0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #80 -: Февруари 12, 2014, 20:03:12 pm »
Според мен изчакай срещата с онкохирурга и обсъдете  биопсия. Ултразвукът няма да ти даде отговор на въпроса дали уплътнението е злокачествено.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #81 -: Февруари 12, 2014, 22:32:13 pm »
Цигу, миналата година точно тези дни ме оперираха!
Фиброаденом, който се откри на ултразвук една година преди това!
При мануалния преглед не се открои, много навътре беше.
Шест месеца по-късно втори ултразвук аденома беше удвоил обема си,
направиха ми мамография, макар да бях на 36 и тук до 40 не се препоръчва.
Тя само потвърди двата узи прегледа.Мамоложката, каза че биопсията е безсмислена в моя случай.
От 1 до 3 % е вероятността фиброаденома да стане карцином и аз се оперирах.
На 20 минута след операцията направиха тест на находката, и за щастие резултата бе липса на ракови клетки.

Останах с впечатление, че в България биопсията вече не е така популярна, но това е мое мнение.
Съвета ми е да те прегледа хирурга!После с оглед неговото мнение ще прецениш дали да ти направят и ултразвук.
При мен просто етапите бяха мануален преглед с ултразвук, мамография и т.н.
Боби, на мен още при първия ултразвуков преглед становището бе за фиброаденом,
а апарата бе преносим и някак дискредитиращ диагнозата.
За контролата потърсих второ мнение на много хубав апарат,
но той както вече писах само потвърди наличието на фиброаденома.

Цигу, успех и много те прегръщам, неизвестността и мислите ти в тази ситуация са минали през мен.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #82 -: Февруари 13, 2014, 09:55:10 am »
И четивото за тази седмица - интересно от първата до последната буква, с много важни поуки между редовете.

http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=18&aid=372

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #83 -: Февруари 13, 2014, 09:57:56 am »
Имам нужда от съвет. Направиха ми мамограма, защото тази година ставам на 40. Сравниха я с предишната от 2005-та година. Извикаха ме отново, защото откриха разлика между снимките вляво - имало област с по-плътна тъкан. В крайна сметка решиха, че няма нищо тревожно след повторните снимки вляво, но ме викат след 6 месеца за нова мамограма.

Предстои ми среща с онкохирург за преглед и повторно обсъждане на резултатите от мамограмите, по мое настояване. Имам слаби болки и придърпвания вдясно, не вляво. Да настоявам ли и за ултразвуково изследване или да изчакам 6 месеца?

не мисля, че ултразвукът ще даде по-ясна информация от мамографията. щом са те отложили, значи не са намерили нищо притеснително. имаш ли файл със снимката? ако да - можем да уредим и друго мнение.

болки и придърпвания не са релевантни - тия работи не болят, не и в началото.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #84 -: Февруари 13, 2014, 10:39:32 am »
болки и придърпвания не са релевантни - тия работи не болят, не и в началото.

Това бяха думите които чух и от мамоложката, и от хирурга!

Джам, мамографията е натоварваща, каквото и да си говорим.
Ако може да се избегне с ултразвук по-добре.
Нямах предвид, че той е по-надеждния метод, ни най-малко.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #85 -: Февруари 13, 2014, 11:41:21 am »
И четивото за тази седмица - интересно от първата до последната буква, с много важни поуки между редовете.

http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=18&aid=372

да, много интересно четиво, което за пореден път доказва, че всяка крайност е погрешна.
едно мога да кажа, браво на момчето, че не е в психиатрия, а все пак е израснал горе долу разумен човек :wink:
защото на 20 г. можеш да наваксаш с латинския, но играта с топка с приятели, трудно. да, няма да си най-младия професор в Бг, но какво от това.
и истината е че, това момче не е гений, той просто е едно дете, което не е имало детство, а четяло латински, израснало е в среда на изтъкнати психиатри и т.н. Щеше да е гений, ако станал велик музикант, например, а не психиатър като родителите си :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #87 -: Февруари 13, 2014, 16:38:30 pm »
И четивото за тази седмица - интересно от първата до последната буква, с много важни поуки между редовете.

http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=18&aid=372
Вероятно родителите му са много горди от всичко, което е постигнал синът им, но аз като чета ми става жал за него...Всичко му е объркано на това "дете" - дори и името му - Дроздстой!!! Аз бих се прекръстила, но това е друга тема. Дано не свърши като Майкъл Джексън, който според мен така и не успя да се пребори (психологически) с липсата на детство в истинския смисъл на думата.
Хубавото в историята според мен (винаги трябва да има и добра страна  :D ), е че младежът ще остане в България, не е комерсиално настроен (поне на "първо четене") и има желание да изгради нещо наистина ценно. Успех в начинанието и по-балансиран живот занапред му пожелавам!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #88 -: Февруари 13, 2014, 19:16:55 pm »
Нищо в повече не е добро!Хубава статия!
Ще се радвам това момче да има успех и да преосмисли онова, което е загубил в детството си
и да го преживее балансирано на тази възраст. Говоря за спорт или друго хоби!
Името няма да го коментирам, но е абсурдно!
И аз мисля като Стефи, че гениалността е там където има сблъсък в добрия смисъл на думата,
детето да притежава талант и способности, които родителите му привидно нямат!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #89 -: Февруари 17, 2014, 08:01:27 am »
Момичета, ще купуваме "веНосипед" на девойката  :D. Към какво да се насочим? Нямам идея колко ще се кара, миналата година не проявяваше никакъв интерес. Но от няколко седмици постоянно за това говори и решихме като се запролети да вземем.
     
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #90 -: Февруари 17, 2014, 08:12:23 am »
Вчера тук се позатопли и ходихме на морето на риба. Риба не хванахме, но което ми направи впечатление, та реших да го споделя с вас, беше, че на плажа имаше хора, дори имаше съвсем мънички деца по бански и джапащи в морето. Имаше едно дори цялото беше във водата. Отделно че по крайбрежната ивица имаше пълно народ по къси панталонки.  Температурата беше 15 градуса. Аз на американците много неща не им харесвам, но специално отношението им към тези неща много ми харесва.Преди няколко дена беше 10 градуса и духаше студен вятър, Аз дори измръзнах, но на детската площадка, където заведох децата, имаше много деца по къси панталонки.  Не знам дали навсякъде е така или само тук, понеже са свикнали непрекъснато да са на климатици, но определено е приятно да видиш родители, които така лежерно гледат на това, че децата им киснат в 15 градусовото(или по-малко) море и щъкат на студения вятър по бански. Нас все ни навличаха, да не ни духне вятър нещо, да не вземем да настинем. Баба ми ми даваше топла вода ( което преваряваше преди това) докато не тръгнах на училище. После защо бяхме всичките болнави. Ако не беше мъжа ми отдавна да съм си  оставила децата ако искат да джапат, да джапат докато им измръзне всичко.  Ама той никога не би ме оставил :-).


  
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #91 -: Февруари 17, 2014, 09:15:58 am »
dani_ j, http://detski-magazin.com/-velosipedi-za-porasnali-deca/4696--drag-alpha-16.html това е нашия веНосипед. Много сме доволни. Вече караме семейно. Качете я в магазина, да пробва и слушайте продавачите за размерите и типа на колелото.
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #92 -: Февруари 17, 2014, 11:39:20 am »
И ние трябва да купуваме колело тази година. Младежът вече прояви желание и  ми демонстрира че може да кара. Давайте мнения как да избираме,  ще ми бъде интересно. Скоро има имен ден и може да го зарадвам, та да си кара от пролетта. От най-малките 12 цола не ми се взема, че ще трябва да го сменим много скоро, но на по-голямо не му стигат крачетата педалите, как да постъпя?
« Последна редакция: Февруари 17, 2014, 11:41:41 am от shanoar »
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #93 -: Февруари 17, 2014, 11:45:20 am »
shanoar, как 12 цола? Питах за нашето и е 16" , а не 18. Извинете! Ние го взехме миналата година по това време и си го кара от тогава и то без помощните. Джам беше пускала много добри таблици за височинана детето/размери на колелото. Разрови се, да видиш.
« Последна редакция: Февруари 17, 2014, 11:51:56 am от midge »
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #94 -: Февруари 17, 2014, 11:59:58 am »
И аз съм на тема колело, но нашия хубостник с това камионче, дето се бута с крака, не иска да се учи да върти педали! Иначе започна да се позаглежда в колела и даже изяви желание един път да се качи на едно колело на едно детенце, но детето като нас - свидливооооооо - та не му даде да се пробва  :lol: Но мисля да го закарам в магазин и да си избере сам! /О/Ранжево ще е със сигурност  :wink:  :lol:  :lol: Това ни е напоследък любимия цвят! Аз помня, че гледах някъде подобна таблица, но идея нямам къде и кога. Ако някой я намери - ще я разгледам! Иначе имаме едно колело - мисля е около 16-18 цола. подарено ни - не е ново. Но Злато хич не го отрази миналата година, даже не щя да се пробва да седне. Та си мисля, че в името на това да го подкокоросам да се научи - може и най-малкото колеленце да взема - стига да му хареса и да се научи!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #95 -: Февруари 17, 2014, 13:31:25 pm »
след 12,има и 14 ,но ми се струва ,че няма много смисъл от него.По-добре за тази възраст 16-ка.На Жорко поне такова му взехме,като тъкмо направи 4 .Кара го 1 година с помощни и малко преди да направи 5г. ги махнахме.Не се наложи да го учих,както ги махнахме,така тръгна . :D
 Бяхме се засилили за ДРаг,но те са доста по-ниски от другите и се отказахме,защото 16-ката му беше малка,а на 18-ката се качваше трудно тогава,иначе пък го караше без проблем.
 Трябва да се пробва от детето,кое ще му е удобно.
<br />
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #96 -: Февруари 17, 2014, 13:42:30 pm »
за избора на размер на колелото, всичко зависи от ръста на детето. не е определяща възрастта тук.
има деца, дето на 4 години са високи 1.20, а други и на 6 години са 1.15 см.

моят син доскоро караше Драг 14 цола, сега ще купуваме вече по-голямо. между другото, продавам Драг-а. червен, отлично запазен, защото доста малко го е карал.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #97 -: Февруари 17, 2014, 13:56:35 pm »
И Алекс е с  Дино, 14ка и не и е малко колелото, а самата тя е висока 122 см. И ние скоро ще купуваме по-голямо, но искам първо да се научи да кара без помощни, защото още я е страх да се отпусне.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #98 -: Февруари 17, 2014, 16:49:39 pm »
Я да ви питам момичета нещо за търсене на работа. Преди няколко дена на шега на майтап си изпратих СВто за една обява за работа в България за търговски представител и апликационен специалист т..е явно някакви продажни на консумативи ( или машини) за молекулярна биология. Изпълнявам им всички изкисквания, с исключение на „Да познава и спазва изискванията на системата за управление по ISO 9001.“, коеот идея си нямам какво означава.
Днес получавам имейл, в който пише следното „Пиша Ви по повод обявата на АКВАХИМ АД  за свободно работно място в отдел „Молекулярна биология”, за което сте изпратили Вашата автобиография. След извършеният първоначален подбор по информацията, съдържаща автобиографиите на кандидатите за обявеното свободно работно място, Ви каним на първо интервю-събеседване с директора на дирекция „Лабораторни и индустриални решения” и завеждащия отдел „Молекулярна биология”.
Моля, определете начина, по който ще е удобно да се проведе интервюто: в офиса на АКВАХИМ, по телефона или Skype“

Смятам да си нароча едно телефонно или Скайп интервю, но ако може някой тук да ми каже ако е запознат какво представлява подобна работа и какво (не)трябва да се казва на интервю. Идея си нямам как протичат интервютата в България, има ли някаква стандартни въпроси, как трябва да се държа, много строго или по-отпуснато и т.н.  Аз в момента съм в процес на търсене на работа, имам интервю в петък и ако получа работата мисля да се разбера да започна след 2-3 месецаи смятах да си дойда до България за няколко седмици, та тогава бих могла да видя вече на место за какво става дума, Но за сега трябва да мине първото интервю, та ако можете помагайте със съвети.


Боби
« Последна редакция: Февруари 17, 2014, 16:54:13 pm от Bobbie »


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #99 -: Февруари 17, 2014, 17:12:57 pm »
Боби, аз не съм се явявала на интервюта за работа, но съдейки от общата конюнктура и прочетеното, ако спазваш американските правила за явяване на интервю, няма да сгрешиш.

HR науката е основно измислена по вашия край и нашите HR специалисти копират американското.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!