0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #80 -: Септември 24, 2013, 10:37:59 am »
Здравейте, момичета!

dess_dess,  :crossfingers:! Вярвам, че всичко ще мине нормално.

boboletka, добре, че всичко е било както трябва.

vesito90, твоят лекар от ЖК ли пропускаше изследвания? Дано да намериш по-подходящ.

amanda, най-вероятно това е коластра. Предполагам, че не е притеснително. Сподели с лекаря си все пак.
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #81 -: Септември 24, 2013, 10:59:42 am »
Аманда за изтичаща кръвчица може би трябва да се консултираш с док.Да не би пък да си разранила зърното.....мене по някой път така ме сърбят гърдите,че едвам издържам.Дано да не е нещо сериозно,а може би пък момичетата с по напреднала бременност ще дадат по добър съвет.
Дес Дес дано шийката е добре,че мене така са ме наплашили с тая дължина......  :goodluck:

Момичета дайте съвет как да си излекувам или поне облекча хремата.Вече купих капки за нос(бебешки)Afrin.Там пише,че не е желателно да се използват от бременни.В аптеката друго ми казаха де....но по добре да не рискувам.Започнах да правя инхалации с лайка и сода,но нищо не помага...едвам дишам вече.
Казаха ми едни бабини деветинини,че с малко капки течен витамин Ц съм щяла да се оправя,или с няколко капки сок от лимон  8O Някоя от вас чувала ли е за нещо подобно???
Имах и температура,но я свалих с осцилукокцинум.Сега само и хремата да я махна но как  :balk_80:
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #82 -: Септември 24, 2013, 11:17:30 am »
Добър ден, коремчета! :hello: Как сте днес?
dess_dess, стискам палци всичко да е както трябва!
vesito90 и за теб стискам палци всичко да е наред! Защо ще сменяш доктора ЖК? (извинявай ако съм пропуснала да прочета, а си го написала по-напред)
amanda, може би е коластра, но се консултирай и с лекаря.
Асенце, чувала съм, че инхалациите със сода помагат по-скоро за отхрачването. Единственото което аз се сещам да ти препоръчам е да продължиш с инхалации, но пробвай вместо със сода да го правиш с игличките на бор, хвойна, кедър, ела; листа от евкалипт, дъб, бреза, мента; цветове на липа, лайка, лавандула, които имат дезинфекциращо и противовъзпалително действие. Най-добре да комбинираш няколко растения, като пропорцията е 1 с.л. от растенията на 250 мл. вода. Друго за което се сещам е мащерка, риган, лавандула, градински чай, лайка - при възпаление на горните дихателни пътища, пропорцията е същата. Ииии мед - пчелен мед се залива с топла преварена вода (около 40 градуса) в съотношение 1:5 (1 с.л. мед на 5 с.л. вода), редуваш вдишване през уста и вдишване през нос. Стискам палци да се оправиш по-бързо! :bighug:
Момичета, аз да ви се похваля, че се чувствам особено добре. Тези 1-2 седмици доста тичане ми се отвори докато оправя всички документи и изберем костюм за моето слънце. Не знам дали съм ви споделяла, но на 28-ми ще си направим една малка сватба. Само 25 човека (от които 3 са деца :lol:), общо взето само най-близките. Та вече оправих всичко, почти всичко е готово. Само времето не знам как да си го поръчам, че рокличката ми е до коляното :lol: Иначе си бременея добре, коремчето расте.. даже ми се струва, че е доста голямо :lol: Килограмите не са много 52-53, но се чувствам добре, общо взето съм качила само на коремчето. Гушкам си възглавничката вечер, че таза пак се опитва да ме наболява, но за сега не е чак толкова - предимно вечер и когато ставам от дивана.
Извинете за дългия пост. :oops: Пожелавам ви усмихнат и спокоен ден... и много слънчев! :sunshine: :flower:
« Последна редакция: Септември 24, 2013, 11:20:09 am от Starshine »




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #83 -: Септември 24, 2013, 11:43:59 am »
Здравейте :)

Десс, ще стискаме палци.
Весито, късмет с новия доктор.
Асенцето, пробвала ли си със сребърна вода или с морска вода под формата на спрей има продават в аптеките.На нас като малки и тампони с ракия ни слагаха в ноздрите, но до колко помага и дали става идея си нямам.
Аманда, наистина говори с лекаря си.
Starshine, ще чакаме да разказваш тогава за сватбата.Малка или голяма емоция винаги има :)

Аз се завръщам от ЖК.Аз съм добре, бебо е добре, качила съм 1.4кг, което е добре според мен.Иначе пол не разбрахме, човечето е много упорито със скръстени крака и пъпна връв между тях, нямахме шанс да видим нещо.Доктора вика следващия път, но аз на 11.10 съм на втора ФМ и там със сигурност ще видим :) Таткото беше с мен на преглед и очите му светеха от кеф, тази физиономия няма да я забравя никога.

Хубав ден!

*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #84 -: Септември 24, 2013, 12:28:00 pm »
Starshine това е прекрасна новина за сватбата  :balk_14: :balk_15: Със сигурност ще си изкарате прекрасно без значение колко хора сте.Вече изпробвах някои от съветите ти и веднага усетих облекчение,дори и временно.Благодаря ти  :D
Маги обикновено момичетата така си стискат краката и не се показват  :lol: Скоро ще разберете де.
Това с памуче и ракиика съм го чувала и ще го пробвам.А морската вода под форма на спрей е във вид на бебешки капки за носле и пише,че не е препоръчително за бременни.Ама ще се оправя де,само още няколко дни :)
Благодаря ви за съветите  :balk_81:
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #85 -: Септември 24, 2013, 12:55:17 pm »
Асенцето,морската вода можеш да я пръскаш колкото си пожелаеш.Аз като бременна изкарах две зверски хреми по 12 дни и пръсках Стеримар,Куикс.Ползвах и етерични капки за нос-Пиносол.
Маги,мома ще да е :D
Старшайн,честито и да разказваш.
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #86 -: Септември 24, 2013, 12:55:29 pm »
Асенцето, Стеримар е подходящо за бременни.
http://www.marvi.bg/sterimar-sterimar-sprej-za-nazalna-higiena-150-dozi-100-ml-2918.html

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #87 -: Септември 24, 2013, 13:12:16 pm »
Момичета, благодаря ви! Със сигурност ще си прекараме добре, понеже сме си събрали най-близките и приятелите, с които винаги ни е весело. И така се случи, че двама от нашите приятели, сами проявиха желание да снимат (единият снима с камера такива мероприятия, другият е фотограф) :lol: Ще ви разказвам как е минало.
Маги, още помня на нашият татко как му светеха очите на първата ФМ! Около 15-ти сме на втората, и двамата нямаме търпение! Много добре вървиш с килограмите, пу-пу! :) И на мен ми се струва, че може да е момиченце. Но важното е да са живи и здрави! :D
Асенце, много се радвам, че си усетила някакво облекчение. Стискам палци да ти мине колкото се може по-бързо! :hug2:




Quiet people have the loudest minds.
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #88 -: Септември 24, 2013, 13:40:49 pm »
Асенце,аз си лекувам хремата така: разтварям 1 ч.л. морска сол в чаена чаша преврена водичка и си пресипвам от тази смес в шишенце от капки за нос,после капвам 3-4 капки прополис и през 2-3 часа си капя в носа-на мен много ми помага! :wink:
Starshineтова със сватбата е супер! Пожелавам ти много весело да си изкарате-то и аз съм млада булка,от 3 месеца съм "бракувана"!!!  :lol:
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #89 -: Септември 24, 2013, 13:55:16 pm »
Starshine, щом си организирала сватбата по твой вкус и с най-близки хора, няма начин да не стане весело. Важното е вие да сте щастливи на този ден. И не само тогава :).

magi_st, чудесно е, че всички сте добре! Когато се поразмърда човечето, ще му видите и пола. И на мен ми отива на момиче, но това не е най-важното :).

Asenceto, и аз съм чувала за това с тампоните с ракия, но не съм го прилагала. Чувала съм и за поставяне на капки от лук в ноздрите. Едва ли ще е приятно, но може би помага.
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #90 -: Септември 24, 2013, 14:15:55 pm »
Искам да ви питам,ако има момичета с Хашимото,да ми помогнат с разчитането на резултатите(аз пия Л-тироксин 50) . Имам час при д-р Начев,но е след 2 седмици...Днес бях за изследване на хормоните:
ТSH-1,53 (0,27-4,2), FT4-10,97 (9,3-17),Глюкоза-4,7 (2,8-6,1).
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #91 -: Септември 24, 2013, 14:21:55 pm »
Аз съм с Хашимото, но не разбирам от бременни стойности.Според мен са добре, доколкото разбрах от доктора в някакви такива стойности трябва да е.Аз съм другата седмица на ендокринолог и да видим как е моята щитовидна.

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #92 -: Септември 24, 2013, 14:31:40 pm »
Успех-дано всичко да е наред!  :bighug: Аз съм и с инсулинова резистентност,но май кръвната захар ми е добре... Просто се чудя за ФТ4-неговите стойности не са ми ясни...  :?
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #93 -: Септември 24, 2013, 14:44:05 pm »
Лекаря ме беше предупредил че на едното фТ, нивата ще спаднат и ще са към долната граница да не се шашкам, така ставало през бременността.Но кое фТ не помня.Въобще, много забравям и само списъци правя.

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #94 -: Септември 24, 2013, 15:53:51 pm »
Искам да ви питам,ако има момичета с Хашимото,да ми помогнат с разчитането на резултатите(аз пия Л-тироксин 50) . Имам час при д-р Начев,но е след 2 седмици...Днес бях за изследване на хормоните:
ТSH-1,53 (0,27-4,2), FT4-10,97 (9,3-17),Глюкоза-4,7 (2,8-6,1).
Аз също съм с Хашимото и миналата седмица бях при д-р Начев. При мен стойността на TSH беше 1.75 и той прецени, че не е зле, но е доста близо до горната за бременност 2. Затова, а и поради сезонната промяна, ми повиши дозата на Л-Тироксина от 50 на 62.5 мкг, за да не се вдигне TSH над 2. На мен твоите стойности ми изглеждат добре, но той най-точно ще ти каже. Освен това е хубаво да има малко време между датата на резултатите и прегледа :).
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #95 -: Септември 24, 2013, 16:28:13 pm »
Благодаря ви за съветите момичета,другата седмица ще споделя с Док та да видим.
Starshine браво и сватба сте уредили,да бъдете много щастливи и да си прекарате чудесно  :)
Асе да се оправяш бързо.
Маги радвам се,че всичко е наред,пола може и по натам  :D

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #96 -: Септември 24, 2013, 16:37:05 pm »
Защото момичета съм пациентка от 3 години при докторката от ЖК и когато ми се наложи да отида в болница за приемане уж по нейно нареждане преди 2 дни тя не знаеше за какво съм там и бях изкарала най - кошмарните събота и неделя защото не знаех какво да правя и как да се свържа със нея защото не пожела да даде телефон за връзка и така реших , че няма да я бъде , а и болницата в която чаках беше покъртителна гледката поне за мен и ММ и реших просто никога повече да не стъпвам там. Утре ще кажа как е минал прегледа много ми го похвалиха доктора на ММ братовчедка му е акушерка и работи с него за израждане и ми го препоръча
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #97 -: Септември 24, 2013, 16:39:41 pm »
Много ви благодаря, момичета, страхотни сте! :D
Веси, много съжалявам за това, което ти се е случило! Дано си много доволна от новия лекар ЖК! Да разказваш утре как е минало! :)




Quiet people have the loudest minds.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #98 -: Септември 24, 2013, 16:50:34 pm »
Ние се завърнахме от преглед :D Всичко ние на 6 само дето тоооолкова се притеснявах :x
 Сега чакам да стане довечера, че да си чуем татито по скайпа :lol: и да зарадваме и него  :P

Няма по-щастлива от мен (само ако ме видите, как съм се нахилила до ушите   :lol: :lol: :lol:

Веси,  :bighug:
 Дано си доволна от новия лекар ЖК и  да разкажеш утре как е минало! :lol:


*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #99 -: Септември 24, 2013, 16:59:07 pm »
Дес, много се радвам, че всичко при вас е минало добре! :bighug:




Quiet people have the loudest minds.