0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #100 -: Септември 24, 2013, 17:10:47 pm »
Ей сега и аз се връщам от лекар....бебчо е пораснал и си отговаря точно на седмицата,течи  180грама ама не разбрах колко е дълъг.
Сега съм много по-спокойна.
Третият ми болничен изтича в петък и ще е голямо висене докато  взема следващият...
Това е от мен.
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #101 -: Септември 24, 2013, 17:22:09 pm »
Веси все едно слушам за моята док по ЖК  8O ,аз ходя там само да ми издава болничния.Дано не ми се налага да опирам до нея,а в нашия град е само тя и още двама които са още по-зле,а при нея е цялата околия и били много доволни, ама как няма като те не са се сблъсквали с такива страхове като нас  :).Дано новия лекар да ти е по от полза .
Дес,Морско момиче радвам се, че и при вас всичко е наред  yahoo_33

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #102 -: Септември 24, 2013, 19:27:43 pm »
Веси, Аманда - моят доктор по ЖК е същият :? използвам го само за болничните, то той и за друго нестава.

Веси аз съм много доволна от МД от д-р Наталия Удова, аз при нея се следя също на частно ;) Най- ме е яд :o че дадох на тоя ... доктор, при който се записах на консултацията, още 350 лева плюс талона от Здр каса и за какво, да ми ги говори врели-некипели ...
И да се налага сега да ходя и на др място в МД и там да броя едни пари, но го правя, за да съм спокойна!

 На нито едно изследване досега не обърна внимание ... добре, че съм аз, да чета, да се информирам ... Нямам думи просто!!!
 Ако не бях му броила тази сума, досега да съм го сменила ...


Re: Тема на бременните N88
« Отговор #103 -: Септември 24, 2013, 19:33:28 pm »
Да се запиша в новата тема, като ви гледам всички сте доста напред. Няма друг с толкова малко седмици като мен  :o

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #104 -: Септември 24, 2013, 19:37:26 pm »
Да се запиша в новата тема, като ви гледам всички сте доста напред. Няма друг с толкова малко седмици като мен  :o


 :bighug: :bighug: :bighug:


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #105 -: Септември 24, 2013, 20:49:48 pm »
Маги, по принцип стойностите на ФТ4 и ТСХ трябва да са обратно пропорционални. Когато ФТ4 е високо, а ТСХ ниско е най-добре за бременната жена. Трябва да се държи ТСХ около 1ца по време на бременността. Обаче не помня колко трябва да е ФТ4 :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #106 -: Септември 25, 2013, 07:29:13 am »
Да се запиша в новата тема, като ви гледам всички сте доста напред. Няма друг с толкова малко седмици като мен  :o
Няма значение в коя седмица си,важното е че носиш живот в себе си ;) Добре дошла  :D

Стискайте палци,че днес съм на фетална  :crossfingers: Дано всичко да ни е наред.Лек и слънчев ден от мен.
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #107 -: Септември 25, 2013, 09:10:46 am »
Добро утро момичета!
katituu добре дошла и леки оставащи месеци!  :)

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #108 -: Септември 25, 2013, 09:21:18 am »
Добър ден мацки :) Гане, това не го знаех, да си призная четох всичко за оправяне на щитовидната, но за бременост и ред не съм прочела.

Аз днес съм зле, настинах.Останах си в къщи и мисля да пия повече чайове, да ям плодове и да се надявам почивката да ми помогне организма ми да се оправи.

katituuu, добре дошла и от мен :)

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #109 -: Септември 25, 2013, 09:25:36 am »
Кати, добре дошла! Лека и спокойна бременност ти пожелавам!
Здравейте, коремчета, как сте днес?
Морско момиче, много се радвам за добрите резултати!
Асенце, стискам палци за ФМ днес! Но не се и съмнявам, че всичко ще ви бъде наред!
Маги, стискам палци да се оправиш по-бързо! :bighug:
Това шантаво време е много предразполагащо.. :? Пазете се много всички! :grouphug:
Момичета, зададох един въпрос в тема "Количките! - 3". Ако някоя има желание, нека го погледне и си каже мнението... Сигурно ми е рано още, но поне да набележа нещо. :D
Пожелавам ви усмихнат, слънчев и спокоен ден! :sunshine:




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #110 -: Септември 25, 2013, 09:48:23 am »
Привет и от мен.
Катиту- :welcome_1:
Асенце-всичко ще е наред  :wink:
Маги-оздравявай ,че е много упорита и неприятна таз хрема.
На моя въпрос никой не ми отговори и то взе ,че ми минаха болежките.А за настинките аз моята хрема още си я мъкна.Така Теди влязох до раждам с Олинт   и Куикс в джоба   :?
Четох из нета ,че болките във влагалището се появяват и от разширение на таза и на самото влагалище-това се проявявало последния триместър.Тоест се подготвя за родовия процес.
« Последна редакция: Септември 25, 2013, 09:52:54 am от moniks_s »

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #111 -: Септември 25, 2013, 09:57:45 am »
Здравейте, момичета!

Добре дошла, katituu! Всички сме тръгнали от тези седмици :), но лека-полека напредваме.

dess_dess, морско момиче, само така да ви вървят седмиците!

Asenceto, вярвам, че всичко ще бъде наред. Ти на коя ФМ си в тази седмица? Аз утре съм на първата, май за същата става въпрос.

Хремата си има собствени правила :). И с лечение, и без минава за около седмица. Ако се проточи, значи проблемът е бил по-сериозен. Това не значи да не вземаме мерки :).

Starshine, темата за количките силно ме вълнува и мен, ама от друга, двойна, гледна точка :). Там с Asenceto и dess_dess можем да обменим мнения, ако те искат, че са и по-напред от мен.

Хубав ден! На настиналите - бързо оздравяване!
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #112 -: Септември 25, 2013, 10:00:26 am »
Моник, чак сега виждам какво си написала - било е събота или неделя и затова ми се е изплъзнало. :( Как си сега? Болка в срамната кост и аз имах за 2 дни, също и тежест, но ми мина без да предприемам нищо. За настинката - пробва ли нещо хомеопатично? Мисля, че Осцилококцинум е подходящ за бременни.. Стискам палци много бързо да ти мине! :bighug: Болки или по-точно разтягане и аз имах, доста в началото дори, но разбрах, че е нормално. Сега се появяват някои дни и изчезват сравнително бързо. Не се притеснявай, според мен всичко е наред! :) Ако все пак болката се услили, е хубаво да попиташ лекаря.
Беата, чакам да се включите тогава.. ще ми бъде интересно и какви колички предпочитате вие.. Аз за първи път трябва да избирам и ми е голяма каша. :D
« Последна редакция: Септември 25, 2013, 10:04:59 am от Starshine »




Quiet people have the loudest minds.
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #113 -: Септември 25, 2013, 11:00:20 am »
Дес аз на частно ходя при Д-р Александров , но той не поема отговорност нито за лекарства нито за нищо той преглежда бебето как е , а не мен с изследванията. При него съм всеки месец също както при другия , но като отида при него нямам оплаквания , а докато отида при другия доктор и вече са излезели сума и въпроси и болежки и в крайна сметка и на доктора от ЖК му плащаш дори и да е от здравната каса и си мисля , че трябва да е добър и адекватен. В 2 съм при него дали всичко е наред.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #114 -: Септември 25, 2013, 13:21:42 pm »
Веси, на мен пък д-р Александров ми преглеждаше изследванията, даже д-ра от ЖК ме изпрати той да ми изпише антибиотик, когато се налагаше да пия такъв.


Re: Тема на бременните N88
« Отговор #115 -: Септември 25, 2013, 16:07:20 pm »
Четох из нета ,че болките във влагалището се появяват и от разширение на таза и на самото влагалище-това се проявявало последния триместър.Тоест се подготвя за родовия процес.
Моникс, и аз имам често болки долу във влагалщето, все едно ме бодат с шиш, но както идват, така си и минават, ако съм на улицата, просто сядам да ми мине. И това при все, че пия но-шпа и магнезий,и то от месеци. Понякога се чудя контракции ли са или дали не са от газове, затова напоследък понякога вземем и Еспумизан. Не знам дали си въобразявам, но сякаш има ефект.


Re: Тема на бременните N88
« Отговор #116 -: Септември 25, 2013, 16:19:10 pm »
Завърнах се от преглед и съм изключително доволна , толкова обстоен и подробен преглед не са ми правили никога може би през живота. Бебка е 380 гр отговаря си на седмиците и проблема който имам не са контракции , а най - вероятно цистит утре сутрин съм за изследвания.

Eille може би в мен е грешката , че не съм му ги носила , но очевидно беше , че тази докторка не искаше и да чува за него тя е върл фен на клиника Темелков и изследвания аз не съм си и виждала даже.
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #117 -: Септември 25, 2013, 17:31:29 pm »
Боболетка,много благодаря.Да ,много точно си го описала това със шиша.   :D  Много е остра болката.И аз пия магнезий,но-шпа и папаверин,но тя се появява и отшумява.


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #118 -: Септември 25, 2013, 21:58:09 pm »
Маги, на мен ми се наложи да се запозная с втората си бременност. Тогава се отключи Хашимотото и д-р Тодорова ми беше казала, че така трябва да са стойностите по време на бременност. Обаче не помня в какви граници трябва да се движи самото ФТ4. Помня, че ако е ниско ТСХ, то ФТ4 трябва да е по-високо. Някъде из форума мисля имаше референтни граници.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #119 -: Септември 26, 2013, 08:09:46 am »
Добро утро!  :) Аз вчера успях да се видя с моя ендокринолог д-р Начев и се поуспокоих за резултатите на ТСХ и ФТ4 (нали съм с Хашимото...)!Каза,че са добри,дозата ми Л-тироксин остава същата,но трябва да продължавам да ги следя всеки месец.Обясни ми,че по време на бременност се следи предимно ТСХ,но тъй като той е хормон,който не се повлиява бързо от лечение се следи и ФТ4,който е един вид предвестник,че ТСХ ще се повиши или понижи,а не ,че е толкова показателен като стойности,защото кръвта на бременните била по-разредена и това му влияело...Абе дано всичко е наред!
« Последна редакция: Септември 26, 2013, 08:11:54 am от *Sunny*Angel* »