0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Crystal

Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #160 -: Февруари 25, 2014, 16:39:10 pm »
Ема, изли-шното количество вит.С се отделя с урината, така че никога не можеш да го предозираш.
Няма нищо страшно във вит.С
Големите количества витамин с може да доведат до камъни в бъбреците.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #161 -: Февруари 25, 2014, 16:45:15 pm »
Поначало аз съм минималист по отношение на лекарствата :)
Малките бяха болни, отидох на лекар, подплашена от масовата психоза за страшния вирус, без да преувеличавам, изписаха им по 7 неща. Когато отидох в аптеката и казах : дайте само първия сироп, аптекарката каза: ама как ще ги лекувата тези деца? :? Да, точно с 4 хомеопатични лекарства и две други нонсенс неща ще ги оправя.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #162 -: Февруари 25, 2014, 20:41:58 pm »
Ема, изли-шното количество вит.С се отделя с урината, така че никога не можеш да го предозираш.
Няма нищо страшно във вит.С
Големите количества витамин с може да доведат до камъни в бъбреците.
Надявам се да не мислиш, че имам предвид наливане с вит.С
Ема, излишното количество вит.С се отделя с урината, така че никога не можеш да го предозираш.
Няма нищо страшно във вит.С

и нищо особено полезно, когато се отнася до лечение на вирусни инфекции. няма нито едно сериозно клинично проучване, което да е доказало еднозначно ползата от приложението на витамин С при лечение на грип и вирусни инфекции.

но масово лекарите това не го знаят, а и да го знаят, майчетата искат нещо да се предпише на децата им, когато се разболеят от стандартна ОВИ на ГДП. и се почва - ехинацея, осцилококцинум, вит.С, калциев глюконат, клеева тинктура, и т.н. и т.н.
хем да се занимава майчето, хем да се успокои, хем и фармацията да живее
Джам,по въпроса може да се поспори, но няма да го правя-факт е че когато бяхме болни от грип налитахме само на кисели неща.
Поначало аз съм минималист по отношение на лекарствата :)
Малките бяха болни, отидох на лекар, подплашена от масовата психоза за страшния вирус, без да преувеличавам, изписаха им по 7 неща. Когато отидох в аптеката и казах : дайте само първия сироп, аптекарката каза: ама как ще ги лекувата тези деца? :? Да, точно с 4 хомеопатични лекарства и две други нонсенс неща ще ги оправя.


Ема, дано при вас не е грипа. Ние го изкарахме семейно и честно казано такова чудо не сме боледували.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #163 -: Февруари 25, 2014, 21:20:28 pm »
Оправиха се малките, този път мина само с кашлица и лека хрема.
Ние карахме много тежък грип 2012, ама тогава си бяхме в Канада.

Но за вит.Ц ще ви кажа нещо, което съм пробвала преди години - ако трябва да пътувам някъде и знам, че ще ми идва периодът, 3-4 дни преди да започне, съм пила ударно дози витамин Ц. М. ми е ставал доста оскъден за периода. Но това не знам дали е било много правилно да се прави. Вършеше ми работа за море или почивка.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #164 -: Февруари 26, 2014, 00:45:19 am »
и нищо особено полезно, когато се отнася до лечение на вирусни инфекции. няма нито едно сериозно клинично проучване, което да е доказало еднозначно ползата от приложението на витамин С при лечение на грип и вирусни инфекции.
Има някои: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23700397


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #165 -: Февруари 26, 2014, 01:43:31 am »
о, Боби, да почакаме да го установят при хора, все пак :) от толкова десетилетия се чака...
тоя мит върлува май вследствие на активната му пропаганда от Полинг, откривателя на витамина, който сам е зобел огромни дози :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #166 -: Февруари 26, 2014, 06:39:13 am »
Момичета, у дома усилено се говори за домашен любимец- последната тръпка е "гекон", но аз съм далеч от тази мисъл
двоумя се между котка и куче, съответно британка или френски булдог- някой ако може да ми подхвърли идеи от къде и да не са прекомерно скъпи, че понякога с цените се оливат
тук в СтЗ имам едни познати с развъдник, но ми искат 420 за френски булдог- стори ми се прекалена тази цена
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #167 -: Февруари 26, 2014, 06:49:34 am »
о, Боби, да почакаме да го установят при хора, все пак :) от толкова десетилетия се чака...
тоя мит върлува май вследствие на активната му пропаганда от Полинг, откривателя на витамина, който сам е зобел огромни дози :)
Тези експерименти се правят точно така с мишки. С хора причинно следствена връзка не можеш да установиш, а обикновено само корелация, която както знаем често нищо не означава. Причинно следствено връзки се доказват с експерименти, каквито на хора не можем да правим.
Посоченото изследване ясно показва че има роля за витамин Ц срещу инфлуенцата, но не показва, че допълнителни добавки от витамиан са необходими.
« Последна редакция: Февруари 26, 2014, 06:55:31 am от Bobbie »


  
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #168 -: Февруари 26, 2014, 10:15:21 am »
Мини, мисля, че има форуми на любителите и стопаните на определение породи кучета - там се обменя ценна информация и се предлагат за продан, а понякога - дори за подаряване малки кученца. Е, от смятаните за ценни и скъпи породи едва ли някой ще тръгне да подарява, макар че знае ли човек. Потърси такива клубове за избраните от вас породи и следи. А аз ще следя развоя на събитията при вас, защото и нас това ни чака - малкия ле решил, че сме му обещали куче, като порасне още малко. Баща му не е много съгласен и се чудим кои наши думи е взел за обещание, ама така или иначе, темата се припомня постоянно.
Онзи ден четохме главата от "Карлсон", дето Дребосъчето получава за рождения ден дълго мечтаното кученце. Като се развълнува нашто дете, скочи в леглото с блеснали очи и вика: "Кученце! Значи и при мен така ще стане и аз ще получа най-накрая кученце като Дребосъчето." А на другия ден бащата му отива до офиса след обаждане от куриер да си получи някаква пратка, а малкия вика: "Каква е тая пратка? Да не би да е...кученце?!". Е, поясни, че било шега разбира се, ама явно вече е много обсебен от идеята за собствено куче.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #169 -: Февруари 26, 2014, 10:27:57 am »
Мини, чистокръвните булдоци боледуват много.
Вземете си котка. Кучетата са безкраен ангажимент, за който познай основно кой ще опъва. За котките пак е грижа, но значимо по-малко от кучето.

Аз ще си взема котка и куче, като живот и здраве се пенсионирам. :)

След 20+ години

 :lol:
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #170 -: Февруари 26, 2014, 11:04:21 am »
Съвсем скоро ще излезе тазгодишната реколта безплатни бездомни котки.
По мои наблюдения, дори са по-здрави от породистите.
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #171 -: Февруари 26, 2014, 11:26:53 am »
Мини, и според мен щом имаш избор, котката е по добрия вариант. Кучето си иска разходка по всяко време, а и като тръгнете нанякъде кой ще го гледа, котката, все някой съсед може да мине да я нахрани. А както е писала Елфи, "безплатна бездомна котка" е най на далавера. Имах сиамка в тинейджърските ми години, много я обичах, но си беше с характер и както аз я хранех и я гледах, така на моменти къде на шега, къде на майтап отнасях по някое зверско ухапване и одраскване. За сметка на това от селските котета само добро съм видяла. За съжаление, котка у дома ще си вземем ама друг път, или евентуално като Ема като се пенсионирам...

И ако вземете коте, вземете му нещо на което да си чеше ноктите, заради тази малка подробност която не знаехме като взехме котката, диваните ни в Търново са изподрани и изпокъсни...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #172 -: Февруари 26, 2014, 11:49:27 am »
Ние сме с 2 броя бивши бездомничета.И двете са красавици по своему, имат характер, но не са зли, не хапят, дерат и т.н.
За котката докато са малки котета ще сте надрани всичките докато котето не се научи кога да си пуска ноктите.Сега надирането ми се случва ако котката е тръгнала да пада от мен и пуска инстинктивно ноктите, за да се захване.
За кучето първите няколко месеца се приготви да чистиш постояно.Акат и пишкат навсякъде докато се научат първо само в банята, а после да стискат, по цял ден.
Породистите, трябва да се проучи много, ама много добре развъдника.За това ще помогнат форумите наистина.В повечето случай ги кръстосват както им падне и си взимаш животно с много прилежащи болести.А няма да обяснявам как се държат към животните ползвани за разплод.

Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #173 -: Февруари 26, 2014, 14:09:21 pm »
Аз съм ЗА куче - учи децата на отговорност - да разхождат, чешат, събират след кучето.
Но Мини, защо първо не огледате животните за осиновяване, има голдъни, хъскита, по едно време чухуахуа, кокери, които са млади, с навици за хигиена и разходка, но изоставени. Скоро гледах обява за подаряване на голдън на 1 година, с навици, стопаните емигрират.

Като цяло чистокръвните породи имат болести, които се предават в породата, чието лечение не е лесно, евтино и рядко доживяват повече от кръстоските.
[/url][/url]
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #174 -: Февруари 26, 2014, 14:13:16 pm »
Маги, добре дошла сред мамите :) Време ти беше :)
Пожелавам ти да повториш, а може и да потретиш :)

Мини, и ние събираме стикери, смятах по-късно да повдигна въпроса, че рано все още - повтарящите са малко :) От вашите нямаме 29, 30, 62, 68, 73, 120, 121, 146. Ако нещо имаш останало отдели ги без да ги пращаш. Ако накрая все още ги нямаме, тогава ще ми ги изпратиш. Тъкмо може да се появят още повтарящи/липсващи.
Нашите повтарящи са: 1, 4, 28-2бр, 48, 87, 89, 133, 145, 183, 186-2бр, 205, 210. Бяха повече обаче децата ги раздадоха в градината.
Ние все още имаме липсващи от стария албум, ако на някой му се намират повтарящи нека да ми пише.

П.С. Да направим ли отделна тема за стикерите?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #175 -: Февруари 26, 2014, 15:07:28 pm »
mini, твоята дъщеричка правеше преди брохноспазми нали? Знам че е минало, но  при това положение аз не бих взела котка , а и за куче бих направила консултация с алерголог първо.


П.П. Какви са тези стикери, които така усърдно ги събирате?
« Последна редакция: Февруари 26, 2014, 15:09:57 pm от Bobbie »


  
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #176 -: Февруари 26, 2014, 15:18:45 pm »
mimi26, от стария албум имам мнооого повтарящи се. Аз даже си ги бях описала някъде, после ще погледна и ще ти пиша на лс. Ще видя и от твоите номера, които се повтарят от новия албум, дали нещо нямаме.
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #177 -: Февруари 26, 2014, 15:44:03 pm »
mini, твоята дъщеричка правеше преди брохноспазми нали? Знам че е минало, но  при това положение аз не бих взела котка , а и за куче бих направила консултация с алерголог първо.


П.П. Какви са тези стикери, които така усърдно ги събирате?

точно това си мислех и аз, минке. не знам колко е удачно да взимаш дългокосмести животни у вас, по добре им вземи гущери на децата :P
« Последна редакция: Февруари 26, 2014, 15:52:42 pm от StefiZ »
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #178 -: Февруари 26, 2014, 15:45:45 pm »
mimi26, от стария албум имам мнооого повтарящи се. Аз даже си ги бях описала някъде, после ще погледна и ще ти пиша на лс. Ще видя и от твоите номера, които се повтарят от новия албум, дали нещо нямаме.
Много ти благодаря :)
Ние с новия албум сме доста напред - вече имаме повече от половината, така че ще мога да давам повече занапред. Последните 2 пъти в Била пазаруваме за 1 пакетче, а децата се прибират с по 7-8 пакетчета  :lol: Като започнат да подскачат "Мамо, колко стикери ще спечелим" и хората от касите им дават и техните  :lol:
Боби, ето тези:
https://www.billa.bg/Layouts/dd_bi_startseite.aspx?folderId=132275&pageId=1150945

За дом.любимци - желанието им за лъв и тигър премина, сега искат любимец... сестричка  :lol: Карат баща си всеки ден да ми давал семенце  :lol:
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #179 -: Февруари 26, 2014, 16:56:33 pm »
Мими, ами, да дава! Какво се е стиснал толкова?!  :lol:

Мини, и аз съм за куче, но първо чакам децата да пораснат и мъжът ми да се пенсионира, за да има кой да го разхожда. И по-скоро бих взела от приют, не държа на порода, и да не е бебе, а с изградени навици. От известно време следя дейността на АРС и там като дават кучета за осиновяване, взимат предвид и характера на животното, дали ще се гледа в двор или апартамент, както и други неща, така че да ви предложат подходяща за вас животинка. Имат и котки, които се отглеждат по приемни семейства. Кучетата са основно в приюта.
Котките са ми на мен много своенравни, но наистина изискват по-малко грижи. Като са малки, и двете правят пакости. Дали изядени обувки, надрано перде и диван, все тая. Майка ми още жали едно бяло палто, което кучката ни преди 20 г. успяла да свали от закачалката и да легне върху него, докато била разгонена.   :lol:

Шефката ми взе на децата си хамстери и се надяваше да не оцелеят дълго (колкото и нехуманно да звучи), но сега е толкова привързана към тях, че разказва все едно са й деца.