на колелото, всичко зависи от ръста на детето. не е определяща възрастта тук.
има деца, дето на 4 години са високи 1.20, а други и на 6 години са 1.15 см.

моят син доскоро караше Драг 14 цола, сега ще купуваме вече по-голямо. между другото, продавам Драг-а. червен, отлично запазен, защото доста малко го е карал.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #97 -: Февруари 17, 2014, 13:56:35 pm »
И Алекс е с  Дино, 14ка и не и е малко колелото, а самата тя е висока 122 см. И ние скоро ще купуваме по-голямо, но искам първо да се научи да кара без помощни, защото още я е страх да се отпусне.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #98 -: Февруари 17, 2014, 16:49:39 pm »
Я да ви питам момичета нещо за търсене на работа. Преди няколко дена на шега на майтап си изпратих СВто за една обява за работа в България за търговски представител и апликационен специалист т..е явно някакви продажни на консумативи ( или машини) за молекулярна биология. Изпълнявам им всички изкисквания, с исключение на „Да познава и спазва изискванията на системата за управление по ISO 9001.“, коеот идея си нямам какво означава.
Днес получавам имейл, в който пише следното „Пиша Ви по повод обявата на АКВАХИМ АД  за свободно работно място в отдел „Молекулярна биология”, за което сте изпратили Вашата автобиография. След извършеният първоначален подбор по информацията, съдържаща автобиографиите на кандидатите за обявеното свободно работно място, Ви каним на първо интервю-събеседване с директора на дирекция „Лабораторни и индустриални решения” и завеждащия отдел „Молекулярна биология”.
Моля, определете начина, по който ще е удобно да се проведе интервюто: в офиса на АКВАХИМ, по телефона или Skype“

Смятам да си нароча едно телефонно или Скайп интервю, но ако може някой тук да ми каже ако е запознат какво представлява подобна работа и какво (не)трябва да се казва на интервю. Идея си нямам как протичат интервютата в България, има ли някаква стандартни въпроси, как трябва да се държа, много строго или по-отпуснато и т.н.  Аз в момента съм в процес на търсене на работа, имам интервю в петък и ако получа работата мисля да се разбера да започна след 2-3 месецаи смятах да си дойда до България за няколко седмици, та тогава бих могла да видя вече на место за какво става дума, Но за сега трябва да мине първото интервю, та ако можете помагайте със съвети.


Боби
« Последна редакция: Февруари 17, 2014, 16:54:13 pm от Bobbie »


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #99 -: Февруари 17, 2014, 17:12:57 pm »
Боби, аз не съм се явявала на интервюта за работа, но съдейки от общата конюнктура и прочетеното, ако спазваш американските правила за явяване на интервю, няма да сгрешиш.

HR науката е основно измислена по вашия край и нашите HR специалисти копират американското.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #100 -: Февруари 17, 2014, 17:59:45 pm »
Джам, защо НR? Мен ще ме интервюират шефа на отдела и някакъв директор на дирекция т.е. надявам се няма да ме карат да им давам примери как съм се справила с тежки задачи и какви резултати съм постигнала. Или мислиш, че това е част от интервюто?



  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #101 -: Февруари 17, 2014, 18:08:02 pm »
е аз откъде да знам кой ще те интервюира? :) давам ти общи насоки.
за точно такава работа едва ли някой друг тук се е кандидатирал, че да ти даде конкретика.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #102 -: Февруари 17, 2014, 18:12:53 pm »
Джаме, копни таблицата за колелата ако ти е под ръка, моля те. А между другото какви марки да търся и какви пари да приготвя като за начало?
Хич ме няма по въпроса.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #103 -: Февруари 17, 2014, 18:13:39 pm »
е аз откъде да знам кой ще те интервюира? :) давам ти общи насоки.
за точно такава работа едва ли някой друг тук се е кандидатирал, че да ти даде конкретика.
Aaa, изивнявай, мислех че си видяла, те са написалив писмото.
 Да, може да не е такава, но то си е търговски представител. Какво продаваш вече мисля, че са подробности. Та затова се надявах, че някой е запознат.
« Последна редакция: Февруари 17, 2014, 18:18:12 pm от Bobbie »


  
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #104 -: Февруари 17, 2014, 18:55:52 pm »
За колелото съм се насочила към 16 цола. Теодора през декември беше 111см, но сега мисля, че е дръпнала още поне 2см. При нас лошото е, че в града не се продават Драг и няма къде да пробваме, а от прочетеното се насочих съм тях или Дино, които мисля също не се продават при нас  :?. Джам, бих купила вашето 14 цола, но не знам дали няма да и е малко.
     
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #105 -: Февруари 17, 2014, 20:58:31 pm »
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #106 -: Февруари 18, 2014, 00:34:01 am »
Дани, с какво я торите Теодора?  :lol: Моят син беше през юли 105 см. Едва ли е пораснал кой знае колко, тъй като сега носи дрехи 110. Колелото му е 14 инча. Кара без помощни колелца от миналата година.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #107 -: Февруари 18, 2014, 05:47:26 am »
Дани, колкото и да е голяма Теодора, малко я надценяваш с тази 16ка си мисля :)
на Стефания колелото е 18ка, но Пипс не може да се качи, а те с Теди са еднакви
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #108 -: Февруари 18, 2014, 08:03:22 am »
Деси, с кисело мляко и желирани бонбони, разделно  :lol:. Дрехите са размер 116 от есента насам  :wink:.
Мини, може да си права. Идея нямам дали ще е добре 14 цола или 16. Трябва някъде да пробваме. Предполагам колко "много" ще го кара, ама да начешем крастата.
« Последна редакция: Февруари 18, 2014, 08:14:38 am от dani_ j »
     
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #109 -: Февруари 18, 2014, 10:18:59 am »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #110 -: Февруари 18, 2014, 10:22:33 am »
колелото при всички случаи трябва да се пробва.

двете таблици, които са дадени, гледам, че се разминават силно.

Мартин до към 122 см си караше идеално колело с размер 14 цола. след това се видя вече, че му става малко, но още може да го кара, а е 128 см.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #111 -: Февруари 18, 2014, 13:16:25 pm »
е аз откъде да знам кой ще те интервюира? :) давам ти общи насоки.
за точно такава работа едва ли някой друг тук се е кандидатирал, че да ти даде конкретика.
Aaa, изивнявай, мислех че си видяла, те са написалив писмото.
 Да, може да не е такава, но то си е търговски представител. Какво продаваш вече мисля, че са подробности. Та затова се надявах, че някой е запознат.
Боби, явявала съм се на доста интервюта за работа, включително и за търговски представител в една от водещите в България фармацевтични компании, която между другото е американска. Годината беше 2008 г., но все пак, ако те интересува, пиши ми на лс, защото имам информация, която може да ти бъде полезна, но е доста обемна и трябва по мейл да се изпрати.
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #112 -: Февруари 18, 2014, 14:38:42 pm »

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #113 -: Февруари 18, 2014, 15:18:24 pm »
Какви изпити за дете на 4 години? от бебета ще им слагат етикети "отличник" и "слабак"... Нас като не са ни изпитвали, а да не говоря, че матурите всичките ги отървах, да не сме нещо неграмотни.

А от статията на Мидж не разбрах как точно ги ограмотяват хилядите възрастни? И кои са тези възрастни - тази определена група, която аз си мисля ли  :? Това ми се струва като доста други програми -има едни пари да се изхарчат тука по проект. Малко съм се набрала, щото не стига че им издържаме семействата на някои хора, "образоваме ги", ами онзи ден ми идат и удома да ми се жалват - "дай 5 лева, че детето гладно, хумана няма, памперс няма." 


*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #114 -: Февруари 18, 2014, 15:28:36 pm »
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #115 -: Февруари 18, 2014, 15:55:29 pm »
Уф, естествено интерпретацията на медиите за матурите на 4год. е ужас. Това е оригиналния документ: http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/left_menu/documents/documentsproject/2014/proekt_action_plan_LLL_06-02-2014.pdf
точката за матурите е 3,2 и е свързана с превенция на обучителни затруднения.

bebe_2013, и на мен така ми прозвуча, като на теб "за едните пари" и "определени групи"


Bobbie, съвет от мен е да проучиш предварително фирмата и продуктите. Това винаги прави добро впечатление.
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #116 -: Февруари 18, 2014, 16:19:04 pm »
колелото при всички случаи трябва да се пробва.

двете таблици, които са дадени, гледам, че се разминават силно.

Мартин до към 122 см си караше идеално колело с размер 14 цола. след това се видя вече, че му става малко, но още може да го кара, а е 128 см.
И наш Гого като Мартин -  ние вече купихме по-голямо колело, но това с 14 цола още се кара на село, да не разнасяме всеки път новото. Ръста на детето е около 125-126 см в момента. Ако се насочвате към по-големите задължително трябва да се пробва.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #117 -: Февруари 18, 2014, 17:11:07 pm »
midge, благодяря за съвета.
Врабчо, мерси, сега ще ти пиша на лични.


  
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #118 -: Февруари 18, 2014, 17:15:57 pm »
Боби, очаквай въпроси за семейно положение, деца и прочие подробности от личния си живот. Това е нормална практика в България. 
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #119 -: Февруари 18, 2014, 17:36:12 pm »
Боби, очаквай въпроси за семейно положение, деца и прочие подробности от личния си живот. Това е нормална практика в България.
Вярно, че е така, бях забравила. Попитах ги колко време горе долу да планирам, казаха около час. Е, сега като го каза това поне знам какво ще си говорим цял час ;-).


  
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #120 -: Февруари 18, 2014, 21:11:15 pm »
Гледам, че и тук се обсъжда темата за тестовете за 4 годишните. Да внеса малко яснота, защото ако слушаш коментарите на журналистите по медиите оставаш с големи заблуди.
По случайност бях в екипа, който обследва деца от Плевенски ДГ по пилотния проект. На първо място НЕ се изследват всички деца, а тези които имат писмено информирано съгласие от родителя и анкета от родителите /която е част от обследването/. Теста, нали разбирате не е това, което ние възрастните разбираме под "тест", а е игра с кукли, показват се картинки и рисунка от детето, ходене по права лента, скок от място. Не мисля, че има нещо кой знае какво: Назоваване на домашни животни, откриване на еднаквости, ориентиране и правилно използване на "Под-над-върху-през-зад", отговор с една дума на въпрос какво прави детето? - борави ли с глаголи, съгласуване по род и число.
Определено всички деца, с които аз работих се справяха с лекота.

Първо искам отново да подчертая, че ако родителите не желаят децата им да се включат в това проучване няма да бъдат включени. Второ, ако отворите книжките, които всички ние купуваме в началото на уч.година или са безплатни за подготвителните групи ще забележите, че отново има входно и изходно ниво "диагностика". Освен това си има и държавни образователни потребности, по които всички деца са "оценявани".

Дано да съм била полезна за дискусията
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #121 -: Февруари 19, 2014, 00:44:38 am »
Снеже, това, което описваш, ми прилича на част от задължителните мед.прегледи на децата в Германия. Така педиатърът проследява дали детето се развива нормално. Освен това има и стандартен медицински преглед. Около половин час продължава всичко.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #122 -: Февруари 19, 2014, 07:51:51 am »
Ами ето - все някой го прави. Дали лекар или педагог .... добре е да се знае нивото.
Вчера разбрах, че при моята „4 с +“ годишна дъщеря са въвели „изпитването“ - госпожата питала и те вдигали ръка, за да ги посочат и да кажат. Бях много изненадана (да ме пита човек що ли).
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #123 -: Февруари 19, 2014, 08:53:06 am »
Струва ми се, че това са си нормални неща и винаги са присъствали. Медиите наистина си търсят сензации и сякаш изопачават нещата в заглавията. Вие като сте били в градината не е ли имало "изпитване", гатанки, въпроси по картинки :)
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #124 -: Февруари 19, 2014, 09:16:57 am »
Гледам, че и тук се обсъжда темата за тестовете за 4 годишните. Да внеса малко яснота, защото ако слушаш коментарите на журналистите по медиите оставаш с големи заблуди.
По случайност бях в екипа, който обследва деца от Плевенски ДГ по пилотния проект. На първо място НЕ се изследват всички деца, а тези които имат писмено информирано съгласие от родителя и анкета от родителите /която е част от обследването/. Теста, нали разбирате не е това, което ние възрастните разбираме под "тест", а е игра с кукли, показват се картинки и рисунка от детето, ходене по права лента, скок от място. Не мисля, че има нещо кой знае какво: Назоваване на домашни животни, откриване на еднаквости, ориентиране и правилно използване на "Под-над-върху-през-зад", отговор с една дума на въпрос какво прави детето? - борави ли с глаголи, съгласуване по род и число.
Определено всички деца, с които аз работих се справяха с лекота.

Първо искам отново да подчертая, че ако родителите не желаят децата им да се включат в това проучване няма да бъдат включени. Второ, ако отворите книжките, които всички ние купуваме в началото на уч.година или са безплатни за подготвителните групи ще забележите, че отново има входно и изходно ниво "диагностика". Освен това си има и държавни образователни потребности, по които всички деца са "оценявани".

Дано да съм била полезна за дискусията
Мерси, че внесе яснота. Ей, затова спрях да гледам телевизия, ще трябва и източниците от нета да си променя  8)

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #125 -: Февруари 19, 2014, 16:48:53 pm »
Имам въпрос към мимчетата с по-големи деца:D
Водите ли децата на плуване, ако да къде и от каква възраст започнахте?(става въпрос за град София)

Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #126 -: Февруари 19, 2014, 22:32:20 pm »
Боби, тази фирма е собственост на един бивш депутат от НДСВ.  Бяха представители на Мерк за България до преди няколко години.
« Последна редакция: Февруари 19, 2014, 22:37:18 pm от alia_alia »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #127 -: Февруари 19, 2014, 23:10:57 pm »
Имам въпрос към мимчетата с по-големи деца:D
Водите ли децата на плуване, ако да къде и от каква възраст започнахте?(става въпрос за град София)

преди 4-5 години (по-скоро 5) едва ли някой треньор ще я вземе. чувала съм, че в клиниката на Мазнейкова има басейн, където правят тренировки и за бебета, но нямам наблюдения.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #128 -: Февруари 20, 2014, 03:29:43 am »
Ники, и тук преди 4,5 г. мисля не вземат деца за тренировки, даже по-скоро на навършени 5
За това и Преслава не е записана все още на нищо
Стефи трябваше да навърши 5, преди да я запиша на гимнастика преди време
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #129 -: Февруари 20, 2014, 06:48:30 am »
Боби, тази фирма е собственост на един бивш депутат от НДСВ.  Бяха представители на Мерк за България до преди няколко години.
Не знаех, че е собственост на бивш депутат, мерси. За Мерк знам, да.
След няколко часа ми е интервюто, стискайте палци. Ако е рекъл Господ ( то аз не съм религиозна, ама така се казва) току виж съм се върнала в България :-). А може и тотално да се проваля, ще видим.


Б.


  
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #130 -: Февруари 20, 2014, 08:36:57 am »
успех, Боби! Да стане това, което е най-добре за теб и близките ти  :goodluck:


*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #131 -: Февруари 20, 2014, 09:14:25 am »
Мини, Джам, мерси за отговорите. То на мен не ми е толкова за тренировките, колкото за плицикането. Ще проверя, ако не я щат поради възрастта ще се плицикам с нея  :)

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #132 -: Февруари 20, 2014, 10:52:48 am »
Ники, няколко деца от групата на Митака посещаваха миналата година басейна за който Джам писа.
Ако искаш мога да попитам подробности.

Успех Боби  :crossfingers:

Нашия дом е на вълна "Първолак мамо, голЕми тревоги, големи тРъпки  :P"...
Снощи имахме родителска среща организирана от директорката
на нашата градина и госпожите на Митака.
Среща на която ни бяха представени четири училища в нашия квартал.
Очарована съм и натъжена едновременно, то няма да съм такава трепетлика, ако не е така.
Да ти дойдат на крака за да те информират директори, зам. директори,
евентуалните бъдещите учители на детето ти и такава слаба посещаемост, ей много болно ми стана.
Идея нямам как е другаде, но за мен това е инициатива която трябва да бъде поощрена.
На мен лично ми бе много полезна.
Всичко е от родителите, всичко е от нас, не са виновни за нищо децата.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #133 -: Февруари 20, 2014, 13:47:27 pm »
Момичета, какво се прави за прощапулник или както там се вика празникът като проходи детето?

Мише, тук е обратно - хубавите училища ти трябва да ходиш да ги "ухажваш".




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #134 -: Февруари 20, 2014, 14:03:19 pm »
Интервюто мина много добре. Което зависи от мен общо взето беше идеално, сега чакаме да видим дали ще ме изберат за второ интервю. Обаче това вече зависи най-вече не от моето представяне, а от това дали ще намерят кандидат с по-специфични умения, каквито търсят, понеже моите са малко в страни. Та това е за сега от мен, ще видим какво ще стане.


Боби


  
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #135 -: Февруари 20, 2014, 14:04:30 pm »
Момичета, какво се прави за прощапулник или както там се вика празникът като проходи детето?
Оливче, ето инфо тук:
http://teostefanova.log.bg/article.php?article_id=147943

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #136 -: Февруари 20, 2014, 14:09:08 pm »
Боби, а ти наистина ли пислиш да се връщаш?
Извиянвай ако въпроса ми е не тактичен, но наистина ми е любопитно, имайки предвид каква е ситуацията в страната и бизнеса. :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #137 -: Февруари 20, 2014, 14:30:20 pm »
Боби, а ти наистина ли пислиш да се връщаш?
Извиянвай ако въпроса ми е не тактичен, но наистина ми е любопитно, имайки предвид каква е ситуацията в страната и бизнеса. :)
Ситуацията в страната и бизнеса, по моят преценка като външен наблюдател, е много различна за различните хора.  Моята причина да не съм в България е, че нямах хубава работа. Това,с което тази фирма предлага, а и чета масово, че се предлага за подобна позиция, никак не е лошо. И работата ми харесва, поне  това, коеото ми описаха, че представлява един работен ден.  В краен случай, вратите за обратно са отворени, ако не стане нищо винаги мога да се върна. Макар че аз лесно не се отказвам, ако дойда ще дам всичко от себе си да се справя. Ше видим. Ако им се яви кандидат, който им познава всичките марки апаратура и е работил с тях( аз не съм) няма да ме вземат,но ако другите са като мен, мисля, че имам добър шанс и току вижх сме се видяли след месец на Софийска почва :-).


  
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #138 -: Февруари 20, 2014, 15:22:37 pm »
Бобииии, не се връщай, ако не ти се налага по някакви други причини. Тази България в момента няма нищо общо с онази, която аз оставих.
 В България съм от Юни 2013 и чакам с нетърпение Май 2014 да се прибера обратно.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #139 -: Февруари 20, 2014, 15:30:44 pm »
Мерси, Ники  :D




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #140 -: Февруари 20, 2014, 15:54:08 pm »
Нашия дом е на вълна "Първолак мамо, голЕми тревоги, големи тРъпки  :P"...
Снощи имахме родителска среща организирана от директорката
на нашата градина и госпожите на Митака...

Мише, при нас нищо не са организирали, но ако бяха със сигурност щях да ида. Аз сама си проучвам училищата лошото е, че колкото хора толкова и мнения, но се водя основно по Ели. Тя иска да е в един клас с приятелите и от детската градина. Дори ми каза, мамо извинявай, че те карам да ме записваш, но много искам да съм в 36-то" - там ще са половината и група. Самите деца се питат едно друго, в кое училище ще ги записват. И така понеделник след 3 часа висене в 36-то, подадох документи, добре че ми ги приеха с бъдещ адрес (с обещание да им занеса адресна регистрация в най-скоро време) иначе нямахме никакъв шанс за там. А като си получа адресната регистрация, ще подам и в 34-то, като резерва.

Ники, при нас от детската градина им организират плуване, т.е. децата са навършили 3 години. И ги водят в съседна детска градина където има басейн, защото в нашето ОДЗ няма. Моите не съм ги записвала защото нямаха желание, а и ми идва в повече и за това да плащам, танци и английски им стига.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #141 -: Февруари 20, 2014, 16:44:15 pm »
Бобииии, не се връщай, ако не ти се налага по някакви други причини. Тази България в момента няма нищо общо с онази, която аз оставих.
 В България съм от Юни 2013 и чакам с нетърпение Май 2014 да се прибера обратно.
По-конкретно може ли да споделиш кое смяташ, че е по-лошо?


  
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #142 -: Февруари 20, 2014, 17:03:44 pm »
момичета, на мен също ще ми е интерсно да споделите и двете - едната защо се е върнала, а другата защо иска да се връща. Не говоря за лични неща, а в темата за емиграцията във форума на кафе, където разискваме от няколко дни темата :)
« Последна редакция: Февруари 20, 2014, 17:12:29 pm от StefiZ »
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #143 -: Февруари 20, 2014, 17:06:32 pm »
Стефи, ние не сме се върнали, дойдохме само за една година. Ще се прехвърля в другата тема, която не съм видяла :)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #144 -: Февруари 20, 2014, 17:45:05 pm »
ema 2, възможно е май месец да летим заедно, в момента сформираме група за по-ниски цени на билетите.
Боби, успех!
[/url][/url]
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #145 -: Февруари 21, 2014, 11:40:07 am »
Малко съм изтървала дискусията, но да я върна към биопсията - Мише, като съм говорила с баща ми, той ми е казвал, че избягват да правят биопсия, защото може да се вземе здрава тъкан, т.е. да не уцелиш мястото, където може да има увредени клетки и да изтърват момента, в който да проведат най-добре лечение. Затова и предпочитат на място да погледнат и да се изреже съмнителния участък, за да се изследва вече тази тъкан и да се прецени как да е лечението нататък.
Цигу, пожелавам ти всичко да се нареди добре!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #146 -: Февруари 21, 2014, 15:30:01 pm »
Гане, точно това ми обясни моята мамоложка, но на "лекарски" език, леко цапнат.
А при мен докато стигнат до фиброаденома изрязаха 10тина липома, които явно имат сходство
визуално, защото на финала хирурга с такова облекчение каза - Намерихме го най-сетне.
Та вероятността при биопсия да се вземе проба от грешна тъкан не е малка.
Аз не се страхувам от такива манипулации, а тази специално нямах търпение да я направя
за да съм наясно какво ще се случва след това.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #147 -: Февруари 21, 2014, 16:39:46 pm »
Да ви разкажа ли как беше потвърдена варицелата на Теди от личния лекар? Вчера, след като се усъмних, се обадих по телефона. Беше в края на приемното време, каза ми да я заведа утре, т.е. днес, но да не влизаме в чакалнята, а да се обадя като пристигнем. За домашна визита ни дума. Тази сутрин заведох заразното дете до кабинета, обадих се и лекарката излезе и прегледа детето навън, в дворчето на кооперацията, в която е кабинета. Тропна на прозореца, за да отвори сестрата и да запише. Кулминацията беше, когато ми връчиха Бързо известие по образец, което аз да занеса в РИОКОЗ и детската градина, която Теди не е посещавала от края на октомври. На въпроса ми как да разхождам заразно дете по улиците отговора беше "няма ли някой друг освен теб?" Ами няма, това е положението. В крайна сметка в градината само се обадих да я запишат в журнала, а в РИОКОЗ известието го занесе съседа, който днес случайно не е на работа. Ядосана съм доста, но още повече избеснях, когато прочетох Наредба №21 за реда за регистрация, съобщаване и отчет на заразните болести -    
Чл. 6. (1) Регистрираните заразни болести по чл. 4 се съобщават от медицинските специалисти, които са ги открили, в срок от 24 часа:
1. на РИОКОЗ на чиято територията е открит случая;
2. на общопрактикуващия лекар на заболялото лице – когато заболяването е открито от друг медицински специалист;
3. на здравния кабинет в учебно и детско заведение – когато заболялото лице посещава училище или детско заведение;
     
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #148 -: Февруари 21, 2014, 17:20:44 pm »
Дани, оплачи се в НЗОК, МЗ и РИОКОЗ! с една обща жалба.

кучката е мръсна мързелива гад, побеснявам от такива, които нарочно лъжат и изтезават майки с болни деца. с температурата и варицелата ще го разхождаш по улиците!

подай оплакване, опиши точно ситуацията и я заеби.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #149 -: Февруари 21, 2014, 17:23:03 pm »
Дани, оплачи се в НЗОК, МЗ и РИОКОЗ! с една обща жалба.

кучката е мръсна мързелива гад, побеснявам от такива, които нарочно лъжат и изтезават майки с болни деца. с температурата и варицелата ще го разхождаш по улиците!

подай оплакване, опиши точно ситуацията и я заеби.
И аз това мисля и съветвам. Няма да се променят, ако си мълчим и им вършим работата.

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #150 -: Февруари 21, 2014, 17:42:24 pm »
Наистина ще помисля за жалба, колкото и да ми е неприятно.
     
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #151 -: Февруари 23, 2014, 19:29:37 pm »
предполагам майките с по-големи дечица имате новият албум на Билла
пиша тук повтарящите номера на стикери, който има интерес

17,29,30,31,54,62,68,73,80,108,120,121,137,146

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #152 -: Февруари 23, 2014, 20:14:07 pm »
Ooo давай насам :)
ние от 2 седмици събираме, от товите нямаме номер: 17, 30, 62, 120, 121, 137, моля изпрати ни ги :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #153 -: Февруари 23, 2014, 20:23:19 pm »
оки, имате ги
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #154 -: Февруари 23, 2014, 23:39:30 pm »
Ники, Дари ходи от около месец на плуване в клиниката на Мазнейкова, но мисля че ги взимат от 4 години.. По принцип децата плуват сами с треньор и мисля че не пускат родители с тях, но ще питам следващият път дали вземат и по-мънички.
Дани, мисля че 16-ка ще й е добре на Теди..все пак идеята е и по-дълго да го кара детето. Ние взехме 16-ка на Драг за 4-я рожден ден, тогава девойката беше около 105 см. и при смъкната седалка си й беше съвсем добре, е, все още караме с помощни, но тя си е страхлива, това лято ще се пробваме да ги махнем.
Спокойна вечер от мен!
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #155 -: Февруари 24, 2014, 08:38:45 am »
предполагам майките с по-големи дечица имате новият албум на Билла
пиша тук повтарящите номера на стикери, който има интерес

17,29,30,31,54,62,68,73,80,108,120,121,137,146


Мини, на нас ни липсват: 17,29,30,31,68, 73,80,108,121,137,146 :)
Ако са ти останали номерца - давай насам, моля! :)
За сега ние нямаме повтарящи, но ако се получат - пращам :)
« Последна редакция: Февруари 24, 2014, 08:41:15 am от petqst »
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #156 -: Февруари 24, 2014, 10:00:40 am »
Здравейте, момичета. В нашата градина последният вирус е с болки в ушите и кашлица. Ще опитам днес да лекувам на топло в къщи и ако не се подобри моето момиче чак утре ще се отдадем на  ободряваща разходка до педиатърката в модерната, сетла и съвсем празна поликлиника на пл.Славейков :evil: . (която изобщо не се намира до Макдонлдс, в който ще ме измъчват да отидем за здравословно детско меню със смислена играчка )
капя Отипакс, давам Панадол за обезболяване и за лекуване вечер, промивам с физиологичен разтвор за хремата от която тръгна всичко . Клеева тинктура, Изорекс, изцеден сок от портокал за витаминС ....
Какво още мога да направя за да не се разрастне проблема в ушите?

Косето е на небето.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #157 -: Февруари 25, 2014, 10:51:44 am »
Хоуп, по мое скромно мнение - Клеева Тинктура и Изорекс е безсмислено да даваш. От тези глупости за стимулиране на имунната система ми се повдига вече честно. Портокалов сок изцеден няма лошо да даваш, но не очаквай чудеса. Аз не бих дала Панадол, а Ibuprofen, в съответната дозировка, той има леко противовъзпалителен ефект. Не се увличай с капките за нос :). Дори и да натъпчеш детето с лекарства, понякога просто процесът продължава.

Допълвам, вярное,  че при първи прояви на вирусна инфекция, е добре да се взима вит.Ц. Обаче трябва да се взима в големи количества - аз съм взимала по 5 грама на ден за период от няколко дни. И имаше много добър ефект. Но не знам за деца дали е подходящо и на моите никога не съм давала.
И по-добре да не се ползват разтворими във вода.
Сега, не препоръчвам да се пият такива големи дози вит.Ц, аз съм ги взимала по препоръка на лекар и то само за няколко дни. Винаги се консултирайте с лекар.
« Последна редакция: Февруари 25, 2014, 11:16:42 am от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #158 -: Февруари 25, 2014, 16:05:33 pm »
Ема, излишното количество вит.С се отделя с урината, така че никога не можеш да го предозираш.
Няма нищо страшно във вит.С
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #159 -: Февруари 25, 2014, 16:33:17 pm »
Ема, излишното количество вит.С се отделя с урината, така че никога не можеш да го предозираш.
Няма нищо страшно във вит.С

и нищо особено полезно, когато се отнася до лечение на вирусни инфекции. няма нито едно сериозно клинично проучване, което да е доказало еднозначно ползата от приложението на витамин С при лечение на грип и вирусни инфекции.

но масово лекарите това не го знаят, а и да го знаят, майчетата искат нещо да се предпише на децата им, когато се разболеят от стандартна ОВИ на ГДП. и се почва - ехинацея, осцилококцинум, вит.С, калциев глюконат, клеева тинктура, и т.н. и т.н.
хем да се занимава майчето, хем да се успокои, хем и фармацията да живее
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Crystal

Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #160 -: Февруари 25, 2014, 16:39:10 pm »
Ема, изли-шното количество вит.С се отделя с урината, така че никога не можеш да го предозираш.
Няма нищо страшно във вит.С
Големите количества витамин с може да доведат до камъни в бъбреците.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #161 -: Февруари 25, 2014, 16:45:15 pm »
Поначало аз съм минималист по отношение на лекарствата :)
Малките бяха болни, отидох на лекар, подплашена от масовата психоза за страшния вирус, без да преувеличавам, изписаха им по 7 неща. Когато отидох в аптеката и казах : дайте само първия сироп, аптекарката каза: ама как ще ги лекувата тези деца? :? Да, точно с 4 хомеопатични лекарства и две други нонсенс неща ще ги оправя.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #162 -: Февруари 25, 2014, 20:41:58 pm »
Ема, изли-шното количество вит.С се отделя с урината, така че никога не можеш да го предозираш.
Няма нищо страшно във вит.С
Големите количества витамин с може да доведат до камъни в бъбреците.
Надявам се да не мислиш, че имам предвид наливане с вит.С
Ема, излишното количество вит.С се отделя с урината, така че никога не можеш да го предозираш.
Няма нищо страшно във вит.С

и нищо особено полезно, когато се отнася до лечение на вирусни инфекции. няма нито едно сериозно клинично проучване, което да е доказало еднозначно ползата от приложението на витамин С при лечение на грип и вирусни инфекции.

но масово лекарите това не го знаят, а и да го знаят, майчетата искат нещо да се предпише на децата им, когато се разболеят от стандартна ОВИ на ГДП. и се почва - ехинацея, осцилококцинум, вит.С, калциев глюконат, клеева тинктура, и т.н. и т.н.
хем да се занимава майчето, хем да се успокои, хем и фармацията да живее
Джам,по въпроса може да се поспори, но няма да го правя-факт е че когато бяхме болни от грип налитахме само на кисели неща.
Поначало аз съм минималист по отношение на лекарствата :)
Малките бяха болни, отидох на лекар, подплашена от масовата психоза за страшния вирус, без да преувеличавам, изписаха им по 7 неща. Когато отидох в аптеката и казах : дайте само първия сироп, аптекарката каза: ама как ще ги лекувата тези деца? :? Да, точно с 4 хомеопатични лекарства и две други нонсенс неща ще ги оправя.


Ема, дано при вас не е грипа. Ние го изкарахме семейно и честно казано такова чудо не сме боледували.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #163 -: Февруари 25, 2014, 21:20:28 pm »
Оправиха се малките, този път мина само с кашлица и лека хрема.
Ние карахме много тежък грип 2012, ама тогава си бяхме в Канада.

Но за вит.Ц ще ви кажа нещо, което съм пробвала преди години - ако трябва да пътувам някъде и знам, че ще ми идва периодът, 3-4 дни преди да започне, съм пила ударно дози витамин Ц. М. ми е ставал доста оскъден за периода. Но това не знам дали е било много правилно да се прави. Вършеше ми работа за море или почивка.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #164 -: Февруари 26, 2014, 00:45:19 am »
и нищо особено полезно, когато се отнася до лечение на вирусни инфекции. няма нито едно сериозно клинично проучване, което да е доказало еднозначно ползата от приложението на витамин С при лечение на грип и вирусни инфекции.
Има някои: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23700397


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #165 -: Февруари 26, 2014, 01:43:31 am »
о, Боби, да почакаме да го установят при хора, все пак :) от толкова десетилетия се чака...
тоя мит върлува май вследствие на активната му пропаганда от Полинг, откривателя на витамина, който сам е зобел огромни дози :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #166 -: Февруари 26, 2014, 06:39:13 am »
Момичета, у дома усилено се говори за домашен любимец- последната тръпка е "гекон", но аз съм далеч от тази мисъл
двоумя се между котка и куче, съответно британка или френски булдог- някой ако може да ми подхвърли идеи от къде и да не са прекомерно скъпи, че понякога с цените се оливат
тук в СтЗ имам едни познати с развъдник, но ми искат 420 за френски булдог- стори ми се прекалена тази цена
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #167 -: Февруари 26, 2014, 06:49:34 am »
о, Боби, да почакаме да го установят при хора, все пак :) от толкова десетилетия се чака...
тоя мит върлува май вследствие на активната му пропаганда от Полинг, откривателя на витамина, който сам е зобел огромни дози :)
Тези експерименти се правят точно така с мишки. С хора причинно следствена връзка не можеш да установиш, а обикновено само корелация, която както знаем често нищо не означава. Причинно следствено връзки се доказват с експерименти, каквито на хора не можем да правим.
Посоченото изследване ясно показва че има роля за витамин Ц срещу инфлуенцата, но не показва, че допълнителни добавки от витамиан са необходими.
« Последна редакция: Февруари 26, 2014, 06:55:31 am от Bobbie »


  
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #168 -: Февруари 26, 2014, 10:15:21 am »
Мини, мисля, че има форуми на любителите и стопаните на определение породи кучета - там се обменя ценна информация и се предлагат за продан, а понякога - дори за подаряване малки кученца. Е, от смятаните за ценни и скъпи породи едва ли някой ще тръгне да подарява, макар че знае ли човек. Потърси такива клубове за избраните от вас породи и следи. А аз ще следя развоя на събитията при вас, защото и нас това ни чака - малкия ле решил, че сме му обещали куче, като порасне още малко. Баща му не е много съгласен и се чудим кои наши думи е взел за обещание, ама така или иначе, темата се припомня постоянно.
Онзи ден четохме главата от "Карлсон", дето Дребосъчето получава за рождения ден дълго мечтаното кученце. Като се развълнува нашто дете, скочи в леглото с блеснали очи и вика: "Кученце! Значи и при мен така ще стане и аз ще получа най-накрая кученце като Дребосъчето." А на другия ден бащата му отива до офиса след обаждане от куриер да си получи някаква пратка, а малкия вика: "Каква е тая пратка? Да не би да е...кученце?!". Е, поясни, че било шега разбира се, ама явно вече е много обсебен от идеята за собствено куче.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #169 -: Февруари 26, 2014, 10:27:57 am »
Мини, чистокръвните булдоци боледуват много.
Вземете си котка. Кучетата са безкраен ангажимент, за който познай основно кой ще опъва. За котките пак е грижа, но значимо по-малко от кучето.

Аз ще си взема котка и куче, като живот и здраве се пенсионирам. :)

След 20+ години

 :lol:
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #170 -: Февруари 26, 2014, 11:04:21 am »
Съвсем скоро ще излезе тазгодишната реколта безплатни бездомни котки.
По мои наблюдения, дори са по-здрави от породистите.
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #171 -: Февруари 26, 2014, 11:26:53 am »
Мини, и според мен щом имаш избор, котката е по добрия вариант. Кучето си иска разходка по всяко време, а и като тръгнете нанякъде кой ще го гледа, котката, все някой съсед може да мине да я нахрани. А както е писала Елфи, "безплатна бездомна котка" е най на далавера. Имах сиамка в тинейджърските ми години, много я обичах, но си беше с характер и както аз я хранех и я гледах, така на моменти къде на шега, къде на майтап отнасях по някое зверско ухапване и одраскване. За сметка на това от селските котета само добро съм видяла. За съжаление, котка у дома ще си вземем ама друг път, или евентуално като Ема като се пенсионирам...

И ако вземете коте, вземете му нещо на което да си чеше ноктите, заради тази малка подробност която не знаехме като взехме котката, диваните ни в Търново са изподрани и изпокъсни...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #172 -: Февруари 26, 2014, 11:49:27 am »
Ние сме с 2 броя бивши бездомничета.И двете са красавици по своему, имат характер, но не са зли, не хапят, дерат и т.н.
За котката докато са малки котета ще сте надрани всичките докато котето не се научи кога да си пуска ноктите.Сега надирането ми се случва ако котката е тръгнала да пада от мен и пуска инстинктивно ноктите, за да се захване.
За кучето първите няколко месеца се приготви да чистиш постояно.Акат и пишкат навсякъде докато се научат първо само в банята, а после да стискат, по цял ден.
Породистите, трябва да се проучи много, ама много добре развъдника.За това ще помогнат форумите наистина.В повечето случай ги кръстосват както им падне и си взимаш животно с много прилежащи болести.А няма да обяснявам как се държат към животните ползвани за разплод.

Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #173 -: Февруари 26, 2014, 14:09:21 pm »
Аз съм ЗА куче - учи децата на отговорност - да разхождат, чешат, събират след кучето.
Но Мини, защо първо не огледате животните за осиновяване, има голдъни, хъскита, по едно време чухуахуа, кокери, които са млади, с навици за хигиена и разходка, но изоставени. Скоро гледах обява за подаряване на голдън на 1 година, с навици, стопаните емигрират.

Като цяло чистокръвните породи имат болести, които се предават в породата, чието лечение не е лесно, евтино и рядко доживяват повече от кръстоските.
[/url][/url]
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #174 -: Февруари 26, 2014, 14:13:16 pm »
Маги, добре дошла сред мамите :) Време ти беше :)
Пожелавам ти да повториш, а може и да потретиш :)

Мини, и ние събираме стикери, смятах по-късно да повдигна въпроса, че рано все още - повтарящите са малко :) От вашите нямаме 29, 30, 62, 68, 73, 120, 121, 146. Ако нещо имаш останало отдели ги без да ги пращаш. Ако накрая все още ги нямаме, тогава ще ми ги изпратиш. Тъкмо може да се появят още повтарящи/липсващи.
Нашите повтарящи са: 1, 4, 28-2бр, 48, 87, 89, 133, 145, 183, 186-2бр, 205, 210. Бяха повече обаче децата ги раздадоха в градината.
Ние все още имаме липсващи от стария албум, ако на някой му се намират повтарящи нека да ми пише.

П.С. Да направим ли отделна тема за стикерите?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #175 -: Февруари 26, 2014, 15:07:28 pm »
mini, твоята дъщеричка правеше преди брохноспазми нали? Знам че е минало, но  при това положение аз не бих взела котка , а и за куче бих направила консултация с алерголог първо.


П.П. Какви са тези стикери, които така усърдно ги събирате?
« Последна редакция: Февруари 26, 2014, 15:09:57 pm от Bobbie »


  
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #176 -: Февруари 26, 2014, 15:18:45 pm »
mimi26, от стария албум имам мнооого повтарящи се. Аз даже си ги бях описала някъде, после ще погледна и ще ти пиша на лс. Ще видя и от твоите номера, които се повтарят от новия албум, дали нещо нямаме.
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #177 -: Февруари 26, 2014, 15:44:03 pm »
mini, твоята дъщеричка правеше преди брохноспазми нали? Знам че е минало, но  при това положение аз не бих взела котка , а и за куче бих направила консултация с алерголог първо.


П.П. Какви са тези стикери, които така усърдно ги събирате?

точно това си мислех и аз, минке. не знам колко е удачно да взимаш дългокосмести животни у вас, по добре им вземи гущери на децата :P
« Последна редакция: Февруари 26, 2014, 15:52:42 pm от StefiZ »
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #178 -: Февруари 26, 2014, 15:45:45 pm »
mimi26, от стария албум имам мнооого повтарящи се. Аз даже си ги бях описала някъде, после ще погледна и ще ти пиша на лс. Ще видя и от твоите номера, които се повтарят от новия албум, дали нещо нямаме.
Много ти благодаря :)
Ние с новия албум сме доста напред - вече имаме повече от половината, така че ще мога да давам повече занапред. Последните 2 пъти в Била пазаруваме за 1 пакетче, а децата се прибират с по 7-8 пакетчета  :lol: Като започнат да подскачат "Мамо, колко стикери ще спечелим" и хората от касите им дават и техните  :lol:
Боби, ето тези:
https://www.billa.bg/Layouts/dd_bi_startseite.aspx?folderId=132275&pageId=1150945

За дом.любимци - желанието им за лъв и тигър премина, сега искат любимец... сестричка  :lol: Карат баща си всеки ден да ми давал семенце  :lol:
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #179 -: Февруари 26, 2014, 16:56:33 pm »
Мими, ами, да дава! Какво се е стиснал толкова?!  :lol:

Мини, и аз съм за куче, но първо чакам децата да пораснат и мъжът ми да се пенсионира, за да има кой да го разхожда. И по-скоро бих взела от приют, не държа на порода, и да не е бебе, а с изградени навици. От известно време следя дейността на АРС и там като дават кучета за осиновяване, взимат предвид и характера на животното, дали ще се гледа в двор или апартамент, както и други неща, така че да ви предложат подходяща за вас животинка. Имат и котки, които се отглеждат по приемни семейства. Кучетата са основно в приюта.
Котките са ми на мен много своенравни, но наистина изискват по-малко грижи. Като са малки, и двете правят пакости. Дали изядени обувки, надрано перде и диван, все тая. Майка ми още жали едно бяло палто, което кучката ни преди 20 г. успяла да свали от закачалката и да легне върху него, докато била разгонена.   :lol:

Шефката ми взе на децата си хамстери и се надяваше да не оцелеят дълго (колкото и нехуманно да звучи), но сега е толкова привързана към тях, че разказва все едно са й деца.

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #180 -: Февруари 26, 2014, 17:27:24 pm »
mini, твоята дъщеричка правеше преди брохноспазми нали? Знам че е минало, но  при това положение аз не бих взела котка , а и за куче бих направила консултация с алерголог първо.

Мини, наистина първо направете тест. На Алекс никакви алергии не й излязоха на теста. Само склонност на отключи алергия от козината на кучета и котки.
Та така си решихме ние нашия проблем с домашните любимци. Няма любимец, няма проблем. :lol:
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #181 -: Февруари 26, 2014, 17:29:53 pm »
Вземете на гости някой пух на приятели за проба  :lol:
Обаче сега се сещам, че Стефания И Пипи са се срещали с Цанко неведнъж.
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #182 -: Февруари 26, 2014, 17:37:17 pm »
Мини, вземи им гущер  :). През лятото ще ги пращаме трите да му ловят мухи и щурци да затваряш в буркани за зимата  :lol:. Шегата на страна, но не искат ли заек? Поне лесно се обгрижва.
     
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #183 -: Февруари 26, 2014, 18:13:32 pm »
У дома малкият и баща му изкараха грипа. С по един ден температура 38 градуса и по една седмица покашляне. Мъжо ми го "донесе" от работа петък вечер, събота беше леж, неделя малкият вдигна температура. Големият се лекува с Инфлуцид и коластра, малкият - осцилококцинум, коластра, стодал и вечер - панадол. Това при следене през ден от лекар да не се усложни ситуацията. Аз започнах коластра и изкарах с леко зачервено гърло. По принцип съм За хомеопатия, билки и подобни, разбира се, когато е възможно и под лекарски контрол. Клеевата тинктура е с бактерицидно действие до колкото знам, също и сребърната вода. Не рекламирам нищо и не продавам :) И не казвам че не пием по-силни лекарства, но ако могат да се избегнат...
mimi26, хубаво са казали децата за сестричка. Това е най-прекрасният вариант, че може и да е двоен пак :)
Маги-Ст, честита радост! Кога мина това време.



*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #184 -: Февруари 26, 2014, 19:04:12 pm »
Бебе, с по-леките атаки, организмът сам се справя. Хората са свикнали винаги да се  пие  нещо - коластра, сребърни йони, други широко рекламирани продукти.  Аз съм убедена, че тези  неща са безполезни по отношение на борбата срещу  вируса. Но ако ви успокоява съвестта, че правите нещо, няма проблем.
 
Извини ме,бебе2013,много си ми симпатична и ти и бебенцето ти, но не ползвай такива псевдо лекарства повече.

Ифлуцид - само като прочетох имуностимулатор и повече няма нужда да чета...
Сигурна съм че и докторът ще бъде против :осцилококцинум, коластра.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #185 -: Февруари 26, 2014, 19:35:08 pm »


Ифлуцид - само като прочетох имуностимулатор и повече няма нужда да чета...
Сигурна съм че и докторът ще бъде против :осцилококцинум, коластра.

Ема, лошото е, че вече почти всеки лекар препоръчва тези "лечебни средства" и се изживява като "хомеопат". И по-лошото е, че голяма част от хората лекуват себе си и децата си по този начин. Когато дъщеря ми направи гнойна ангина през ноември я заведох при педиатър, частен платен прием, за второ мнение. Та той каза - отдавна не бях виждал подути стави в следствие на гнойни ангини, но откакто се появи хомеопатията все по-често ми се случва  :(
     
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #186 -: Февруари 26, 2014, 19:41:21 pm »
Ще ви споделя вчера на какво бях свидетел по повод всички тези хомеопатии, био и т.н.
Бях на преглед при пулмоложка - изписват ми АБ, сироп за кашлица - има го само в аптеката на клиниката и Био-гая. Отивам да направя и рентген, връщам се и докато гледат снимката влиза една жена, сестрата я посреща с думите: "Изписала съм ти тази седмица 100 био-гаи, ако искаш провери в амб.листи, всякакви лакто, макто ги отвяхме". Съответно госпожата отваря торбата и изсипва по около 20 пакетчета на всяко бюро безплатни опаковки био-гая с думите "Какво да проверявам, вярвам ти, като има за мен ще има и за вас" ;) Погледна ме и изчака да приключим и да изляза. Познайте дали купих биогаята и точно този сироп за кашлица от единствената аптека.
Та така с всички измислени "лекарства", които изписват. Изписват ги, защото после получават не само безплатни мостри, които трябва да дават на пациентите, но не го правят (те дистрибуторите не го правят,  та лекарите ли), получават и комисионни. От 100 изписани 30 да вземат - файда им е.
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #187 -: Февруари 26, 2014, 19:48:34 pm »
Така е, получават комисионна.
     
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #188 -: Февруари 26, 2014, 20:07:58 pm »
Срамно е за България, че лекари с тапии по медицина се предписват хомеопатия. Никъде в тяхното образование не е включена хомеопатия, но те използват белите си престилки за нещо, което въобще не им е в сферата  на образованието. И не е само за хомеопатия, лекарите изказват мнения по какви ли не теми и хората им вярват, понеже са лекари. Това е известна техника, лекарствените компании го използват също. Тук например назначават само лекари или фармацевти и учени с докторски степени за медицнски представители не за друго, а защото легалното обръщение към тези хора е „доктор‟ и вдъхва респект.

За мен между хомеопат и магьосник разлика няма. И едните и другите твърдят невероятни неща, на които трябва да им вярваме.  И двете си имат последователи, кълнящи се, че на тях им се е случило точно това, което им е казал ( я хомеопата, я магьосника) и двете нямат никакво доказателство, че подобни неща се случват - едните, че благословена сол под черджето  прави нещо, а другите че една молекула шатешки дроб лекува инфлуенца. Ако утре лекар ви предпише да си сложите сол под черджето, ама го напише на рецепта, ще му повярвате ли? А ако много лекари започнат да го твърдят и познатите ви се кълната, че помага?  Същото е. Между другото, ако някой може да ми обясни това аз молекулата патешки дроб, ще съм много заинтересована да го излушам.

  Не говоря за билки, те не са хомеопатия, биогаята също мисля, че не е хомеопатия. Говоря за класичека хомеопатия, дето разчита на „паметта‟ на водата и разтвори от 1:200 0000 гъши дроб примерно. Вместо оксилококсиум да изядат по една глава чесън, поне ще има някакъв ефект и по-евтино ще излезне :-).

« Последна редакция: Февруари 26, 2014, 20:11:58 pm от Bobbie »


  
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #189 -: Февруари 26, 2014, 20:28:41 pm »
Странна ми е тази мода с хомеопатията. И още по-странно ми е, че се шири сред лекарите.
Имах позната навремето, която учеше хомеопатия в Швейцария. Имахме и студент по стоматология в компанията (те учат обща медицина в началото). Колкото пъти се съберяха двамата, толкова пъти се започваше спор може или не може да действа вода в която има ню-ню частица от нещо си. Та тогава съм го чувала това с гъшия дроб.
Имах и друга позната, която преди доста години ходи на хомеопат, явно класически. Ами каза, че първият ѝ преглед продължил около 2 часа. Снемане на фамилна анамнеза до 9-то коляно и т.н. А сега - пий тука тия хомеопатични хапченца, ама не ги пипай с ръце, ама не ползвай мента под никаква форма .... Сега върви някаква реклама на паста за зъби без мента, „Хомеопатика“ се казва. Що ли тъй?
« Последна редакция: Февруари 26, 2014, 20:30:37 pm от Pesheck »
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #190 -: Февруари 26, 2014, 20:32:02 pm »
Тук от форума научих за хомеопатичните препарати и практиката на българските лекари да ги предписват под път и над път. Оттогава редовно проверявам продажбите на осцилококцинум и е голяма забава. Води Франция (Боарон си е тамошна фирма), и съвсем напред в класацията по консумация са Русия и България.
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #191 -: Февруари 26, 2014, 20:54:03 pm »
С ръка на сърцето мога да кажа, че никой не ми е изписвал хомеопатия, виж с АБ да ми кажат "вземи си пробиотик" - да, но пък съм пила и хомеопатия и в един единствен случай ми дава резултат равен на лекарството(внимателно прочетох листовката билки съдържа само  :) )
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #192 -: Февруари 26, 2014, 21:38:01 pm »
С ръка на сърцето мога да кажа, че никой не ми е изписвал хомеопатия, виж с АБ да ми кажат "вземи си пробиотик" - да, но пък съм пила и хомеопатия и в един единствен случай ми дава резултат равен на лекарството(внимателно прочетох листовката билки съдържа само  :) )
Билките са си билки, не са хомеопатия. А и това с пробиотика поне има някаква логика, но според мен да се дава след антибиотика, а не по време.


  
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #193 -: Февруари 26, 2014, 21:47:53 pm »
Ама хомеопатично се води :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #194 -: Февруари 26, 2014, 22:10:43 pm »
Те май я ползват таиз дума, понеже повече върви, знам ли. Според мен би трябвало да се води билково. Освен ако не са разтворили билката 100 хиляди пъти :-).


  
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #195 -: Февруари 26, 2014, 22:18:22 pm »
Про - биотика не се ли води някакви бактерии, които балансират стомашно-чревната флора, след пиене на антибиотик. Нали като пием антибиотици и освен лошите бактерии убиваме и част от добрите и така баланса се нарушава и т.н То стана модерно да се изписват. И преди си пиехме антибиотици и никой не ни даваше био гая. :)
не знам доколко работят тези про-биотици и какви точно бактерии има вътре
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #196 -: Февруари 26, 2014, 22:27:57 pm »
Про - биотика не се ли води някакви бактерии, които балансират стомашно-чревната флора, след пиене на антибиотик. Нали като пием антибиотици и освен лошите бактерии убиваме и част от добрите и така баланса се нарушава и т.н То стана модерно да се изписват. И преди си пиехме антибиотици и никой не ни даваше био гая. :)
не знам доколко работят тези про-биотици и какви точно бактерии има вътре
Да това е. Не само бактерии, но също има и с дрожди ( гъбички от рода на маята за бира :-) ). По пирнцип чревната флора е много много важно да е балансирана. Бенефитите и отиват много отвърд червата, вкюлчително регулира имунната система и прави по-ефективно лечението на някои видове рак, които са далече от червата.  За повечето хора обаче може би  не са необходими допълнителни дози.


  
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #197 -: Февруари 27, 2014, 00:27:39 am »
хем да се занимава майчето, хем да се успокои, хем и фармацията да живее

ами така де ,то и ние семейства храним . :lol:

Мини ,аз съм имала куче,зайче и котка и честно казано вече нищо не бих взела.
<br />
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #198 -: Февруари 27, 2014, 00:49:06 am »
Про - биотика не се ли води някакви бактерии, които балансират стомашно-чревната флора, след пиене на антибиотик. Нали като пием антибиотици и освен лошите бактерии убиваме и част от добрите и така баланса се нарушава и т.н То стана модерно да се изписват. И преди си пиехме антибиотици и никой не ни даваше био гая. :)
не знам доколко работят тези про-биотици и какви точно бактерии има вътре


Ема, като дете винаги ми изписваха лекарите антибиотик и вит.Б към него. Така помня поне.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #199 -: Февруари 27, 2014, 05:34:10 am »

Ема, като дете винаги ми изписваха лекарите антибиотик и вит.Б към него. Така помня поне.
Това е понеже бактериите в червата са тези, които синтезират Б и К витамини и като ги убият  няма продукция. Сега мисля, че вече не дават, поне за тук не съм чувала. Може би е много малко време, че да има значение.


  
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #200 -: Февруари 27, 2014, 06:56:12 am »
Срамно е за България, че лекари с тапии по медицина се предписват хомеопатия. Никъде в тяхното образование не е включена хомеопатия, но те използват белите си престилки за нещо, което въобще не им е в сферата  на образованието. И не е само за хомеопатия, лекарите изказват мнения по какви ли не теми и хората им вярват, понеже са лекари. Това е известна техника, лекарствените компании го използват също. Тук например назначават само лекари или фармацевти и учени с докторски степени за медицнски представители не за друго, а защото легалното обръщение към тези хора е „доктор‟ и вдъхва респект.


Точно това се чудя и аз. Хомеопат, който не е лекар го разбирам - намерил е ниша, работи. Но завършил медицина и изписващ хомеопатични лекарства .... Хубавото е, че веднъж като ми видят изражението по темата, забравят пред мен за хомеопатичните лекарства. Химия, физика и разтвори, концентрация се учи в средния курс. То не вреди, но струва пари, а има и опасност - може да се загуби време, като се отложи ефективното лечение с медикаменти.
« Последна редакция: Февруари 27, 2014, 07:22:11 am от cygnus »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #201 -: Февруари 27, 2014, 07:16:39 am »
съгласна съм с Дони

Боби- Стефания спазъм не е правила не помня от кога, комуникира си със животни често- обожават ги, навън, в приятели- не съм забелязала специална реакция от нея при контакт
а и Жекова е права- били сме им на гости, спали сме у тях- все си мисля, че щеше да даде реакция към котката, ако има алергична реакция
тестове не съм правила, защото алерголог, който ни е близък тук е категоричен, че преди 7 години така или иначе не са обективни :)
преди време й направихме тестове за астма, които отрекоха категорично подобна диагноза при нея
благодаря на всички за включванията- така или иначе РД мина, така че ще го мислим занапред
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #202 -: Февруари 27, 2014, 12:09:17 pm »
Боби, вече и в Бг не изписват вит.Б с аб.

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #203 -: Февруари 27, 2014, 12:15:54 pm »
Боби, вече и в Бг не изписват вит.Б с аб.
Изписват АБ с Биогайа, 5 мл шишенце струва двайсетина лева. Мерси съм, папаме кисело мляко и те така.
За хомеопатията, аз също недоумявам как се връзват хората. Моя приятелка води сина си при известен хомеопат. Нам си колко лева е прегледа(интервю), тръгна си със схема написана на лист А4  8O Започна да дава топченца, за да не се разболее детето, това беше част от схемата. Познайте, дали не се разболя  :wink: Имала, дала си парите  :wink:

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #204 -: Февруари 27, 2014, 12:27:50 pm »
Е то и аз давах топченца. Сърцето ме болеше, като я слушах как кашля, а всички УНГ казваха - трета сливица. Та реших да я контролирам, пък и не бяха скъпи. Знаех, че го правя основно за собствено успокоение, ама ... успокоявах се. Сега втора зима в ДГ е боледувала само веднъж  да чукам на дърво). И даже се отказах да я вадя тази сливица. Е, от задните ринити и уголемена трета сливица има „интересен тембър на гласа“, както ми писа снощи Диип във фейса. :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #205 -: Февруари 27, 2014, 15:19:28 pm »
мини, щом знаеш, че няма такъв проблем, това е добре. На Ивана бронхсапзмите бяха когато имаше вирус, а не от алергия. Този тип се израства, вероятно и вашите са били такива. При това положение, моят избор би бил котка. Аз лично обичам кучета повече, но котката няма какво да се грижиш - за един ден се научава да пишка където трябва, няма разходки, няма нищо. А куче си е голям ангажимент.


  
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #206 -: Февруари 27, 2014, 15:21:17 pm »
Петя, не съм лекар, но следете я тази трета сливица, не се залъгвайте с хомеопатия, да не направи по -големи бели.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #207 -: Февруари 27, 2014, 19:52:08 pm »
Наблюдаваме си я периодично. Не е станала по-голяма за сега. Надявам се скоро да я израсте, все пак моето бебче е на цели 4+  :lol:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #208 -: Февруари 28, 2014, 10:56:54 am »
В чудене съм за следното :
-След като видя на близко дете  мотор за тикане с крачета  , Калоян не слезе от него и развиваше завидна скорост , много му хареса.Ето такова  беше моторчето: с две широки гуми-предна и задна , много маневрено и хубаво


Извадих му колата за бутане , но някак си му е по-неудобна ,а и е по-ниска , тромаво му е , като че ли е  голям за нея  , мотора   беше с по-висока седалка.

Точно такъв мотор не намирам  в  продажба  , има други  - подобни , знам ли дали ще са му удобни .
Сега се чудя дали да търся подобен  мотор, а не ми се дават много пари , че кои знае колко ще има желание , или направо за балансьор да мислим .
Баща му настоява за балансьор -не бил малък според него -как мислите ?
Препоръки какъв да  търсим ?


Баба Марта щяла да а  идва днес в градината ,а  те милите само 4 дечица  , другите болни . И едно студено , свъсено време  .

Дано всички са  здрави и бързо се оправят  , че идва и празника на мама  !
« Последна редакция: Февруари 28, 2014, 11:12:30 am от nimika »


*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #209 -: Февруари 28, 2014, 11:33:57 am »
Нимика, детето е голямо, защо направо не му купите колело, тези неща сякаш са по бебешки, ще ги израсте много бързо.
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #210 -: Февруари 28, 2014, 12:30:03 pm »
Nimica, ние сме на балансьор още от лятото, не са малки. И каска ще вземем това лято, че започва да развива завидни скорости :-)
Междудругото, втора употреба можеш да намериш много добри също - просто наистина бързо ги израстват. При все че бързо-бързо... имам примери с 2-3 години каране, някои си ги харесват повече от колелата, които са и по-тежки, и с помощни колела.
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #211 -: Февруари 28, 2014, 13:11:26 pm »
И София е с баланс колело от лятото, даже взех малко по-голямо пак баланс. Движи се бързо вече, явно и на нея й е време за каска  :D

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #212 -: Февруари 28, 2014, 13:31:57 pm »
интересно предложение за уикендите:
http://www.historymuseum.org/page.php?key=Centar

софиянки, да се организираме някой път? за 2-ри март места няма, с предварително записване било най-добре.
« Последна редакция: Февруари 28, 2014, 13:34:42 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #213 -: Февруари 28, 2014, 16:01:13 pm »
Балансьор на какво казвате? Колелото без педали ли? Ако да, нимика, не ти е малко детето за такова. От него синът ми се качи директно на колело без помощни колелца и се научи да кара за една седмица (миналото лято, значи е бил към 4 г.). Колелцата събират прах в мазето и като гледам, няма да се ползват.
Иначе каската е задължителна при нас. Има и светлоотразителна жилетка.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #214 -: Февруари 28, 2014, 18:15:17 pm »
Аз пък нарочно реших, че каски няма да купувам. Каска за три годишно каращо с невероятната скорост от ... 1/3 км/ ч ми се струва ненужна. Каската не предотвратрява сътресения, тя предотвратява счупване на черепа,но сътресението от падането остава.

Блу, вие къде карате, че и светлоотразителна жилетка? Аз моите ги водя в парка.


  
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #215 -: Февруари 28, 2014, 19:07:01 pm »
Караме по велосипедната алея. Понякога ходим до един парк, който е на 2-3 км от нас.
При нас и бебето е с каска, защото се вози на колелото на мъжа ми.
И аз карам с каска, щото съм начинаещ велосипедист. Само мъжът ми кара в града без. Иначе извън - също си слага.