0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Февруарска тема-малък сечко
« -: Февруари 01, 2014, 09:27:06 am »
Добре дошли в новата месечна тема!
Честит Трифон Зарезан на всички празнуващи!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #1 -: Февруари 01, 2014, 11:22:02 am »
Честита ни нова темичка!
Да сме здрави и весели и да пишем само весели и смешни неща тук!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #2 -: Февруари 01, 2014, 12:14:29 pm »
момичета, събирам гласове за класа на Стефания, който участва с проект в този конкурс

https://www.facebook.com/galleriasz?sk=app_490761621032377&app_data=vote1

1 "а" клас НУ "Димитър Благоев"

 гласуването приключва довечера в 22 и много малко ги дели от първото място
благодаря на всеки, който поодкрепи децата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #3 -: Февруари 01, 2014, 13:24:32 pm »
Мини, готово :wink:


Блу, не се нервирай и Ивайло го изкарваха едва ли не изоставащ, щото проходи на 13 месеца... :x Когато, тогава!
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #4 -: Февруари 01, 2014, 13:47:42 pm »
Мини, много добре са се справили децата :D

Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #5 -: Февруари 01, 2014, 16:03:23 pm »
 Хоп, още един глас
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #6 -: Февруари 01, 2014, 19:36:57 pm »
Глас и от мен :)

[/url][/url]
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #7 -: Февруари 01, 2014, 21:29:02 pm »
Чета аз януарската тема и търя бутона "отговори". Е няма го бе! Викам аз ли не виждам :) Па то вече февруари било и нова тема си имаме. Честит ни нов месец - да е изпълнен с много радост, бебетата да се учат да спят сами (да взимат пример от Симеон ;) ), по-големите деца да слушкат и да научават нови неща. не усетих кога мина цял месец от новата година.
Аз чак не вярвам да дойде момент да заспива сам и цяла нощ да спи. Сигурно като стане това пък ще ми е мъчно за бебешките моменти на гушкане и приспиване. Миналата седмица му беше станало нещо - не суче, само ме хапе с двете триончета и нервничи. Ей както се чудех кога и как ще го отбия, много гадно ми стана :( И явно след няколкото дни посукване, колкото да не заслабне, кърмата ми намаля и съвсем се ошашках, че ще се отбие сам. Та нямаме угодия.
как се престрашавате да ги пускате да пълзят децата? Момчето пълзи отдавна и вече се опитва и да ходи като го държа, че и се пуска даже. Ама много ме е страх да не се удари в мебелите и все или е в кошара за игра, или с проходилката. Питам и аз все едно е първото бебе пред прохождане  :oops:
Мини, готово ;)


*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #8 -: Февруари 01, 2014, 21:33:05 pm »
Честит празник на виното  :P
Здрави да са всички, малки и големи  :D

Бебе, мисля, че ви е време за тези джаджи http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/index.php/cPath/874_875
Обезопасяваш къщата и го пускаш да вилнее на воля  :wink:

Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #9 -: Февруари 01, 2014, 22:21:05 pm »
bebe_2013 много си сладка :)
Погледни го от друга гледна точка - ако не го пускаш да пълзи, опипва и опознава света сега, като поотрасне варианта да не може да пази равновесие и да не е запознат със сцеплението краче-гласка повърхност и съответното изтърсване след това, повече ще го боли :) Пример - първото нещо, което Ники научи беше как да пада, без да удари глава. Племенникът ми доста го пазеха да не пълзи или по-скоро той нямаше желание, по-спокойно и мързеливо дете е и сега като проходи, не може да се научи все как да пада - например като падаш и земята се приближава е добра идея да протегнеш ръце или да се извъртиш на рамо. Добре, че свеки е рехабилитатор и започна да му прави упражнения и гимнастика, та започна да проявява елементарните рефлекси за самозащита.

При Ники, никога не съм ползвала проходилка - слагах едно голямо одеало на земята и така свикна да пълзи, достигайки различни изграчки.
Преди това обезопасяваш къщата с всички възможни неща и приготвяш около 50лв. за различни закопчалки. Аз само на печката не сложих, не намерих.

П.С. Ники се отби на същата възраст като при вас сам. Много ми беше мъчно, но като започнах да наваксвам със съня нощем видях и другата страна на отбиването :)
« Последна редакция: Февруари 01, 2014, 22:23:27 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #10 -: Февруари 01, 2014, 22:23:35 pm »
Бебе, той не е стъклен бе душа :D Ивайло като проходи и го заведох на консултация, педиатърката му се избъзика, че ще ни викне социалните - целият в синки и натъртвания беше...Това са нещата от живота, така се учим. :wink: Не може да ги опазим...не трябва да им вредим.
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #11 -: Февруари 01, 2014, 22:36:05 pm »
Майтапа на страна, ама с моето диване, аз наистина съм се притеснявала за това - за социалните!
Представи си, как за няколко прегледа цъфна с разбито чело, рана на бузата, одраскан ляв крак, а последното ни изпълнение е яко одран десен крак, който сега като зарастна изглежда все едно сме го рязали това дете!
[/url][/url]
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #12 -: Февруари 02, 2014, 09:49:08 am »
Честита ни февруарска темичка!Да сме здрави и щастливи!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #13 -: Февруари 02, 2014, 10:37:54 am »
Честити ходещи крачета Симеонови, Руми!
Да тича и открива света!

Бебе, имам една торбичка джаджи за закопчаване главно на шкафове,
пиши ми адреса си на лични ще ти ги изпратя :) и ще си допълниш "колекцията".
Обезопасяваш шкафове и чекмеджета, махаш опасните предмети на ниво 1 метър
и пускаш малечко да си пълзи и опознава света!

Аз съм получавала няколко пъти въпроси от личната за Калина и нейните сини ръце и крака
и неприятно ми е било, но такова си  детето, тя няма страх от нищо високо!
На Митака не съм купувала наколенки, тя имаше няколко чифта и пак бе синя и с рани.
Последния път си разби главата като я свалях от нестабилна масичка за рисуване,
е вярвайте ми повръщах от нерви после, защото няма как да обясня,
че съм била до нея и е с разбита глава, хематом и кръв!
Тя прилича на мен, аз съм падала опитвайки се да се кача на гардероб.
Обяснявам, говоря, поне 10000 пъти съм казала, защо не се качва за тази маса и пак.
Е след пукнатата глава не се е качвала, но защо трябва до това да се стига.
И аз след месец в гипсов корсет от кръста на горе не се качих на гардероба повече,
та прави са момичетата опита макар и горчив учи!

Класа на Стеф спечели, браво на децата!
Успешен февруари, здрави да сте всички!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #14 -: Февруари 02, 2014, 12:21:44 pm »
много здраве и щастие и през Февруари  :D.
Нашият бати има Рожден Ден на 25-ти ,та си имаме вълнения .

Аз утре ще ходя в Лидл - ще има точно такива джвъчки за обезопасяване.Шкафовете ги прежалих вече ,то е нон стоп вадене и ровене ,но контактите са опасна работа ,а са толкова интересни за малките ръчички.Жорето никога не е ровил и отварял шкаф или да се катери по масата.
Никола е толкова различен - де що има за отваряне,отваря и вади -шкаф,хладилник,пералня.Тича по дивана ,сваля възглавници и скача върху тях от дивана.Сега и на кухненската маса взе да се катериhttp://vbox7.com/play:de71761b3a  :lol:.Човек не може 2 мин. да го остави без надзор.
Обаче пък умее да се пази и като цяло съм спокойна и го оставям и да се катери и да тича.
Лазенето играе голяма роля в стабилността ,поне така си мисля.При нас и двете момчета проходиха на 10 месеца.Жорко проходи ей така  от раз -без да лази,без да ходи по мебелите,просто се пусна един ден с ръцете напред  .Ходеше супер бързо и смешно.Изобщо не умееше да се пази и винаги падаше на глава.Ръцете все едно ги няма,как пък веднъж не си ги подложи при паданията.
Никола първо започна да лази,после взе  да ходи по мебелите и после проходи пак на 10 м,но си ходеше спокойно ,не бързаше така и винаги пада на дупе,а залитне ли случайно напред като тича,подлага ръцете.
Та така -по Жорко ходех постоянно ,а сега Никола прави много по-опасни неща ,но пък ми е по-спокойно и го оставям.
<br />
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #15 -: Февруари 02, 2014, 12:58:06 pm »
И според мен лазенето е нужно за развитието на някои моторни умения. Даже май бях чела нещо такова. Та ми беше много смешно и се ядосвах (ама то тогава за какво ли не се ядосвах), когато свекъра ми обясняваше с назидателен тон „не я учи да пълзи, че няма да проходи лесно!“. Ми аз не знам как се учи бебе да лози. Че и да ходи не знам как. Ситната пролази на около 8 месеца. От мерак да ми докопа чехлите  :lol:. Проходи на годинка точно. Баща ѝ я водеше понякога за ръце, аз не - нямам кръст за такива неща. Пък и здрав човек не проходил не знам да има.
Иначе е като малък терминатор - върви и не гледа какво има в краката ѝ. Иначе явно се подпира на ръце, защото често се случва да целувам наранени след падане ръце.
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #16 -: Февруари 02, 2014, 14:24:40 pm »
Тео не е лазил изобщо. Ходеше по мебелите, а навън по количката и пейката. Няма да забравя какъв шок беше, като дойде приятелка със сина си на същата възраст (били са на 10-11 месеца)- остави ми го и отиде до колата да вземе нещо. Докато вдигна поглед сина и беше на другия край на двора, пълзейки. Гледах и не вярвах на очите си, моето нали не се придвижваше така... И двамата проходиха на година и месец.
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #17 -: Февруари 02, 2014, 19:24:16 pm »
Привет и от мен!
Бебе, не се притеснявай за пропълзяването и отбиването. Детето явно иска да пълзи, не го спирай. Както каза Жазмин, така опознава света и набира смелост. Права е в това, че колкото повече го пазиш, толкова по-страхливо става детето. Пускай го смело и само го наблюдавй да не се удари фатално. Ива пропълзя на около 6-7 месеца, а прояви желание да ходи на около 9-10 месеца. Използва проходилка само приблизително месец
За отбиването, самото дете започва да се отбива. Ива сама се отби на около 7 месеца, което съвпадна с първата й среща с обща храна - картофено пюре. Милата като опита нашата храна не искаше да сучи, а да яде  :lol:

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #18 -: Февруари 03, 2014, 09:27:13 am »
Ами то зорът е да се престраша и да преживеем няколко падания и сининки :) Нашият лекар ми каза, че до две годинки децата са гумени - падат, стават и продължават. Ама не мога да се отпусна. Откакто се е родило малкото слънце, все съм под напрежение, може би и защото никой не ни помага и сме по 24/7 с бебе. Може би щото аз съм си куку.
Вчера му направихме "игрална площадка" - един ъгъл на земата, тапициран с възглавници, одеала. Голяма игра, голяма радост :) Рови в една торба с играчки, вади и разнася. Става си прав с опора за мебелите и се опитва да пристъпи, ама пада... за сега по дупе все.
Мише, ти няма ли да пазиш обезопасителите за трето ;)
Зори, много сладък Никола  :balk_21: Че си и седна накрая на стола. Имам приятелка с много лудо момиченце на 2 годинки. Засилва се от спалнята, скача и с главата надолу на земята. Няма непокорен връх за нея - секции, маси. Направо за 2 секунди не се спира и изтръпваш постоянно. Надявам се чак толкова див да не е моят момък :)
Пеше, свекървите имат "гениални" проблясъци. Убу, че моята е далече и рядко ми дава акъл. При една среща, в рамките на 2 часа имаше "не е ли много голо това дете" и "много е топло, ще го изпотиш"  8O
Радвам се, че за сега му мина меракът да се отбива. Пак си суче почти нонстоп и явно предизвиква да има малко поне кърма :) Дано устискаме до годинката. Редовно вече ме питат - "ама ти още ли го кърмиш?!". Ще кажеш че е на 8 години, не на 8 месеца.


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #19 -: Февруари 03, 2014, 09:52:00 am »
...Нашият лекар ми каза, че до две годинки децата са гумени - падат, стават и продължават.
...
Ха, моята педиатърка казваше същото. Което не ми попречи да „умра“ на 2 пъти. Щото малката любопитка успя да се преметне през решетката на леглото си и да се тупне на земята.
Иначе и нашите срещи със свекърите не са чести. Но като беше мъничка се ръсеха акъли на килограм - „гладна е, виж, че посяга“, „не е гладна, виж, че се дърпа от лъжицата“. Това в рамките на половин час.  :lol:
Ама ти си знаеш детето най-добре - води се по него и по-малко слушай акъли от тоя и оня. Имам чувството, че някои хора, не оценяват факта, че ние не сме едновремешните млади, ама наистина млади 16 - 18 годишни майки. И смятат, че ако не ни кажат какво да го правим това дете, ще го:
а) счупим, щото не знаем как да го държим;
б) уморим от студ, понеже все голо го държим;
в) уморим от глад ....
..............................
Когато си майка на толкова малко дете, наистина е трудно да слушаш и търпиш толкова непоискани съвети. Добре, че бързо минава този период. :lol: