0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #140 -: Септември 26, 2013, 18:40:19 pm »
Здравейте момичета !
 :welcome_1: на новите момичета !
Много е приятно когато  всички имат хубави новини .
Аз имам едно въпросче =Скоро ми се налага да пътувам със самолет ,това трябва ли да ме безпокои ?

foveri, не би трябвало да има нещо притеснително, но най-добре го обсъди с наблюдаващия те лекар, тъй като всяка жена реагира различно. Аз, например, нямах абсолютно никакви проблеми, но пътувах през 24 и 26 г.с. и разстоянието беше много кратко /София-Варна и обратно/. По съвет на моята лекарка, няколко дни преди полетите увеличих дозата на магнезия и допълнително пих но-шпа.
Пожелавам ти успех. :)
« Последна редакция: Септември 26, 2013, 18:42:29 pm от Lary75 »
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #141 -: Септември 26, 2013, 19:02:31 pm »
Здравейте момичета !
 :welcome_1: на новите момичета !
Много е приятно когато  всички имат хубави новини .
Аз имам едно въпросче =Скоро ми се налага да пътувам със самолет ,това трябва ли да ме безпокои ?
Фовче и аз исках да пътувам със самолет,но ми забраниха.Било много рисково,нищо че съм с нормално протичаща бременност.Казаха ми,че ако все пак реша един два дни преди полета да приемам аспирин протект.Никой не може да те спре нали знаеш ;)

Моят проблем с бъбреците го свързахме с болката в дясно на корема(мислех,че е от дебелото черво,но не е)а пък и трудно уринирам напоследък  :? От горе на всичко и белият дроб взе да ме боли от 2 дни,може би от настинката......Другата седмица ми предстоят прегледи.
Ама като ще взема да отида на една почивчица с милото  :lol: да видиме на Сандански ще се излекувам ли ;)

Добре дошли на новите бременилки  :D Радвам се когато има нови и нови момичета...дори се връщам в спомените назад  :D

Моите мъжлета са с термин 21.02.14г.,но при близнаци много вероятно да се родят близо един месец по рано от очакваното.
beata радвам се,че ви се е сбъднала поръчката  :bori_005: :bori_008: То и мойта беше такава,но.....ама и сега не съм по малко щастлива ;)
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #142 -: Септември 26, 2013, 20:47:08 pm »
Относно пътуването със самолет в тези седмици мисля ,че няма да имаш проблем.Аз имах отлепване на плоден сак и ярко кървене 3-4 дена след полет ,но тогава бях 8 г.с.,а и не знам дали имаше връзка с летенето...Лекарите тогава ми казаха,че няма проблем да летя-просто пих но шпа в деня на полета-за съжаление след това кървене трябваше да съм 1 месец на легло!  :?
« Последна редакция: Септември 26, 2013, 20:49:33 pm от *Sunny*Angel* »
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #143 -: Септември 26, 2013, 22:32:33 pm »
благодаря ви много за бързите отговори .
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #144 -: Септември 27, 2013, 07:49:19 am »
Добро утро момичета!  :) Вчера забравих да ви питам нещо! Нали заради Хашимото и инсулиновата ми резистентност  трябва всеки месец да си пускам ТСХ,ФТ4 и глюкоза... От началото на бременността са ми ги пускали по здравна каса 2 поредни месеца,но доктора ми по ЖК каза,че няма как повече да ми дава направление за тях и ако може ендокринолога ми да ми ги пуска.Проблемът е,че д-р Начев не работи със здравна каса... Онзи ден на прегледа беше така добър да напише предписание ,че трябва да ги изследвам всеки месец,но не знам дали ще има тежест пред касата? Вие плащате ли си за тези изследвания?  :?
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #145 -: Септември 27, 2013, 10:07:47 am »
Здравейте, момичета!

Добре дошли на новите бъдещи мами! Дай Боже все повече да сме!

*Sunny*Angel*, ще ти кажа при мен как се получи с направленията и засега върви. Моята лекарка от ЖК ми даде направление за ендокринолог и дори беше така добра да ме насочи към такъв, който работи с Касата. Ендокринологът ме прие с това направление и ще ми дава талон за изследване на TSH и FT4. Няма да е всеки месец, но на около 40 дни. Попитай дали не можеш и ти да постъпиш така.

Asenceto, лекувай всичко, което те притеснява, и то бързо! Възможно ли е болката да е от движенията на твоите момчета? Със сигурност една почивка ще ти се отрази добре :). Колкото до термина, хубаво би било да се удържи положението до 38 г.с. :). Дано!

Момичета, да ви питам вие откога пиете магнезий? На мен едва сега при ФМ ми казаха да го вземам, но ще се посъветвам и с проследяващата ме лекарка.

Да не забравя :)! Starshine, нали утре ти е сватбата? Пожелавам ти най-слънчевия и щастлив ден! И за много години  :D!
« Последна редакция: Септември 27, 2013, 10:16:32 am от beata »
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #146 -: Септември 27, 2013, 10:29:51 am »
А аз се надявам да не тръгне по-рано да излиза и да е водолей нашето диване.При наличието на два водолея в рода - майка и сестра ми, искрено се надявам на риба.
Хм, нещо против водолеите ли имаш  8) Ще си разговаряме с теб на трима очи  :lol:
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #147 -: Септември 27, 2013, 10:38:44 am »
Здравейте, коремчета! Как сте днес? Пожелавам ви слънчев и изпълнен с усмивки ден!
Асенце, като слизаш до Сандански може да пишеш - ние сме на 10-на минути път, стига да нямаме работа, може да се видим. :) Пожелавам ти бързо минаване на всички болки и неразположения!
Беата, утре е големият ден :D, много ти благодаря за пожеланията! :bighug:




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #148 -: Септември 27, 2013, 13:43:18 pm »
Добър ви ден :) Аз тъкмо се завръщам от една лекция за кърменето на НАПК, да си кажа честно реших да избягам от работа за няколко часа, но се оказа и доста интересна.

На новодошлите честито и лека бременност, радвам се на всяко ново момиче появило се в тази тема :)

Мими, а нищо лично само майка и сестра водолей, не че са лоши хора, добри тормозители са  :lol:

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #149 -: Септември 27, 2013, 14:22:22 pm »
beata,благодаря за идеята! Ще питам доктора да видим какво ще каже...  :) Голяма е тъпотия с тези разкарвания по кабинети и болници,но за съжаление ще ми е трудно всеки месец да давам пари за тези хормони,а и сега Начев добави още 2...  :?
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #150 -: Септември 27, 2013, 15:31:48 pm »
Беата аз пия магнезий още от началото и сега си го продължавам защото имам леки контракции.

Starshine хайде и от мен утре да си искарате един незабравим ден и бъдете много щастливи.Ще чакаме да разказваш. :)

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #151 -: Септември 27, 2013, 21:15:16 pm »
Момичета,аз имам една позната,която летя две седмици след,като научи,че е бременна с близнаци вследствие на инвитро и ги загуби,въпреки магнезия.

Пускам всякакви изследвания всеки месец,но ми се налага да си ги плащам.Вярно,че ми идва малко множко,но...,целта оправдава средствата.

Сега освен рутинните и щитовидните,ще се наложи да включа и обременяване с глюкоза към изследванията.Защото имам хиперинсулинемия и пиех сиофор,но ми го спряха от момента на трансфера.Глюкозата всеки месец ми е в норми,но ми се струва много 8 кг.до 21 г. с.,какво ще стане до трийсет и някоя седмица.

Мина и моята ФМ.Чаках я месец и половина.Потвърди се,че е момче.Въпреки,че имах противоположни мнения относно пола,винаги си го наричах бебо,а не бебка.
Камък ми падна от сърцето,отхвърлиха се всякакви отклонения.Заради годините риска за Даун беше висок,затова и не правих втори БХС.
Всичко му е наред.Само да знаете вече колко силно ме бушонира   :)  .ММ се върти постоянно,като шило,за минута не може да стои на едно място,та и бебо да не остане по назад.
Само пристъпваше на сватбата ни преди 8 години,Starshine надявам се твоят утре да не е така,че гостите ще си помислят,че са му тесни панталоните  :lol:
Добре дошли на последните попълнения.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #152 -: Септември 27, 2013, 23:04:35 pm »
Маги, надявам се си по-добре! Ама що така с лошо за водолеите, хубави хора сме ние :lol:
За изследванията на ТСХ - аз винаги съм ги плащала
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #153 -: Септември 28, 2013, 10:32:19 am »
Добрютро :) аз и днес съм работна имам да наваксвам и сега започвам да си оправям проектчето :)

Гане, благодаря че се сещаш за мен ОК съм, носа ми е по-упорит и се борим с една хрема, но и това ще мине.Щом общия тонус е добър, значи всичко е ОК.

Аз за сега за Хашимотото не съм платила и един хормон.Или АГ-то ми дава направление или личния.Даже другата седмица вторник съм на ендокринолог.

joly, честити ти сини гащи.Радвам се че си се успокоила.И аз съм пълен блокаж преди всяка ФМ, голям страх бера дали всичко ще му е ОК на детето.Отпусни сърцето вече и се радвай на всеки момент.

За магнезия и на мен ми назначиха още началото на септември, след една уловена контракция при ехографски преглед.Аз нищо не усещах ама доктора каза, че има.Пия диаспорал, едни прахчета, който не са толкова лоши на вкус.

Колкото до зодиите хихихихи, да е живо и здраво и да се роди доносено бебе, пък каквато ще да е зодията му.Ако има инатите на мен и баща си събрани в едно  все тая дали е риба, водолей или нещо друго :)

Хубави почивни дни на всички, ние от днес официално започваме обиколки по магазините да пазаруваме за започващия ремонт  дома.Ще е интересно :)

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #154 -: Септември 28, 2013, 11:22:49 am »
Аз като мама на водолейче да ви кажа,че ми много добричко и послушно детето. :)

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*

    Rib4o

  • ***
  • 211
  • Истински се вижда само със сърцето!
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #155 -: Септември 28, 2013, 13:46:25 pm »
"Лудогорец" оборудва отделението по неонатология в МБАЛ "Надежда"

http://ehograf.info/content.php?cont=443#!prettyPhoto
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #156 -: Септември 28, 2013, 18:27:01 pm »
Маги, радвам се, че си добре!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #157 -: Септември 30, 2013, 09:17:39 am »
Привет момичета.По темата за водолея -мъж и син.Все слънчеви хора-особено синето  :lol:
Старшайн-поздравления за сватбата.Много дълги години семеен и щастлив живот.  :balk_15:
Да ви се похваля в хола вече имам кашон с бебешки дрешки-от Тео и от братовчедите.Днес ако си стоим с дребния вкъщи ще се заема с подбора -кое ще ползвам-кое не.За да знам какво трябва да купя на бебе.Нямам търпение да вземем и кошарката.Но това ще е след 2 седм.Иначе ваничка,количка -всичко имам от баткото.Ейййй,като кажа баткото и ....  :D
Много мило ми става като Тео вечер започне да говори на бебето .Долепя устичка на пъпа ми и започва-бебе къде си,тука е бате.... и накрая ми дърпа пижамата и му казва-Айде скрий се ,чао!
И ние с баща му се смеем много.  :lol:
Та така .Радвам се ,че  всички сте в отлично състояние!Има ли някой който чакаме около термин???

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #158 -: Септември 30, 2013, 09:22:04 am »
Добро утро!!! :coffee:
Ето ме и мен...завърнах се от посещението си при баба и дядо(в Г.Оряховица).Оказа се,че шофирането на дълъг път ми се отразява много добре.Не ми стана лошо нито веднъж за двата дни,на за сметка на това като се върнах....стана страшно.ММ каза,че щом е така да съм се командировала в   Северна България   :D
Другото интересно при мен е,че бебчо става по-активен със всеки изминал ден...приятно е!
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #159 -: Септември 30, 2013, 09:52:01 am »
Здравейте, момичета!

joly, честито ти момченце! Дай Боже да нямаш никакви проблеми и изследванията ти да са наред. А защо си плащаш всички изследвания? Дори и малкото по ЖК са някакво облекчение. И аз като magi_st досега не съм плащала за TSH и FT4 (не че са толкова много, де). Имам уверението на ендокринолога, че ще ми дава направления.

На мен досега не са ми засекли контракции при прегледите. В момента дори не пия но-шпа. Ще попитам лекарката от ЖК следващата седмица дали се налага да пия магнезий.

Много е хубаво, че бебетата ви вече си "общуват" с вас :). И аз чакам с нетърпение това да ми се случи. На моменти дори забравям, че съм бременна :). Все пак вече си купих едно панталонче, че ровенето в гардероба не даде добър резултат  :lol:.

морско момиче, явно при теб действа правилото, че на шофьора не му става лошо ;) Но пък може би наистина този период на гадене отминава.

Водолеите май ще се окажат докачливи на тема зодия ;) - я как наскачаха, като видяха, че се говори за тях :). Аз имам много любими хора от тази зодия. Всички по правило са много умни и любознателни, интересни събеседници, с добро самочувствие.

И аз се чудех дали няма някоя мама скоро да ражда. Отдавна питах за papilio, но тя не е писала да се похвали. Вероятно е много заета :).