0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #120 -: Септември 26, 2013, 08:47:38 am »
Прегледа мина разбира се чудесно  :D Имаме си две прекрасни и здрави бебета,тежащи по 275гр.Най накрая ми уточниха,че отговарям на 19г.с. и всичко върви като по книга.
beata понеже имаше спор между лекари в коя седмица съм и си записах час на моя глава.Оказа се,че съм подранила с 1 седмица.Това ми е 2-ри ФМ.
Сега съм го закъсала с бъбреци де....но и това ще мине....
Със сигурност ще се включа в темата с количките,че от вчера сме заобикаляли по магазините....

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #121 -: Септември 26, 2013, 09:14:34 am »
Добро утро, момичета, как сте днес? :D
*Sunny*Angel*, радвам се, че при теб всичко е както трябва!
Асенце, браво, че и при вас всичко върви като по книга! Какво им има на бъбреците?
Аз се чувствам добре.. като изключим малките неразположения, но те не са от особено значение. :)
Един от основните ми проблеми сега е как в събота да стоя будна до по-късно, понеже заспивам около 9:30-10:00 :lol:




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #122 -: Септември 26, 2013, 13:01:32 pm »
Здравейте, момичета!

*Sunny*Angel*, чудесно, че всичко е наред с щитовидната жлеза. Ясно е, че трябва да се правят контролни изследвания и да се следи дозата на Л-Тироксина, но важното е бременността да протича нормално.

Asenceto, браво! Напредвате по график :). Добре, че са ти уточнили седмицата, че да си знаеш как вървят бебетата и кога какви прегледи да правиш. Количките ще ги коментираме в темата :). За бъбреците - лошо, но се надявам скоро да се оправиш.

Аз днес бях на ФМ. Официално потвърдено: ще си имаме момче и момиче  :D! Човечетата си отговарят на седмиците и се развиват добре. Тежат по около 150 г :). И моите показатели са наред, така че съм много доволна  8).
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #123 -: Септември 26, 2013, 13:24:36 pm »
Здравейте момичета! Аз сега се връщам от разходка ,времето е просто прекрасно ,но трябва и почивка.
Браво на всички за хубавите резултати от прегледите и аз нямам търпение да дойде 02.10 да се гледаме  :).
Асе бързо да минават тези бъбреци каквото и да им е  :wink:.
beata голямо щастие а, две различни дечица,да се родят живи и здрави
« Последна редакция: Септември 26, 2013, 13:27:04 pm от amanda »

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #124 -: Септември 26, 2013, 14:04:52 pm »
Ехе, какви хубави новини.

Браво Асенце, все така да вървите.

Беата, направо страхотно.

На всички хубав ден пожелавам.Аз след вчерашните здравни проблеми днес съм много по-добре и съм работна.Сега по обед се разходих, ама покрай разходката свърших и малко работа.


*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #125 -: Септември 26, 2013, 14:14:28 pm »
Беата, честито, ще си имаш две различни рибки! Много се радвам за теб!
Маги, радвам се, че днес се чувстваш добре! Пожелавам ти само хубави и здрави дни :lol:
Моят бебок след вчерашно затишие - днес с пълна сила рита, естествено усещам само нещо като мехурчета, но днес много по-чести. Целият ми корем беше изместен в дясно цяла сутрин, след това усетих пак нещо като пърхане и си се върна на мястото му. :lol: Усещането е неописуемо! :sunshine:
Пожелавам ви усмихнат и спокоен ден! И много бебешорести ритничета :lol: :flower:




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #126 -: Септември 26, 2013, 14:45:52 pm »
Момичета, благодаря ви за хубавите пожелания  :bighug:! Бях ви споменала по-рано, че това беше моята "поръчка" - за момиче и момче  :D. Дори бях пропуснала вероятността да са от един пол. Сега остава и датата на раждане да съм уцелила  :lol:. Ето, споделям ви я, за да проверите после - 28 февруари :).

Много ви се радвам и ви се чудя как толкова рано усещате бебетата. Аз дори днес по време на прегледа виждах как мърдат и се местят, но не усещах нищо. Докторката каза, че след около две седмици вече ще им чувствам движенията, но сега е още рано. Както се изрази, не тежат колкото една пържола  :lol:.

magi_st, много бързо се оправи, браво! Това само с чайчета ли го постигна :)?
« Последна редакция: Септември 26, 2013, 14:50:15 pm от beata »
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #127 -: Септември 26, 2013, 14:47:01 pm »
Много се радвам за хубавите новини при всички ви!  :grouphug: Дано е все така!
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #128 -: Септември 26, 2013, 14:56:16 pm »
Беата, много се радвам че поръчката е изпълнена :) ще проверим датата :) Колкото до болестта, аз я хванах в много ранен момент и чай, лимон, ама много лимон и мед и супа вчера си правих и в къщи в леглото цял ден.На мен много рядко ми се уцелва цял ден нищо да не правя, та това лежане и спане ми действа добре, хем си наваксва организма, хем уж се бори с бацили.

А аз се надявам да не тръгне по-рано да излиза и да е водолей нашето диване.При наличието на два водолея в рода - майка и сестра ми, искрено се надявам на риба.

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #129 -: Септември 26, 2013, 15:05:51 pm »
beata, 28-ми е моят термин :lol: Хайде дано да сме на 28-ми.. ще честваме рождени дни в един ден :lol: Странно при мен - трябваше уж по-късно да усещам, но явно при всеки си е различно.. :)
Маги, аз нямам претенции за водолей или риба.. само да не е овен, че са мнооого инатливи и своенравни (не само в лош смисъл) :lol: Та и аз каквато съм инатлива, та и таткото... весело ще стане :P




Quiet people have the loudest minds.
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #130 -: Септември 26, 2013, 15:11:31 pm »
Момичета, ще се радвам да се присъединя към Вашата тема. Ние очакваме момиченце с вероятен термин 12 Февруари. Лично аз много се радвам, ако бебето се роди Водолей, защото това е и моята зодия, въпреки, че вкъщи си имаме вече една овенка на 8 години и вече сме си свикнали  :wink:
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #131 -: Септември 26, 2013, 15:41:49 pm »
Не вярвам особено в зодиите, макар че е очевидно, че хората от една зодия имат общи качества/недостатъци. При мен е почти сигурно, че бебетата няма да са от зодия Овен, най-много да избързат доста и да са водолеи. А зодията на рибите си я познавам лично  :lol: и я харесвам с всичките й кусури.

Starshine, на мен терминът ми е на 11 март, но едва ли ще го достигна. Близнаците по-често се раждат преди термин. Дори и 28 февруари ще е успех :).

alista, добре дошла!
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #132 -: Септември 26, 2013, 15:51:22 pm »
alista, добре дошла  и от мен :wink:!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    cerise

  • **
  • 76
  • The present has no ribbon.
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #133 -: Септември 26, 2013, 16:10:40 pm »
Добре дошла alista! Терминът ти е близо до моя - аз съм на 14 февруари и идея си нямам какви са водолеите  :D
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #134 -: Септември 26, 2013, 16:28:57 pm »
Камък ми падна от сърцето-пуснаха ми поредният болничен.Утре мисля да по шофирам на дълго (250км) и се надявам всичко да е наред.Ще ида да видя баба и дядо,че после не виждам как ще стане :oops:
И да се похваля....вече 2 дни не съм повръщала ураааа
Николай е на 2г.4м.5д.
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #135 -: Септември 26, 2013, 16:34:42 pm »
Цоп и аз във темичката. Здравейте момичета, и аз като katituu рано рано, да си правим компания в началните седмици :)

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #136 -: Септември 26, 2013, 16:48:36 pm »
alista, Bizzarri, добре дошли! :grouphug: Лека, спокойна и успешна бременност ви пожелавам!
морско момиче, лек път ти пожелавам и приятно прекарване!
Беата, и при мен няма (почти) шанс да е овен, но никога нищо не се знае. И водолей и риби познавам - риби много харесвам.. някак спокойни и уравновесени, целеустремени ми се струват. Водолей - струват ми се доста амбициозни, искат да постигнат много неща, винаги имат някакви планове и свое виждане за нещата.. Ще видим де.. всяко правило си има изключения. :lol: Важното е да са ни живи и здрави! А аз съм везни... не мога да се самоопределя. Приемам мнения :lol:




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #137 -: Септември 26, 2013, 17:45:02 pm »
Bizzarri,alista добре дошли!
Маги радвам се ,че вече си добре вече.

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #138 -: Септември 26, 2013, 18:02:09 pm »
Здравейте момичета !
 :welcome_1: на новите момичета !
Много е приятно когато  всички имат хубави новини .
Аз имам едно въпросче =Скоро ми се налага да пътувам със самолет ,това трябва ли да ме безпокои ?
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #139 -: Септември 26, 2013, 18:25:08 pm »
Аз имам едно въпросче =Скоро ми се налага да пътувам със самолет ,това трябва ли да ме безпокои ?
По принцип не трябва да те безпокои. Не се позволява само в 8-ми и 9-ти месец. Иначе се води безопасно. Някои казват, че и до 3-ти месец не е добре, заради риск от аборт, но виждам че ти не си в нито една хипотеза.
Но да ти кажа, че всеки организъм реагира различно.
При мен резултатът беше силно гадене при кацането (по принцип не ми става лошо). Впоследствие 4 дни гадене и повръщане. Не можех да ям нищо. Обезводних се.
Съответно при връщането обратно пак силно гадене при кацането. Слава богу за 1 ден ми мина.
Бях в 8-ма и след това в 10-та седмица.