0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #60 -: Февруари 05, 2014, 13:04:09 pm »
Хайде дайте по едно фото с "натюрлих косъм", пък ний ША преценим кой е по-по -най  :lol: :lol: :lol:
И да превърнем темата в Галерия на рошавите майки хахахахах


Току виж се пораздвижил форума  :lol:
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #61 -: Февруари 05, 2014, 14:11:17 pm »
Блазе ви, че имате какво да ви е рошаво.  :lol: А аз с моите пет косъма ...  Заменям ги за грива като на Жекова.

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #62 -: Февруари 05, 2014, 14:31:29 pm »
На рошавата коса съм и намерила чалъма - вързана на опашка и готово. Ама с рошавите вежди почти няма оправия  :D. И представете си зет с по-изписани вежди  :lol:
     
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #63 -: Февруари 05, 2014, 14:41:39 pm »
Дани, то да само веждитеееее..... с мед да ги намажеш  :lol:
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #64 -: Февруари 05, 2014, 16:50:56 pm »
Пък тия дет сме с два косъма на веждите да мълчим, м? Като има косми там поне може да ги подкастряш и скубеш, ама като няма какво да скубеш е гадост :(

С моята коса се справям само с балсами  и флуиди за къдрици, иначе ставам от рошава по- рошава :lol:
[/url][/url]
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #65 -: Февруари 05, 2014, 17:00:13 pm »
Здравейте, имам една питанка.
Не знам дали тук е подходящо, ама.....

Приблизително каква сума трябва да ми изплати работодателят за отпуск след майчинство?
Благодаря предварително.
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #66 -: Февруари 05, 2014, 17:06:21 pm »
Здравейте, имам една питанка.
Не знам дали тук е подходящо, ама.....

Приблизително каква сума трябва да ми изплати работодателят за отпуск след майчинство?
Благодаря предварително.
Как така каква сума?

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #67 -: Февруари 05, 2014, 17:13:21 pm »
и аз не разбрах за каква сума след майчинство става въпрос :oops:
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #68 -: Февруари 05, 2014, 17:34:14 pm »
при неизползван отпуск

майчинството ми изтече септември.
започнах работа октомври.
когато започнах питах шефката дали ще ползвам отпуск за времето когато съм била в майчинство.
тя каза, че по-добре да ми го изплати, но на части.

до края на януари нищо не ми е дала.
вчера на фиша ми пише 200 лв - първа част.

тук отговарят на въпроси.
http://balans.bg/1799-kak-se-izplashta-platen-otpusk-sled-majchinstvo/



Можете да получите обезщетение за неизползван платен годишен отпуск в парична форма само и единствено при прекратяване на трудовото правоотношение. Ако след навършване на две годишна на дете се върнете на работа, то в тогава трябва действително да използвате полагащия Ви се платен годишен отпуск и нямате право вместо действително ползване да получите обезщетение в парична форма.


*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #69 -: Февруари 05, 2014, 18:25:41 pm »
има една подробност

тя си закри старата фирма и откри нова.
аз не съм напускала, направо подписах нов договор с новата фирма.

може би затова е решила да ми изплати въпросната сума.

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #70 -: Февруари 05, 2014, 22:00:05 pm »
Да, след изтичане на майчинството задължително трябва да си вземеш натрупаната отпуска, но явно при теб точно така е станало при закриване на фирмата, ти реално не напускаш, а ти се закрива щата, да кажем, а в този случай тя е длъжна да ти я изплати.
« Последна редакция: Февруари 05, 2014, 22:33:45 pm от StefiZ »
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #71 -: Февруари 05, 2014, 22:28:27 pm »
Това не го знаех.
И вчера като ми каза, че по принцип се изплаща при прекратяване на договора малко се изненадах.
Помислих, че ми намеква нещо.
Дано не е така де.

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #72 -: Февруари 06, 2014, 09:37:49 am »
Ако имаш подписан договор с новата фирма (ново юридическо лице) и съответно ти е прекратено правоотношението със старата, формално си напуснала старата и трябва да ти се изплати неизползваната отпуска. Това логично би трябвало да стане с последното възнаграждение от старата фирма, защото там ти е натрупаната отпуска. Звучи ми странно това да стане от новата фирма, ако правилно съм разбрала или ако не е оформено по друг начин. Относно притесненията ти за евентуално прекратяване на договора майките на деца до 3 г. се ползват със закрила и работодателят може да ги "уволни" само с предварително разрешение на инспекцията по труда.
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #73 -: Февруари 07, 2014, 11:05:58 am »
Хайде малко смяна на темата:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.779902545370661.1073741971.130552273639028&type=1
Може би сте го гледали, но ...... за тези, които са пропуснали! Може да допълвате със снимки тук в темата  :lol:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #74 -: Февруари 07, 2014, 12:20:57 pm »
barbaron, да се смеем или да плачем  :)
Сладури


Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #75 -: Февруари 07, 2014, 12:26:21 pm »
Смяяяяяяяяяяях!
Как ще плачете - та знаете ли аз колко години съм искала някой да ми разхвърля и да ми прави белички в къщи?!?!?!?!

Ей сега, ако ме видите в каква разхвърляна стая си седя и ми е гооооооот!

А пък за тези белички - знаете ли е виновен?!?!?!?! facebook и подобнииииии  :lol:  :lol:  :lol:
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #76 -: Февруари 07, 2014, 14:29:23 pm »
Звучи ми странно това да стане от новата фирма, ако правилно съм разбрала или ако не е оформено по друг начин.

Благодаря ти за разяснението.
Още като започвах ми каза, че няма да може наведнъж да ми изплати сумата. Аз се съгласих и така.
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #77 -: Февруари 08, 2014, 20:07:11 pm »
eganeva ще е чудесно да ти изплатят отпуската. Моят работодател няма да го направи. Ще трябва да пия една студена вода за отпуската и затова си я използвам.
Барбарон, леле майко!  osi_12 горката майка  :lol:
Та за веждите и косата. Преди да забременея с Ива имах къдрава коса, сега имам само леко чуплива коса. Така се промени от раждането, но поне си остана гъста. За веждите да не говоря. Тънки и светли, ужасни са.

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #78 -: Февруари 12, 2014, 18:10:34 pm »
Имам нужда от съвет. Направиха ми мамограма, защото тази година ставам на 40. Сравниха я с предишната от 2005-та година. Извикаха ме отново, защото откриха разлика между снимките вляво - имало област с по-плътна тъкан. В крайна сметка решиха, че няма нищо тревожно след повторните снимки вляво, но ме викат след 6 месеца за нова мамограма.

Предстои ми среща с онкохирург за преглед и повторно обсъждане на резултатите от мамограмите, по мое настояване. Имам слаби болки и придърпвания вдясно, не вляво. Да настоявам ли и за ултразвуково изследване или да изчакам 6 месеца?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #79 -: Февруари 12, 2014, 18:33:05 pm »
Имам нужда от съвет. Направиха ми мамограма, защото тази година ставам на 40. Сравниха я с предишната от 2005-та година. Извикаха ме отново, защото откриха разлика между снимките вляво - имало област с по-плътна тъкан. В крайна сметка решиха, че няма нищо тревожно след повторните снимки вляво, но ме викат след 6 месеца за нова мамограма.

Предстои ми среща с онкохирург за преглед и повторно обсъждане на резултатите от мамограмите, по мое настояване. Имам слаби болки и придърпвания вдясно, не вляво. Да настоявам ли и за ултразвуково изследване или да изчакам 6 месеца?
Според мен да, но да не изглежда, че му казваш какво да прави можеш примерно да му кажеш, че силно се притесняваш, защото в близката рода имаш случаи на рак на гърдата и искаш да си сигурна. Ултразвука ще каже дали имаш киста или е нещо друго, но ако не е киста няма да ти каже какво е другото. Най-сигурното си е биопсия. При всяко положение, поне според мен, ако му кажеш, че имаш история на същият рак, ще се задейства много по-вече, понеже е много силна генетиката точно при този рак.