0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #20 -: Февруари 03, 2014, 09:54:43 am »
Бебе, няма винаги да си до него да го пазиш. И в градината ще пада. Наистина има деца, които непрекъснато са в рани и синини. Има и по-кротки. Но няма такива без. Синът ми не е от най-буйните, но не знам колко цицини си е правил, два пъти си цепна устната и прочие. Няма начин. Запаси се с крем с арника за цицините (ако се удари силно, може и с олио или нещо друго мазно да го намажеш, но знам, че гелът с арниката охлажда). Децата бързо забравят. Нали знаеш - малки деца - малки грижи, големи деца ... Някой ден ще кара колело, кола, мотор може би. Първите пъти ще е страшно за теб, но после мажеш, утешаваш и продължава да играе детето.

Хубава седмица на всички!

П.С. Мисля, че на повечето тук никой не ни помага с гледането на децата. Няма как. Времето е такова.

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #21 -: Февруари 03, 2014, 10:07:20 am »
Имам приятелка с много лудо момиченце на 2 годинки. Засилва се от спалнята, скача и с главата надолу на земята. Няма непокорен връх за нея - секции, маси. Направо за 2 секунди не се спира и изтръпваш постоянно.
И моята девойка е такава. Не спира за секунда да се катери и скача. Докато навърши 2 години беше вечно в синини и цицини. Сега по-малко пада, но вече и на гърба имам очи. А беше доста мързелива като бебе, пролази успоредно с прохождането. Абе, до 10 месеца лежеше и не си даваше зор  :wink:
Веднъж отиваме в детски клуб, нашата качена на на една пързалка, а аз си говоря с приятелка. Както си говорех протегнах ръка да я хвана, че летеше надолу с главата. С периферно зрение я фиксирах. Аниматорката, която седеше до нас погледна така  8O Коментара й беше - Няма такава бърза реакция.
В един момент просто свикваш...

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #22 -: Февруари 03, 2014, 11:22:58 am »
А гот ли е да си със синьо око и всички да си мислят, че мъжът ти те е бушонирал  :lol:
Мъжът ми твърди, че няма нужда да ме тормози - аз  се справям добре със самоувреждането.
Лапето и то все насинено беше - какво да се прави предава се по наследство по женска линия.

А при първото падане от леглото, щях да получа инфаркт. Вярвам, че почти всяка майка го е изживявала. Не са кукли да ги сложиш да седят - това е положението. А си се разсеял за секунда, а е станала беля.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #23 -: Февруари 03, 2014, 11:30:20 am »
Божееее, дано не прилича толкова на мен, че верно ще дойдат социалните. И като ни видят двете, тежко му и горко на Кънчо  :lol:.
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #24 -: Февруари 03, 2014, 12:07:33 pm »
Ти пък въобще не се обаждай!
Как не писахме обяснения на Кънчо, не знам  :lol:
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #25 -: Февруари 03, 2014, 16:10:00 pm »
По-повод социалните,вчера се мотаем в мола и Митко поиска някакво фенерче от Карфур и куп други щуротии.След като му се обясни,че няма да се купят като се тръшна това дете,ама няма такова мятане.В резултат на което си издра носа и си разби устата в един стелаж.Едва го измъкнах.Сутринта-бушон,срам и позор го заведох на градина и иди обяснявай че не си го претрепал от бой :lol:.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #26 -: Февруари 03, 2014, 19:23:50 pm »
И аз се чудех с голямата какво да обяснявам, че все беше с бушони като започа да прохожда. Отдавна обаче съм претръпнала от падания. От както получих обиждане от мъжа  ми „Ивана си разби главата‟ и  в същият момент ми свърши батерият ана телефона. Верно много яко се беше цепнала, добре че и е в косата, че и белег остана.
Децата обаче са много различни Малката например е толкова внимателна, че един път не се пусна някъде, където не е сигурна и нито един път не се рани като прохождаше. А на година и половина си прескочи креватчето и беше избягала после и в градината от една кошара. Сега катери стените по детските площадки наравно с кака си.

Обесопасяването в къщи, което съм правила е да вдигна каквото ми е ценно на високо и да заключим шкафвете, в които има препарати и лекарства. Допълнително добавих и едни кръгли неща върху ключовете на котлоните, че да не могат да ги включат, понеже са газови и с пиезо и Андреа си ги въртеше и включваше сама.


  
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #27 -: Февруари 03, 2014, 21:41:43 pm »
....... мотор може би.
П.С. Мисля, че на повечето тук никой не ни помага с гледането на децата. Няма как. Времето е такова.
Само през трупа ми! 8)
Иначе и на нас никой не ни помага.

А при първото падане от леглото, щях да получа инфаркт. Вярвам, че почти всяка майка го е изживявала. Не са кукли да ги сложиш да седят - това е положението. А си се разсеял за секунда, а е станала беля.
Говори ми. Беше на 7-8 месеца като се тупна от дивана, събрах границите и от страх заеквах 5 минути. :oops: Още ми се изправя косата като се сетя....
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #28 -: Февруари 03, 2014, 22:57:54 pm »
Бубу, като станат пълнолетни, могат и да си пушат,и мотор да карат, и да се гмуркат, и да се катерят на по 6000 м, да си правят пиърсинг и татуировки, където си искат. И не си мисли, че някой ще те пита! Всичко ми е познато отблизо (освен мотора).
Ама нищо, де, надявай се, че някой ще те пита за нещо! Надеждата умира последна.    :lol:

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #29 -: Февруари 03, 2014, 23:06:27 pm »
Не ме питайте мене,как преди два месеца падна от столчето за хранене.Добре,че първо е тупнал на дивана и от там на земята.
А преди месец скочи от кошарата.Оставих го да приготвя банята,а той се заиграл с възглавниците отавени на една табуретка до кошарата.Не знам какъв номер е направил,но беше на пода заедно с възглавниците.Пак имахме късмет,че на меко беше паднал..

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #30 -: Февруари 04, 2014, 08:52:36 am »
Дъщеря ми падна от леглото когато беше на 6м. Заспа на нашето легло и докато се обърна да и махна завивката от кошарата и да я приместя тя беше на другия край на спалнята и цоп на земята.Добре че килима беше по дебел и малко омекоти удара.Това и беше първият и последен опит за пълзене.Проходи на 10м. и половина ,а на 1г. и 5-6м. реши че ще пълзи отново защото е по лесно от ходенето.
Като проходи  и като ходихме в парк  през който минаваха доста военни  от там след като свършат работа.И тъй като таткото ни е военен,като видеше мъж с камуфлажна униформа тръгваше към него и викаше-Тати,Тати.... а аз срам и се  :oops: .
 

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #31 -: Февруари 04, 2014, 10:46:18 am »
А  от ракла с височина над метър скачали ли  са направо на земята ?   :lol: Калоян  опита.

Да ви питам -   препоръчайте за сайт за копиране  / вадене на снимки  на изгодни цени ?
Аз съм поръчвала от тук  http://www.bgsnimki.net/    доволна съм като цяло  .
В нашия град цените са почти двойни  от горе посочените.
Аз съм се заела по -малко , когато имам време  да сортитрам , трия и подреждам снимки , и да извадя на хартия    снимки от всеки месец  , да си останат за спомен  в албуми . Бях вадила преди време , ама ги пръснах по родата .
 Имам да вадя многоооо снимки  накуп  и търся  по- изгодна цена  .


*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #32 -: Февруари 04, 2014, 11:09:33 am »
Да ви питам -   препоръчайте за сайт за копиране  / вадене на снимки  на изгодни цени ?
Нимика, вадила съм от тук: http://www.snimkitevi.com/snimkitevi/
цена на снимка 10/15 - 15ст. няма такава цена никъде.
Правят и добри отстъпки : http://www.snimkitevi.com/snimkitevi/services/

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #33 -: Февруари 04, 2014, 11:28:25 am »
Ники , благодаря , и от тук съм поръчвала , забравих за  този сайт  , ами май там ще поръчвам  пак .

В  първия поръчвах  и чаши , колаж - ок бяха нещата.
« Последна редакция: Февруари 04, 2014, 11:31:00 am от nimika »


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #34 -: Февруари 04, 2014, 11:39:16 am »
Нимика, вадила съм от тук: http://www.snimkitevi.com/snimkitevi/
цена на снимка 10/15 - 15ст. няма такава цена никъде.
Правят и добри отстъпки : http://www.snimkitevi.com/snimkitevi/services/
Лично ги познавам повечето, наистина са коректни и цените им са най-изгодни :wink:

Блу, аз изпитвам ужас от моторите, преди време един младеж се преби пред очите ми....Понякога още сънувам кошмари. Да се татуира от глава до пети, но на мотор да не се качва :x Знам, ще кажеш, че то и саксия може да падне, но това е наистина един от малкото ми истински и откровени страхове. Много хора познаваХ, ненапразно ги наричат "донори на колела" мотористите...
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #35 -: Февруари 04, 2014, 13:25:45 pm »
В 11 клас имах гадже с мотор.
Сега няма сила на света, която да ме накара да се кача на такова нещо.

Бубу, като станат пълнолетни, могат и да си пушат,и мотор да карат, и да се гмуркат, и да се катерят на по 6000 м, да си правят пиърсинг и татуировки, където си искат. И не си мисли, че някой ще те пита!
Ох, настъпа ми мазола! Откакто има книжка /май не съм спряла да мрънкам/, не мога да спя спокойно.
Ама такова е. И аз карам от малка. Колко ли ме е мислела и моята майка. Колелото се върти.
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #36 -: Февруари 04, 2014, 13:40:30 pm »
Бубу, като станат пълнолетни, могат  да си правят пиърсинг и татуировки, където си искат. И не си мисли, че някой ще те пита!
Ако всичко се връща и колелото се върти, дупе да ми е яко.
Бях на 17, когато мама замина да работи в Кипър. Ден след като я качих на самолета си пробих пъпа и си направих първата татуировка, говоря за далечната 1996 г. Още си спомням ужасения поглед на мама, когато видя какви съм ги свършила. После си направих още две татуировки, тия дни ще направя поредната. Обецата на пъпа свалих, след като стана много комерсиално. Искаше ми се някак да съм различна хахахаха

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #37 -: Февруари 04, 2014, 13:53:23 pm »
Ако всичко се връща и колелото се върти, дупе да ми е яко.
...

Мдам, и аз си мисля същото.
За ужас на всички бях на 14 г. когато се научих да карам мотор :oops:
И до сега това ми е мечта, да си купя мой, но чакам децата да пораснат малко, та да могат да се гледат сами :lol:
« Последна редакция: Февруари 04, 2014, 14:35:24 pm от StefiZ »
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #38 -: Февруари 04, 2014, 14:03:50 pm »
Пиърсингът и татуто са темите, по които най-много съм говорила. Тактиката ми беше следната - разяснявам колко е опасно да се довериш на случаен човек да ти ги направи и заключавам, че предпочитам да отидем заедно двете, след като аз проуча къде ще бъде направена процедурата. Само за да не го направи тайно в някой гараж. Още няма  :lol: Ама и вече е пълнолетна.

Аз харесвам татуировки, но нямам. Познавам се - бързо ще ми омръзне.
Правя си лятото рисувани с къна.
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #39 -: Февруари 04, 2014, 14:04:48 pm »
С мама на интервю за работа  8)
 http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1212586